Skocz do zawartości

Forumowe pogaduchy o OC


xandi

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

@BladyPiter: bierz na poprawkę że to LGA1366 - to się po prostu dobrze kręci i tyle, i ma krzywe czapy :P

@michi93: jakieś dalsze plany z OC tego procka masz? Powyżej 4,4 już za dużo trzeba papu by to było opłacalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mnie boli to że wykręciłem swojego Radka HD4850 wersję 1GB z 625/1004 do 700/1200 co jest max nawet w MSI Afterburner ( max. do granic rozsądku ) i już dalej nie chce się kręcić :( A tak fajnie się zapowiadało :(((( Teraz próbuję jakoś ogarnąć jeszcze procesor w miarę stabilnie, ale jedyne ustawienia jakie przyjmuje to 220x15 czyli ~3.31GHz :( Ostatnio siedział na 3.41GHz i było dobrze, a teraz mu się odmieniło i chce 3.31GHz, bo powyżej już wali mi BS`y.Dobrze że zmieniam platformę na AM3 :) Kartę naturalnie zmienię w późniejszym terminie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michi, to nie tak znowu dużo, ja na validacje to prawie 4,8 wyciągnąłem, a na 4,7 mam SP 1m pykniętą

A no ja wiem ale jakie V ^^

Do tego ty na zimnie leciałeś a ja na + temp i to sporych :(

no tak, 333W trzebabyło rozproszyć ale i z tym sobie poradziłem..

ps. teraz musze znaleść sposób na rozproszenie 1,5kW :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michi93: jakieś dalsze plany z OC tego procka masz? Powyżej 4,4 już za dużo trzeba papu by to było opłacalne?

Zrobić w końcu zapinkę do singla, zamrozic wykręcić rekord świata i się pozbyć :laugh: wiesz napięcia nie są jakieś super wysokie więc to nie problem dla mnie ^^

max. do granic rozsądku )

a co to :diabelek:

ps. teraz musze znaleść sposób na rozproszenie 1,5kW rolleyes.gif

No ciężko ale wykonalne teoretycznie. Zależy ile możesz i ile chcesz wypluć i od kształtu tego co będziesz chłodził. na labie podobne ustrojstwo było chłodzone wodą ale oni słabe to mieli ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciężko ale wykonalne teoretycznie. Zależy ile możesz i ile chcesz wypluć i od kształtu tego co będziesz chłodził. na labie podobne ustrojstwo było chłodzone wodą ale oni słabe to mieli ;D

to było ścierwo, ja planuje dwie nagrzewnice samochodowe, kilkanaście wentyli 12cm (tylko nie wiem co z ciszą, od biedy zanurze nagrzewnice w wannie :)) do tego pompa 230V

z kształtem są problemy ale pracuje nad tym

w zasadzie jeszcze można próbować chłodzić to powietrzem, ale nie wiem czy radiatory nie będą mieć za dużej pojemności cieplnej i będą sie wolno nagrzewać, a wtedy może taki tranzystor nie zdążyć oddać ciepła i .... bach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie nagrzewnice samochodowe, kilkanaście wentyli 12cm (tylko nie wiem co z ciszą,

To zależy. Można dać sporo za wentyle i mieć namiastkę ciszy i wydajności. Albo montujesz delty i masz wydajność ale o ciszy zapominasz. Chyba, że jakiś kontroler obrotów sobie zrobisz. Pompa na 230 dobra opcja, te pod LC z taką mocą jaką byś potrzebował są dosyć drogie. Zależy jaki to układ będzie i jaki opór dla cieczy będzie powodował itd, itd.

z kształtem są problemy ale pracuje nad tym

To kombinuj tak, żeby blok było jak najprostszy xD podobno sporo wołali za wycięcie tego co na labie mieli.

Co do chłodzenia powietrzem- ciężko to widzę a sprzęt który będzie chłodzony to już raczej nie grosze xD

I w końcu wszedł byś w zabawę LC xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę od du*y strony, ale zawsze :D

spoko spoko, pracuje nad tym, ogólnie można dać chłodnice na tyle daleko że nie będzie wpływac na pomiar głośności, ale wtedy trzeba mocną pompę

co do bloku to pewnie zaczne szukać kogoś kto zrobi to w miare dobrej kasie, albo tak skonstruuje przejściówke że będzie można full covvera z jakiejsc grafiki na tranzystory podpiać, a najlepiej dwa covery ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawada nie bawie się w ekstremalne OC jak niektórzy, ale wyniki na domowe warunki nie są złe :)

Póki co udało mi się zmusić moje i5 do 5,5GHz przy 4jajach i 5,6GHz przy 2 jajach przy napięciach ehh...1.70v+. Komputer wstał i super-pi 1m przeszedł. Póki co jednak na większe testy mam za słabe chłodzenie - FLEX nie daje rady i czekam na LC :)

GTX460 SLI to trafiły się naprawdę solidne sztuki. 905 Rdzeń, 1810 Shadery i 2020 pamięci. Niestety choć całość stabilna, to fabryczne chłodzenie też już niedomaga i czekam na LC :)

Generalnie gdy już zestaw będzie w pelni gotowy, to zarzucę wynikami.

-------------------------------

Niedługo też w domu nowe mobo na 775 + skołowany za grosze Q9770 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wpadł mi w łapki Asus F1A75-V Pro + AMD Llano A8-3850. Co prawda tylko na trzy dni, ale jednak ;) Postaram się pochwalić wynikami OC, gdy już będę pewny, że osiągnąłem MAX. Może jutro z KINGWIN podrzucę screeny zestawu ;p

Póki co 3547MHz przy 1,43v :) I chyba więcej nie będzie :( Swoją drogą bardzo przyjemny procek, ale......gdyby mobo było o 150zł tańsze, a samo CPU o przynajmniej 100zł. Wtedy sam bym się skusił ;) Bo jest całkiem wydajne CPU + GPU. Do jakiegoś mini-pc ideał ;)

Znajomy, który go kupił, zrobił to z myślą o HTPC + od czasu do czasu HL2 na dużym TV. I trzeba przyznać, że do takiego zastosowania jest do świetny zestaw. Ale jednak za drogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Brakuje tematu "Co ostatnio kupiliście"

to tutaj zapodam info o nowych zabawkach

Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX

Gskill Perfect Storm DDR3 4GB(2x2GB) 2133MHz XMS3 CL8 elpida hyper

Enermax Modu 87+ 600W

Zalman CNPS10X Flex

CoolerMaster Elite 370

Asrock P67 Extreme4 (B3) Intel P67 LGA1155 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)

Asus GeForce GTX580 DirectCU II

Samsung 1TB SATA2 (HD103SJ)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile seasonic ? To powiem ile zaoszczędziłem ;D

W sobotę paczuszka będzie to zapodam raport ;D

Miała być wersja zupełnie inna:

Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX

758.00 zł

Corsair DDR3 4GB(2x2GB) 1600MHz XMS3 CL9

127.00 zł

XFX XXX 650W

368.00 zł

Zalman CNPS10X Performa

133.00 zł

CoolerMaster Elite 430 RC-430-KWN1

159.00 zł

Asrock P67 Extreme4 (B3) Intel P67 LGA1155 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)

537.00 zł

Asus GeForce GTX570 DirectCU II 1280MB DDR5/320bit DVI/HDMI/DP PCI-Express

1277.00 zł

G.Skill SSD Phoenix Pro 60GB SATA2 (FM-25S2S-60GBP2) 2.5''

442.00 zł

Samsung 1TB SATA2 (HD103SJ)

196.00 zł

Ale był problem z dostaniem wszystkiego u jednego dystrybutora ;d (na ceny nie patrz i tak mam inne)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli mam enermaxa całe 10zł taniej niż seasonic ;D

Corsair już mi się znudził. Za dużo ich zasiłek miałem xD

Co do memek to podam Ci cenę jak dostanę rachunek xD

Ale memki są kozackie i na mojej ulubionej elpidzie :) Tak jak gr pro, które mam przy i7 950

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czeasu borykalem sie z malymi problemami jesli chodzi o wydajnosc w grach na mask. detalach wiec przyszedl czas na podkrecanie. Jako ze mialem problem wczesniej z uchwytami chlodzenia procka (mugen scythe) najpierw trzeba bylo sie zabrac za to co by temperatura byl rozsadna. Przy okazji nalozylem od nowa paste termoprzewodzaca, podlaczylem inaczej wiatraki (oswiecilo mnie jak powinno sie zrobic przewiew w budzie :D) i przystapilem do podkrecania. Sprzet jak w sygnaturce czyli Core Duo E7300 (2.66GHz) i 2x2GB RAM 800Mhz OCZ.

Wyniki jakie uzyskalem szczerze mowiac przeszly moje oczekiwania :) Udalo mi sie podkrecic procka do 3.8GHz (FSB 380) a pamieci do 912Mhz (zmniejszony dzielnik). I to wszystko na napieciu procka zwiekszonym jedynie do 1.325 V

Mozliwe ze udaloby sie osiagnac 4GHz bo zapas temp. byl spory (w programie OCCT w stresie max 69 st.) ale problemem bylyby pamieci - wiecej niz te 912MHz nie pojda a po zmniejszeniu dzielnika niestety chodza tylko na ponizej 800MHz wiec watpliwe zeby ogolna wydajnosc byla wieksza.

Z ciekawosci czystej zrobilem wprawdzie takie testy ale niestety pojawil sie problem - procek jakby sie zablokowal na domyslych ustawieniach i mimo ze w BIOSie ustawione bylo 4GHz to jednak pokazywal 2.66Mhz i tak tez pracowal w rzeczywistosci. Dopiero po resecie CMOS udalo sie wrocic do normalnosci.

Tak wiec wiecej juz nie ryzykowalem aby nie kusic losy bo wyniki w zupelnosci mnie zadowalaja i przyrost wydajnosci w grach jest spory. Mysle ze do przyszlego roku spokojnie da rade ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięci generalnie mają bardzo mały wpływ na wydajność (pomijając benchmarki typu SuperPI), a nawet gdyby to zysk z wydajniejszego procesora będzie o wiele większy niż strata na pamięciach. Także nie ma przeciwwskazań by atakować 4GHz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Chciałem skorzystać z Waszych porad odnośnie OC mojego procesora, grafiki (i gdyby się dało - RAM'u) z nowej konfiguracji, którą polecił mi yoyo2 (PC się jakoś trzyma :D)

CPU: AMD PHENOM II X4 955 QuadCore 3.2GHz - Cooler SilentiumPC Fortis HE1225

RAM: Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9

GPU: Gainwad GTX 285 1GB

MOBO: Asus M5A97

Zasilacz: XFX Core 550W

HDD: Samsung 1TB

Obudowa jak najbardziej przewiewna z dobrym obiegiem powietrza. Moje pytanie brzmi: na jak mocne OC mogę sobie pozwolić w przypadku tego zestawu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...