Skocz do zawartości

Forumowe pogaduchy o OC


xandi

Polecane posty

Gość michi93

Swistek

No i czego się z dziećmi o grabki bijesz?

Wybitnie mi się wczoraj nudziło i koleś mnie troszkę zdenerwował ;]

41 PLN

(z przesyłką)

Hehe ładnie jak za dobre działające mobo ;]

Gi3r3k

Widać, że słabiej ode mnie spamujesz ;p

(twoje posty dosyć często wnoszą do tematu więcej niż moje ale co tam ;p)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
A od czego jest CPU-Z...? :wink:

Sugerujesz że powinienem podłączyć dysk i zainstalować windowsa?

No może, bo ja wiem ...

(na razie jadę z Live CD na bazie Knopixa, lenistwo nie pozwoliło mi "wyczyścić" dysku pod testowy system)

Na początek muszę dać nowy BIOS, i poszukać pamiątek lepszych niż noname (czyli "co było pod ręką"). A potem chyba założe temat:

"Pomocy!!!! nie umiem podkręcać na płycie DFI!!!!"

Słowo! jak nie dam rady wyciągnąć stabilnie 2,7 GHz to będę szukał hilfe ;)

Hehe, spoko - odświeżę swoją pamięć, dasz zdjęcia biosu i pokombinujemy :wink:

Uff

Po zmianie BIOS (z zabytkowego na mniej zabytkowy) i pamięci (na Corsair 667MHz) procesor poszedł powyżej 2,7 GHz bez podnoszenia napięcia :blink:

Teraz "walczę" z 2908 MHz - płyta wstaje i nic więcej. Przypuszczam że to będzie wina chłodzenia chipsetu, bo jak go wyziębię (wyłączę na 10 minut) to Konopix ładuje się do końca i dopiero potem "zwisa". Dodatkowy wentylator nie pomógł ;)

BTW: P4 D945 robi 4,25 GHz bez podnoszenia napięcia, ale tu też mostek płyty grzeje się jak nieszczęście (GA965G-DS3) - zapewne wydatnie "pomaga" mu w tym grzaniu wbudowana grafika. Muszę coś wymyślić żeby po podkręceniu komputer przechodził jakieś testy ... no dobra, żeby przynajmniej zrobić i zapisać screena :P

(na razie wywala się pomiędzy "zrobić" a "zapisać")

Oho - 2k post :wink: . Sto lat, sto lat...

Sto lat, sto lat...

Zaraz, chwila?!?

a gdzie napoje i zakąski??

LOL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że słabiej ode mnie spamujesz ;p

(twoje posty dosyć często wnoszą do tematu więcej niż moje ale co tam ;p)

Mimo wszystko taka okrągła liczba mnie cieszy :wink: .

Sugerujesz że powinienem podłączyć dysk i zainstalować windowsa?

A widzisz, to wiele wyjaśnia :wink: . Warto byłoby poznać rewizję procesora, bo to dałoby jakiś pogląd na Twoje wyniki. Takie G1 to robi ok. 2,8-3GHz, a G2 już ponad 3GHz. Coś podejrzewam, że masz właśnie G1...

Po zmianie BIOS (z zabytkowego na mniej zabytkowy) i pamięci (na Corsair 667MHz) procesor poszedł powyżej 2,7 GHz bez podnoszenia napięcia :blink:

O widzisz, od razu przyjemniejszy dla oka wynik.

Teraz "walczę" z 2908 MHz - płyta wstaje i nic więcej. Przypuszczam że to będzie wina chłodzenia chipsetu, bo jak go wyziębię (wyłączę na 10 minut) to Konopix ładuje się do końca i dopiero potem "zwisa". Dodatkowy wentylator nie pomógł :wink:

Hm... Pokombinuj z timingami pamięci. Ja ze swojego X3 3600+ G1 wycisnąłem 2,9GHz i nic więcej, dopiero przed wysłaniem sprzętu do nabywcy udało mi się zrobić stabilne 3GHz - winnym okazały się być pamięci, a konkretnie wszelkie alphy - ich poluzowanie było kluczowe dla wyniku.

BTW: P4 D945 robi 4,25 GHz bez podnoszenia napięcia, ale tu też mostek płyty grzeje się jak nieszczęście (GA965G-DS3) - zapewne wydatnie "pomaga" mu w tym grzaniu wbudowana grafika. Muszę coś wymyślić żeby po podkręceniu komputer przechodził jakieś testy ... no dobra, żeby przynajmniej zrobić i zapisać screena :tongue:

(na razie wywala się pomiędzy "zrobić" a "zapisać")

Hm... A może to już płyta nie daje rady? Zjedź z mnożnikiem i sprawdź maksymalne FSB.

Sto lat, sto lat...

Zaraz, chwila?!?

a gdzie napoje i zakąski??

LOL

E tam, zbyt skromna liczba... Imprezę zorganizuję przy 10k postów :wink: .

BTW - prawdopodobnie już niedługo zmienię zasilacz... Od dawna miałem to zrobić, ale nie miałem bodźca (przecież wszystko działa, po co...). Teraz jednak mam powód - jaki? To kolejna już niespodzianka, która być może za parę tygodni się przed wami odkryje :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Hehe ciekawe co tam nowego kupiłeś, że naszło Cię na zmianę zasiłki ;]

A zdradzisz co to za cudo(zasilacz) będzie ??

E tam, zbyt skromna liczba... Imprezę zorganizuję przy 10k postów

To sobie zapamiętam ;]

Mimo wszystko taka okrągła liczba mnie cieszy

hehe mnie będą cieszyły 4k ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komendy

[...]

nie podają jakichś informacji?

Podają :)

Dzięki!

... bo wiesz, ja Linuksa używam ... tylko ... włączyć i ma działać ;)

(OK, trochę przesadzam - conieco umiem zrobić)

No więc procesor to:

ADO4000IAA5DD

czyli

AMD Athlon 64 X2 4000+

Brisbane

Core stepping: G1

Stepping: CAAIG

To nie jest najlepszy procesor jaki miałem :(

Może uda się z niego wycisnąć 3 GHz, ale to "może" jest ze znakiem zapytania. Chociaż?

http://www.ocinside.de/go_e.html?http://ww..._overclock.html

...hmmm

Po zmianie BIOS (z zabytkowego na mniej zabytkowy) i pamięci (na Corsair 667MHz) procesor poszedł powyżej 2,7 GHz bez podnoszenia napięcia :blink:

O widzisz, od razu przyjemniejszy dla oka wynik.

No widzę, widzę ... jak zobaczyłem arta (link wyżej), to stwierdziłem ze jeszcze powalczę ;)

Hm... Pokombinuj z timingami pamięci. Ja ze swojego X3 3600+ G1 wycisnąłem 2,9GHz i nic więcej, dopiero przed wysłaniem sprzętu do nabywcy udało mi się zrobić stabilne 3GHz - winnym okazały się być pamięci, a konkretnie wszelkie alphy - ich poluzowanie było kluczowe dla wyniku.

Zaraz się tym zajmę. Coś w tym jest, sama zmiana pamiątek dała strasznie duży efekt - za duży, nie powinno być aż takiej różnicy w OC ... chyba że płyta ustawia niekoniecznie najlepsze timingi. Ja poszukam jeszcze innego biosa, bo przypominam sobie że istniały "samoróbki" usprawniające właśnie głównie obsługę pamięci.

Hm... A może to już płyta nie daje rady? Zjedź z mnożnikiem i sprawdź maksymalne FSB.

Max FSB jest powyżej 300 MHz, a ja daję dopiero 250 ;)

... a mostek jest tak ciepły, ze palca sparzyłem przy "pomiarze" (70 stopni na mierniku).

BTW - prawdopodobnie już niedługo zmienię zasilacz... Od dawna miałem to zrobić, ale nie miałem bodźca (przecież wszystko działa, po co...). Teraz jednak mam powód - jaki? To kolejna już niespodzianka, która być może za parę tygodni się przed wami odkryje :wink: .

o matko!! ... co Ty sobie kupiłeś? i ile to coś ciągnie prądu?!?

LOL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak G1... Tak, 3GHz będzie ciężko osiągnąć.

Zaraz się tym zajmę. Coś w tym jest, sama zmiana pamiątek dała strasznie duży efekt - za duży, nie powinno być aż takiej różnicy w OC ... chyba że płyta ustawia niekoniecznie najlepsze timingi. Ja poszukam jeszcze innego biosa, bo przypominam sobie że istniały "samoróbki" usprawniające właśnie głównie obsługę pamięci.

Tak, też coś takiego kojarzę... Dodawały chyba jakieś dodatkowe timingi do regulacji.

Max FSB jest powyżej 300 MHz, a ja daję dopiero 250 ;)

... a mostek jest tak ciepły, ze palca sparzyłem przy "pomiarze" (70 stopni na mierniku).

No to faktycznie - to chyba wina temperatur chipsetu. Okno otwórz w pokoju testowym, albo do garażu nieogrzewanego zanieś sprzęt :wink: .

A zdradzisz co to za cudo(zasilacz) będzie ??

Corsair CMPSU-620HX, wg TEGO testu wyciąga maksymalnie ok. 740W... Miał kosztować poniżej 300 zł i być jak najmocniejszy.

Hehe ciekawe co tam nowego kupiłeś, że naszło Cię na zmianę zasiłki ;]

o matko!! ... co Ty sobie kupiłeś? i ile to coś ciągnie prądu?!?

LOL

Spokojnie, nic nowego :wink: . Jeśli już będę zmieniał, to na coś mniej prądożernego...

Pierwszym powodem jest mój HD4870X2, a drugim... To jest właśnie ta niespodzianka. W każdym razie przyda mi się mocny zasilacz. Bądźcie cierpliwi :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93
Pierwszym powodem jest mój HD4870X2, a drugim... To jest właśnie ta niespodzianka.

Drugi 4870x2 ;]]] albo zainwestowałeś w LC i masz zamiar z kompa wycisnąć tyle ile się da ;]

Corsair CMPSU-620HX, wg TEGO testu wyciąga maksymalnie ok. 740W...

a może enermaxa jakiegoś sobie sprezentujesz ?

a jednak xeon i biostar zadziałają bez problemu

http://hwbot.org/community/submission/9145..._x3440_4105_mhz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi 4870x2 ;]]]

A w życiu! :laugh::wink:

albo zainwestowałeś w LC i masz zamiar z kompa wycisnąć tyle ile się da ;]

Nie, choć kto wie, może kiedyś...

a może enermaxa jakiegoś sobie sprezentujesz ?

Pewnie, chciałbym coś lepszego, ale nie chcę za dużo wydawać... Zresztą ten Corsair jest już niemal pewny, dogadałem się ze sprzedawcą i biorę za 290 zł z przesyłką, choć jeszcze nie zapłaciłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Hehe to tanio sobie załatwiłeś tą zasiłkę ;] W tej cenie ciężko będzie o coś lepszego a o enermaxa jeszcze trudniej

enermaxy za 290zł

http://www.cooling.pl/zasilacz-enermax-pro...ukt,550693.html

http://www.cooling.pl/zasilacz-enermax-eco...ukt,551939.html

Nie, choć kto wie, może kiedyś...

To na początek jakaś obudowa bo do twojej chyba byś układu nie wsadził? ;]

A w życiu!

;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo wiesz, ja Linuksa używam ... tylko ... włączyć i ma działać ;)

(OK, trochę przesadzam - conieco umiem zrobić)

I zazwyczaj działa. A jak nie działa to zaczyna się kombinowanie i znowu działa. ;)

W sumie jestem ciekaw, czy na Wine da się odpalić jakieś ciekawe testy i jaki byłby wynik w porównaniu do tych samych testów zrobionych na Windowsie. Kiedyś będę musiał sprawdzić.

@Gi3r3k Czyżbyś chciał dołożyć kartę od nVidii, żeby sprawdzić połączenie Radeon do grafiki i GeForce do obliczeń fizycznych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to tanio sobie załatwiłeś tą zasiłkę ;]

No inaczej bym jej nie kupował :wink: .

To na początek jakaś obudowa bo do twojej chyba byś układu nie wsadził? ;]

Obowiązkowa zmiana... Na razie mam wyrób obudowopodobny :laugh: .

Czyżbyś chciał dołożyć kartę od nVidii, żeby sprawdzić połączenie Radeon do grafiki i GeForce do obliczeń fizycznych?

Też nie :wink: .

Dobra, powiem tyle - powiedzmy, że być może zasilacz będzie musiał od czasu do czasu dać radę różnym kartom graficznym... więc musi być odpowiedni zapas mocy. Nic więcej nie powiem! :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jestem ciekaw, czy na Wine da się odpalić jakieś ciekawe testy i jaki byłby wynik w porównaniu do tych samych testów zrobionych na Windowsie.

WINE nie ma bezpośredniego dostępu do sprzętu, większość windowsowych testów nawet jeśli się uruchomi to wyniki uzyskuje ... wysoce abstrakcyjne ;)

Bez komentarza :wink:

LOL

Jeszcze trochę, a zostaniesz politykiem :P

[gratuluję! dużo roboty, ale zabawa przednia]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jestem zadowolony, choć nie podam dużo szczegółów, bo zasilacz działał dosłownie jeden dzień - potem musiałem rozebrać cały komputer w pewnym celu (podpowiedź - wypatrujcie recenzji na PPC :wink: ). Cały tydzień komputer leżał rozgrzebany na podłodze, nie miałem czasu go złożyć, dopiero jutro to zrobię.

Przez ten jeden dzień zwróciłem uwagę na fakt, że działa równie cicho, jak mój stary Szef z Fanderem. Wentylator kręci się bardzo leniwie, nawet po obciążeniu procesora OCCT. Nie będzie problemów, by Core i5 750 działał z taktowaniem 4GHz, a to już mi wystarczy, by być zadowolonym :wink: . No i wreszcie pokręcę sobie mojego dwugłowego potwora...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Zapodasz tutaj linka jak się art pojawi?

Heh ta obudowa mnie męczy http://www.purepc.pl/obudowy/cooler_master...vanced?page=0,0

Co do zasiłki u mnie wentyla też ledwo słychać i żadne cewki nie piszczą.

Ciekaw jestem ile wyciśniesz z tego 4870x2 zanim go ugotujesz bez zmiany chłodzenia.

Załapiesz się na zabawę takim cackiem?

http://www.purepc.pl/sprzet_pc/karty_grafi..._hd_5870_matrix

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodasz tutaj linka jak się art pojawi?

Obiecuję :happy: .

No ładna i wydajna... Lepsza od mojego złomu :wink: . Jak doszedł Corsair, to jakoś tak... ładnie się w środku zrobiło, kolorystycznie wszystko ładnie się komponuje, więc chyba czas kupić jakąś porządną obudowę, choćby ze średniej półki.

Ciekaw jestem ile wyciśniesz z tego 4870x2 zanim go ugotujesz bez zmiany chłodzenia.

Pewnie coś około 800MHz na rdzeniu, na więcej nie liczę.

Załapiesz się na zabawę takim cackiem?

http://www.purepc.pl/sprzet_pc/karty_grafi..._hd_5870_matrix

Kto wie... :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93
więc chyba czas kupić jakąś porządną obudowę, choćby ze średniej półki.

anteca 300 szerokim łukiem omijaj ;] Jak będziesz miał kasę to bierz tego CM z linka ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...