Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sleth

Laptop dla Graczy do 5000-6000 zł

Polecane posty

Witam!

Mam prośbę, a raczej pytanie do osób rozeznanych dobrze w temacie. Jakiego laptopa mogę sobie kupić w cenie do 6000 zł, żeby śmignęły mi takie gry jak CoD MW2 , Bad Company 2, może później Diablo III. Więc jakiego? Słyszałem o jakimś dobrym laptopie MSI, ale modelu nie pamiętam;/.

Liczę na Waszą pomoc

Z góry dzięki i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, o to chodzi, że za rok wyprowadzam się z mojego miasta (idę do innej szkoły) i nie będę brał ze sobą stacjonarnej budy. Laptop będzie mi potrzebny do pracy, ale chciałbym także na nim pograć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, czy nie lepiej upgrade'nąć sobie blaszaka, a potem zakupić lapka tańszego.

Zaprezentuję mój sprzęt.

AMD Athlon 64 X2 5200 2,61 GHz

1 GB Ram

GeForce 8500 512 mb

Płyta główna Gigabyte GA-MSSS-S3 (chyba;p)

Zasiłka chyba 400W

Kasy na blaszaka mam sądzę, że jakieś max 2k.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasy na blaszaka mam sądzę, że jakieś max 2k.

Jaki masz monitor? Czy masz dysk twardy, nagrywarkę i obudowę (zaoszczędzone na nich pieniądze można by przeznaczyć na lepszy procesor/kartę graficzną/etc.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor mam 19" Belnea, ale nie chcę zmieniać. Obudowę mam starą, nagrywarkę mam dobrą LG, a dysk jeden 50 GB, a drugi 80 GB, więc co najwyżej można jeden dysk 250 GB zakupić, a tak to reszta jest ok.

Jeśli chodzi o upgrade'y to chodzi mi głównie o te części, które mają znaczenie w grach, czyli procek, karta graf., pamięc RAM i na końcu zasiłka, która to uciągnie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dysku lepiej nie oszczędzać, bo mogę się założyć, ze te co masz, to 5400rpm. Monitor - starczy...

A upgrade jest nieopłacalny, zaraz złożę ci porządny zestaw.

Proc: AMD Athlon II X4 620 - 340zł

Płyta: Gigabyte MA-770T-UD3P - 290zł

RAM: 2GB Goodram DDR3 1600Mhz- 180zł

Chłodzenie - Scythe Mugen II Rev.B - 175zł

Obudowa - Tacens Prior- 130zł

Dysk - Samsung 500GB F3 - 185zł

Karta: PowerColor Radeon HD 4890 DDR5 1GB- 670zł albo za ta samą cenę HD 5770 Vapor-X- wolniejszy, ale z rozbudowanym chłodzeniem, w dodatku do tego monitora to będzie miał wystarczająco dużo mocy.

Razem - 1970zł (esc.pl).

Podkręcisz procka, a później dokupisz RAM i voila.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to jakbym brał ten zestaw to jaki do niego zasilacz?

Na jakich detalach poszło by mi np. Bad Company 2 czy Far Cry 2?

Prosiłbym także o ocenę tego zestawu przez innych doświadczonych forumowiczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz - OCZ ModXStream 500W - 260zł. Drogawy, ale najlepszy do tego sprzętu.

Drugie pytanie - jaja sobie robisz?! To oczywiste, że w 1280x1024 będzie śmigać jak rozpędzony pocisk z wyrzutni Javelin, przy każdej karcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno.

Ten procesor ma 2,6 GHz, tak jak mój stary. Do ilu by go można było podkręcić na tym chłodzeniu co podałeś? Duża różnica jest między moim starym procesorem, a tym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój procesor jest starej generacji i ma dwa rdzenie. Ten ma 4, które w przyszłości bardzo się przydadzą i nowsza technologię. Na tym chłodzeniu - 3,5 Ghz dobijesz bez problemu. $ to już byłoby bardzo ciężko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zdecydowałem się na to:

Procesor: AMD Athlon II X4 620 - 340zł

Płyta: Gigabyte MA-770T-UD3P - 290zł

RAM: 2GB Goodram DDR3 1600Mhz- 180zł

Chłodzenie - Scythe Mugen II Rev.B - 175zł

Obudowa - Cooler Master Elite 334 ? 160 zł

Karta: PowerColor Radeon HD 4890 DDR5 1GB- 670zł

Zasilacz - OCZ ModXStream 500W - 260zł

Dysk - Samsung 500GB F3 - 185zł

Windows 7 Home Premium OEM 32Bit/64Bit - 370 zł

Zmianę wprowadziłem tylko w obudowie i tu pytanie: czy ta obudowa pasuje do tych części?

Drugie pytanie. Jaki Windows 7? 32 czy 64 bitowy? Czym one się różnią?

To tyle dzięki za pomoc

PS. Wolę się upewnić. Battlefield Bad Company 2 w rozdielczości 1280x1024 śmignie na maxymalnych na lajcie, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jak najbardziej OK.

System warto wziąć 64BIT chyba że korzystasz z jakiegoś profesjonalnego oprogramowania. Różnice :

np. na 64bitowym systemie jest 4gb ram, na 32 widzi tylko 3gb. Na 32bit jest więcej programów, ale większa większość działa na 64bit. Jeżeli grasz w gry i nie korzystasz z jakichś programów graficznych itd. (nie wliczając paina ;) ) weź wersję 64BIT.

Tak BFBC2 pójdzie w 1280x1024 'na lajcie' na najwyższych detalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieściłem ten zestwa na innym forum komputerowym i oto co mi odpowiedzieli:

"Płyta główna jest beznadziejna, wybierz inną - bo ta jak na razie to kompletna tragedia wiem co mówie, miałem i mi się złamała w rękach jak czyściłem cały sprzent po kolei

RAM-u też mało, teraz to żeby komfortowo grać i multimediować się trzeba koło 8GB inaczej komputer nie wydala "

Więc jak? Czy to prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROTFL, gdzie Ty takie forum znalazłeś? Albo koleś trafił na jakiś uszkodzony egzemplarz (i to porządnie uszkodzony, czyli taki, który wcześniej przetrwał upadek ze sporej wysokości), albo podszedł do czyszczenia niezbyt delikatnie, albo opowiada bajki. Sądzę, że ostatnia możliwość jest najbardziej prawdopodobna, zwłaszcza, że widać, że koleś się nie zna na sprzęcie PC. Żadna ze współcześnie istniejących gier nie wymaga więcej niż 4GB RAMu, w sumie 3GB spokojnie starczają do większości produkcji, co jest wynikiem tego, że gry są pisane dla 32-bitowych Windowsów (które obsługują około 3GB RAMu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest aż tak źle z tym forum. Użytkownicy, którzy napisali Tobie takie bzdury zostali już zbanowani. Inna sprawa, że mod powinien opatrzyć to jeszcze stosownym komentarzem odnoszącym się do tych postów, w których są napisane głupoty, lub wywalić te posty w kosmos.

Czyli jak widzisz moderacja na tamtym forum ma podobne zdanie jak my o tych użytkownikach, którzy raczyli napisać Tobie takie głupoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten idiota, bo tak go trzeba nazwać, robił sobie z Ciebie żarty (szkoda tylko, że tutaj też ktoś polecał niedawno 8GB do gier...). Zestaw masz dobry, podkręcisz procesor i dokupisz pamięci i masz bardzo wydajnego PC-ta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam prośbę, a raczej pytanie do osób rozeznanych dobrze w temacie. Jakiego laptopa mogę sobie kupić w cenie do 6000 zł, żeby śmignęły mi takie gry jak CoD MW2 , Bad Company 2, może później Diablo III. Więc jakiego? Słyszałem o jakimś dobrym laptopie MSI, ale modelu nie pamiętam;/.

Liczę na Waszą pomoc

Z góry dzięki i pozdrawiam

Ja mam samsunga R720 z radeonem 4650 za 3 koła. MW2 smiga mi w 1600x900 w wysokich detalach. Praktycznie nie widac wiekszej róznicy miedzy wysokimi a Extra detalami. W grze sie tyle dzieje ,ze człowiek nie nadąza czytac napisów a co dopiero ogladac swiat. Jedynka , która praltycznie nie odbiega grafika smiga na ful. Takze w crysis da sie pograc w wysokich detalach, nie wspominajac juz o avatarze czy wolfens... Osobiscie polecam. Jedyny minusik tego lapka to wbudowany dzwiek , który w crysis troche charczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...