Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Właśnie bloodmon jest takim charakterystycznym tworem, że trzeba go polubić. Jak komuś takie klimaty nie spasują, to będzie krzyczał, że cały czas śnieg takie same drzewa itd. Ot kwestia gustu. Ale ja właśnie w takich klimatach gustuje.

A jak już mówimy o kruczej skale to w oblivionie pojewia się fajny smaczek - mianowicie w cesarskim mieście w dzielnicy biedoty, jest pewien rybak który mówi nam , że pomagał ją budować ;). Niby nic, ale ja się ucieszyłem kiedy okazało się, że w oblivionie Krucza Skała, którą notabene budowaliśmy nie została zapomniana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to cesarski, ale khajiit o imieniu M'Aiq Łgarz, i wcale nie koło Ebonheart (Ebontown?), ale na wysepce na wschód od Dagon Fel (czyli na drugim końcu mapy). I nie mówi nam o żadnych koniach w Cyrrodill, tylko mówi, dlaczego nie ma ich na Vvardenfel, ale także powie słówko o trybie multiplayer oraz o wielu innych rzeczach.

Polecam konwersację z nim :)

Edytowano przez Risin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz, Ebonheart!

O tym kopniętym kocie to wiem, po Cyrodill też łazi. To bardziej taki easter egg niż postać, chyba, że naprawdę potraktujemy go jako świra. Ale uwierz mi, stęskniony za rumakami heros we wspomnianej miejscowości też jest ( i bynajmniej nie tłumaczy braku ich obecności). Zresztą, ten kociak to swoista wypowiedź twórców nad niektórymi elementami, które w grze się nie znalazły ( jak np. tryb multi- w jego wypowiedzi na ten temat kryje się pewna trafna uwaga, nie powiem)

Damn, to moja osobista porażka, zapomnieć nazwy jeden z miejscowości! :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oblivionie Maiq Łgarz biega sobie po drodze do Anvil i mówi różne głupoty np na temat kusz ;). Jego morrowindowa wersja bardziej mi się podobała, ponieważ był tam bardziej ukryty i mówił ciekawsze rzeczy. Innym smaczkiem jest kobieta u której w oblivionie mamy pierwszą misję dla gildii wojowników. Musimy tam obronić szczury, podczas gdy w morrowindzie kobieta o tym samym nazwisku prosiła nas o pozabijaanie szczurów :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion jest nowszy, bardziej rozbudowany, ma ładniejszą grafikę i udźwiękowione dialogi. Za ta Morrowind ma niepowtarzalny klimat. Pamiętam jak dawno temu z wypiekami na twarzy kompletowałem zbroje w "Doskonałym miejscu do zamieszkania" (taki mod był), czy badałem Dwamerowe ruiny. Obie gry są świetne na swój własny sposób i wypełnione fajnymi smaczkami. Myślę jednak, że na przestrzeni lat grafika Morrowinda tak zbrzydła, że nie umiałbym do tej gry zasiąść raz jeszcze. Choć kto wie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion jest nowszy

Też mi argument. xP

bardziej rozbudowany

Mówiąc "bardziej rozbudowany" masz na myśli wywalenie połowy umiejętności, licznych typów broni, mniejszą ilość składników, mikstur, zaklęć, części zbroi (tj. kirys, karawasze, etc.), pancerzy, mniejszy świat i mniej NPC? Cóż, to raczej przemawia PRZECIWKO Oblivionowi. ;x

grafika Morrowinda tak zbrzydła, że nie umiałbym do tej gry zasiąść raz jeszcze.

Imo, niebo w Morrowindzie jest dwukrotnie piękniejsze jak w Obku. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udźwiękowione dialogi
Jakie dialogi?

-<Quest>

-Rumors

-Goodbye.

@Quest

Trzy, cztery linijki dialogu.

@Rumors

I saw a wolf today.

@Goodbye

Goodbye.

Oczywiście, w Morrowind wiele dialogów z "normalnymi" NPC się powtarza (w końcu te same tematy), jednak i tak są one długie i ciekawe (polecam wersję anglojęzyczną), a dialogi z kluczowymi postaciami są już bardzo dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie sposób zaprzeczyć, że NPC często były chodzącymi encyklopediami- zasypywali nas takimi informacjami, jakie w życiu nie padłyby z ust poczciwego mieszkańca Balmory :happy: W końcu oszczędniej jest coś napisać, niż to nagrać right? Dlatego też pod tym względem bardziej ceniłem Gothica i dlatego też bardzo ucieszyłem się, gdy usłyszałem, że w Obku dialogi będą mówione. Nie powiem, jest coś kultowego w tych czytanych, mają swój urok, ale już wymieniony wyżej Gothic pokazuje, że nagrywane dialogi też potrafią być niesamowicie klimatyczne. Choć gdyby rozwodzić się nad tym dalej- nie wyobrażam sobie polskich lektorów w Elder Scrolls. Gothic to Gothic, nie ma chyba co mieszać.

Ale za to Mirosław Utta byłby świetny!

Dobra, żartuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla mnie rpg to taka gra książka ;P Grafika i animacje mają mniejsze znaczenie bo reszte możesz sobie wyobrazić. Tak samo z głosami postaci, i przy okazji ominięto problem fatalnych głosów postaci jak np w Two Worlds. Jak dla mnie, lepiej nie dać wcale głosów niż dać takie ;/. A jak wam się podobał tribunal? Ja kiedy usłyszałem o dodatku który będzie zamknięty w 1 mieście byłem bardzo sceptycznie nastawiony ale w końcu wyszło całkiem zgrabnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tribunal jest bardzo dobrym dodatkiem ale szkoda że nie rozwinięto bardziej konfliktu Almalexii z Helsethem. Szkoda też że Twierdza Smutku jest tylko dla graczy o wyższym poziomie. Raz grając poszedłem tam swym orkiem na poziomie 10 i dostawałem takieeeeeeeego łupnia od goblinów że po chwili zrezygnowałem i postanowiłem tam wrócić później :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tribunal jest średni. O ile główny wątek i poboczne są bardzo dobre, to już wykonanie moim zdaniem kuleje. Stara twierdza smutku potrafi zdenerwować, a to zadanie z niańczeniem młodego kapłana do katakumb doprowadzało mnie już do szewskiej pasji. Dodać muszę, że troszkę przesadzili z siłą goblinów (na 20 poziomie nie mogłem dać sobie rady z więcej niż dwoma - musiałem powrócić do tego zadanie na 32 poziomie!).

Zrobiliście mi smaka na ponowną grę, zaraz sobie chyba zainstaluję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wczoraj nie wytrzymalem i grałem ;). Chyba się na nowo poodkrywam coś w morrowindzie. Jestem pewien, że nie odkryłem jeszcze wszystkiego, mimo, że grę na 100% skończyłem to zostają jeszcze inne warte odwiedzenia miejsca. ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem Morrowinda już wiele razy, świat przeszedłem wszerz i wzdłuż a jednak za każdym razem jak gram od nowa to odkrywam coś nowego :) Grałem już nawet w pełni hardkorowym odkrywcą stawiając sobie za zadanie nie zostawienie ani jednej czarnej kropki na mapie a jednak... parę rzeczy przeoczyłem. I to jest właśnie piękne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze w Morrowindzie brałem Redgarda, a w Oblivionie Bretona. W Arena i Dagerfall nie grałem. Pewnie i tak by mi nie weszły bo mam zbyt nowego PCeta :)

Wiecie jak raz grałem w Obliviona? Wziąłem jakiś kompletny ciuch, 2 pierścienie i amulet. Zaczarowałem np. 20% kameleona dla amuletu itd. Gdy miałem 100% kameleona nikt mnie nie widział :) , a gdy założyłem Kaptur Nocturne to zarżnąłem całe Cesarskie Miasto, a strażnicy ciągle: wer ar ju? :lol2: :lol2: :lol2:

Edytowano przez Reksio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako postać która będzie jednocześnie niestandardowa i ciekawa polecam coś w stylu złodzieja tylko bardziej nastawionego na walkę ;) Celność, iluzja, ostrza (wybierz sobie jakie), lekki pancez (albo jaki chcesz) skradanie się i otwieranie zamków. Do tego jakieś fajne um dodatkowe i bardzo fajna postać wychodzi tylko pozostaje problem wolnego awansu ( jak coś zawsze można jednego skilla na atletykę wymienić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Morrowindzie nigdy nie grałem i chyba grać nie będę Leśnym Elfem i Khajitem. Jakoś nie mam pomysłu na granie nimi. Najczęściej grałem Nordem. Lubie być wysoki :biggrin:

Co do Obliviona - ano istnieje taka sztuczka by kraść, zabijać, włamywać się etc. bez konsekwencji ale osobiście nigdy z niej nie skorzystam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli to, że zanim strażnik podejdzie pozbywasz sie wszystkich ukradzionych przedmiotów? Jak dla mnie to największą przyjemność daje okradzenie tego kolesia co daje ci lek na spaczenie w głównym wątku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...