Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

politan

Rozwiązany: Pytanie do wymiany kilku podzespołów

Polecane posty

Mam mały plan wymiany części, mianowicie procesor, karta graficzna, płyta główna i pamięć.

Uciupałem sobie coś takiego:

CPU: Intel Core i3 - 540 3.06 GHz

GPU: Gigabyte Radeon HD 5770 UD 1GB DDR5

Płyta: Gigabyte GA-H55M-UD2H

RAM: OCZ DDR3 Dual Channel 2x2048MB 1066MHz CL7 Gold Edition

I do tego chciałem dorzucić obudowę: Antec New Solution VSK-2000.

Tutaj pytanie najważniejsze. Mam w domu Chieftec'a 450W, starczy czy lepiej zostawić moją starą obudowę (całkiem nieźle wentylowaną) i dokupić nowy zasilacz 550W ? Możecie ułożyć inny zestaw ale musi być oparty na i3- 540 (ew. 530). Resztę możecie dowolnie modyfikować. Zamknijcie się w 2000 zł ;).

Zdraviam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 715 zł

Płyta główna: Asus P7P55D LE /intel P55, DDR3 1600, GLan/ 439 zł

Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1600MHz CL9 180 zł

Karta graficzna: Asus GeForce GTS 250 DK 1024MB DDR3 /256bit/ HDTV 2xDVI 450 zł

Zasilacz: Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus 230 zł

Suma:

2014 zł brutto(esc.pl)

Jeśli nie weźmiesz zasilacz to możesz dołożyć do GPU(5770 1GB) lub mobo(MSI P55-GD80).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Nie znajdziesz jeszcze 300zł na zasilacz?

Wtedy by mogło to tak wyglądać

PowerColor Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1049zł

GoodRam 2GB 1600MHz CL9

180zł

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

299zł

AMD Phenom II X4 925 /2.8GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/

490zł

OCZ ModXStream Pro 500W

265zł

Razem: 2283zł

I masz całkiem konkretnego kompa i w trybie ekspresowym dokupisz jeszcze 2Gb ramu a potem chłodzenie na cepa i go kręcisz ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co proponuje michi93 jest konkretne. Wolałbym może dołożyć + 2GB RAM'u ale nie wiem czy w ogóle ruszy na tej 450W.

Co do zestawu Kristhebest. i5 mnie nie interesują, GTS 250 też nie bardzo mnie przekonują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już z lekka zakrawa o fanboy'izm. Tego się nie toleruje. GTS 250 to wcale niezła karta, niby odgrzewany kotlet, ale osiągi ma chwilami lepsze od HD 4850, więc psioczenie jest przynajmniej w połowie bezsensowne. Nie mówiąc już o i5, które w swojej kategorii cenowej jest świetnym procesorem.

Zasilacz do wymiany. twó GPS i tak będzie miał problemy, a że jeszcze do tego upgrade'u jest za słaby. Brać zestaw Miciego93.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja gdzieś powiedziałem, że one są złe ? Proszę czytać ze zrozumieniem. Po prostu nie interesuje mnie i5 oraz GTS 250. A co myślicie o zestawie michi93 tylko zamiast Phenoma 925 wziąć Core i3 540 + Gigabyte GA-H55M-UD2H ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tym zasilaczem. Nie wszystkie Chiefteci GPS mają problemy z trzymaniem napięć na linii +12V, a tylko ich część. Warto go najpierw sprawdzić na jakimś bardziej prądożernym sprzęcie i wtedy zobaczyć, czy podoła. Kompa tak, czy owak nie powinien spalić (ryzyko jest takie samo, jak dla innych markowych zasilaczy). Jeśli ten egzemplarz nie sprawia problemów, to moim zdaniem lepiej go zostawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto go najpierw sprawdzić na jakimś bardziej prądożernym sprzęcie i wtedy zobaczyć, czy podoła.

Racja. Nie wszystkie szefy z serii GPS mają problemy z napięciami. Chociaż, jeśli ma być mocno obciążony, to lepiej kupić coś mocniejszego ;).

A co myślicie o zestawie michi93 tylko zamiast Phenoma 925 wziąć Core i3 540 + Gigabyte GA-H55M-UD2H ?

Michi złożył dobry zestaw i nie ma co kombinować z i3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty myślisz, że ja sobie tak dla jaj proponuję Ci phenoma II?

Michi złożył dobry zestaw i nie ma co kombinować z i3.

Panowie po prostu spytałem. Nowy procesor, całkiem nieźle się kręci, opinie dobre dlatego o nim pomyślałem. Czasy kiedy ze sprzętem byłem na "Ty" już minęły dawno wraz z początkami Radeon'ów 4870... Tak więc przymierzam się do zestawu od michi93. Dzięki za porady. Piwko dla was ;).

Ekhem. Regulamin forum się kłania. Jeśli dobrze pamiętam, to punkt 5. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93
Piwko dla was

za upijanie nieletnich(mówię o sobie) są jakiś kary chyba? (nie znam kodeksu na pamięć) Ale nie mam nic przeciwko ;] ;p

Bierz ten zestaw ode mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...