Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Glovus

Migający ekran i znikształcony bluescreen

Polecane posty

Karta graficzna jest uszkodzona, tyle mogę napisać "w ciemno".

Jeśli nie zabiły jej temperatury ->

stosunkowo wysokie jak na ten model (chociaż w przypadku niektórych wersji 8600GT "normalne" -> karty z kiepskim chłodzeniem),

to w zasadzie jako podejrzany zostaje tylko zasilacz.

... który i tak z założenia jest do wymiany :P

(jak każdy "nonejm")

Czyli masz podwójny wydatek:

karta i zasilacz

Wymiana samej karty jest bez sensu, bo jeśli "starą" uszkodził zasilacz to nową niedługo będziesz się cieszył.

W przypadku zasilaczy "Mustang" żadne pomiary napięć i temu podobne odczynianie uroków nie mają sensu, podczas pomiaru odczyty mogą być poprawne ... a 10 minut później zasilacz spali się i pół komputera. Autentyczne: tak pokarało upartego klienta który włożył GF 7900 do kompa z zasilaczem Mustang "450W" "bo mierzyłem napięcia i są bardzo dobre, a moc ma przecież odpowiednią" (na nalepce ją ma, nie w rzeczywistości - ale kogo to obchodzi?!?) :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę... W takim razie czy możecie mi poradzić jaką kartą najlepiej zastąpić 8600 GT 1GB? Tak w rozsądnych granicach cenowych - tą kupiłem bodajże za 550 zł.

Choć i tak wydatek rzędu 150 zł + 550 zł mnie przeraża... skutki oszczędzania na obudowie dopiero teraz się ujawniają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm stało się coś dziwnego... Z sobie tylko znanych przyczyn przywróciłem system o 2 tyg do tyłu i po uruchomieniu ponownym komp działa normalnie z najnowszymi sterownikami... Po prostu uruchomił się normalnie tak jak zwykle i wszystko działa - gry, aplikacje graficzne... Może mi ktoś powiedzieć czy komputer może naprawić się sam? :O

Edit: Dodaje odczyty napięć z Everesta w razie gdyby miało to się przydać

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 2.66 V

Aux 3.41 V

+3.3 V 3.17 V

+5 V 5.32 V

+12 V 12.52 V

-12 V -11.85 V

-5 V -4.96 V

Debug Info F 62 C5 FF

Debug Info T 34 00 00

Debug Info V A6 D5 C6 C6 CE D5 CE (03)

Edit 2: Ehhh... Znowu zaczął migać monitor... Ale zauważyłem coś nowego - mianowicie - im bardziej kopm obciążony, tym migania się nasilały. Jednak kiedy nie robiłem nic i komputer był po prostu włączony wszystko było ok... Być może to na prawdę tylko zasilacz? Teraz jestem w trybie awaryjnym, nie chcę go przeciążać dopóki nie kupię nowego zasilacza (co i tak stać się musi :P) i wtedy zobaczę co będzie się działo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to oficjalnie wyłączam komputer do czasu kupna zasilacza :) Modlę się tylko aby to pomogło. Odezwę się za 2-3 dni kiedy go kupię, podłączę i zobaczę czy coś się zmieniło. Trzymajcie kciuki żeby to był tylko zasilacz :P Naprawdę nie stać mnie traz na nową kartę...

Dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logic - do śmieci. Modecom - ogólnie raczej nie ufamy tej firmie, choć zdarzają się jej dobre produkty. Jeśli koniecznie z Komputronika (drogo), to bierz ten - chyba nawet lepszy niż to, co polecił Sevard, a niewiele droższy.

Gdybym miał teraz kasę, to sam bym go kupił, tak na wszelki wypadek... ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LogicJeśli koniecznie z Komputronika (drogo), to bierz [Tagan 430W - U15 Easycon Series -wyprzedaż] - chyba nawet lepszy niż to, co polecił Sevard, a niewiele droższy.

Gdybym miał teraz kasę, to sam bym go kupił, tak na wszelki wypadek... ; )

Widzisz słówko "wyprzedaż" w nazwie towaru?

:P

To jest sprzęt poserwisowy, o bardzo różnym "przebiegu" i stanie technicznym. A mają ich aż tyle do sprzedania, bo ten model (-U15) był bardzo awaryjny.

Wiem co mówię, bo sprzedawałem Tagany U15 i sporo ich wróciło ;)

A na wyprzedaży komputronikowej kupiłem 3 sztuki (ponad miesiąc temu), i tylko jeden nadawał się do użytku (kable do niego "skompletowałem" sam, bo chyba wrzucają je losowo do kartoników ... no cóż, z trzech wystarczyło ich na jeden "komplet").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...