Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Shadow91

Rome: Total War

Polecane posty

Wyjaśnienie(krótkie):chodziłom mi o to że i tak senat zaatakuje w najmniej odpowiedim momencie więc lepiej samemu rozpocząć z nim wojnę prewencyjną(jak ktoś nie wie co to jest to trudno). A jak ktoś podważa mój intelekt to prosze się zgłosić. Nr. GG-7508977 :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s2nto - tu jest forum, nie wyrocznia. Jak ktoś będzie znał odpowiedź, to ją tu napisze, powtórzenie pytania nie pomoże, a co najwyżej Ci zaszkodzi - za takie posty mozna dostać ostrzezenie.

To nie jest najmniej odpowiedni moment - to najbardziej odpowiedni moment - do ataku oczywiście.

Najlepszym sposobem na senat jest wykupienie wszelkich jego wojsk stacjonujących poza mrami Rzymu jeszcze przed wojną, co mozna zaliczyć pod wspomnianą wojnę prewencyjną. Likwidowanie członków rodziny tez nie głupie, ale zabójcę trzeba trochę szkolić, poza tym bardziej się opłaca używać zabójców do sabotowania miast sojusniczych rodów rzymskich i przejmowania ich gdy się zbuntują - zawsze lepiej, żeby przed rozpoczeciem wojny mieli mniej prowincji, a co za tym idzie mniejszą armię i mniej gotówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem inne rodziny nigdy nie mają zbyt wiele kasy. Dobrym sposobem na pozbycie się wojsk przeciwników jest .. dyplomata! Działa to tak że zagaduje jednostke i tam powinno być polecenie Bribe(chyba). Dyplomata proponuje pieniądze wzamian za rozejście się bądż przyłączenie. Jeśli masz dużo kasy jest to dobry sposób na walkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to niekoniecznie mają mało kasy - zdarzało mi się, że któryś z "zaprzyjaźnionych" rodów był najbogatszy w grze.

Po drugie, to nie wiem jak Ty, ale ja nie znajduję w słowniku języka polskiego wyrazu Bribe - bioroąc pod uwagę fakt, ze gra wyszła w Polsce zlokalizowana, to coś mi tu piractwem pachnie... Nie mój dział, Szaitis (lub Col) rostrzygnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam bribe w grze (mam wersje angielska prezent od brata :D nie kazdy kto gra w wersje angielskie ma od razu pirata...)

Wy tu o przekupowanie wrazych armi a mnie sie pare razy zdazylo ze stracilem pieknie wyszykowana armie ktora juz juz miala zaatakowac wrogie miasto i zostala przekupiona. Pytanie: czy da sie ochronic swoje armie przed przekupieniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można zabezpieczyć swojej armii przed przekupctwem, co najwyżej można do swoich najlepszych jednostek przydzielić lojalnych dowódców, co zmniejsza szanse przekupctwa. A co do wersji angielskie to ja przeszedłe wszystkie 3 części po angiesku. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KresP

a to jestes potrojny pirat :lol:

A jak sie dolozy do armi dyplomate albo szpiega to czy koszty przekupstwa sie zwieksza??

a i jeszcze jedno czy komus sie udalo zmusicz/przekonac jakas inna nacje do zostania protektoratem (czy jakos tak) ?? ja probowalem pare razy proponowac i wrogom i sojusznikom ale nigdy nikt sie nie zgodzil ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem od razu, że to pirat - powiedziałem, że jest wieksze prawdopodobieństwo na posiadanie angielskiego pirata niż przezentu od kogoś ze Stanów na ten przykład.

Nic poza zdolnosciami dowódcy nie broni armi przed przekupstwem, chociaż nikomu się moich armi przekupić nie udało.

Protektorat jest bardzo trudny do zrealizowania. A jak ma się za to dużo płacić (czego ode mnie bodaj Dacja raz żądała), to lepiej zniszczyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xmajorx

Mam pytanie, troche z innej beczki, kim wam się nalepiej grało?, mi osobiście Seleucydami.

Z takimi pytaniami do komentarzy. - RIP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej grało mi się oczywiście polkmi w medieval'u oczywiście :D A tak na poważnie to nie ma lepszych jednostek od piechoty rzymskiej, więc najlepiej gra się Rzymianami.Nawet ci którzy (tak jak ja) w poprzednich częściach byli mistrzami w wykorzystaniu kawalerii, muszą się przestawić na oddziały piechoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Redasik

Jakie przestawianie się na piechotę? Kawaleria jest najpotężniejsza a z piechoty przydatni są Urban Cohort, legioniści i łucznicy. Ja zawsze atakowałem atakujących gradem strzał. Wpierw Hoplitów. I nacierałem kawalerią z flanek. A piechota atakowała czołowo. A do oblężeń zmieniałem skład armii na piechotę. Choć i tak zostawiałem kawalerię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xmajorx

Ja korzysałem z kawalerii tylko jak mogłem zaatakować przeciwnika od tyłu (chyba że generał był potężny), lub gdy ścigałem uciekających.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ErBarad

A ja mam pytania natury... powiedzmy technicznej. Dokładniej problem z grafiką. Na mapie strategicznej wszystko jest ok. Ale kiedy łatuje się bitwa, ekran jakby dzieli się na dwie części, w każdej jest ten sam obraz tylko zwężony. W dodatku nie jest czerwony tylko zielony! Kiedy już sie załaduje, ekran nadal jest podzielony, i widać jakieś dziwne przekłamania a pod nimi prześwituje właściwy obraz. Mam GF 5900XT i najnowsze (66.94 do win98) stery. Proszę o pomoc bo nawt nie moge w Prolog grać! :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Teknomen

Nie bede zakladal nowego tematu ;] Mam problem z Medieval - Total War (orginal).. Wszytsko jest pieknie Gra sie instaluje, w meni ok..Zaczynam gre wybieram kraj itp..Jak tocze bitwe tez oki!! Jednak jak chce wrocic do mapy wywala mnie do windows!! Problem jest tez ze czasem jak wlacze gre i chce zaladowac seva i wejsc do mapy gry wywala mnie do windows!!

Mam WinXP - profesjonal sp1 , najnowse detonatory do nVidia Geforce 4, 256 ddr ram, intel p4 - 2.4ghz, dobra plyta asus. Stery mam chipsetu mam aktualne itp Twisted Evil Czytalem gdzies ze Medieval - Total War dziala roznie na winXP. Pod win98 u kumpla dzialal on pieknie!!! Choc ma slabszy sprzet!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mar89
A ja mam pytania natury... powiedzmy technicznej. Dokładniej problem z grafiką. Na mapie strategicznej wszystko jest ok. Ale kiedy łatuje się bitwa, ekran jakby dzieli się na dwie części, w każdej jest ten sam obraz tylko zwężony. W dodatku nie jest czerwony tylko zielony! Kiedy już sie załaduje, ekran nadal jest podzielony, i widać jakieś dziwne przekłamania a pod nimi prześwituje właściwy obraz. Mam GF 5900XT i najnowsze (66.94 do win98) stery. Proszę o pomoc bo nawt nie moge w Prolog grać! :(

Spróbuj zmienić sterowniki może te nie działają z tą grą albo masz je nie pod tą wersję windowsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ErBarad
A ja mam pytania natury... powiedzmy technicznej. Dokładniej problem z grafiką. Na mapie strategicznej wszystko jest ok. Ale kiedy łatuje się bitwa, ekran jakby dzieli się na dwie części, w każdej jest ten sam obraz tylko zwężony. W dodatku nie jest czerwony tylko zielony! Kiedy już sie załaduje, ekran nadal jest podzielony, i widać jakieś dziwne przekłamania a pod nimi prześwituje właściwy obraz. Mam GF 5900XT i najnowsze (66.94 do win98) stery. Proszę o pomoc bo nawt nie moge w Prolog grać! :(

Spróbuj zmienić sterowniki może te nie działają z tą grą albo masz je nie pod tą wersję windowsa.

Taaa... zainstlowałem STARSZE 61.76 i wszystko śmiga... W POP:WW nawet animowane menu się pojawiło. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha mam taki mały problemik. Mianowicie moje jednostki są strasznie małe. Najliczniejsza to chłopi-60 osób a z tego co wiem powinno być 240.

w opcjach sie zwieksza jednostki (opcje wyswietlania) z tym tez idzie wolniejsze dzialanie gry na slabszym sprzecie :)

Nawet ci którzy (tak jak ja) w poprzednich częściach byli mistrzami w wykorzystaniu kawalerii, muszą się przestawić na oddziały piechoty.

<hahaha> spec sie znalazl, nie rozsmieszaj mnie.....majac 700 jazdy (katafrakci i rydwany z kosami) roznosze bez problemu 3000 piechoty rzymskiej niezaleznie jakiej i to ze stratami rzedu do 30 ludzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe zależnie od tego co byście robili i tak będziecie zmuszeni do wojny z senatem, więc lepiej się przygotować.Gdy już będziecie potęgą, sent będzie się was obawiał zobi wszystko aby was zniszczyć , co doprowadza w końcu do wojny z nim.
Tożeś dopiero odkrył amerykę. Celem kampanii jest zniszczenie senatu o ile mnie pamięć nie myli.

Powiem więcej, wynalazł koło :D , odpowiadając na pytanie Liber43 trzeba znaleść patcha PL, albo do patcha EN znaleść cracka 1.3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...