Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewelina

Rozwiązany: Myszka do laptopa ze stolicy

Polecane posty

Pomocy! Kupiłam sobie takiego laptopa, co mi polecaliście:

http://allegro.pl/item962411582_hit_acer_5...b_4gb_win7.html

Ale nie mam myszki do niego i jak gram w Simsy to mnie to męczy strasznie mazanie palcem po tym polu specjalnym. Można do laptopa kupić myszkę? Bo ja widziałam, że mój nauczyciel ma, ale wstydziłam się zapytać :P A jak tak, to ona musi być jakaś specjalna, czy może być taka zwykła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można do laptopa kupić myszkę?

Tak można wystarczy zwykła najzwyklejsza myszka na USB obojętnie jakiej firmy :) więc myślę że nie będziesz miała problemu ze znalezieniem takiej (chociaż nigdy nie wiadomo xP ) : D

mazanie palcem po tym polu specjalnym

To "specjalne pole" to touchpad ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie - ta myszka (http://www.agito.pl/myszy/a4-tech-evo-xgame-laser-x750-red-fire.0.337440.html) ma kilka przycisków więcej niż normalna. Po co one są? Mogę sobie na nie ustawić, co tylko chcę, czy robią coś konkretnego? I co to jest ten poziom DPI?

A i jeszcze jakbym kupiła mysz bezprzewodową, to nie byłoby problemu, jak tata w sąsiednim pokoju też takiej używa? Nie chcę, żeby on mi swoją myszą po ekranie jeździł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ta myszka jest standardowo przeznaczona pod męską dłoń więc dla dziewczyny może być za duża. Po drugie te dodatkowe przyciski są programowalne. Czyli możesz podpisać pod nie dowolną funkcję. Np "naprzód" i "wstecz" przeglądarki dla przycisków bocznych czy "Kopiuj" , "Wklej" a także każdy klawisz występujęcy na klawiaturze. Możesz też podpisać makro, czyli całą sekwencję klawiszy - czyli np "Kliknij lewym przyciskiem myszki i wpisz Ewelina".

DPI to czułość myszki. Czyli jak dużo musisz przesunąć myszkę żeby przesunął się kursor na ekranie. Im wyższe DPI tym mniej musisz machać żeby przesuwać myszkę na duże odległości na ekranie. Przycisk DPI służy do zmiany czułości od razu, bez potrzeby grzebania w Panelu Sterowania.

Do laptopa a przede wszystkim dla dziewczyny polecałbym coś prostszego a jednocześnie ładniejszego. Np Logitech Ls1 albo Saiteka

//EDIT

Z ciekawości zobaczyłem drugi temat i widzę że to typowo dla graczki ma być zestaw. Cóż to lepiej jednak tego A4tech 705 lub X-710MK (ale tylko MK bo to wersja zmniejszona). Choć jeżeli łupiesz tylko w Simsy to tamte ci wystarczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne są, ale one nie mają tych przycisków dodatkowych, a to by się jednak przydało. Tak mi się wydaje (hihi).

No i one są bezprzewodowe, to nie będzie przeszkadzało, jak tata za ścianą też taką myszkę ma bezprzewodową?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi, oszukałam moderatorów. Zamiast napisać, że już kupiłam, najpierw kupiłam i się pobawiłam. Kupiłam tą fajną z płomieniami i powiem wam, że jest naprawdę super. Trochę szkoda, że jest na kabelku, ale przynajmniej nie muszę się martwić o baterie. Tata dziś pół dnia klnął, bo jak mu padły baterie w myszy to go zabili w jakiejś głupiej strzelance :P

Dzięki, chłopaki =***

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...