Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Spok

Linux vs.Windows

Polecane posty

Parę uwag.

- Wykrywa więcej pamięci ram niż taki win XP (XP - 3,2GHZ Linux - 4GHz)

Pamięć liczy się w bajtach, a nie hertzach. Poza tym to ile Linux wykrywa RAM-u zależy od tego jakie ma jądro (tzn. czy w jądro jest wkompilkowana obsługa PAE).

- Ładnie można sobie kombinować z pulpitem bo jak ma się dobry sprzęt (nie super wyczapisty) to można se zrobić nawet 4 pulpity i przechodzić między nimi co bardzo mi się podoba bo nie ma się zawalonego pulpitu sporą ilością włączonych okienek ^^

W tym wypadku wystarczy naprawdę słaby sprzęt.

- Trudny do obsługi dla nowych użytkowników

Zależy od dystrybucji, w części przypadków trudności wynikają z tego, że ludzie są przyzwyczajeni do Windowsa i boją się czegoś innego.

- Mało gier jest pisanych na Linuksa bo trudno ale niektóre firmy mają specjalistów (Epic, Spash Damage, Id Software)

Co trudno? Gry na GNU/Linuksa pisze się tak samo jak na Windowsa, tylko, że nie używa się bibliotek DirectX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ramami to już poprawiłem i dzięki za poprawę bo się faktycznie pomyliłem xD Zmylił mnie napis w Mój komputer -> Właściwości bo przed ramami jest procesor napisany. A przez ten dzisiejszy dzień jestem taki zalatany że ciężko myślę xD

Z tymi grami to fakt są pisane tak samo jak na PC ale właśnie te biblioteki DirectX ale chyba jak np. OPF2 jest napisany na silniku który działa pod konsole PS3 a na PS3 jest instalowany Linux (tak pisze na Wikipedii) to czyli obsługuje również OpenGL więc może pod Win da się ustawić Open GL ale może być zmienione przez producentów by dostosować grę pod Win.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Linux ma wady i zalety (...)

Ale zes pojechal :-) Linux systemem do gier nie jest. Na codzien korzystam z Mandrivy 2009 (juz niedlugo, bodajze jutro zaktualizuje go do 2010) i jestem w pelni zadowolony. Wszystko dziala jak nalezy z wyjatkiem drukarki, bo Kodak sterownikow pod linuxa do AiO nie napisal i nijak nie moge zmusic tego piece of junk do pracy. Linuxa nauczylem sie z ksiazki Ubuntu 6.10 for beginners oraz Suse 10.1 for beginners. Potem z howtoforge skonfigurowalem mandrive. Korzystajac z google nauczylem sie wiele innych rzeczy, ktore trudne nie sa... Wystarczy troche checi.

Owszem sa dystrybucje, ktore sa trudniejsze w obsludze, ale jak to sie mowi: "Dla chcacego nic trudnego"... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1415 wiem ze niektóre rzeczy na Linuxie nie są trudne ale mam dobrego nauczyciela w domu czyli brata on zaczął na Mandrivie 2007 bodajże potem Ubuntu kilka wersji, OpenSuse i jeszcze inne. Mam OpenSuse najnowszą wersję jaka wyszła i nie długo wyjdzie kolejna ale z powodu problemów z moim DVD nawet go odpalić nie mogę bo tak wolno wczytuje ale jutro raczej wszelkie problemy rozwiąże z nim bo zaniosę do normalnego gościa który zna się na rzeczy.

Pamiętam jak na Ubuntu chciałem zainstalować America's Army 2.5 po 3 dniach się udało i do wszystkiego sam doszedłem ^^

Tak jak pisałeś to nie jest trudny system tylko trzeba mieć chęci a mając takie pogramy do odpalania gier windowsowych to da się pograć xD

Ale jak patrzeć na ten ostatni Windows Seven to fajne zalety Microsoft wypisał a wszystkie to te same co były w poprzednich Windowsach i jak szybko łamie się ten system (zanim się on odpali już jest złamany). Myślę że prędzej czy później gry zostaną tworzone na Linuxa bo jak by nie patrzeć Windows się wykrusza i z SP na SP jest coraz gorszy (to się tyczy też wersji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze nie bedziemy tutaj dyskutowac o wyzszosci Winzgrozy nad Linuxem i vice versa, prosze moderatorow i zwrocenie na to uwagi :) Nie bede sie tutaj wymadrzal o tworzeniu gier, bo wiem o tym tyle co kot naplakal, ale... Ogromna wiekszosc gier wykorzystuje biblioteki DirectX (poczytaj sobie o nich, w jakim celu powstaly) stworzone przez Microsoft. Czy myslisz, ze Microsoft udostepni kod systemu / jadra / Nie_Wiadomo_Czego_Jeszcze by zrobic sobie (niepotrzebna) konkurencje? Dobra, starczy OT. Czas na upgrade Mandrivy do 2010 :) Jakies 4,3GB do sciagniecia z neta... Az nie moge sie doczekac :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczę Cię, ale MS wspiera z własnej kieszeni rozwój linuksów :) A DX nie wyjdzie na Pingwinki, fakt. Jest tak głównie dlatego, że spora część z użyszkodników Widnowsów to właśnie gracze. Panowie z MS mogą za darmo dać tego, za co sami biorą sporą kasę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...