Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Shadow91

Rome: Total War

Polecane posty

Mam takie małe pytanie (co prawda nie do końca związane z tematem "jak grać w RTW") - czy ktoś się orientuje, gdzie są zapisywane dane dotyczące pokonanych nacji? Ostatnio musiałem zrobić format dysku; co prawda zostawiłem sobie pliki ustawień i save'y, ale po zainstalowaniu Rome'a na nowym systemie okazało się, że znów mogę grać tylko trzeba początkowymi rodami rzymskimi :evil: A na rozkładzie miałem Galów, Brytów, Kartaginę, Miasta Greckie, Egipt... i znów trzeba się męczyć od początku :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jedna rzecz. U mnie na moim sprzęcie(Duron 1200 MHz, 640 RAM, GF 2MX) maxymalna liczba jednostek w jednym oddziale np. Hastati wynosi 20, a u mojego qumpla na kompie(Athlon 3200+,1024RAM,Radeon X600) ok. 80. Próbowałem ustawić grę na jakoś, lecz nic się nie zmieniło. Czy to gra automatycznie dobiera ilość żołnierzy w zależności od mocy komputera??? Nie przeszkadza mi to, bo domyślam się, że jeśli moich jednostek było tyle co u qumpla, a walczyłbym samodzielnie w bitwie, gdzie będzie masa jednostek to najprawdopodobniej gra wyłączyła by się lub zawiesiła kompa. Chciałbym jedynie wiedzieć czy da się to gdzieś zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno do gry istnieje jakiś patch umożliwiający użycie danego kodu wiele razy. Poszukałem troche na internecie tego patcha, ale jedyne forum na jakim go znalazłem ma nie działający już link. Ma ktoś może ten patch na swoim komputerze lub zna działający do niego link?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie toś może czy da się uzupełnić stan liczbowy najemników?

Najemni hoplici dobra rzecz szczególnie, że po reformie w armi rzymskiej włóczników dobrych brak :(

Z tego co wiem nie da się. Możesz ponownie rekrutować najemników, ale nie ma opcji, by np w mieście odnowić liczebnośc najemnego oddziału. O ile pamiętam po reformie jest jeden typ włóczników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj w opcjach masz to na 100%, bo sam znalazłem. Jednak to nie wpływa na grę. Po prostu ograniczony jest limit jednostek w oddziałach u każdego. Im mniej jednostek w oddziale tym gra będzie lepiej chodzić na słabszych komputerach.

Opcja rozmiaru jednostek jest (co może się wydawać nieco dziwne) w opcjach graficznych i powinna się też tak nazywać, więc ze znalezieniem jej nie powinno być trudności...

A na grę to owszem, wpływa. Jest różnica między salwą, dajmy na to, 90 i 120 łuczników na raz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj w opcjach masz to na 100%, bo sam znalazłem. Jednak to nie wpływa na grę. Po prostu ograniczony jest limit jednostek w oddziałach u każdego. Im mniej jednostek w oddziale tym gra będzie lepiej chodzić na słabszych komputerach.

Opcja rozmiaru jednostek jest (co może się wydawać nieco dziwne) w opcjach graficznych i powinna się też tak nazywać, więc ze znalezieniem jej nie powinno być trudności...

A na grę to owszem, wpływa. Jest różnica między salwą, dajmy na to, 90 i 120 łuczników na raz...

Wiadomo, że jak masz hipermachine to ustawiając sobie 120 jednostek na oddział i tocząc bitwę z ręcznie to wszystko prezentuje się znacznie ładniej. Lecz nie ustawisz sobie takich rozmiarów, jeśli Twój komp ledwo grę podtrzymuje, a Ty toczysz dużą bitwę, bo będziesz patrzył jak Ci gra się zacina po czym w 80% wywala do Windy. Chodziło mi, że nie wpływa w sposób taki, że gracz może mieć 20 jednostek w oddziele, a komputer 80. To jest tylko + dla twórców, że przewidzieli ten wariant.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem jakim ja cudem mogłem spokojnie ustawić sobie na najwyższą skale jednostek (kosztem grafiki, ale i tak została na średnim)

zwykły oddział u mnie liczył 250 ludzi, a oddział chłopów 450 oO

Gra mi picuś glancuś chodziła bez ani jednego problemy, w dodatku w internecie.

Mój komputer AMD Athlon 2200 +, 512 Ram, GeForce FX 5200

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jest sens robienia tak dużej skali? Spróbuj przy tylu jednostkach w oddziale sprawnie manewrować... o to chodziło w rzymskiej armii, by poszczególne grupy uderzeniowe piechoty liczyły 100 ludzi, by mogli szybko reagować i wykonywać gwałtowne manewry. Ja bym tracił dużo kawalerii, gdyby oddział był tak liczny, a normalnie to mam straty paru ludzi na oddział w przypadku co trudniejszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: szukam patchy do polskiej wersji R:TW. Zna ktoś dobre linki??
O ile się nie mylę, wersja z Extra Klasyki jest spatchowana, a wcześniej chyba nie było tej gry po polsku :) Jeżeli się mylę, to do ang. wersji tutaj, a do rodzimej proponowałbym gram.pl Wiem, że mają tragiczne serwery, ale to jedyna gwarancja, że gra nie będzie się gryzła z patchem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ten temat jest o Rome: Total War to napiszę jedną uwagę. Gra mnie nie wciągnęła ponieważ średnio podobają mi się bitwy. Uważam, że są jedynie do oglądania a nie do toczenia. Pod tym względem najbardziej podoba mi się z tej serii Medieval + dodatek Viking Invasion.

Dział "Komentarze" jest obok - Pzkw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, wersja z Extra Klasyki jest spatchowana, a wcześniej chyba nie było tej gry po polsku :)
Ja mam właśnie niestety "Rome Total War:Antologia" z Platynowej Kolekcji.
Jeżeli się mylę, to do ang. wersji tutaj
Niestety po zainstalowaniu angielskich patchy gra się sypie i trzeba instalować od nowa.
a do rodzimej proponowałbym gram.pl Wiem, że mają tragiczne serwery, ale to jedyna gwarancja, że gra nie będzie się gryzła z patchem
Na gram.pl z tego co widze niestety nie ma.

EDIT:

Sorry, już ślepne chyba. Wersja z Antologii jest już spatchowana do 1.5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...