Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xandi

Forumowe pogaduchy o OC

Polecane posty

Znowu mam na sumieniu zasilacz. Przy OC kompa w serwisie padł Feel :P Założyłem się, że nie wytrzyma OC i tak się stało :P Jutro koleżka sprząta cały sklep :D Byle jaki procek, bo E21xx (dalej symbolu nie pamiętam ;)), ale jakby nie patrzeć szkoda, że zdechł. Ledwo do 2,9 GHz dobiłem na rozgrzewce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi się po serwisach rozbijasz i palisz proce beze mnie ? Będzie lanie xD

A wiecie, że ja nie był bym sobą gdybym się nie pochwalił się nową zabaweczką xD

img0042ck.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Na testy będziecie musieli trochę poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ośmioletniego Codusia u mamuśki w kompie i działa jak trzeba. Napięcia trzyma jak nówka (!!!). Osobiście wysadziłem bodaj dwa Codegeny, ale Colorsita jeszcze w łapskach nie miałem ;) Ale czas to zmienić. Na serwisie leży sporo tego typu barachła. Jutro mamy robić porządki, więc może uda mi się pozbyć nieco złomu. Albo wysadzę je w domowym zaciszu jeśli prezes pozwoli je zabrać :admin_twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro powinny dotrzeć ramki, i części do LC.

LC jest dla cieniasów :P

Ja dziś na serwisie uwaliłem Tagana TG800-BZ 800W. Troszkę szkoda, no ale cóż. Przed zgonem udało mi się podkręcić i7 950 na 4,2 GHz z groszem, więc szału nie było. Być może jutro dotrze do nas nowy zasilacz. OC było przeprowadzane na Rampage III + chłodzenie Noctua NH-C12P SE14. Na deserek dwa GTX480. Niestety nie poszalałem z ich OC. Przedwczesna śmierć PSU pokrzyżowała mi plany :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać masz już konkurencję w psuciu drogiego sprzętu :P Ciekawe co jutro zdechnie :admin_twisted: Miałem ochotę na zabawę z lapkiem Lamborghini od Asusa, ale szef się nie zgodził po wybryku z Taganem :P Wolał sam się nim pobawić. Nawet nie wiem ile wycisnął :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja też dokładnie nie wiem co poszło nie tak. Zwiększyłem takty cepa, system się załadował i bum. Zasilacz sobie trzasnął i tyle ;) Pewnie jakaś gorsza sztuka, bo ten sprzęt powinien wciągnąć nosem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas upolować jakąś obudowę xD

A ile masz na nią pieniędzy i dlaczego tak mało... :) Ja dopiero trzecią trafiłem taką jak mi odpowiada więc polecam bardzo dobrze przemyśleć ewentualny zakup i nie starać się oszczędzać... bo potem dwie stoja w koncie i nie wiadomo co z nimi począć.

Co do zasilaczy to mnie zaczął denerwować mój Tagan BZ700... bo jest najgłośniejszym elementem zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczera prawda co do obudowy. Sam wydałem nieco kaski na CM 692 i w tej chwili już wiem, że powinienem był dokonać zupełnie innego zakupu. Od strony technicznej nie mam nic do zarzucenia, ale od strony wizualnej obudowa mi się znudziła po paru tygodniach. Trochę żałuję zakupu, no ale cóż. Może kiedyś coś się samemu poprawi :P Myślałem nad kupnem diod SMD i mooooooże wycięciem okna, ale to raczej zostawię do momentu jak będę miał więcej czasu.

Dlatego najlepiej przed kupnem obudowę samemu obejrzeć i pomacać, by nie żałować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz na nią pieniędzy i dlaczego tak mało...

Powiem Ci tak, że sam nie wiem ;/

Wybiorę obudowę a potem się będę zastanawiał jak za nią zapłacę.

Tymczasowo leci do mnie HAF-X nie nadający się ani trochę do LC ;/

Ja oczy kieruję w stronę jakiegoś Cosmosa albo 700D tylko nie wiem czy mnie będzie stać na nią :(

bo potem dwie stoja w koncie i nie wiadomo co z nimi począć.

To by u mnie nie przeszło momentalnie były by sprzedane jak by mi nie pasowały :)

Co do zasilacza to ja mam u siebie teraz bardzo fajną zasiłkę od BQ i jest miodzio ale kusi SS x750 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, że gwarancja to mi lata. Jak corsair mi nie uzna teraz gwarancji w przypadku TXa to już na pewno nic od nich nie kupię :) Zresztą teraz zmieniał nie będę bo BQ mi pasuje, napięcia stabilne, jest cichy i w pełni modularny ( oprócz wiązki ATX ale to nie musi być modularne)

ponad 400zł w plecy będę a to mi się nie uśmiecha.

Czas założyć bloga i coś tam nabazgrać XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamiast SS wziął Corsaira 750AX - ten sam zasilacz w tej samej cenie, tylko z 7-letnią gwarancją ;)

Gwarancja to jest tylko jeden z plusów tego zasilacza. Drugi jest taki, że zasilacz ma pełne modularne okablowanie. Fajna rzecz, jeśli chodzi o zachowanie porządku w obudowie.

Z innych rzeczy dotyczących zasilaczy. Stwierdzam, że na tym rynku jest bałagan jak diabli. Jeśli ktoś od tej pory przyłapie mnie na marudzeniu na takie firmy jak Xilence, czy LC-Power, zanim spytam się o jaki model dokładnie chodzi, to niech mnie kopnie, czy coś. Właśnie się przekonałem, że ModXStream Pro 600W ma więcej braci bliźniaków niż sądziłem. Poza znanym wszystkim Chiefteciem APS-600C dochodzi jeszcze Xilence SPS-XP600.XQ. Dalej Chieftec CFT-600-14CS również ma brata bliźniaka ukrywającego się pod nazwą LC8700 Hyperion. CFT-750C jest najprawdopodobniej bratem zasilacza LC8850 Arkangel i na pewno Corsaira CMPSU-750TX. Co by było zabawniej, to tylko 3 spośród zasilaczy LC-Power z serii Metatron produkuje CWT. Z pozostałych 3 są sprawką Andysona i jeden firmy Great Wall (wie ktoś co to w ogóle jest, bo ja nie). I niech mi ktoś powie gdzie tu jest logika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard zgadza się jest tego co niemiara ale i tak pozostaje niesmak do firm które wymieniłeś.

To, że CWT je robi to jeszcze nie wszystko, ale fakt opinie o tych modelach nie są najgorsze. Chętnie bym się temu bliżej przyjrzał ale nie mam jak tego przetestować :(

I niech mi ktoś powie gdzie tu jest logika?

Tego na próżno w tym szukać ;/

Z pozostałych 3 są sprawką Andysona i jeden firmy Great Wall (wie ktoś co to w ogóle jest, bo ja nie).

Przyznaję bez bicia, że jeszcze nie :)

Great Wall

No. 1 in China market share in Chinese IT Brands?list

China Great Wall Computer Group, a listed public company at the peak of IT leaders, is the largest PC power supply manufacturer worldwide, specializing in researching, developing, designing and producing switching power supplies and other peripheral components. Great Wall is an ISO9001:14000 certified corporation, with headquarters in Beijing and factories located across various major cities in China, having a workforce of 20,000 employees and a factory of 1,700,000sqm, to develop and produce power supplies with optimum settings. Great Wall is also affirmed as a National Famous Trademark by China Administration of Industry and Commerce.

Great Wall's diverse range of switching power supplies offer high efficiency, innovation and practicability. Great Wall's first-rate products often become the featured components in many widely known corporations, such as, IBM, TI, KINGSTON, Hitachi, RICOH, Nokia, HP, SAMSUNG, Seagate, Maxtor, Benq, Acer, ELCOTEQ and various other international organizations.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie siedzę na serwisie z nowym zasilaczem. Jest to Antec TruePower New 750W. Na razie i7 poleciał na 4,3 GHz z groszem. Zasilacz jeszcze działa jak należy :P Po dopiciu herbatki biorę się za OC kart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...