Skocz do zawartości

Forumowe pogaduchy o OC


xandi

Polecane posty

Wg mnie po części obydwaj macie rację ale odstawmy już sprawę słownictwa na bok, nie o tym temat ;)

Ale ja wiem ;D

Na wymianę memek ;D

Ciężko mi uwierzyć, że tak słabo się te adaty kręcą- na jakich kościach to jest ? Sprawdzałeś może ?

Nie śpię na pieniądzach by tak wszystko od niechcenia wymieniać... poza tym do tej pory mnie skręca jak widzę że pamięci potaniały o połowę od czasu gdy komputer kupiłem :P W każdym razie mi się też to OC nie podoba, tym bardziej że na pclabie wypadły wyśmienicie. A być może to moja płyta główna jest jakaś lewa... Nie sprawdzałem na jakich kościach i póki co nie sprawdzę bo nie chce mi się ich rozbebeszać, a poza tym i tak pewnie przez Megahalemsa nie wyjmę.
A no. Możesz zobaczyć czy set fsb Ci odpali. Asys jedynie fajne programy do serii ROG dodaje ;/

U mnie też na sabera brak dobrego programu- zostaje tylko bios ;/

Z tego co widzę moją płytę setfsb jeśli już to obsłuży w wersji płatnej, więc niestety odpada. Generalnie sam program TurboV Evo byłby dobry, gdyby nie to że powyżej 180MHz BCLK zalicza losowe zwiechy... przez co jest niezbyt przydatny :P W każdym razie sobie trochę pluję w brodę że nie wstrzymałem się z kupnem swojego pieca. Choć oprócz kiepskawego OC cepa i memek (przynajmniej o GTX470 nie mogę powiedzieć złego słowa, OC core lepsze niż w reckach w Necie :)) jestem zadowolony, ale prawdopodobnie kupiłbym teraz coś skromniejszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Nie śpię na pieniądzach by tak wszystko od niechcenia wymieniać...

Ja niestety też nie a do tego ciężko o robotę i jakąś kasę żeby coś sobie nowego zafundować ;/

W sumie to PLAY masz nie tak drogo bo za 245zł a wyśmienite kości :)

A być może to moja płyta główna jest jakaś lewa

A no może.

Nie sprawdzałem na jakich kościach i póki co nie sprawdzę bo nie chce mi się ich rozbebeszać, a poza tym i tak pewnie przez Megahalemsa nie wyjmę.

Podesłał bym Ci kostki ale mam opory, żeby komuś kogo nie znam słać dosyć drogi sprzęt ;/

Z tego co widzę moją płytę setfsb jeśli już to obsłuży w wersji płatnej, więc niestety odpada.

Nie kolorowo ;/ ja w się muszę dokładnie przyjrzeć temu programikowi ale to za jakiś czas.

W każdym razie sobie trochę pluję w brodę że nie wstrzymałem się z kupnem swojego pieca.

Tak można w kółko ;p

gdyby nie to że powyżej 180MHz BCLK zalicza losowe zwiechy...

Popsułeś ja spokojnie powyżej 200 na nim śmigałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podesłał bym Ci kostki ale mam opory, żeby komuś kogo nie znam słać dosyć drogi sprzęt ;/
Nie no spoko, ja tam jakoś ze swoimi kośćmi przeżyję :P Prawdopodobnie zostanę na ~1700MHz CL9, akurat mi wtedy na cepie wypadnie 4GHz.
W sumie to PLAY masz nie tak drogo bo za 245zł a wyśmienite kości :)
Bez przesady, to już wolę dozbierać i kupić sobie za to SSD :P
Tak można w kółko ;p
Niby tak, ale nie korzystałem jakoś strasznie intensywnie ze swojego zakupionego sprzętu do tej pory. Jakbym wiedział że to tak będzie to bym się wstrzymał z zakupem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie no spoko, ja tam jakoś ze swoimi kośćmi przeżyję Prawdopodobnie zostanę na ~1700MHz CL9, akurat mi wtedy na cepie wypadnie 4GHz.

Nie zadziałają z 8-9-8 ?

Bez przesady, to już wolę dozbierać i kupić sobie za to SSD

Mam vertexa 2 i szkoda kasy ale i tak kupuję kolejny SSD do platformy do OC całe 245zł za fajny dysk od intela tylko czekam aż mi za pobraniową wpłynie kasa.

Niby tak, ale nie korzystałem jakoś strasznie intensywnie ze swojego zakupionego sprzętu do tej pory. Jakbym wiedział że to tak będzie to bym się wstrzymał z zakupem.
To zmienia troszkę postać rzeczy.

A ja wybadałem trochę sprawę i

a) 300zł za jeden termometr - starczy jak na początek jak się zacznę bawić w 3d to już nie starczy ;/

b)4k przynajmniej na dewary

c) 600zł na pot na proca (pod DI/LN2)

d) 460zł za pot na grafę ale jak na razie plany tylko z 2d są

e) dorwałem dostawcę azotu z przyzwoitymi cenami, dowóz azotu cysterną pod dom, wypożyczenie dewaru itd. w przyziemnej cenie ale nie powiem gdzie.

No więc 2 miesiące w wakacje ostry zapiernicz w robocie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, a co najdziwniejsze jest zerowa różnica w OC w porównaniu do 8-8-8.

Musiał bym się tym pobawić ;D

Chyba się nie będziesz nudzić

No a oprócz tego, jeszcze trzeba coś uciułać na zabawki do OC chyba, że Admin do wakacji postawi portal i redakcja ruszy ale kto to wie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, ważne by każdy miał jakieś hobby w życiu - nawet jak czaso czy pieniądzochłonne :)

A mnie moja płyta chyba nie lubi. Na zmianę vcore do 1,4v zareagowała zwiechą przy uruchamianiu Windy i resetem BIOSu.

...jest ktoś chętny odkupić mobasa? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q9550 to marnotrawstwo kasy (biorąc pod uwagę że taniej kupisz i5-2500k) no ale jak uważasz :)

Chyba w jakiś sposób sobie uwaliłem płytę, bo wychodzi na to że z wysokim BCLK już w ogóle się nie chce bootować niezależnie od napięć. :[ Ba, na starym BCLK 164MHz@1,1V też przestała być stabilna, musiałem wyłączyć C-State... od czegokolwiek by to było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kiedy kupie Q9550 12 mb cache podkrece do 4,0 ghz to wszystko zbije ;]

mało ;p

Q9550 to marnotrawstwo kasy (biorąc pod uwagę że taniej kupisz i5-2500k) no ale jak uważasz

bez przesady, czasem da się kupić tego q95 w fajnej cenie.

Swoją drogą to muszę jakieś dobre mobo pod s775 dorwać bo to najfajniejsza podstawka ;D

se kupiłem se ;D

Gigabyte GA-MA790X-UD3P + DDR2 GRPRO 2x2 GB 1066MHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłej zabawy :)

Dobra, chyba jednak nie uwaliłem płyty. Mój idiotyzm czasem mnie zadziwia, zapomniałem o IMC :P Choć to w sumie nie wyjaśnia czemu system nie bootuje z C-state ale mniejsza z tym.

W każdym razie mam pytanie... Szukam dobrego napięcia pod 3,9GHz (wydaje się być optymalnym taktowaniem pod mojego cepa), DRAM 1640MHz CL8. IMC @1,3V, DRAM @1,65V. Na vcore 1,35V linx napotkał na errory, natomiast na każdym kolejnym napięciu aż do 1,375V komputer się zawieszał na amen, wciśnięcie przycisku reset powodowało wyłączenie komputera po paru sekundach. To jakiś charakterystyczny objaw... czegokolwiek, czy po prostu niestabilność jak każda inna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z OC się nie bawię zbytnio, bo mój procek i tak jest raczej już na max wykręcony (jakiś felerny model - Q9300 zawsze kiepsko się kręciły, ale na 3,3GHz liczyłem ;p). A nawet jeśli mógłbym pojechać nieco wyżej, to moja płyta ma FSB dziurawe jak po waleniu z gatlinga. Totalna tragedia ;)

Póki co 3,2GHz styka ;) I do przyszłego roku musi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie skuszę na Sabera. :P

http://www.bjorn3d.com/Material/revimages/...10/Zalman/7.jpg

Natomiast strasznie mnie kusi ten Zalman :) Jak myślicie, warto go kupić do GTX470? Zastanawiałem się jeszcze nad Accelero Xtreme ale Zalman ma fajny radiator fullcover na PCB... no i ma STG-2 w zestawie a przy tym jest tańszy.

(nie pisać tylko że brzydki kolor bo o tym wiem :F)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny wynik. Śmieszne że wg pclaba moje memki też się do dokładnie tylu powinny kręcić a tu lipa :P

Co do wydajności to na tomshardware widziałem test porównawczy i Zalman z Accelero szły łeb w łeb zarówno w kwestii wydajności i ciszy. Choć może w innych testach by inaczej wypadł, nie wiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności to na tomshardware widziałem test porównawczy i Zalman z Accelero szły łeb w łeb zarówno w kwestii wydajności i ciszy. Choć może w innych testach by inaczej wypadł, nie wiem :)

Z tego co mi wiadomo to ten Zalman VF3000 jest mniej wydajny od Accelero. Jest również sporo głośniejszy.

Ja wybrałem Accelero i nie narzekam. Chłodzenie bardzo, ale to bardzo spełnia swoje zadanie. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośności to nie powinno być problemu, do Zalmana dorzucają Fan Mate więc jak coś to się skręci i po problemie :)

Podpuszczacie mnie na to Accelero... Trochę problem że mnie to wyjdzie drożej (Zalmana mogę odebrać osobiście, Accelero z tego co widzę w pobliżu nie ma)... ogólnie Zalman mi bardziej podchodzi. No nie wiem, jeszcze się z tym prześpię :)

http://pclab.pl/news45685.html Reflektuje ktoś to skromne chłodzonko? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojoł

Jak ja zacznę kręcić, to z twoja pomocą, co do tego zalmana to bardzo apetycznie wygląda :D

Skoro już jesteśmy przy specach na s755 wie ktoś może czy ta płytka się dobrze kreci ?

MSi P35 Platinum Combo mam ją do Core 2 Duo i Quada co wy na to ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...