Skocz do zawartości

Forumowe pogaduchy o OC


xandi

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Chwilę jeszcze się pobawiłem po napisaniu postu i na obecną chwilę widać( po 15min prime95 ), że najniższy offset jaki udało mi się ustawić na 4,4 to -0.115, na -0.120 po 10min wyskakuje fatal error w prime. Additional Turbo Voltage to pierwsza dodatnia wartość, bodajże +0,004V. Co do reszty ustawień kierowałem się tym : http://www.overclock...-asrock-edition

Po zmniejszeniu offsetu lekko się też zbiły temperatury (~2*C).

Generalnie wcześniej na BOXowym chłodzeniu w BF3 miałem do 76* bez OC. Syntetycznie niestety nie sprawdzałem.

Cóż, jeśli przejdzie kilkugodzinny test na prime to chyba póki co tak zostawię i poczekam na nową obudowę zanim znów będę coś ruszał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co napisałeś( że w moim wypadku nawet te ~2* robią różnicę zmniejszyłem mnożnik z 44 do 42 i pobawiłem się offsetem. Póki co (25min testu prime95) wygląda na to, że stabilnie jest na -0.135V, ale to jeszcze będę musiał dłużej potestować - w ostateczności podniosę do 0.130 i myślę, że wtedy będzie ładnie chodził.

Tak mniej więcej wyglądają temperatury po 25min prime95 :

http://i.imgur.com/32nYBF3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mam takie pytanie, robię OC mojego radka HD7850 1GB (Sapphire), doszedłem do 1050/1400 ale gdy zapuszczę FurMarka to po ekranie przechodzi mi co chwilę taki cienki ciemny pasek. Żadnych bsod-ów (katuję już godzinę), tylko ten mało widoczny pasek (występuje tylko pod obciążeniem, przy 1000/1350 tego nie mam w ogóle). Temperatury nie najgorsze 65*C, wentylatory na 53%. Zwiększalibyście napięcie? Czy może to być wina braku chłodzenia na vRAM i/lub sekcji zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, <ciach> te paski, zauważyłem, że nawet na stocku są one minimalnie widoczne (ale dużo szybciej się przewijają i są mniej wyraźnie więc ich praktycznie nie widać, tylko na nieniskim tle cokolwiek da się zauważyć). Dałem 1150/1460 przy napięciu 1.2V :E Paski są minimalnie widoczne, wyłącznie na jaskrawym tle, a bez obciążenia w ogóle ich nie ma. Na razie pościłem test na 30min, może jutro pomęczę ją dłużej.

Nie przeklinaj, bo się moderacja pogniewa - RoZy

post-781726-0-92538000-1377640715_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych załamań nie mam, tylko taki ciemny poziomy pasek przechodzi od dołu do góry (albo od góry do dołu) w zależności od ustawień taktowań. Jak dam np. 1050/1400 przy napięciu 1.075V (standardowe) ten pasek jest bardziej widoczny i przechodzi powoli ale na stocku i na 1150/1460 1,2V paski przechodzą szybko i są mniej widoczne, w grach się tego zauważyć nie da, a jak przeglądam internet to nie przeszkadza bo karta nie jest pod obciążeniem więc nic takiego nie występuję biggrin_prosty.gif Może za niedługo dokupię radiatory na vRAM i sekcje zasilania to wtedy się pobawię w wyższe OC.

To czym sprawdzać stabilność? MSI Kombustor? 3D Mark? Czy pograć godzinkę w BF3 w multi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięci może i nie obciąża, ale GPU i owszem (bardziej niż gry). Tak naprawdę to właśnie w grach najlepiej sprawdzać stabilność po OC, "praktyka" to podstawa.

Jednakowoż to nie oznacza, że FurMark się nie nadaje, OCCT czy 3DMark średnio wygrzewają kartę i jeśli problemem po OC będą temperatury... Dlatego trzeba przeprowadzać różne testy, sam FurMark to za mało, ale i 3DMark też. A najlepiej - jak pisałem - po prostu grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antros22 ale to nie jest CPU ze jak walniesz OCCT czy Prime95 i nie ma bledow to gitarka.

W GPU zawsze sa jakies blędy, pytanie czy po podkreceniu pojawia sie widoczne artefakty. Mozesz krecic do oporu jak ci artefakty i wizja spalonej karty nie przeszkadzaja. Jak masz dobra karte (z dobrym chlodzeniem czyli np. Vapor-X gdzie absolutnie wszystko jest chlodzone) to nie musisz sie bac o przegrzanie karty i wystarczy zrobic 'typowy' overclock z Internatów, odpalasz giere i grasz. Działa wszystko ladnie? to super.

nagle po 10 minutach wyskakuja artefakty? To znaczy ze musisz obnizyc clocki delikatnie lub zaczac zwiekszac voltage. i grasz dalej. artefakty zniknely? super. to krecisz dalej albo zostawiasz jak jest.

Dlatego GPU kreci sie fajniej bo nie musisz resetowac PC co chwila a samo sprawdzenie czy dziala to przyjemnosc a nie nudne 'odpal prime95 na kilka h, dobrze by bylo na conajmniej 24h a najlepiej to w ogole na tydzien odpal i przyrządzaj obiad na gorącu lecącym z obudowy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pograłem 1.5h wczoraj 1h w BF3 przy ustawieniach HD7850 1150/14600 1.2V, żadnych wywaleń do pulpitu, bsod-ów. BF3 multi chodzi w FullHD na wysokich bez ścin, jak na mój sprzęt to jestem bardzo zadowolony (Phenom II X4 840 jeszcze na emeryturę nie odchodzi) icon_twisted.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...