Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Heh... ja mam za słaby sprzęt na Obliviona, ale mimo to troszkę w niego pograłęm... Wiecie co? Podoba mi się on bardziej niż Morrowind :P Naprawdę! Tak naprawdę Obka uważam za Morrowinda z polepszoną grafiką, większymi możliwościami, lepszym (dla mnie) klimatem i taką samą olbrzymią grywalnością... Ale poczekam jeszcze jakiś rok - będę miał nowy sprzęt i przjdę Obka... zapewne nawet cztery razy, tak jak Morrowinda :twisted:

Powiedz mi gdzie masz w tej grze większe możliwości niż w morrowindzie? Jakoś tego nie mogę dostrzec. Chociażby te gildie w moorrowindzie jakieś 20 a w obli 6.To się nazywa większe możliwości. Spitolone tworzenie przedmiotów(makabra)"ogrom" odmian przedmiotów(sztylet, krótki i dłógi miecz +clymore, dwuręczny topór i młot+ jednoręczny młot i topór a zapomniałbym katana i szabla. całe dziesięć)wow. Max 45 poziom(w zależności od startowych umiejętności na jakich poziomach je się ma). Mniej umiejętnośći więc gdzie te większe możliwości? Swiat większy niby ale ja tego wogóle nie czuję. Drastycznie zmniejszona ilość npc względem morrowinda. No i jaka fabuła. jedyną zalęto tej gry jest to że świetna grafika(chociaż nadal gorsza od far cry) oraz te zdolności przy umiejętnościach które dostaje się na odpowiednich poziomach 25,50,75,100 no i porawiona umiejętność walki plus skradanie. Reszta to forma znacznie uproszczona, zminimalizowana tak aby dzieci 9 i 10 letnie zbytnie nie pogubiły się w trakcie zabawy. Dla mnie oblivion to chyba najgorsza część cyklu. Wszyscy i wyłącznie zachwycają się grafiką i grafiką a to przecież wiadomo dla fanów rpg jest mniej istotne. Nie na tym świat się opiera. Porażką jest to też, że po skończeniu tutorialu, po wyjściu na powierzchnię można nabić jakieś 16 poziomów. Parodia.Póżniej idziesz na arenę przechodzisz ją z małymi problemami ale przechodzisz i zdobywasz kolejne 4 poziomy. Więc mając ten 20 poziom na pierwszym bandycie zdobywasz już zbroję mithrrillową bądz orkijską plus broń z tego samego materiału. Paranoja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, chodziło mi bardziej o dopracowanie szczegółów, pozwalających wczuc się w grę... np. ludzie żyjący własnym życiem, konie (wiem, w Morku były, ale dopiero po zainstalowaniu modu) i inne takie :P

A co do gildii, tworzenia przedmiotów, mniej umiejętności (to mi akurat nie przeszkadza :P) to nie czepiaj się aż tak bardzo, bo jak już mówiłem grałem w grę zaledwie kilka godzin... :P

A! I grafika też nie jest wcale taka nieważna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwalcie sie jakich modow uzywacie ;p

linki mile widziane ;p

Chcesz - masz :D

na początek dwa:

"Capes and Cloak"

http://planetelderscrolls.gamespy.com/View...ail&id=1059

Bardzo fajny, dodaje peleryny (z kapturami i bez) w kilku kolorach i rozmiarach.

"Ren's Beauty Pack"

http://planetelderscrolls.gamespy.com/View...ail&id=1011

Dodaje nową rasę (bardzo fajna) i nowe fryzurki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest lepsze? Mimo wszystko Morrowind. Jest o wiele bardziej złożony od Obliviona, ma ciekawszą fabułę i o wiele więcej wątków pobocznych. W rezulatacie czas gry liczy się w miesiącach, a nie jak w Oblivion w tygodniach (i to mniej niż trzech). Poza tym już mówiłem tutaj co sądze na temat czwartej części cyklu.

A co do drugiego pytania. Nie wiem jak reszte ale mnie coś takiego zaczyna powoli irytować. Ludzie przedstawiają specyfikacje, które podchodzą pod stacje robocze i pytają się czy gra XYZ (podstawiamy pod to każdą baaaardzo wymagającą grę) będzie chodziła płynnie na maksymalnych detalach. Otóż TAK, będzie chodziła.FROGo, na takiej konfiguracji mógłbyś w tle uruchomić nawet 3DMarka03 a i tak Oblivion zachowałby płynność animacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... sorry za mojego ostatniego posta... Ostatnio miałem okazję pograc w Oblivionka trochę dłużej... Zauważyłem, że rzeczywiście - Morrowind jest grą lepszą... Oczywiście Oblivion nadal jest niezły, ale Morrowind... Jedyne wady, które naprawdę mnie denerwowały w Morrowindzie - grafika i klimat już nie istnieją. Dlaczego? Ponieważ teraz mam internet :D. Poprzednimi razami jak przechodziłem Morka nie miałem czegoś takiego :D A teraz? Teraz ściągnełem sobie wieeele modów i gra już nie ma wcześniej wymienionych wad. Grafika - better heads + better bodies + better clothes = niezła grafa postaci (a słyszałem, że są mody ulepszające grafikę całej gry ... znacie takie?). Klimat - nowe scenerie z nowymi questami = nowe światy gry, które mają pasujący mi klimat...

P.S. Tak na koniec - pograłem teraz w Morka bez modów - wiecie co? Archaiczna grafika mi za bardzo nie przeszkadzała, klimat też zrobił się taki całkiem fajny... Może po prostu dorosłem do tej gry...

P.S.2 Skoro dawne przestaję zwracac uwagę na grafikę gier, może spróbuję pograc trochę w Daggerfalla...

P.S.3 Sorry za błędy - naprawdę, nie miałem czsau sprawdzac ortografii...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Goryl - to twoja wypowiedź mnie irytuje. Na kompa zbieram kasę od 2 lat i wkrótce (kwestia kilku dni) nareszcie mam zamiar go kupić. Nie pytam się dlatego, by zaszpanować sprzętem (aktualnie jade na GF 4 MX, 512 RAM, AMD 2200+), tylko wiem ze obek jest bardzo wymagajaca gra (na 7800 GT mozna pomarzyc o plynności z wszytski na ultra high), więc chce wiedzieć czy to co bede, mial wystarzy dla niego. Jak masz robić wyrzuty ludziom za pomoc - to dzięki, mi już więcej nie musisz pomagac. Jestem gotów założyć się ze z 3d Markiem 03 w tle obek na full nie pójdzie. Wielkie sorry za off topic, ale wpieniła mnie wypowiedź goryla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wami w 100%, po tygodniu gry w Obka przyszła reflejsja że to jednak nie to samo co w Morku, tam świat był egzotyczny ale za to każdą lokację się pamięta do dziś, morka nie przechodziło się oglądając film jednocześnie bo był o wiele trudniejszy. Naprawdę były momęty że Oblivion mnie zachwycił ale teraz już widzę co naprawdę było lepsze. Po 2 tyg mało intensywnej gry juz za bardzo nie ma co tam robić może jest to wina kompasa, może małej ilości gildii, questów i npc...

W każdym razie rozumiem osobników którym Oblivion się podoba, są to w szczególności gracze młodsi, nieobeznani z Morrowindem i Daggerfallem (o arenie nie wspomnę) W Morrowinda grałem jakiś rok w sumie, najpierw 2 miesiące po premierze, potem znowu jakiś miesiąc, a w końcu całe wakacje 2004/2005 Nawet teraz odpaliłbym Morka i biegł do balmory by znowu odkryć piwnicę w czyimś domu, albo uwalniać niewolników...

A co do wymienionej Areny (w obku), przeszedłem ją całą w ok godzinę (było to dawno dokładnie nie pamiętam) a jedyna walka przy której musiałem napić się mikstury to 3 Aragorianie (grałem na Normalnym).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FROGo - moja wypowiedź nie miała charakteru osobistego, ani nie miałem zamiaru Cię urazić. Więc przepraszam na prawde nie miałem zamiaru Cię urazić. Wiem dobrze co znaczy starać się o nowego kompa, bo sam przez to przechodziłem jakiś rok temu. To z tym 3DMarkiem to był żart, ale nie bezpodstawny. Na mojej konfiguracji (GF 6600GT, 1GB RAM i Athlon 64 3000+) oblivion chodzi na maksymalnych detalach praktycznie bez problemu (prawie zawsze jest utrzymana granica płynności animacji) więc na prawde nie usisz się martwić o działanie Obliviona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merib -> heh piszesz, że całe wakacje 2004/2005 spędziłeś przy graniu w Morka :D (tak wogóle to wakacje są w jednym roku, chyba że mówisz o urlopie :P) Ja myślę, że całe wakacje 2006 będą zawalone przez Morrowinda :D

P.S. Zawalone? Raczej umilone :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merib -> heh piszesz, że całe wakacje 2004/2005 spędziłeś przy graniu w Morka :D (tak wogóle to wakacje są w jednym roku, chyba że mówisz o urlopie :P) Ja myślę, że całe wakacje 2006 będą zawalone przez Morrowinda :D

P.S. Zawalone? Raczej umilone :D

Heh, z rokiem szkolnym mi się pomyliło, chodziło mi oczywiście o wakacje 2005. A tak BTW, wszystkie niuanse Obliviona miałem sobie zostawić na wakacje, niestety, gra jest tak krótka że po 2 tyg intensywnej gry i 2 mniej intensywnej w zasadzie nie mam co tam robić :roll: (nie to co w morku)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do rozwiązania pewną kwestię techniczną związaną z Morrowindem, a tak właściwie z CeeSem

– zadawałem już to pytanie na forum AW, ale chyba nikt nie potrafił mi pomóc :(

Kiedy chcę ażeby moja postać nosiła drugie ostrze – służące za tarczę – to nie mam problemu z utworzeniem

takiego przedmiotu, ale… - broń ta zamiast tkwić w lewej dłoni, wystaje z przedramienia w okolicach łokcia…

- Czy ktoś tutaj może mi pomóc ? Znacie na to jakiś skrypt ? A może jest lepsza metoda ? Jeśli ma ona polegać

na zmianie modeli albo tekstur to byłbym bardzo wdzięczny za linka do darmowego oprogramowania

tworzącego pliki kompatybilne z Morkiem (NIF) - zakładam, że takowe istnieją bo TES III już przecież wiekowy jest...

A może znacie kogoś kto okazałby się pomocny ?

Z góry dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie ludzie zauważają prawdę o Oblivionie. Pierwsze dni człowiek jest zadowolony, po dwóch tygodniach znudzony, a po miesiący(chociaż grę można przejść znacznie szybciej) zaczyna się myśleć by nie zagrać w Moorka. A co do modów ulepszjącą całą grafikę w Morku to nie słyszałem ale chętnie bym zobaczył. Zainstalujcie sobie gigantycznego moda "Wizards Islands" zajmuje około 1200mega i dodaje całą wyspę.Świetny Modzior Wyspa jest większa niż w Bloodmoonie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elders Scroll :D

Nie ma to jak mag potrafiący się skradać, biegający w ciężkiej zbroi i machający potężnym toporem a za razem władający wytrychem niczym Garret :D

Właśnie zacząłem rozgrywkę od początku i tym razem postawiłem na maga. Myślę, że to był dobry wybór. Rzucanie elektrowstrząsów (czy co to jest) pozwala szybko eliminować wrógów w półdystansie. Zrobiłem już parę misji tym magiem i na razie nie mam co do niego zastrzeżeń, oby tak dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie ludzie zauważają prawdę o Oblivionie. Pierwsze dni człowiek jest zadowolony, po dwóch tygodniach znudzony, a po miesiący(chociaż grę można przejść znacznie szybciej) zaczyna się myśleć by nie zagrać w Moorka.

Cóz, jeżeli o mnie chodzi,to musze się zgodzic. Trochę już w Obka pograłem i muszę stwierdzic, że lepiej mi się pykało w Morka. Tam główną atrakcją było plądrowanie daedrycznych/dwemerowych ruin lub różnych jaskiń, bo zawsze wychodziło się z ciekawym lootem, a nie raz i nie dwa z jakimś ogromnym rarytasem. Tymczasem w Oblivionie to już nie to samo, bo plądrując ruiny natrafie(aktualnie - mam 12 lvl) na góra coś orkowego lub krasnoludzkiego, nie znajdę ani jednego artefaktu(wszystkie dostępne z posągów daedrycznych), więc do ruin się tak nie zagląda. Na razie jedyne atrakcje to zadania od Dark Brotherhood i Fighters Guild no i od czasu do czasu Thieves Guild - są niczego sobie. Ehh... Hełmie Oryena Niedźwiedziej Łapy, where are you!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z oficjalnej strony cenegi:

Jako wyłączny dystrybutor firmy Take 2 Interactive w Polsce, mamy przyjemność poinformować, że już 7 lipca w sprzedaży pojawi się ekskluzywna, polska edycja gry The Elder Scrolls IV: Oblivion. Gra okrzyknięta produkcją role-playing roku, dostępna w podwójnej wersji językowej (do wyboru - angielska lub polska wersja z napisami), kosztować będzie 129,90 złotych, a w skład pakietu wejdą:

• Hyper Box - unikatowe opakowanie z podwójnymi okładkami (w różnej kolorystyce) zamykanymi na rzepy. Jego wybrane elementy uwydatnione zostały przez ich efektowne polakierowanie oraz wytłoczenie na wzór edycji kolekcjonerskiej gry (co zobrazowane zostało na powyższych ilustracjach, w dwóch różnych rzutach);

• szeroki box DVD wraz z kolorową obwolutą, zaprojektowaną, specjalnie do tej edycji;

• angielska wersja gry The Elder Scrolls IV: Oblivion na płycie DVD;

• płyta CD z patchem polonizującym grę oraz materiałami z gier firmy Take 2;

• bonusowa płyta DVD z dodatkowymi materiałami: artworkami, szkicami koncepcyjnymi, filmem dokumentalnym o tworzeniu gry i wieloma innymi.

• ponad 300-stronicowy, drukowany, kompletny poradnik do gry, przygotowany przez serwis GRY-OnLine.pl w języku polskim.

• drukowany przewodnik po świecie gry w języku polskim - 112-stronicowa książka, opisująca wszystkie aspekty krainy Tamriel;

• 56-stronicowa, kolorowa instrukcja do gry w języku polskim;

• mapa świata gry oraz plakat The Elder Scrolls IV: Oblivion;

Jednocześnie Cenega Poland informuje wszystkich klientów, którzy zakupili wcześniej angielską wersję gry, iż w dniu premiery polskiej edycji, na stronie internetowej firmy: www.cenega.pl, pojawi się patch polonizujący do The Elder Scrolls IV: Oblivion. Bezpłatny patch uruchomić będzie można tylko z oryginalną, angielską wersją gry.

Przypomnijmy, że lokalizacja gry to ponad 2200 stron tekstu, z czego 1000 stron to dialogi, a ponad 800 - teksty książek ze świata gry. W procesie lokalizacji brało udział aż sześciu tłumaczy oraz pięcioosobowy zespół korektorów i konsultantów. Całość koordynowana jest przez specjalistów, którzy zarządzali największymi projektami lokalizacyjnymi RPG w Polsce. Aby zapewnić jak najlepszy klimat rozgrywki, w proces tłumaczenia zaangażowany został również specjalistyczny serwis Wortalu Phoenix - Adamantytowa Wieża (www.oblivion.pl), zajmujący się grami z serii The Elder Scrolls

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie ludzie zauważają prawdę o Oblivionie. Pierwsze dni człowiek jest zadowolony, po dwóch tygodniach znudzony, a po miesiący(chociaż grę można przejść znacznie szybciej) zaczyna się myśleć by nie zagrać w Moorka. A co do modów ulepszjącą całą grafikę w Morku to nie słyszałem ale chętnie bym zobaczył. Zainstalujcie sobie gigantycznego moda "Wizards Islands" zajmuje około 1200mega i dodaje całą wyspę.Świetny Modzior Wyspa jest większa niż w Bloodmoonie

Polecam Morrowind Visual pack 2.11 i Visual Pack 2.2 (Nature). To drugie jest dodatkiem do pierwszego.

Ze strony autorki zciąga bardzo szybko (pliki typu .ace), w sumie jakieś 110 do 120 mega...

Ale na prawdę warto - teksturki, aż sie łezka w oku kręci, a poza tym w ogóle gry nie spowalniają

Wystrzegaj się za to wtyczek polepszających wygląd nieba - te z reguły działaja z odwrotnym efektem...

Przepiękna broń: tutaj - jak większość autora Vagabond Angel... - polecam gość świetne ostrza robi...

I jeszcze ta katana i ten miecz ostatni kogoś innego, ale ogólnie - no comment...

V.P. 2.11

V.P. 2.2

Wszystko rzecz jasna do Morka... :P

O better bodies, heads, clothes nawet wspominac nie będę bo to obowiązkowe plugi są... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne mody. Nawet nie wiedzialem o istnieniu tych visual packów, więc trzeba ściągnąc i sprawdzic. No to teraz Morrowind i mój 100 levelowy Redguard przeżyją drugą młodośc - ale najpierw zajmę się misjami dla Thieves i Mages Guild w Oblivionie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Morrowind Visual pack 2.11 i Visual Pack 2.2 (Nature). To drugie jest dodatkiem do pierwszego.

Ze strony autorki zciąga bardzo szybko (pliki typu .ace), w sumie jakieś 110 do 120 mega...

Ale na prawdę warto - teksturki, aż sie łezka w oku kręci, a poza tym w ogóle gry nie spowalniają

Ściągnołem te modziki i... faktycznie są fajne, dosyć zgrabne, poprawione są teksturki. Można powiedzieć, że uprzyjemnia granie. Również polecam i podpisuję się pod tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z tymi dodatkami. Najpierw skopiowałem plik z Visual Packa 2.11 do folderu textures (był pusty wcześniej), a potem skopiowałem tam pliki z 2.12 (zamienił kilka wcześniejszych), ale nie widać różnicy w grafice podczas gry. Jak wrzuciłem pliki do głównego folderu gry to tez nic nie dało. Co mam w takim razie zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze musze powiedziec ze nie gralem w zadna czesc tej serii ale chcialbym w druga czesc tego cRPG-a a Obilivion to i tak mi by nie wszedl to ma kosmiczne wymagania . Moze jak zaczne pracowac ktoz to wie...:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ostatnio chwyciło mnie cos ponownie na Morrowinda i mam pytanko: czy zna ktoś jeszcze jakies inne addony poprawiające grafę, bo muszę przyznać, że ten smetny bury świat w Morku odstrasza mnie trochę (już w Daggerfallu było bardziej zielono). Nowe teksturki są niezłe (nie powalają), ale są jeszcze inne elementy, które możnaby poprawić (efekty pogodowe, modele postaci i przedmiotów). Jak ktoś coś znajdzie niech da linka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z tymi dodatkami. Najpierw skopiowałem plik z Visual Packa 2.11 do folderu textures (był pusty wcześniej), a potem skopiowałem tam pliki z 2.12 (zamienił kilka wcześniejszych), ale nie widać różnicy w grafice podczas gry. Jak wrzuciłem pliki do głównego folderu gry to tez nic nie dało. Co mam w takim razie zrobić?

Przypadły do gustu co ? Nie ma co się dziwić… :wink:

Pełny efekt to: V.P. 2.11 + V.P. 2.2 + V.P. XT – linki do dwóch pierwszych są powyżej, a do ostatniego

TUTAJ

Dla polepszenia wyglądu postaci – tak jak mówiłem:

Better Bobies

Better Heads

Better Clothes

Słuchaj – ja po zainstalowaniu wszystkich upgrade’ów wyglądu byłem po takim wrażeniem, że rozpocząłem

nową grę – postacia kobiecą… - rasa Amazonka, klasa Kapłanka, znak Dama...

- rzecz jasna bez cheatowania - suma początkowych cech: 310, bonusów do umiejętności: 45...

Ja zawsze z Morrowinda robię "custom" grę :)

A co do problemów z Visual packami:

Jeśli chcesz ażeby tekstury działały – nie moga znadowac sie one w podfolderach,

czyli nie umieszczasz tekstury „drzewo” w:

E:/Program Files/Betheseda/Morrowind/Data Files/Texture/Jakiś folder/drzewo.nif

Poprawna ścieżka wygląda tak:

E:/Program Files/Betheseda/Morrowind/Data Files/Texture/drzewo.nif

Poszperałem w necie i znalazłem stronę na, której przedstawione są efekty działania wszystkich, lepszych

wtyczek polepszających wygląd Morka: wystarczy tutaj kliknąć

[EDIT]:

Hmmm... ostatnio chwyciło mnie cos ponownie na Morrowinda i mam pytanko: czy zna ktoś jeszcze jakies inne addony poprawiające grafę, bo muszę przyznać, że ten smetny bury świat w Morku odstrasza mnie trochę (...) są jeszcze inne elementy, które możnaby poprawić (efekty pogodowe, modele postaci i przedmiotów). Jak ktoś coś znajdzie niech da linka.

Co do postaci - patrz powyżej - to wszystko czego potrzebujesz

Jak chcesz więcej barw to polecam "Fantasy Color" link jest na stronie podanej nad twoim cytatem

Przedmioty - tu jest większy problem - uściślij o jakie konkretnie Ci chodzi

Pogoda ? To maja być tylko efekty wizualne, czy także dzwiękowe i w rozgrywce (np. że podczas

burzy piaskowej ślepniesz 20%) ?

Wszystki moje posty z linkami będę nazywał "Wtyczki do Morrowinda" co byście mogli je łatwo w przyszłości znaleźć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...