Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

longbow

Robert Ludlum

Polecane posty

Co prawda Robert Ludlum zmarł w 2001 roku, to nadal powstają powieści sygnowane jego nazwiskiem. Autor pozostawił liczne notatki i szkice, aby w przyszłości jego dzieło mogli kontynuować tacy pisarze jak Eric Van Lustbader, James Cobb i inni.

Gatunek stworzony przez Ludluma nazywa się "thrillerem spiskowym", gdyż w każdej jego książce z prostej historii rozwija się międzynarodowy spisek.

Do najsławniejszych powieści mistrza należą:

cykl Bourne'a

Rekopis Chancellora

Protokół Sigmy

Testament Matarese'a i inne, mniej znane powieści jak Przesyłka z Salonik.

Robert Ludlum rozpoczął karierę dość późno - w wieku 41 lat. Wcześniej był aktorem i scenarzystą, jednak tutaj dyskutujemy wyłącznie o jego książkach.

Zapraszam do dyskusji, dodam od siebie, że Ludlum nie am sobie równych. To napięcie budowane z każdą stroną, klimat, akcja, fabuła... od jego książek nie da się po prostu oderwać.

Zapraszam wszystkich do dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni sie z Toba zgadzam! Na razie rozpoczynam przygodę z jego książkami - własnie kończe Tożsamość Bourne`a i stwierdzam jedno REWELACJA!!! Jedna z lepszych książek jakie kiedykolwiek czytałem (a było ich sporo)! Klimat, fabuła, intryga, akcja oraz wspaniale wykreowani bohaterowie sprawiają, że wprost nie można od książk się oderwać!!!

Jestem dopiero poczatkującym w klimatach R.Ludluma więc czy mógłbyś polecić mi najlepsze Twoim zdaniem książki ww. autora?? Z góry thx :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sobie równych? Nie zgadzam się. Ludlum ma tendencję do rozwlekania akcji ponad miarę, co w rezultacie może zmęczyć czytelnika. Czasem też nieco przynudza. Ale w dobrej formie rzeczywiście potrafi porządnie przykuć uwagę czytelnika. Spiski i konspiracje wymyślał całkiem niezłe, a i akcja była efektowna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dali się zrobić w konia, wiec wy też nie dajcie:

Pakt Holcrofta to to samo co nowe wydanie - Czwarta Rzesza. Na forach czytałem jak ludzie się skarżyli, że to jakieś oszustwo. Wystarczyło przeczytać informację o fabule...

^ Takie małe ostrzeżenie, jeżeli czytaliście Pakt Holcrofta, nie kupujcie Czwartej Rzeszy, bo to to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludlum jest autorem dość specyficznym - choć bardzo go lubię, niektóre jego książki były dość ciężkie w odbiorze, jak chociażby Mozaika Parsifala.

Ale Rosjanie naprawdę próbowali coś takiego zrobić... Mówię tu o projekcie "Pomieniatczik". Nie udało im się, na szczęście

Miło się zdziwiłem przy Strategii Bancrofta - co prawda, starszym książkom do pięt nie dorasta, ale i tak kawał porządnej sensacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno "Wektor", jak i "Zemsta Łazarza", nie są książkami napisanymi przez samego Ludluma, ale przy współpracy z innymi autorami (seria "Robert Ludlum otwiera tajne archiwa"). Seria w większości powstała po śmierci pisarza, w oparciu o jego szkice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja twórczość Ludluma odkryłem całkiem niedawno. I jestem oczarowany. Przeczytałem Trylogię Bourna, Klątwę Prometeusza, Rękopis Chancellora i parę innych. Pisze bardzo wspaniale, teraz czytam książkę Kod Altmana, z serii Robert Ludlum - otwiera tajne archiwa. Czyta się po prostu super, to wciąga jak bagno :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...