Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SerwusX

PC za 3000-4000 zł - porady i opinie

Polecane posty

Gość luq92

Zacznijmy od początku.

Buda - plastik, plastik i jeszcze raz plastik. Wiadomo jak z plastikiem jest. Zrób jak powiedział poprzednik. Kup Gladiusa 600.

System - 32 bity? Jeśli planujesz mieć 4 GB+ pamięci, bierz 64 bity.

Zasiłka - Seria GPS ma problemy z napięciami po pewnym czasie (w większości), więc bierz ModXStream.

Pamięci - nie ma potrzeby takich drogich. GoodRam-y starczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze do tego ramu: Adata kosztuje 439 zł, ale podrożało, bo do niedawna kosztowało 399 i to dlatego :/

Dobra, zobaczymy do premiery GTX 460, może wtedy wszystko stanieje. Nie wiecie, kiedy dokładnie jest ta premiera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jak bym chciał jakąś taką ekstraordynaryjną obudowę? Powiedziałeś, że nie w całości z plastiku, niech więc tak będzie. Co polecacie?

Ten gladius w sumie całkiem przyzwoicie wygląda.

A, ESC: "Aerocool S9 Pro (...) Materiał: stal". Tak w sumie po czym poznać materiał wykonania, bo czasami nie piszą, a nie widać na pierwszy rzut oka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję sobie ceny zestawu: Gigabyte Radeon HD 5850

Intel Core i5 750

Asus P7P55D

A-Data DDR3 2x2048MB Gaming Series 1600MHz CL9 BOX Radiator

Cooler Master Gladiator 600

OCZ Fatal1ty 550W SLI

LG GH22NS40RBB czarny OEM

(Mniej więcej taki zestaw, wiadomo, nie wszędzie wszystko jest. RAM jeden z tańszych 1600MHz 2x2GB)

w różnych serwisach: Komputronik, ESC, Agito.

16 czerwca było kolejno: 3750,90; 3526; 3521 PLN.

Dzisiaj, tj. 26 czerwca jest tak: 3790,90; 3517; 3455 PLN.

Największe wahania były w sklepie Agito, najwięcej 3597 (18 czerwca), najmniej 3444 (24 czerwca).

Najmniejsze wahania były na ESCie, najwięcej 3526 (16-20), najmniej (21-?).

W komputroniku ceny skakały mniej więcej jak w ESCie, czyli niewiele, ale tam zawsze jest drogo (w porównaniu do innych sklepów).

Zobaczymy jak to będzie wkrótce. Ceny dalej zapisuję. Nie wszędzie tanieje, ale Agito zdaje się obniżać ceny z dnia na dzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet niestety trzeba było zwiększyć.

Czy w tym zestawie trzeba coś jeszcze zmieniać? Czy RAM jest dobry? Jak to będzie działać w grach? Czy za tą cenę można by uzyskać lepsze efekty? I czym się różnią różne wersje tej samej płyt P7P55D?

post-109275-1277898653_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie. W grach będzie śmigał aż miło. Bierz spokojnie :)

A lepiej już nie można? A może 2-rdzeniowy proc lepszy będzie do gier? Chociaż w sumie wątpię, bądź co bądź nie samym graniem człowiek żyje. Ostatnio musiałem konwertować filmy na małe formaty, a przy moim procesorze trwało to raczej długo :tongue:

A właśnie, chciałem spytać czym się różnią te płyty główne:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p7...ssfirex-243604/

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p7p55d-le-251571/

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p7p55d-e-lx-287511/

itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie w wyposażeniu i sposobie zasilania. Sam mam wersję P7P55D LE i póki co jestem zadowolony( na razie nie bawiłem się z O/C). Przy zbliżonych cenach brałbym tą lepiej wyposażoną płytę i byłaby to prawdopodobnie P7P55D( bez dopisków). Przy obecnych cenach raczej lepiej już nie będzie. Nad 2 rdzeniami zbytnio nie ma się co zastanawiać, tylko brać 4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie w wyposażeniu i sposobie zasilania. Sam mam wersję P7P55D LE i póki co jestem zadowolony( na razie nie bawiłem się z O/C). Przy zbliżonych cenach brałbym tą lepiej wyposażoną płytę i byłaby to prawdopodobnie P7P55D( bez dopisków). Przy obecnych cenach raczej lepiej już nie będzie. Nad 2 rdzeniami zbytnio nie ma się co zastanawiać, tylko brać 4.

LE jest 2 złote droższe od tej bez dopisków :tongue:

Hej, widzę że masz zestaw podobny do tego, który chcę kupić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz weź OCZ ModXStream Pro 500W i dołóż do Sapphire HD 5850. Mam aktualnie w kompie tę kartę, którą chcesz kupić i jestem załamany głośnością chłodzenia w spoczynku... Płyta oczywiście P7P55D. Reszta OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylicie się, drodzy państwo.

W pudełku masz wersje i 32 i 64-bit, ale aktualizacja będzie taka sama, jaki system mieliśmy. Tzn. oczywiście możemy zaktualizować sobie XP 32-bit na 64-bit, ale nie o to chodzi. Chodzi o licencję. Jeśli mieliśmy XP-32-bit OEM, to możemy sobie go zaktualizować na 7-64-bit OEM. Tak dobrze to niema. Jakby tak było, to wszyscy by polecieli kupować XP albo Vista 32-bit OEM, a potem aktualizacja za 200 zł i mamy BOX 7... Tak dobrze to nie ma. Na którymś forum ktoś się kiedyś o to pytał i teraz już wiem. Na forum strony dobreprogramy.pl chyba o tym pisało...

Proponuję się zaznać z produktem, oczywiście z oficjalnego źródła, a dopiero potem pisać o nim na FA - Gofer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SerwusX

Nie siej FUDU.

Nie podawaj jako źródła jakichś forów!! Poczytaj na stronie Microsoftu, dobrze?

Poza tym tu masz opis produktu

Windows 7 Home Premium BOX

Tu masz ze strony MICROSOFTU cytat z Pomocy technicznej giganta z Redmond

Hipcio Pisze:

29 maja 2010 o 08:31

żeby rozwiać wątpliwości niektórych użytkowników i swoje napisałem do Microsoftu zapytanie odnośnie Windowsa XP i upgrade do Windows 7 oto pytanie/odpowiedz :

??.jestem posiadaczem oryginalnego Windowsa XP home OEM ?Czy mogę zakupić Windows 7 Upgrade 32/64 Bit i legalnie zainstalować ? Którą z wersji ?..?

?..Dziękujemy za skontaktowanie się z Centrum Obsługi Klienta Microsoft.

Windows XP Home OEM jest podstawą do zakupu detalicznego uaktualnienia Windows 7 32/64 bit w wersji Box (FPP) w wybranej przez Pana edycji (Home Premium, Professional, Ultimate).

Źródło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już była dyskusja o Windowsie w wersji Upgrade. Wyszło na to, że Microsoft mówi, że aktualizować można tylko z wersji OEM do wersji OEM, a MS Polska mówi, że aktualizuje się zawsze do wersji BOX. Jako iż mieszkamy w Polsce wiadomo, która wersja obowiązuje. Niewykluczone, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest inne prawodawstwo w Polsce (czy raczej w UE) i w USA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisach produktu różne rzeczy czasami piszą. Napisałem po prostu tak, jak ktoś to sprawdził. Z licencji Microsoftu wynika to, że nic nie wynika.

EDIT:

EDIT2:

Mylicie się, drodzy państwo.

W pudełku masz wersje i 32 i 64-bit, ale aktualizacja będzie taka sama, jaki system mieliśmy. Tzn. oczywiście możemy zaktualizować sobie XP 32-bit na 64-bit, ale nie o to chodzi. Chodzi o licencję. Jeśli mieliśmy XP-32-bit OEM, to możemy sobie go zaktualizować na 7-64-bit OEM. Tak dobrze to niema. Jakby tak było, to wszyscy by polecieli kupować XP albo Vista 32-bit OEM, a potem aktualizacja za 200 zł i mamy BOX 7... Tak dobrze to nie ma. Na którymś forum ktoś się kiedyś o to pytał i teraz już wiem. Na forum strony dobreprogramy.pl chyba o tym pisało...

Proponuję się zaznać z produktem, oczywiście z oficjalnego źródła, a dopiero potem pisać o nim na FA - Gofer

http://windows7.pl/aktualnosci/microsoft-o...-7-upgrade.html

Przeczytałem sobie, co piszą na powyższej stronie i wynika, że miałem rację. Napisałem, że jak mam OEM XP to aktualizuję do OEM 7. Co najwyżej z wersjami bitowymi się mogłem pomylić, ale co do reszty miałem rację. O co więc wam chodzi?

Tak, na marginesie, przed chwila ktoś mi tu mówił, żebym nie sugerował się cytatami z forów, a sam podaje cytat z niesprawdzonego źródła. To ja sobie napiszę na tej stronie pomocy technicznej, że umówiłem się z B. G. na herbatkę i on mi powiedział co i jak. :/ Toż to tylko komentarze są i nijak nie mogę tego sprawdzic. Daj linka do jakiegoś screenshota, że naprawdę tak odpowiedzieli z Microsoftu.

Mam kolejne pytanie, tym razem o kartę graficzną. Jak są te wersje karty Radeon 5850 - Asus, Gigabyte itd. To tam w opisie są podane:

Częstotliwość rdzenia 725 MHz

A te droższe mają 765 MHz czy jakoś tak. Jak to wpływa na wydajność?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwość rdzenia 725 MHz

A te droższe mają 765 MHz czy jakoś tak. Jak to wpływa na wydajność?

Przelicz sobie procentowo różnicę między taktowaniami, a się dowiesz, jak to wpływa na wydajność... Tak, różnica jest mała :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...