Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Kurde... nie działa :/

Wgrywam VP 2.11, potem na to 2.12, a na koniec instaluję VP XT i... nic się nie zmienia. Nie widzi wogóle żadnych nowych tekstur. A robię wszystko tak jak powinno być (chyba).

Masz polskiego Morka - to jeszcze nic nie zmienia

To chyba dość świeża gierka – co ? Czy po zainstalowaniu wersja była wyższa niż 1.6 ?

Napisz mi jeszcze czy nie masz może edycji platynowej. To mi powinno wystarczyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... nie działa :/

Wgrywam VP 2.11, potem na to 2.12, a na koniec instaluję VP XT i... nic się nie zmienia. Nie widzi wogóle żadnych nowych tekstur. A robię wszystko tak jak powinno być (chyba).

Masz polskiego Morka - to jeszcze nic nie zmienia

To chyba dość świeża gierka – co ? Czy po zainstalowaniu wersja była wyższa niż 1.6 ?

Napisz mi jeszcze czy nie masz może edycji platynowej. To mi powinno wystarczyć...

Mam Morrowinda z ekstra klasyki (bez dodatków) w wersji 120722A.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

free_frag -> Wielkie dzięki za podanie tych wszytkich modów :D Dotychczas sam wiedziałem o istnieniu ich wszytkich, nawet miałem kilka z nich... Więc czemu ci dziękuję? Oto powody: :D

Po pierwsze, podałeś to wszytko tak... upożądkowane :D Kiedyś myślałem, iż

"każdy mod = osobna sprawa"

a teraz? Teraz jest:

"Mody? Można je łączyć :D"

Po drugie, jakoś tak zachciało mi się usunąć niepotrzebne mody i zainstalować tylko te potrzebne (poprawiające wygląd gry + nowe bronie + nowe klasy... może nawet skuszę się na nową rasę :D)

No i po trzecie: znowu chce mi sie grać w Morka dla samego świata, dla... samego grania :D Wcześniej grałem tylko dla 'podbicia lvl-u' albo dla fabuły :D

Podsumowując - wilkie dzięki za podanie tych modów w takiej fajnej liście :D

EDITjest godzina 17:58 i właśnie ściągnął się pierwszy mod... :D Chyba jest największy (61 MB) wiec zaraz zacznę grać :D (kolejne to juz tylko chwila)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Morrowinda z ekstra klasyki (bez dodatków) w wersji 120722A.

Ciężka sprawa. Spotkałem się do tej pory z kilkoma przypadkami trudności z uruchamianiem visual packów.

Zakładając, że faktycznie wszystko robisz prawidłowo, najprawdopodobniej twój problem tkwi

w patchach CD-Projektu – nie wiedzieć czemu niektóre z ich wersji wywołują wyżej wymienione

komplikacje, ale i z nich jest wyjście – z tym, że dość czasochłonne w porównaniu ze zwykłą instalacją…

Musisz samodzielnie zmienić katalogi tekstur w plikach .bsa (Bethesda Softworks Archive), w twoim przypadku

będzie to tylko jeden plik: Morrowind.bsa

Dokonasz tego za pomocą programu BSA Browser 0.5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedstawie swoje rozwiązanie co do tych modów wizualnych. Oba mody łącznie powinny zajmować koło 120 mega tak jak było napisane przez jednego z kolegi wyżej. Wypakuwujemy visual pack 2.11 do katalogu z texturami podmienia około 520 texturek z gierki,następnie instalujemy drugi podomnie jak pierwszy. Wtedy te pliki zastąpią starsze wersje. Po tej czynności aż takiej wielkiej różnicy nie widziałem ale poprzestawiałem jeszcze ale już nie z gry tylko w indowsie. Ustawiam antyanalising na x6 antissitropowe filtrowanie x8, textury na najlepszą jakość.Po tyc ustawieniach gra chodzi tyćke wolniej ale z ogromnym poprawinym visualnym efektem gry. Zbroje wyglądają naprawdę świetnie, materiały,ciuchy(ogromna poprawa), drewno, bronie, widać te detale drobniutkie, wyraźne konie na zbroi cesarskiej, srebrne bronie cacko. Jestem naprawdę zadowolony. A tutaj dowiaduję się jeszcze że są modziki na ciuszki, głowy itp. To już powyżej moich wyobrażeń.Już ściągam:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam ten program, co dokładnie mam tam zrobić? Rozpakować te pliki i zamienić na te z VP?

Si. A poza tym masz tam obszerne readme. Sprawdź też ustawienia grafiki na poziomie panelu

kontrolnego karty graficznej jak radzi Kamanga.

A tutaj dowiaduję się jeszcze że są modziki na ciuszki, głowy itp. To już powyżej moich wyobrażeń.Już ściągam:)

Jeśli ktoś potrzebuje jeszcze jakiejś zachęty do zainstalowania modów upiększających wygląd postaci

to niech przekonają go te screeny

Gdyby ktoś potrzebował jakiejś rady w sprawie ciuszków – kobiecych lub męskich to się polecam...

Rzecz jasna mam na myśli ubrania w Morku, a nie w „Real life” :lol2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowałem Morrowind.bsm, wywaliłem plik, wgrałem dodatki i... wreszcie działa! Grafika jest sporo lepsza na pierwszy rzut oka, ale to jeszcze nie koniec, bo właśnie ściągam pluginy modyfikujące wygląd postaci.

Mam tylko przy okazji (kolejne) pytanko. czy można zainstalować na Morrowinda samego Bloodmoona bez Tribunala, czy może ten drugi jest konieczny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowałem Morrowind.bsm, wywaliłem plik, wgrałem dodatki i... wreszcie działa! Grafika jest sporo lepsza na pierwszy rzut oka, ale to jeszcze nie koniec, bo właśnie ściągam pluginy modyfikujące wygląd postaci.

Mam tylko przy okazji (kolejne) pytanko. czy można zainstalować na Morrowinda samego Bloodmoona bez Tribunala, czy może ten drugi jest konieczny?

To się cieszę, że okazałem się pomocny :)

Trójca nie wymaga Przepowiedni, ani na odwrót.

Jednakże niektóre pluginy wymagają niektórych z tych dodatków, dlatego warto czytać pliki readme.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd można ściągnąć spolszczenie do obliviona? Mam oryginała, ale kupiłem bez spolszczenia :/ Bo kupowałem nie w Polsce...

Z tego co się orientuję (wcale nie muszę mieć racji) to premiera polskiej wersji TES IV przewidziana

jest na 7 Lipca - wątpię wobec tego ażeby była już dostępna łatka spolszczająca wersję

oryginalną - o ile taka w ogóle ma powstać.

P.S. Zrób to sam w CS-ie :) Zrobisz fortunę...

[EDIT]:

Ano nie pomyliłem się - cały proces możesz na bierząco śledzić na tej stronie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Morrowind wciągnął mnie teraz jak nigdy przedtem, póki co mam trochę do nadrobienia: poprzednim razem jak grałem osiągnąłem chyba 17 lvl (nie jest to dużo, ale troche grania było, poza tym zdobyłem dużo świetnych przedmiotów takich jak Chryzamer, Smocza Zbroja i Zgniatacz Czaszek). Dwie rzczey odpychały mnie od tej gry: burowatość grafiki i (nie)płynność działania nawet na dobrym sprzęcie. Co prawda przycina dalej ale przy takiej grafie jaka jest teraz da się to przeboleć. (1280x1024 AAx4 AFx8 i full wypas :) )

Z tego co się orientuję (wcale nie muszę mieć racji) to premiera polskiej wersji TES IV przewidziana

jest na 7 Lipca - wątpię wobec tego ażeby była już dostępna łatka spolszczająca wersję

oryginalną - o ile taka w ogóle ma powstać.

Właśnie mam zamiar kupić sobie Obliviona (w wakacje chciałbym sobie zaliczyć jego i Morrowinda, myślę, że przy tak dużej wielkości obu gier nudzić się nie będę aż do września) i zastanawiam się, czy opłaca się czekać na polskie wydanie? Cena ta sama co przy wersji angielskiej, a polonizacja i tak mnie nie interesuje bo: a)z angielskim nie mam problemów; b)Cenega może to spieprzyć (a juz na pewno nie będzie lepiej niż w oryginale).

Warto czekać, czy może lepiej kupic angielską wersję? (i nie czekać tych dwóch tygodni)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Morrowind to mó pierwszy (i jak na razie jedyny pełny) rpg :D Fajna gierka tylko że czasami jest za łątwa :? Nie chodzi o samą walke czy zagadki ale jak sie ma farta to można szybko dostać jakąs super broń. Ja np. podczas mojej drugiej gry już po 3 dniach (w realnym świecie żeby nie było:P) znalazłem Miecz Białej Krzywdy (kozacka broń). Poza tym znam dobry sposób na zdobycie kasy^.^ troche długi no ale cóż==' Jak już jest się w miare wszykolonym to można udać się do Vivek (Strefa Świątynna) i rozwiązać zagadke morderstwa (dużo o tym gadają ludzie i nie tylko :P więc chyba nie musze mówić jaką) i zabić sprawcę (w kanałach dzielnicy przybyszów jeśli dobrze pamiętam). W nagorde dostajemy częsci zbroji strażników świątyni (indorliańskiej cyz jakoś tak :P ) Jeśli się nie boimy i dobrze nam idzie retoryka to możem poobrażać strażnika i zabić go odbierając mu cenną zbroje :)

Co z tego mamy? Otóż sam kapitan od którego to ubranko dostajemy przestrzega nas, że strażnicy światyni mogą nas zaatakować, jeśli będziemy ją nosić. Teraz można albo udać się do dzielnicy porzybyszów (na samą góre) i zabijać strażnikó którzy sami nas zaatakowali (nie wyznaczą za nas nagory) i sprzedawać do kowala obok gildi magów. Można również spróbować z krabem kupcem (później wkleje, jak bo znaleźć :) ) i użyc tam czaru oznaczenie (warto by mieć jakiś przemiot z czarem przeniesienie) i sprzedawać sepleniacemu krabowi wszystko. Warto również używać interwencji Almisiwi by dostać się szybko z powrotem do vivek (niestety strażnicy wracają dopiero po dłuższym czasie) Po kilku takich zabiegach mamy sporo kasy (ja doszedłem do ponad 500 tys 8) )

Wiem że to pewnie żadna nowośc ale nie mam co robić^.^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolem

Level rasujesz rozwijając swoje umiejętności główne. Nie poboczne nie ine, tylko głowne 8)

A teraz o samych grach z serii Elder. Pierwszy raz zetknąłem się grajac w Morka. O Jesus jak ta gra mnie nudziła :lol: Nie przez to, że mało misji, ale była jakoś jednostajna. Drzewa gdzie-niegdzie tylko i to w dodatku w niektórych miejscach. Ogólnie też nie chwytałem też klimu który występował w Morrowindzie. W Oblivionie pokładałem wielkie nadzieje. I nie zawiodłem. Zupełnie coś innego niż w Morku (oczywiście to na plus). Klimat za którym przepadam, grywalność no i grafika, choć ta w znacznie mniejszym stopniu przyczyniła się do tego, że zafascynowałem się tą grą. Oblivion jak dla mnie lepszy.

Z wyrazami szacunku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wyszła już solucja do Obliviona bo myśle o zakupie tej gry (poczekam na premiere spolszczonej wersji 7 lipca) ale bez solucji daleko nie zajde. Na solucjach już przeszedłem gothica 1 i 2, bez nich bym nie przeszedł.

W googlach nie znalazłem solucji może źle szukałem. Podajcie mi strone z solucją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wyszła już solucja do Obliviona bo myśle o zakupie tej gry (poczekam na premiere spolszczonej wersji 7 lipca) ale bez solucji daleko nie zajde. Na solucjach już przeszedłem gothica 1 i 2, bez nich bym nie przeszedł.

W googlach nie znalazłem solucji może źle szukałem. Podajcie mi strone z solucją.

Z polską wersją będzie poradnik - baaaardzo obszerny - dostaniesz wędkę, a nie rybę... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można w oblivionie kupić miksturki życia? I sluchajcie-mam jeden problem. Jestem w podziemiach u mythic dawn i jesze nie mam 2 lvlu :/. Tj, nie mam zadnego lvlu, po prostu mam dalej ten co mialem na poczatku. Gdzie bedzie mi latwo podniesc lvl?

Tak naprawdę w tej grze level nie ma najmniejszego znaczenia, najlepiej trzymaj go na jak najniższym poziomie.

A podnieść, cóż, zobacz jakie masz 7 umiejętności które wybierałeś na starcie i jeśli masz np otwieranie zamków to otwieraj zamki, jeśli skradanie to się skradaj...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę w tej grze level nie ma najmniejszego znaczenia, najlepiej trzymaj go na jak najniższym poziomie.

A podnieść, cóż, zobacz jakie masz 7 umiejętności które wybierałeś na starcie i jeśli masz np otwieranie zamków to otwieraj zamki, jeśli skradanie to się skradaj...

Ale nie zaniedbuj pozostałych – bo levely się zmarnują…

Jeśli chcesz szybko awansować w poziomach to wybierz na umiejętność główną na przykład rzeczone skradanie i

zamiast chodzić non stop się skradaj… - ale takie granie trochę suche jest nieprawdaż ? :lol2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich znalazłem w internecie minimalne wymagania Obliviona

są następujące

Procesor: 2 GHZ, 512RAM,karta 128

Jak myślicia czy na takim kompie wogłule się wlonczy?

Procesor: celeron 2,2 GHZ

640 RAM DDR

karta Geoforce FX 5200

bo jutro bede mial własnie obliviona a jestem fanem tych gier rpg!!!!

Czekam na wasze opinie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.) Nie pisz dwóch postów pod rząd.

2.) Ruszyć może i ruszy, ale o graniu nawet na najniższych detalach zapomnij (Obek nie lubi FX'ów). Ja mam PIV 2.4 Ghz, 1 GB Ram, GF 6600 GT i na średnich detalach z włączonym HDR i max widocznością mam w terenie średnio 15-19 fps, a w zamknięciach 20-40 fps. Mógłbym mieć ze dwa razy więcej jakbym ograniczył widok i wyłączył HDR, ale te dwie opcje mają ogromny wpływ na klimat w tej grze (tak, tak, grafika też jest ważna!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(tak, tak, grafika też jest ważna!)

Nie mówię "nie". Ale nawet najlepsza grafika nie uratuje marnej fabuły....

A Oblivion za dużo do zaoferowania nie ma.... poza wyglądem. Gra starcza na miesiąc grania (tzn. ja ją skończyłem w tyle - a ponieważ pracuję i w domu pewne rzeczy też zrobić trzeba to za dużo dziennie na nią poświęcić nie mogłem).

I żeby nie było - skończyłem nie tylko głowny wątek, ale i zadania w gildiiach, arenę i sporo drobnych zadań.

Morrowind i Daggerfall moim zdaniem oferowały więcej - zarówno pod względem zadań, jak i fabuły czy klimatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...