Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PiEcIA_17

Frost/Nixon (2008), Ron Howard

Polecane posty

Bardzo lubię filmy o tematyce politycznej, a najlepszym tego przykładem jest właśnie film pt:. Frost/Nixon.

Jest rok 1977. 37. prezydent Stanów Zjednoczonych Richard Nixon pod naciskami opinii mediów podaje się wczesnej dymisji z urzędu prezydenta. Powodem tejże decyzji jest tzw:. "Watergate" czyli jedna z najgłośniejszych afer w historii USA. Ludzie z gabinetu Nixona założyli wówczas podsłuch w gabinecie Partii Demokratycznej w Waszyngtonie. Doradca prezydenta namawia go więc aby udzielił wywiadu popularnemu angielskiemu reporterowi D. Frostowi. Reporter przedstawia ofertę która jest warta 600 tyś. dolarów. Nixon zgadza się więc mając równocześnie nadzieje że uda mu się odzyskać dobre imię w oczach Amerykanów.

Polecam ten film wszystkim tym osobom które lubią filmy o tematyce politycznej. Bardzo idealnie skonstruowany scenariusz, doskonała gra aktorów która doskonale oddaje klimat przełomowego wywiadu oraz genialny dowód na to że film może być dobry i trzymać w napięciu bez beznadziejnych efektów specjalnych i budżetu przekraczającego 500 mln. dolarów. Polecam 10/10 :thumbsup:

"Frost/Nixon"

Reżyseria: Ron Howard

Scenariusz: Peter Morgan

Muzyka: Hans Zimmer

Obsada:

Michael Sheen

Frank Langella

Kevin Bacon

Sam Rockwell

Oliver Platt

Produkcja: Francja, USA, Wielka Brytania

Gatunek: Dramat

Rok produkcji: 2008

post-31987-1267973767_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet dobry film, ale z gatunku tych co pojawiają się, zgarniają nominacje i nagrody, a potem wszyscy o nich zapominają. Niesamowity Sheen w roli Frosta i Langella-prezydent, do tego znakomicie dozowane napięcia w scenach wywiadu...no i to właściwie tyle. Aha - no i mój ukochany Rockwell w drugoplanowej roli:) i to tyle co można o filmie powiedzieć. Jednosezonowiec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś był ciekawy skąd wzięło się określenie Rywingate i inne polityczne afery "-gate", albo dlaczego amerykanie tak nienawidzą Nixona to powinien oglądnąć ten film. Miłośnikom kina akcji odradzam ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najwyżej średni. Nie wiem jak było w rzeczywistości, ale filmowy Nixon zmiażdżył swojego oponenta. Rola Frosta była kompletnie nie przekonująca. Tak naprawdę wyszło na to że Nixon przegrał bo sam chciał przegrać. Jak powiedziałem nie wiem jak było w rzeczywistości, ale coś wątpię żeby film mial z nią wiele wspólnego. 5/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię wam, niesamowicie się na tym filmie zawiodłem. Po tylu wyróżnieniach, nagrodach i pozytywnej opinii widzów, film mi się nie podobał. Fabuła mnie nie wciągnęła, wiem, że esencją tego filmy były wywiady tytułowych bohaterów, ale sorry vinetou, mnie takie filmy nie kręcą. Jako dobry środek usypiający OK, ale nic poza tym. 5/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo zbierałem się do obejrzenia tego filmu, bo wydawało mi się że formuła wywiadu i jego przygotowań zanudzi mnie strasznie. Nie przekonywała mnie nawet obsada, Ron Howard jako reżyser i niesamowite tło historyczne.

Kilka dni temu obejrzałem i zdecydowanie na nudę nie mogę narzekać. Kapitalny Langella jako Nixon, solidne kreacje postaci drugoplanowych (Rockwell!) klimatyczne wstawki dokumentalne i brak jakiejś takiej nachalnej tezy kto jest totalnie zły, a kto dobry i chce wyciągnąć prawdę o aferze Watergate i nie tylko.

Przede wszystkim jest to też historia o pojedynku wielkich osobowości. Jeden i drugi chce wrócić na szczyt, ale na podium jest msc. dla jednego. Świetnie to pokazała kapitalna scena, kiedy podchmielony Nixon dzwoni do Frosta.

8/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...