Skocz do zawartości

Forumowe pogaduchy o OC


xandi

Polecane posty

Bardziej chciałem napisać, że jedyna różnica między X-750 a 750AX to właśnie gwarancja ;)

Heh, rzeczywiście. Seasonic pomylił mi się z jakimś innym modelem widać. Seasonic i tak ma 5 lat gwarancji, co jest raczej wystarczającym okresem.

Tylko Corsarz ale ze względu na świetne modowalne okablowanie. Poza tym z SS to mają bardzo dużo wspólnego. Nie wiem czy czasem SS nie jest dostawcą OEM dla Corsara.

Tak jak napisał yojo2 to jest dokładnie ten sam zasilacz co Seasonic X-750. Są minimalne różnice, jeśli chodzi o okablowanie, tzn. Corsair ma więcej wtyczek i nie wiem jak to wygląda jeśli chodzi o długość kabli, ale obydwa zasilacze prezentują się przyzwoicie.

Jeśli chodzi o dostawców OEM, to Corsair korzysta z usług Seasonic oraz CWT. Wyjątkiem jest model 1200AX, który jest konstrukcją firmy Flextronics. Dosyć fajny zasilacz nawet. Testy:

http://hardocp.com/article/2010/07/13/cors...supply_review/1

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=...y3&reid=189

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Wyjątkiem jest model 1200AX, który jest konstrukcją firmy Flextronics. Dosyć fajny zasilacz nawet.

No... :) Ja się zastanawiam czy sobie go nie kupić bo jak pisałem denerwuje mnie Tagan. Ewentualnie 850W wersję.

Teraz mam inną zagwozdkę... zapadła decyzja oo zakupie SSD, ale nie mam pojęcia który :/

Ocz Vertex2 E 120GB albo Crucial C300 120GB... a może wersje 256 C300? albo dwa Vertexy do RAID0, albo RevoDrive...siedze i przeglądam net i im więcej przeglądam tym mniej jestem pewien wyboru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoZy Zważywszy na to, że masz dobrze chłodzoną budę, to ten Corsair jest fajnym wyborem. W temperaturach ~20 stopni jego sprawność i kultura pracy po prostu powala.

@michi93 HuntKey nie jest jako takim producentem. Tak naprawdę to ich zasilacze produkuje fabryka Shenzhen Chi Yuan Industrial Co Ltd (podobnie jak Great Wall). Generalnie z produktami z tej fabryki różnie bywa, ale rzeczą wspólną jest to, że waty w nazwie to nie jest maksymalna moc ciągła. To samo dotyczy Qolteców, które są produkowane w tej samej fabryce. Od mocy na tabliczce należy odjąć 100W, żeby mieć rzeczywistą moc. Jeśli chodzi o jakość, to nie są to aż tak złe zasilacze, jak niektórzy je malują, ale nie są też warte polecenia. W każdym bądź razie jeśli ktoś coś takiego ma, to nie trzeba tego od razu wymieniać, choć warto mieć napięcia na oku. Ich główną wadą jest skandalicznie niska moc na liniach +12V, co sprawia, że nie nadają się do współczesnych komputerów dla graczy, ale do biura można je brać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem CI, że o zasilaczach HuntKey słyszałem w miarę dobre opinie- średnia półka tak w połowie ale różnie to z tym bywa tak jak piszesz.

Czyli w sprawie qolteca się nic nie pozmieniało :)

Zważywszy na to, że masz dobrze chłodzoną budę, to ten Corsair jest fajnym wyborem. W temperaturach ~20 stopni jego sprawność i kultura pracy po prostu powala.

Do d800 z LC idealny xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

To chłodzenie to była tylko pokazówka, czy rzeczywiście podkręcaliście tak mocno? :) W sumie, jest na zdjęciu CPU Voltage ~1.8V...

Ale mnie validator CPU-Z poirytował... Wiedziałem, że ma problemy z Denebami, ale nie chce mi zaakceptować żadnego wyniku powyżej 4GHz :/. KLIK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

org mieliśmy 64 litry azotu i 30KG suchego lodu.

Do OC mieliśmy i7 980, i5 655K i AMD 970BE.

PO podłączeniu 980 okazało się że padnięta , 655 nie była w stanie 4,5Ghz zrobić, a 970BE poszła na 6,3Ghz.

Z OC jesteśmy bardzo niezadowoleni. Strasznie słaby wynik i 2 procesory których nie dało sie kręcić, a byliśmy przygotowani na zabawę z 3D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo że TY :)

wyszło troszkę drożej niż miało być bo 600zł ale to dalej tanio :)

żeby nie było ot to sie zapytam czy ma ktoś jakieś triki do oc i7 bo mi sie juz trochę pomysły pokończyły, aczkolwiek ostatniego słowa nie powiedziałem

Jeszcze nie xD ale postaram się jak najszybciej jakiegoś cepa sobie skołować i Ci jakoś pomóc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam może opowiem pewną historię, przypomniało mi się pierwsze podkręcanie procka w moim życiu a to było tak...

Pewnego wieczoru poszedłem jak zawsze do mojego kumpla , a tam jak się okazało był Komputer Oo , taka biała leżąca skrzynka, pytanie brzmi co z nią zrobić? Wszystko podłączone , po 25 minutach podnieconej walki z kablami komputer wydał swoje pierwsze piiip... Jakieś czarno-białe obrazki przeleciały po monitorze z szybkością światła... Ekran Windowsa 98 wydawał się najpiękniejszym obrazkiem świata. Po 3 godzinach szalonego klikania w myszkę wpadliśmy na pewien pomysł. Jeszcze wcześniej słyszałem od swojego wujka (Informatyk) że komputer można przy śpieszyć Podkręcając jakieś Podzespoły , był to dla mnie jakiś bełkot...ale po przeanalizowaniu jego wypowiedzi pomyślałem nad Podkręceniem "podzespołów". Mój pomysł był beznadziejny..no bo mając 1 raz w życiu komputer przed oczyma nie wiedziałem co to jest BIOS CPU itd itp. Cały tydzień spędziłem na dopytywaniu się owego wujka co to jest ten CPU gdzie się go podkręca itp... Gdy głowa huczała od nowych informacji zjawiłem się u kolegi. Wchodząc do biosa dorzuciło mnie... ta angielszczyzna niebieskie tło jakieś napisy...czarna magia! Przestraszony , ale zdecydowany zacząłem poszukiwania pewnej opcji... Po 5 minutach znalazłem coś co spowodowało przyśpieszone bicie mojego serca. CPU SPEED- tak się nazywało, były dostępne 2 opcje 466 i 666 zaznaczona była ta mniejsza , logicznie myśląc (może nie całkiem logicznie) wrzuciłem na 666 z wypiekami na twarzy , zadowolony z siebie chciałem , no właśnie co chciałem ? Nie wiedziałem co dalej... ale od czego jest słownik , razem z kumplem przetłumaczyliśmy całe meni BIOSa i wpadliśmy wreszcie na opcje Save and restart (lub coś podobnego). Zestresowani do granic możliwości czekaliśmy na okienko Windowsa... ale nic się nie działo , 5 minut-nic , 20 minut- tego za wiele. Coś było nie tak! Mówię do kolei "no co rozłącz go z prądu może coś w środku się stało". Śrubokręty w łapy i jazda , komputer otwarty, widok mrożący krew w żyłach , TO jest wnętrze Komputera... coś niesamowitego... co dalej???

CDN

Hehe , ale się rozpisałem jak wrócę do domu napiszę resztę , sorry za błędy ale piszę to na lekcji i nie mam zbytnio czasu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Coś tu cicho ;)

Z ciekawości zacząłem kręcić swojego GTX470... oto co wyszło:

3dmark11 608/837MHz: http://3dmark.com/3dm11/199988

3dmark11 775/885MHz: http://3dmark.com/3dm11/644368

Napięcie standardowe. Można powiedzieć, że jestem częściowo zadowolony. Rdzeń podkręcił się całkiem fajnie - co prawda w wyższych temperaturach w Furmarku futrzaste kółko zaczynało mrygać, ale w 3dmarku zero jakichkolwiek anomalii (niemniej do gier raczej będę rdzeń trzymał na 760-770MHz), niestety po memkach spodziewałem się nieco więcej (890MHz = instant FAIL w Furmarku).

Choć generalnie i tak nie mam co narzekać. Na takich taktach GTA4 chodzi znacznie przyjemniej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebyś wiedział że bardzo tu cicho, nudą wręcz wieje,

dobry wynik, szkoda że ta karta tak szybko się zestarzała..

co do oc, dawno temu bawiłem sie moją 950, udało mi się ponad 4,7 na powietrzu zrobić, to jak na razie moj osobisty rekord

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3dmark11 608/837MHz: http://3dmark.com/3dm11/199988

3dmark11 775/885MHz: http://3dmark.com/3dm11/644368

Napięcie standardowe. Można powiedzieć, że jestem częściowo zadowolony. Rdzeń podkręcił się całkiem fajnie - co prawda w wyższych temperaturach w Furmarku futrzaste kółko zaczynało mrygać, ale w 3dmarku zero jakichkolwiek anomalii (niemniej do gier raczej będę rdzeń trzymał na 760-770MHz), niestety po memkach spodziewałem się nieco więcej (890MHz = instant FAIL w Furmarku).

Jak na standardowe napięcie - ładnie poszedł, mój grymasi już przy 670MHz :sad: . Stabilność polecam sprawdzać OCCT, u mnie dość ładnie wychwytuje niestabilność. Pamięci nie warto kręcić - przepustowość jest nadto wysoka. Zresztą kręcąc pamięci zmniejszasz możliwości OC rdzenia.

A co do mnie, to definitywnie przeszedłem na S1366. Procesor Core i7 920 za 550 zł i GB EX58-UD4 za 400 zł - nie żałuję zmiany, ceny dobre :wink: . Najpierw kręciłem go na ASRocku X58 Extreme3 - wynik 4,1GHz na ~1,352V (poprzez offset, czyli napięcie dodawane do standardowego, z zachowaniem C1E i EIST, jakby ktoś nie wiedział). Stwierdziłem, że chyba płyta nie pozwala na te 4,2GHz, więc zaryzykowałem i kupiłem GB - nie żałuję, na 4,2GHz pozwolił:

Core i7 920 4,2GHz

Acha, ASRock pożyczany, co prawda z prawem pierwokupu, ale z racji okoliczności raczej zrezygnuję z takiej opcji :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy testami lapka zacząłem zrzucać na benchit wyniki stacjonarki. Na zabawę z CPU nie było czasu, więc pobawiłem się kartą. Jako, że wentyl jest wymieniony to stopniowo podbijałem takty rdzenia i pamięci. No i zabawa skończyła się na maksymalnych dostępnych taktowaniach w Afterburnerze. Nie odnotowałem artefaktów, zwieszek i innych błędów. Za to co ciekawe w benchu RE5 nie odnotowałem przyrostu FPS niezależnie od ustawień. Taktowanie było ustawione jedynie na czas testów, bo na co dzień wystarczają mi fabryczne :) Ostatni zrzut wyników z benchmarka jest przy ustawieniach 760/1100. Przy maksymalnych tj 775/1125 bawiłem się już tylko grami i było ok. Coś czuję, że proc jest wąskim gardłem stąd brak przełożenia na wyniki w RE5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na standardowe napięcie - ładnie poszedł, mój grymasi już przy 670MHz :sad: . Stabilność polecam sprawdzać OCCT, u mnie dość ładnie wychwytuje niestabilność. Pamięci nie warto kręcić - przepustowość jest nadto wysoka. Zresztą kręcąc pamięci zmniejszasz możliwości OC rdzenia.
Tak właśnie przeszedł mi OCCT przez myśl, może go użyję. Najpierw kręciłem rdzeń potem pamięci, więc logicznie myśląc nie powinny mi ograniczać. Co do sensowności OC pamiątek, to wynik w 3dmarku tak samo reagował na podwyższanie taktowania pamięci co rdzenia, więc jakiś sens na pewno jest ;) Choć nie przypatrywałem się, czy w grach robi to wielką różnicę.

Gratuluję też procka. Chciałbym by mój Xeon się tak podkręcał :P Swoją drogą to pomijając temperatury do jakiego vcore maks. mogę bezpiecznie dobić by zbytnio proca LGA1156 nie katować? 1,35V jest jeszcze OK? Bo nie daruję sobie, że jeszcze nie wykręciłem go do tych 4GHz (można powiedzieć, że jeszcze go nie rozdziewiczyłem :)).

I czy napięcie IMC ma wpływ na OC memek? Bo jak próbowałem je na standardowym IMC 1,1V wykręcić cokolwiek ponad fabryczne 1600MHz, kończyło się to BSODem :( Na PClabie moje Adaty wykręcili do kosmicznych 2100MHz (i to na CL8!), a tu taki klops :P

I ostatnie pytanie do eksperta... zawsze myślałem że parzystość mnożnika nie ma wpływu na OC, a bodajże na PCLabie napisali, że na parzystym mnożniku Intele się gorzej kręcą. Co o tym myślisz, coś w tym jest? Bo tak się (nie)fajnie składa, że maksymalny mnożnik Xeona jest parzysty (20x).

//edit: a bym zapomniał, mam pytanie dotyczące LGA1155, bo mnie to strasznie nurtuje. Mówiłeś na forum, że w i5-2400 mnożnik można podbić o 5x, tymczasem kilka stron jak np. PCLab http://pclab.pl/art44564-14.html twierdzi, że tylko o 4x. Jak to w końcu jest?

@Wosq: czyli cepa masz na stocku? Jak tak to to jest pewnie przyczyna braku zmian w wydajności po OC karty. Ponadto tę kartę powinno być stać na więcej niż to co uzyskałeś. ;)

Niemniej, bardzo fajne wyniki. Przyznam szczerze że OC karty mnie mocno wciągnęło, z jakiegoś powodu znacznie bardziej niż OC cepa. Dobrze że chociaż karta mi się dobra trafiła (a to tylko tani Inno3D :)).

BTW: To mój #3333 post - całkiem fajna liczba. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z powodu obrony pracy dyplomowej i tego, że ciągle było coś do zrobienia to CPU nie ruszałem, ale kusi mnie to strasznie. A tutaj wyniki benchmarków: http://benchit.pl/rankingi/user/783 Jak zrzucałem wyniki to ostatnie jednak były 750/1100. Wiem, że karta da radę więcej, tylko tu już musiałbym chyba bios podmieniać i bawić się ze zmianą napięcia. W wolnej chwili porobię benche na tych maksymalnych i ruszę z O/C procka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...