Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawello12

Komputer do maksymalnie 2000 zł

Polecane posty

Czyli tak czy siak przy upgrade będzie musiał wymienić mobo i proca... więc jeśli chodzi o przyszłościowość to wsio ryba czy się wybierze Intela (jeśli mówimy o LGA1156) czy AMD. LGA775 jest w gorszej sytuacji bo najczęściej używa DDR2, no ale nikt o zdrowych zmysłach tego nie kupi dzisiaj.

Tak w ogóle to nie trzeba wymieniać pamięci przy przejściu z AM3 na AM3+. Obydwie platformy używają DDR3.

A co do wsadzania nowego proca do starej płyty... Od groma osób używa proców AM3 na płytach głównych AM2/AM2+. Nie niesie to za sobą negatywnych skutków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli zamienię procesor na AMD Athlon II X4 640 w zestawie luka, to będzie pasował do płyty głównej? Jestem tego pewien na 99 %, ale wolę się jeszcze upewnić, w końcu ktoś mi zaufał, i będzie wydawał pieniądze na ten sprzęt. Chcę, żeby wszystko było ok. :smile:

Przygotowałem sobie takie małe podsumowanie do wydrukowania. Wkleję je jeszcze tutaj, niech ktoś przejży i potwierdzi, że wszystko jest ok, zanim dam to znajomemu.

Procesor: 459 zł AMD Phenom II X4 945 /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/

Karta graficzna: 549 zł Gainward GeForce GTX 460 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/HDMI

Płyta główna: 225 zł MSI 770-G45 /AMD 770, DDR3-1600/

Dysk: 139 zł Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Pamięć: 115 zł GoodRam 2GB 1333MHz CL9

Zasilacz: 159 zł Fortron FSP460-60GHN 460W

Obudowa: 169 zł Cooler Master Elite 370 (Black)

Napęd: 99 zł LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black)

1 914 zł (ESC.pl)

Ten sam zestaw w sklepie ram.net - 1891 zł

Procesor AMD Athlon II X3 445 (AM3/95W) 240,00

Płyta główna Asrock M3A770DE AMD 770 195,00

Pamięć DDR3 Goodram 2x2GB PC1333 CL9 188,00

Płyta główna: MSI GeForce GTS 450 1GB DDR5/128b 2D/H 426,00

Dysk Samsung 500GB HD502HJ SATAII 16MB 134,00

Nagrywarka Samsung SH-S223C SATA czarna 59,00

Obudowa z zasil. CoolerMaster Elite 331 460W 262,00

Razem: 1500 zł (ram.net/)

Procesor: AMD Athlon II X4 640 AM3 BOX ? 335 zł

Płyta główna: Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 ? 208 zł

Dysk: Samsung 500 GB SATA 2 (HD502hj) ? 166zł

Pamięć: Goodram DDR3 4GB (2x2 GB) PC 1333 CL 9

Karta graficzna: Gainward Geforce GTX 460 768 MB DDR5 / 192 Bit ? 521 zł

Obudowa: CoolerMaster Elite 370 RC-370 KKN1

Zasilacz: Corsair CMPSU ? 430CXEU-430W

Napęd: Nec nagrywarka DVD AD-7241S czarny OEM - 89zł

Razem: 1847 zł (techplanet.pl)

Procesor: AMD Phenom II Quad Core x$ 945 AM3 BOX ? 485 zł

Płyta główna: Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 ? 208 zł

Dysk: Samsung 500 GB SATA 2 (HD502hj) ? 166zł

Pamięć: Goodram DDR3 4GB (2x2 GB) PC 1333 CL 9

Karta graficzna: Gainward Geforce GTX 460 768 MB DDR5 / 192 Bit ? 521 zł

Obudowa: CoolerMaster Elite 370 RC-370 KKN1

Zasilacz: Corsair CMPSU ? 430CXEU-430W

Napęd: Nec nagrywarka DVD AD-7241S czarny OEM - 89zł

Razem: 1997 zł (techplanet.pl)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli zamienię procesor na AMD Athlon II X4 640 w zestawie luka, to będzie pasował do płyty głównej?

Tak, będzie pasował.

Co do zestawów wyżej, to jeśli komp ma być do 2000 zł, to najlepszym z tych jest ten ostatni. Jest podobny do pierwszego, ale ma 2GB pamięci więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy zdecydował się na ten zestaw:

Procesor: AMD Athlon II X4 640 AM3 BOX ? 335 zł

Płyta główna: Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 ? 208 zł

Dysk: Samsung 500 GB SATA 2 (HD502hj) ? 166zł

Pamięć: Goodram DDR3 4GB (2x2 GB) PC 1333 CL 9

Karta graficzna: Gainward Geforce GTX 460 768 MB DDR5 / 192 Bit ? 521 zł

Obudowa: CoolerMaster Elite 370 RC-370 KKN1

Zasilacz: Corsair CMPSU ? 430CXEU-430W

Napęd: Nec nagrywarka DVD AD-7241S czarny OEM - 89zł

Razem: 1847 zł (techplanet.pl)

Bez podkręcania będzie można spokojnie we wszystkie nowe gry grać na maks detalach, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest jeszcze kupiony. Właśnie powkładałem wszystkie produkty do koszyka i okazało się, że nastąpiły drobne podwyżki cen. Teraz ten zestaw kosztuje 1889 zł. Doliczając do tego 30 zł za kuriera przestaje już być tak wesoło, bo znajomy chciał jednak ten komputer poniżej 1900 zł, a tu się okazuje, że wychodzi powyżej...

Widzę, że zmiana na ten podany przez Ciebie zasilacz pozwoli zaoszczędzić chociaż parę złotych - będzie tego prawie tyle, co właśnie za przesyłkę. Ale moc jest mniejsza, a i firmy nie znam, więc sam nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc tylko teoretycznie jest mniejsza, bo tak naprawdę to Seasonic ma mocniejszą linię 12V niż Corsair 430W. Linia 12V jest najmocniej obciążana, bo z niej prąd biorą grafika i procesor. Seasonic ma 360W@12V, a Corsair 336W@12V.

Co do firmy, to Seasonic jest jednym z najbardziej renomowanych producentów zasilaczy. Co więcej, Corsair nie produkuje zasilaczy i sporo jego zasilaczy to Seasoniki ze zmienioną nazwą (choć akurat model CX430 pochodzi od innego producenta - CWT).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj do lokalnego sklepu komputerowego, żeby sprawdzić ile tam będzie kosztował mój zestaw. Sprzedawca już parę razy udowodnił mi, że nie zna się za bardzo na sprzęcie, ale trudno. I tak nie kupię u niego, bo zaproponował cenę 2150 zł. Stwierdził, że Athlon to śmieć - procesor, że nie warto go kupować, bo praktycznie co drugi się psuje i żre dużo prądu. Ze lepiej wziąć najsłabszego Phenoma, bo to jest chociaż testowane i może już nawiązać walkę z intelem. Stwierdził również, że zasilacz musi być minimum 500 W, bo karta jest niezła i procesor traktor będzie pobierał bardzo dużo prądu. Zaproponował Tancesa, podobno jest cichszy i bezpieczniejszy niż Corsair. Wydaję mi się, że to wszystko głupoty, ale i tak wolę jeszcze was o to zapytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponował Tancesa, podobno jest cichszy i bezpieczniejszy niż Corsair.

Napisz w jakim sklepie można dowiedzieć się takich rewelacji.

Oczywiście panu ze sklepu możesz podziękować za "fachową" poradę-nie ma sensu zwracać uwagi na opinie tego znawcy :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

Stwierdził, że Athlon to śmieć - procesor, że nie warto go kupować, bo praktycznie co drugi się psuje
Bujda, nie psuje się częściej od innych procesorów.
i żre dużo prądu.
I co, może Phenom oszczędniejszy jest? :P Przecież to te same procesory, różnica tkwi tylko w pamięci L3.
bo to jest chociaż testowane i może już nawiązać walkę z intelem.
No to już jest bliższe prawdy, choć uczciwie trzeba przyznać że AMD i tak jest w tyle za Intelem, i walkę może nawiązać tylko dzięki korzystnej relacji szybkości do ceny.
Stwierdził również, że zasilacz musi być minimum 500 W
Jeśli to Tacens to na pewno minimum 500W :D Na porządnej zasiłce 400W pójdzie spokojnie.
Zaproponował Tancesa, podobno jest cichszy
Dość możliwe.
i bezpieczniejszy niż Corsair.
A to już bzdura do kwadratu, bo AcBel (producent Tacensów) nie słynie ze szczególnie wysokiej jakości. Co innego CWT (producent Corsaira), choć trzeba przyznać że i ta konstrukcja do szczególnie wyrafinowanych nie należy. Miałeś wziąć Seasonica i się tego trzymaj! ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz w jakim sklepie można dowiedzieć się takich rewelacji.

Taki lokalny sklepik, nie żadna duża sieć. Nazywa się "komputery". :tongue:

Oczywiście panu ze sklepu możesz podziękować za "fachową" poradę-nie ma sensu zwracać uwagi na opinie tego znawcy

On już nie pierwszy raz pokazał, że nie do końca wie, co mówi. Było tak na przykład, gdy chciałem zakupić router i karty wifi firmy TP-Link. Stwierdził wtedy, że produkty tej firmy służą tylko do wyrzucenia ich do kosza. Zaproponował mi kartę D-linka kilka krotnie droższą od TP-linka (w internecie w zasadzie same złe opinie miała) i router, o którym google nie słyszało... Wziąłem TP-Linki i wszystko działa ok.

Ale to, że się nie zna nie znaczy, że nie można u niego kupić, jeśli jest taniej. Problem w tym, że jest sporo drożej.

Bujda, nie psuje się częściej od innych procesorów.

Mówił, że bardzo często zdaża się tak, że te procki są zepsute od razu po wyjęciu z pudełka. Rozumiem, że niczego nie muszę się obawiać i sprzęt powinien śmigać?

No to już jest bliższe prawdy, choć uczciwie trzeba przyznać że AMD i tak jest w tyle za Intelem, i walkę może nawiązać tylko dzięki korzystnej relacji szybkości do ceny.

Czyli Athlony nie są testowane? Nie wiem, jak to rozumieć, skoro to niby to samo co Phenomy, tylko z mniejszą pamięcią L3

Miałeś wziąć Seasonica i się tego trzymaj!

Kartkę z zestawem wydrukowałem sobie przed informacją, że lepiej wziąć Seasonica. Miałem o tym pamiętać i powiedzieć, ale zapomniałem nazwy producenta. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówił, że bardzo często zdaża się tak, że te procki są zepsute od razu po wyjęciu z pudełka. Rozumiem, że niczego nie muszę się obawiać i sprzęt powinien śmigać?
Być może miał na myśli to, że Athlony X4 to najczęściej Phenomy X4 z zepsutą pamięcią L3. Jako że Athlony nie korzystają z pamięci L3, to nie masz się kompletnie obawiać.

Pewnie się spytasz czemu Athlony posiadają niesprawną pamięć L3? Po prostu przy produkcji Phenomów zdarzają się takie sztuki i zamiast iść do kosza, procesor trafia na rynek jako niższy model. Przy czym wszystko oprócz L3 jest sprawne - bez testów procesor by nie wyjechał z fabryki. Podsumowując - nie ma się co obawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy chce jeszcze do tego zestawu myszkę i klawiaturę. Klawiatura za 30 - 40 zł maks. Myszka ma nie być z kulką, tylko optyczna. :laugh: Choć już takich pewnie się nie da kupić. Czyli ma być niedrogo i dobrze. Proszę o szybką pomoc, bo mam już komponenty komputera w koszyku i chciał bym dzisiaj zamówić.

I mam jeszcze małe pytanko, co do sklepu techplanet. Napiszę już tutaj, bo nie chcę zakładać nowego tematu. Jakim kurierem wysyła swoje paczki ten sklep? Mam nadzieję, że UPS, bo wiem, że ten kurier zostawia awizo w sytuacji, gdy nie zastanie nas w domu, a może mnie nie być w domu. Jeśli nie UPS, to czy inny kurier też zostawia takie samo awizo?

A i proszę jeszcze o wyjaśnienie, jak to jest, że 400 W starczy do takiego zestawu. Kiedyś to by było stanowczo zbyt mało. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zamówienie złożone. :smile:

ZAMÓWIENIE:

Logitech Deluxe 250 OEM PS/2 czarna 1 szt. Cena: 41 zł

Logitech S96 czarna 1 szt. Cena: 36 zł

SeaSonic SS-400ET 80+ 400W 1 szt. Cena: 138 zł

Liteon nagrywarka DVD iHAS124-19 czarny OEM 1 szt. Cena: 80 zł

Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) 1 szt. Cena: 224 zł

Samsung 500GB SATA2 (HD502HJ) 1 szt. Cena: 166 zł

CoolerMaster SickleFlow 120 R4-L2R-20AC-GP (120mm) 1 szt. Cena: 36 zł

Goodram DDR3 4GB(2x2GB) PC1333 CL9 1 szt. Cena: 215 zł

AMD Athlon II X4 640 AM3 BOX 1 szt. Cena: 346 zł

Gainward GeForce GTX460 768MB DDR5/192bit DVI/HDMI/D-SUB PCI-Express 1 szt. Cena: 552 zł

CoolerMaster Elite 370 RC-370-KKN1 1 szt. Cena: 160 zł

Suma: 1994 zł

KWOTA DO ZAPŁATY: 2023 zł

Dzięki wszystkim za pomoc. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę składać zestaw i zauważyłem, że nie ma kabla od zasilacza. Czy teraz nie dodają tych kabli? W moim Cooler Masterze był.

I nie mogę znaleźć wtyczki 8 pin 12 v do płyty głównej.

EDIT: Znalazłem w instrukcji, że należy podłączyć wtyczkę 4 pin. Tak też zrobiłem. Dobrze postąpiłem?

I kolejne pytanie. Karta graficzna ma dwa gniazdka na zasilanie. Wystarczy, że podłącze jedno, czy muszę też podpiąć drugie. Zasilacz nie ma drugiego kabla do karty graficznej, więc będzie trzeba użyć przejściówki molex.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie siedzę teraz na tym zestawie. :smile:

Mam jeszcze jedno pytanko. Podłączyłem tą przejściówkę do karty, a do niej jedną wtyczkę molex. Czy to wystarczy? Czy trzeba też podpiąć drugą?

I proszę jeszcze o odpowieć co do kabla zasilajacego. Nie mam go w zestawie. Czy to jest normalne? Forton nie dodaje kabli sieciowych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...