Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xandi

Forumowe pogaduchy o OC

Polecane posty

@michi93

Jeśli już piszesz jednolinijkowego posta, to zrób to tak, żeby miał ręce i nogi, bo takie jak ten wyżej mogą zacząć w magiczny sposób znikać w razie recydywy ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co marnować czas na edukację, i tak co realnie dają te tranzystory dowiemy się dopiero po testach :P

z jednej strony też tak czasem myśle

z drugiej zarówno szkoła jak i moja wrodzona ciekawośc naciskają by jednak coś o tym wiedziec...

jest to bardziej skomplikowana rzecz niż można przeczytać " na necie" ale jeszcze trochę muszę się poduczyć...

co do tematu, potrzebuje wiedzieć kila rzeczy:

1. jakie jest maksymalne napięcie dla GF110

2. czy nadal trzeba usuwac zabezpieczenie za pomocą cpu-z ograniczające pobór mocy przez karte do 200W (nadal mowa o rodzinie gf110)

3. czy dostanę gdzieś w normalnej cenie i nie od evga backplate?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już piszesz jednolinijkowego posta, to zrób to tak, żeby miał ręce i nogi, bo takie jak ten wyżej mogą zacząć w magiczny sposób znikać w razie recydywy .

Mówi się bywa ;D

Co ty chcesz od niego zły nie jest xD

Po co marnować czas na edukację, i tak co realnie dają te tranzystory dowiemy się dopiero po testach

no w pewnym sensie coś w tym jest ale jednak czasem się przyda coś poczytać

z drugiej zarówno szkoła jak i moja wrodzona ciekawośc naciskają by jednak coś o tym wiedziec...

U mnie może nie tyle szkoła ale lubię czasem coś wiedzieć

2. czy nadal trzeba usuwac zabezpieczenie za pomocą cpu-z ograniczające pobór mocy przez karte do 200W (nadal mowa o rodzinie gf110)

Trzeba nie trzeba to zależy jak wysoko chcesz kręcić. Ale zabezpieczenie jest nadal.

1. jakie jest maksymalne napięcie dla GF110

Ja bym podchodził do tego od strony temperatur, jeśli są ok to cisnę dalej.

3. czy dostanę gdzieś w normalnej cenie i nie od evga backplate?

Tak, od darmacza na pclabie. Od efki też możesz brać i po prostu zmyjesz napis evga i jest cacy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ponoć włącza się w gierkach, problem w tym że mało która wykorzystuje tą moc, więc żadko to zabezpieczenie działa...

poczatkowa fama była taka że gdy zabezpieczenie działa to ogranicza do 200W a jak się to wyłączy to i 350W sobie "zje"

to ja mam wierzyć że nie widać różnicy a 150W to "nic" ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nudów postanowiłem sprawdzić, jaką różnicę robią najnowsze stery BETA dla GeForce. nVidia chwaliła się, że w przypadku posiadania dwurdzeniowego procesora ma nastąpić przyrost klatek na sekundę... Wyłączyłem w swoim Xeonie dwa rdzenie i Hyper Threading dla testu.

266.58: P3754 3DMarks

http://3dmark.com/3dm11/1251062

275.27: P3967 3DMarks

http://3dmark.com/3dm11/1251135

Jak widać różnica jest, ale *raczej* nie na tyle duża by w pełni zlikwidować problem.

To tak w ramach ciekawostki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisze wam ostatnią moją ciekawą przygodę , otóż uaktualniłem sterowniki od grafiki (catalyst 11.5) i co później się okazało w amd overdrive karta sama się przetaktowała rdzeń z 800 na 850 memory z 1250 na 1350 , co o tym sądzicie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko:

Podkręcony do 3GHz Q6600 i Radek 6850. Wynik w 3dMark06 - 16500pkt. Nie za mało?

Dodam, że na stockowym procku (2.4GHz) miałem 13500pkt.

A widziałem testy na których osiągał 22000.

Ten quad aż tak radka ogranicza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to uspokoiliście mnie, bo już się szykowałem do stawiania systemu od nowa :D

Po co mam bardziej kręcić, skoro wszystkie gry mi działają ma full? :P Tylko temperatury zwiększę i pobór mocy na i tak ledwo dającym rade Amacroxie AX450, podczas gdy na 3ghz mogę troszeczkę zjechać z obrotami karakorum do akceptowalnego poziomu głośności :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...