Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JamesVoo

Czego oczekujemy od nowych gier?

Czego oczekujemy od nowych gier?  

245 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czego oczekujemy od nowych gier?

    • Jak najlepszej grafiki
      38
    • Jak największej grywalności
      117
    • Innowacji
      77
    • Świetnej muzyki
      37
    • Świetnej fabuły
      120
    • Wszystkiego po trochu
      90


Polecane posty

Oczywiście fabuła i grywalność to podstawa, ale równie istotne są elementy związane z gatunkiem gry. Na pewno trafiacie czasem na takie gry, które wydają Wam się fajne, ale nie możecie zdzierżyć, że twórcy zapomnieli o jakiejś istotnej rzeczy. Np. systemu osłon w taktycznej grze FPP/TTP. Ja nie mam nic przeciwko grom, które mają słabszą grafikę, nie są ambitne, innowacyjne, mogą być nawet od City Interactive, ale pewien standard muszą spełnić, aby można było w nie grać. Poza tym, kiedy szukam gry tylko i wyłącznie dla zabicia czasu, rozrywki nie jestem wybredny. Zazwyczaj jednak czekam aż dana gra stanieje do ceny adekwatnej do tego co otrzymam. Dzięki temu nie jestem zawiedziony i wiem czego się spodziewać. Tak było z grą Quantum of Solace. Przyznacie, że nie jest to gra idealna, ale po wydaniu na nią 20zł byłem bardzo zadowolony. Co innego gdybym wydał na nią 100zł w dniu premiery, okrutnie bym się przejechał. Zatem aspekt cenowy też jest bardzo istotny. Z innej beczki gra The Suffering. Wiele jej brakuje, ale jest na tyle klimatyczna i wciągająca, że mi osobiście bardzo przypadła do gustu. Nie wiem z kolei co sądzicie o grach takich jak Condemned czy Cryostasis. O ile w tym drugim przypadku gra jest naprawdę jak dla mnie pod każdym względem świetna to wielu osobom nie przypadła do gustu. Uważam, że jest to jedna z najbardziej ambitnych i klimatycznych produkcji w jakie grałem. W przypadku Condemned urzekł mnie również klimat i wciągająca fabuła. Więc na grywalność ma również ogromny wpływ klimat gry. Podsumowując: gra ma dawać rozgrywkę, nie może nudzić, ani irytować i to dotyczy każdej gry, niezależnie czy jest to produkcja graficznie i technicznie słaba czy bardzo ambitna/dobra. A to, czego oczekujemy od gry, zależy od naszego nastawienia i środków, którymi dysponujemy. Choć naprawdę wielce dobre i ambitne gry możemy dopaść nawet za 2 dychy. Przykład? Fahrenheit. Więc nie zawsze musi być to regułą bo (prawie) każda dobra gra najpierw jest droga, a potem tanieje i czeka by ją wypatrzeć wśród gniotów City Interactive i innych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym być oryginalny ale cóż...
Ja po nowszych (czyli tych droższych) grach oczekuję:

-Oryginalnej fabuły, która ma być złożona a nie np.:
musisz uratować świat przed inwazją [ciach] (z [ciach] przypadek co by nie było :P ) i idziesz w pojedynkę z kałachem i szczelasz do tych n00bów z mp5.

-Dobrej grafiki (ale takiej co na moim kompie chodzi)

+Cóż... żeby była DŁUGA :dry:
raczej nic więcej... no może poza oryginalnością (powtarzam się :\) całokształtu (i gatunku [co zdarza się BARDZO żadko])


Rosjan. [Turambar]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej oczekuje od nowych gier świetnej i wciągającej fabuły, nie zależy mi zbytnio na innowacji, wole sprawdzoną mechanikę gry, nie lubię zmian, oczywiście nie tyczy to się wszystkich gier, i lekkie zmiany nigdy nikomu nie zaszkodziły, ale lubię grać w grę które są sprawdzone, i nie przekombinowane, po co zmieniać coś co do tej pory sprawdzało się świetnie, zależy mi też bardzo na muzyce bo ona w dużej mierze buduje klimat,

grywalnośc to chyba rzecz jasne w dużej mierze łączy się z fabuła tak więc, jeśli fabułą jest na przyzwoitym poziomie to i gra potrafi mnie przyciągnąć.

Grafika jest również ważna, ale nie liczą się dla mnie fajerwerki typu Crysis, grafika powinna być klimatyczna i łączyć się z fabułą. Jest też więcej czynników które oczekuje od gier niż te które są wymienione w ankiecie, ale to już zależy od gatunku, w grach akcji oczekuje dynamiki i zwrotów akcji, FPS nastawionych na MP, zrównoważenie profesji, stabilności serwerów, dobrej komunikacji między graczami. RPG, otwary świat, wciągając wielowątkową fabuła, z ciekawymi zadaniami pobocznym, dobrego rozwoju postaci. Jest tego więcej ale nie opłaca się wszystkiego wymieniać, podsumowując dość sporo wymagam od gier i zazwyczaj nie dostaje tego czego oczekuje :P. Kiedyś gry spełniały pokładane w nich oczekiwanie, teraz już niestety nie, świat się zmienia i wymagania graczy też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dobrej fabuły jestem w stanie wiele grze wybaczyć. Sama grywalność dla mnie jest mocno związana właśnie z fabuła, gry z otwartym światem są dla mnie po prostu nudne (z nielicznymi wyjątkami).

Grafika może mnie początkowo odrzucać, jednak jeśli słyszę o jakiejś grze wiele dobrego i tak daje jej szansę. Tylko ze względu na niezbyt ładną grafikę nigdy nie zrezygnowałabym z zgrania w dobrą grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak możliwości zaznaczenia kilku możliwości stanowi tu istotny problem. Kilku nie wszystkich.

Tak czy inaczej: ja przede wszystkim oczekuje iż gra będzie dopracowana, potem patrzę na grywalność i fabułę. Mam dość gier, które w momencie premiery są kompletnie niestabilne. Żeby daleko nie szukać: "Oblivion" który w żadnym wypadku nie był grą złą, ale na każdym kroku gdy gra coś dogrywała, zastanawiałem się kiedy robiłem ostatniego save'a i czy się wykrzaczy czy nie. Podobnym tytułem jest "Guild 2", w którym bug buga pogania. Coś takiego kompletnie psuje przyjemność płynącą z gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nowoczesny interfejs, niezła grafika (ciężko gra się teraz w produkcje o słabszej oprawie), niesamowitej, innowacyjnej fabuły na poziomie filmu, albo nawet wyżej, BRAK BUGÓW (w ostatnich czasach to chyba największa zmara gier) no i porządnie zrealizowanego projektu! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... najbardziej stawiam na długość i fabułę która wciąga a nie nudzi . Co do grafiki niech będzie na takim poziomie jak jest ( Bo jak co chwilę ją ulepszają to potrzeba by zmiany kompa co rok lub 2 bo by ledwie wyrabiał :dry: )ale zawsze cieszy mnie jak coś cię rozpada no pomału takie coś wchodzi np. w BF BC2, a nie strzela się w budynek a tu nic tylko dziury które znikają apropo dziur , łusek i innych detali chciałbym żeby było ich więcej na mapie bo najczęściej się popyka zastanie kilka dziur i łusek a potem znikają to mnie dobija bo nie odzwierciedla pola walki a lubię realizm ale bez przesady , bo gdyby robili gry że raz dostaniesz i koniec gry to większość by sobie z nimi nie poradziła. No i najbardziej to jestem za dobry Multiplayer i bezpłatnym bo nie każdy ma forsy jak lodu . :uklon:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej oczekuje grywalność i aby już nie było gier typu "Dust 12" i również chciałbym żeby hity które są głośno ogłaszane, nie były niewypałem, jak ćoś twórcy powiedzieli to muszą zrobić. :protestuje:

Chętnie zaczekam na nowe oryginalne pomysły na gry, który wprowadził by coś nowego do gier i wiele twórców by zrobiło coś podobnego. (jeżeli byłby to fajny pomysł) Oczywiście już na te czasy to oczekuje się dobrej grafiki, chociaż mi to obojętne, to i o tym twórcy nie powinni o tym zapomnieć, jest to ważne alby oprawa graficzne nie była przestarzała.

Czekam również na gry tylko i wyłącznie długie, bo krótka gra nie jest za ciekawa, jeszcze dobrze się będzie w nią grało, szybko się będzie przechodziło levele i nawet w trzy dni da się przejść !

Lecz czekamy i czekamy i nikt nie wie co się pojawi w nowych grach. :zegar:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ,żeby miały mniej "bugów". Kiedyś jak grałem w jakieś stare gry (Diablo 2) to ani jednego błędu nie znalazłem.

Po drugie. Gry wg mnie muszą mieć dłuższy tryb Single-Player. To co dzisiaj dają nam producenci większości gier to kpina i żal z nędzą.

Po trzecie. Dobrze by było jakby był taki moment w danej produkcji ,który zapadł by w pamięć np.

wybuch bomby atomowej w CoD 4

- gra nie stara i można takie coś zrobić ,czyli jeszcze są ludzie ,którzy mają smykałkę do produkcji gier.

Po czwarte. Żeby z gier nie robiły się tasiemce. O co mi chodzi. O to ,że co roku wychodzi sequel gry z tej serii tj. Call of Duty, Need for Speed ,a niedługo Battlefield :wallbash: (Fify nie liczę ,bo to jest już tradycja).

Po piąte. Następna gra z serii ,która wychodzi np. po 6,7 ,a nawet 10 latach ,żeby była w takiej samej formie jak poprzednik. Wiadomo grafika musi być "z naszych czasów" ,aby gra zaistniała na rynku. Przykładem może być kolejna część z serii "Age of Empires". Ta gra ,która ma w podtytule "Online" nawet nie zasługuje ,aby mieć w tytule "AoE". Już nawet przeboleje tą "cukierkową grafikę ,ale to co producenci wymyślili z tym płaceniem to przekracza ludzkie pojęcie. Tam już się nie liczy strategia tylko... kasa ,bo ktoś kto zapłaci to będzie miał 100 razy lepsze jednostki i wygra bez jakiejkolwiek strategii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję wszystkiego po trochu, ale chyba wiadomym jest, że miło by było aby nowe gry wprowadzały pewną innowację a nie tylko odgrzewały znany kotlet od iluś tam lat. Jasne, w niektórych gatunkach na chwilę obecną jest to prawie niemożliwe do zrealizowania, ale... nadzieja umiera ostatnia ;] Kiedyś w końcu coś się ruszy. A poza tym grywalność - taka ARMA2, którą wielbię, ma jej w ogromnych dawkach, zakładając, że idzie przeżyć fakt, że po jednym postrzale możesz nie żyć a o takich dobrodziejstwie casuali jak auto regeneracja możesz zapomnieć (apteczki? Jest medyk o ile sam wcześniej nie wyrwie kulki ;p)... sprawia masę funu podczas bawienia się w żołnierza ;] Masa opcji, ogromne pole walki... świetny tryb kooperacji... oj, chciałbym więcej takich tytułów choć może nie będących potworami zamieniającymi PC w reaktor atomowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisanych w temacie elementów oczekuję:

Innowacji - bo lubię być zaskoczony i próbować czegoś nowego. Sęk w tym, że powinna to być innowacja sensowna, bo bycie oryginalnym tylko po to, by być oryginalnym w ogóle do mnie nie trafia.

Grywalności - bo to jest celem każdej gry...

Fabuły - bo uwielbiam frapujące historie.

Poza tym od nowych gier oczekuję ciekawego art-designu. Nie interesują mnie rozdzielczości tekstur ani liczba wielokątów we włosach bohatera, średnio zwracam na te bzdury uwagę. Dużo ważniejsza jest dla mnie, co tymi teksturami i wielokątami twórcy mają do pokazania. Co mi po fotorealistycznej grafice, jeśli będzie przedstawiać jeszcze jedną dżunglę (hey, Crysis). Większe wrażenia estetyczne przynosi mi Mass Effect 2, technicznie zaledwie dobry, ale jak pięknie (Illium! Afterlife!) obmyślony...

Chcę również czegoś więcej niż dobrej fabuły - dobrego scenariusza. Fabuła to tylko zbiór zdarzeń, które się składają na historię, scenariusz to pojęcie szersze. Oznacza również kreację świata przedstawionego, postacie, dialogi, narrację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od nowej gry oczekuje na pewno wciągającej fabuły, no bo tak szczerze to jestem RPG-owcem więc to mnie może przykuć do Kompa/Konsoli na dłuuuuugie godziny. W każdym razie jest to dla mnie sprawa najważniejsza i bez niej się nie obejdzie. Drugą sprawą, no tak tu się dość długo zastanawiałem, jest muzyka. Bez niej jak dla mnie cały klimat gry pada na ryj. Chciałem napisać grywalność (czyli powiedzmy łatwość sterowania itp.) ale to dla mnie schodzi na dalszy plan jeżeli mam dobrą i ciekawą historię, okraszoną bardzo dobrą muzyką. Wiadomo jest to też sprawa ważna ale o ile nie utrudnia rozgrywki i da się coś zrobić to jest dobrze ^^ No ok niektórzy powiedzą że grafika jest mega ważna itd. Ale no cóż niedawno kolega odpalił mi parę gier, strzelanek (zupełnie nie mój gatunek prócz paroma wyjątkami :)) z super grafiką itd. No cóż mimo iż miały świetną grafikę to jakoś to do mnie nie przemawia a więc jak już od dawna wiadomo nie wszystko złoto co się świeci. Wielu ludzi (w tym ja) dzisiaj zamiast Crisisa lubi sobie odpalić BG, ID Diablo I czy II, lub Jagged Aliance :) W każdym razie: Fabuła okraszona piękną muzyką tworząca super klimat, dopiero później błahostki takie jak grafika ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w grę ponad wszystko musi się fajnie grać. I w sumie jest to czynnik na które wpływają wszystkie inne. Oprócz grafiki. Wiele osób tu się ze mną nie zgodzi, ale dla prawdziwych graczy ładna grafika stanowi jedynie marny dodatek do całości. Grałem niedawno w pierwszego Thiefa i stwierdzam, że ta gra dalej mi się podoba. Wiele bym dał, by dziś zamiast potoku mało oryginalnych FPSów czy wciąż kopiowanych schematów pojawiało się dużo gier o własnym pomyśle na siebie.

Grałem kiedyś w Obliviona, i w pewnym momencie nie mogłem wytrzymać i odszedłem od komputera. Gra nie była zła. "Piękne" efekty tak biły mnie po oczach, że szło oślepnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Grafika to ostatni element, który biorę pod uwagę... Ot, taki bonus ;) Gra przede wszystkim musi być grywalna, z ciekawą fabułą, długa (wydawanie 120 zł i raptem 6 godzin gry IMO mija się z celem), zróżnicowana, żeby nie nudziła, no i żeby jedno studio nie zrzynało od drugiego i nie robili 4585928752895823 klonów Call of Duty. To nie o to chodzi. Mi, na przykład bardzo przypadło do gustu połączenie gatunków w Borderlands. Naprawdę świetnie to wyszło. Rewelacyjna gra... Albo Mirror's Edge - taka nietypowa gra akcji, w której wcale nie jest najważniejsze strzelanie, ba, można się nawet obejść bez strzelania... I w takie gry chce się grać. Innowacyjne, w pewnym sensie oryginalne... A nie wciąż te same, nudne FPSy, które się praktycznie niczym od drugiego nie różnią...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję sporej grywalności oraz świetnej fabuły i dźwięku, gdyż dźwięk dodaje klimatu. Jeszcze cenie oryginalność, coś nowego i fajnego. Bo ile razy wolno grać w to samo tylko w innej odsłonie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grywalność, innowacyjność, fabuła. Te 3 elementy zawsze będą najważniejsze. Oczywiście nie można stosować tego do każdego gatunku gier, bo chyba nie będziemy oczekiwać super fabuły w jakiejś sieciówce? (ale wszędzie zdarzają się wyjątki- np. WoW, myślę, że nie jeden dobry film mógłby powstać w oparciu o fabułę tej gry)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekuję? W zasadzie to sporej grywalności która według mnie czasem składa się na kilka rzeczy, raz grę polepsza grafika, a czasem muzyka lub fabuła. Dla mnie oczywiście ważne jest by każdego było troszeczkę po trochu, ale najważniejsza(w przypadku FPS'ÓW)jest akcja, akcja i jeszcze raz akcja. Na co mi innowacyjność? Jak jest to ok, ale i bez niej się obejdę. W sumie nie wiem co jeszcze napisać, ale tak czy siak najważniejsza jest grywalność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ??? Od nowej gry oczekuję dobrego klimatu,dobrej ścieżki audio dźwiękowej oraz nie płaskiej fabuły czyli dobrej :wink: Gra powinna mieć fajne smaczki jak na swój typ na przykład podświetlanie mapy zapalniczką czy szukanie jedzenia by przeżyć,to jest to :cool: Jednak dla mnie najmniej ważnym elementem jest grafika,choć tez jest ważna :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRYWALNOŚĆ. Bez tego ani rusz. Druga ważna rzecz to klimat. Jeśli seria ma głębokie korzenie i kojarzę ją z lat, gdy jeszcze był ze mnie kompaktowy gracz włażący na stojąco pod stół to lecą dodatkowe punkty za nutkę nostalgii. Na oprawę audio-video nie zwracałem nigdy większej uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...