Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sleth

Laptop dla Graczy do 5000-6000 zł

Polecane posty

Takie sobie coś teraz wymyśliłem.

Nie kupować nowego dysku, zostawić stary z XP'kiem. Nie kupować Windows'a 7, ale za to zakupić dodatkowe 2 GB Ram i mieć 4;] Co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracają cdo wpisu z forum wyżej ;)

jak czyściłem cały sprzent

"tylko ram kup w DDR nie żaden DDR2 a już tym bardziej w trójce bo to beznadzieja "

DDR to głupi żart...

HAHAHA no to koleś pokazał klasę (SPRZENT xD) te 8Gb to tak samo jak moje niedawne 550W ;)

A zestawik spoko, ale ja nie pakowałbym w ten ram zamiast systemu, lepiej poczekaj na wypłatę/urodziny/"Zajączka :) a piractwu mówię raczej nie :) a co do chłodzenia to to jest świetne i daje możliwość dobrego O/C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając legalność takiego rozwiązania mam do Ciebie 2 złe wiadomości.

Pierwsza jest taka, że po tak poważnych zmianach w sprzęcie Windows się nie podniesie. Reinstalka jest konieczna.

Druga jest taka, że nawet jeśli jakimś cudem by się to uruchomiło, to system będzie wymagał ponownej aktywacji, więc z Twojego planu nici.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki wielkie za odpowiedzi. Zostanę przy wcześniejszej opcji (czyt. nowy dysk i nowy system).

We wtorek będę u chrzesnego swego, który ma firmę komputerową, będę z nim gadał na temat sprowadzenie niektórych części taniej. Jak będę miał jakieś propozycje od niego co do sprzętu, to zamieszczę je tutaj dla Waszej opinii;]

Jak będę miał sprzęt nowy to też nie omieszkam się odezwać i się pochwalić rezultatami;]

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrzestny raczej mu chłamu nie wciśnie (chyba, że się nie zna i zrobi to nieświadomie :)). Ale jak już z nim porozmawiasz, to napisz na forum co Ci zaproponował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj z chrzestnym i jedyne co mi doradził, to zmiana systemu z 64 bitowego na 32.

Jak dostanę kompa za jakieś 2 tyg. Będę potrzebował Waszej pomocy przy podkręcaniu procesora.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj z chrzestnym i jedyne co mi doradził, to zmiana systemu z 64 bitowego na 32.

Jakieś uzasadnienie? Windows 7 x64 to bardzo dobry system, no i obsłuży bez problemu 4GB RAM-u. Nie ma kłopotów ze starszymi grami, przynajmniej ja takowych nie zauważyłem. Może chrzestny widział w akcji 64-bitowego XP-ka i się zraził :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś uzasadnienie? Windows 7 x64 to bardzo dobry system, no i obsłuży bez problemu 4GB RAM-u. Nie ma kłopotów ze starszymi grami, przynajmniej ja takowych nie zauważyłem. Może chrzestny widział w akcji 64-bitowego XP-ka i się zraził

Powiedział, że on miał 64 bitową Viste i po 2 miesiącach kazał wymienić, bo sporo programów mu nie działało. Powiedział, że jak będę miał 64 bitowy Win 7 to możliwe, że niektóre programy mi nie będą działać.

PS. Jak będę miał już kompa, to mogę po prostu włożyć napęd DVD ze starego kompa? Od razu będzie działać?

PS2. Windowsa to ppo prostu się instaluje wkładając płytkę do napędu całkowicie czystego kompa, prawda?

PS3. Procek się podkręca po instalacji systemu, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Co do windy właśnie jestem po zainstalowaniu 64 bitowego home premium 64 bit i wszystkie aplikacje jakie chce działają poprawnie-śmiało możesz brać ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jak będę miał już kompa, to mogę po prostu włożyć napęd DVD ze starego kompa? Od razu będzie działać?

Odpowiednio podłączysz, co nie sprawi żadnego problemu i voila.

PS2. Windowsa to ppo prostu się instaluje wkładając płytkę do napędu całkowicie czystego kompa, prawda?

Tak, jeśli coś by nie grało to trzeba tylko wejść do BIOS-u i zmienić kolejność bootowania (pierwszy ma być napęd).

PS3. Procek się podkręca po instalacji systemu, prawda?

Tak, bo trzeba go przetestować różnymi programami spod Windowsa :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wiesz, niektóre starsze gry mogą pod 64 bitami nie chodzić, niestety..

Poza tym różnica między 3'5 a 4 GB wykrywanymi to właściwie żadna różnica. Bierz 32 bity, to nie będzie ABSOLUTNIE żadnych problemów.

Ale cieszę się, ze masz rozsądnego chrzestnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wiesz, niektóre starsze gry mogą pod 64 bitami nie chodzić, niestety..

Konkrety, czyli tytuły poproszę. Bo grałem w Tormenta pod Win7 x64, a to chyba jest dość stara gra...

Poza tym różnica między 3'5 a 4 GB wykrywanymi to właściwie żadna różnica.

U mnie na XP nie wykrywa nawet 3,25GB. A na 64-bitowej "siódemce" cała pamięć jest wykorzystywana.

Bierz 32 bity, to nie będzie ABSOLUTNIE żadnych problemów.

A jakie miałeś problemy podczas użytkowania systemu x64?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez NW2? Jeśli Neverwinter Nights 2, to szczerze mówiąc nie wiem z czym jest problem, bo u siebie uruchomiłem i działało. Nawet nic nie podmieniałem, tak jak w wielu miejscach zalecali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj kompa. Sam się dziwię, że tak szybko. Chrzestny mnie nie poinformował i pozamieniał parę podzespołów (czyt. kupił i zamontował inne). Tak więc

- zasiłka Chieftac 550W

- karta graficzna ASUS ATi Radeon 5700HD < nie wiem jak sprawdzić ilość pamięci

- procesor AMD Phenom II X2 550 3,1 GHz

reszta sprzętu taka jaką proponował princefan.

Co sądzicie o tych zmianach? Na lepsze czy na gorsze?

Prośba. Jaki program podaj dokładne informacje o systemie (program lepszy od AIDA'y)?

PS. Prosiłbym o odp do wieczora bo dzisiaj w nocy wyjeżdżam na tydzień na narty i nie będę mia ł dostępu do neta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zasiłka Chieftac 550W

Jaki Chieftec? Generalnie żaden nie jest opłacalny, ale pytanie jak dużo za niego przepłaciłeś. Wspomniany OCZ byłby lepszy.

- karta graficzna ASUS ATi Radeon 5700HD < nie wiem jak sprawdzić ilość pamięci

Jaka dokładnie? 5750, czy 5770. Ilość pamięci i model możesz sprawdzić za pomocą GPU-Z.

- procesor AMD Phenom II X2 550 3,1 GHz

A mogłeś mieć czterordzeniowy procek, który mógł się odblokować do pełnego PhenomaII X4, w przypadku tego procka też możesz próbować, ale szanse są mniejsze. Generalnie moim zdaniem gorszy procek od poleconego Athlona X4, zwłaszcza, jeśli ma to być komp do zabawy.

Co sądzicie o tych zmianach? Na lepsze czy na gorsze?

Na gorsze.

Prośba. Jaki program podaj dokładne informacje o systemie (program lepszy od AIDA'y)?

Polecam SIW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak wtrącę. ;] Co do NWN2 to mi nawet na Win7 32bit odmówił posłuszeństwa. :tongue: Dało to się jednak łatwo załatać i poszła bez problemu. Nie jestem żadnym specem, ale jeśli ja będę kupował zestaw i nowy sprzęt to jednak inwestuję w 64 bit, bo możesz mieć takie same problemy nawet na 32'ce, więc dlaczego tracić podwójnie? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj z nim i uzasadnił to tak, że w tym procesorze co Wy mi polecacie 2 rdzenie będą pracowały a pozostałe 2 będą leżały odłogiem. Z kolei karty nie było w sklepie.

Na szczęście, komp jeszcze zapłacony nie jest i jak wrócę z nart mam zamiar zmienić parę podzespołów.

PS. Ciężko się podkręca tego 4-rdzeniowego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...