Skocz do zawartości

Baldur´s Gate (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Tylko kiepsko widzę czas na takie siedzenie i... oj bo jeszcze sie wygadam.
"Wiem... ale nie powiem". Albo nie masz backspace'a na klawiaturze, albo zacząłeś tylko po to żeby nie skończyć mając w tym cel Tempus wie jaki :>

Odnośnie Anomena, dla mnie mógłby nawet i bekać kulami ogniowymi, tudzież mieć 10 Karsomirów zamiast palców, ale metrus w drużynie to wstyd i hańba ;] . Już bym prędzej zwerbował Winthropa.

Co do najpotężniejszych postaci się nie wypowiadam, bo generalnie nawet o tym nie myślałem za długo nigdy. Jeśli liczyć wszystkie dostępne pomoce to przeca nawet złodziej z miksturami niewidzialności i płaszczem niewykrywalności (nie pamietam czy była jakaż konkretnqa nazwa) jest potworem. Podbiega taki skryty w cieniu, zapodawa Paskudniaka (czyli jeden z kapitalniejszych wynalazków po piwie i piłce noznej - cios w nadzadzie), wypija miksturę, zmiata z pola walki, by wrócić kiedy czary ochronne przestają działać. Także sprawa to dość zawikłana, choć i temat na przeciekawą dysputę jak myślę =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuję to chyba nic tak nie rzeza jak planetary (no moze solary rzezają bardziej, ale niestety nie mozemy ich przywołać). Rzucasz sobie taki jeden czar i fiku myku. Do tego zionięcie smoka co by odepchnać od siebie jakichś narwańców walczących na kontakt jakieś łańcuchy czarów czy inne wyzwalacze i kto podskoczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie moje zdanie na temat serii BG.

BG - jak najbardziej , bardzo fajny, ciekawy i sprytnie sklecony cRPG

BG Opowieści... - dodatek beznadziejny :(

BG 2 - Początek (lochy i miasto) bardzo dobry, puzniej gra robi się nudna :( Prócz początku gry krok w tył w stosunku do BG1

BG 2 Dodatek - znudził mnie szybko, słaby :(

Ogulnie seria BG nie jest zła ale wspaniała też niestey nie :( Można pograć ale nie ma się czym zachwycać :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zazwyczaj w teamie jednego maga i jednego kaplana/druida.

A co do Anomena --> IMO nie przydatny w teamie i wziecie go do druzyny grozi zanudzeniem.

Co ???????? Nieprzydatny ;/ nie rozumiem cie kompletnie ;/ dla mnie Anomen jest GUT i juz a jesli dasz mu np. Cep Bojowy Wiekow to niezle wymiata i nie rozumiem twojego zrazenia do niego moze po prostu nie potrafisz nim grac ??? CO ????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj macie statystyki Anomena Delryna:

Rasa: Człowiek

Klasa: Wojownik/Kapłan

Charakter: Praworządny Neutralny

Siła: 18/52

Zrecznośa: 10

Kondycja: 16

Inteligencja: 10

Mądrość: 12

Charyzma: 13

Zero pytań....A w dalszej części gry jego mądrość wzrasta. :wink: (info. dla tych którzy nie umią grać tak świetną postacią)

AVE BALDUR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie moje zdanie na temat serii BG.

BG - jak najbardziej , bardzo fajny, ciekawy i sprytnie sklecony cRPG

BG Opowieści... - dodatek beznadziejny :(

BG 2 - Początek (lochy i miasto) bardzo dobry, puzniej gra robi się nudna :( Prócz początku gry krok w tył w stosunku do BG1

BG 2 Dodatek - znudził mnie szybko, słaby :(

Ogulnie seria BG nie jest zła ale wspaniała też niestey nie :( Można pograć ale nie ma się czym zachwycać :(

Dla mnie cała saga Baldur's Gate jest wspaniała.Jeśli chodzi o Zapomniane Krainy Baldur rządzi.To moja ulubiona gra fabularna. :wink: Jest się czym zachwycać FENOMEN. :wink:

AVE BALDUR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie moje zdanie na temat serii BG.

BG - jak najbardziej , bardzo fajny, ciekawy i sprytnie sklecony cRPG

BG Opowieści... - dodatek beznadziejny :(

BG 2 - Początek (lochy i miasto) bardzo dobry, puzniej gra robi się nudna :( Prócz początku gry krok w tył w stosunku do BG1

BG 2 Dodatek - znudził mnie szybko, słaby :(

Ogulnie seria BG nie jest zła ale wspaniała też niestey nie :( Można pograć ale nie ma się czym zachwycać :(

Taaaa co ty nie powiesz ciekawe ciekawe jak moze ci sie podobac 1 czesc a dodatek do niej nie ??? hehe ciekawe pewnie nawet w zadna nie grales hehe !!!

A 2 hmm dla mnie jest kultowa ale dla ciebie jest gorsza ??? nawet od jedynki ??? hmmm ciekawy gust no dobra ale kazdy ma swoj lecz jak dla mnie sie po prostu nie znasz !!!!!!!!!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa co ty nie powiesz ciekawe ciekawe jak moze ci sie podobac 1 czesc a dodatek do niej nie ??? hehe ciekawe pewnie nawet w zadna nie grales hehe !!!

A 2 hmm dla mnie jest kultowa ale dla ciebie jest gorsza ??? nawet od jedynki ??? hmmm ciekawy gust no dobra ale kazdy ma swoj lecz jak dla mnie sie po prostu nie znasz !!!!!!!!!!!!!!!

W dodatku do 1 nie podobało mi się to że dodawał jedynie misje poboczne a nie nowy główny quest.

Dla ciebie 2 jest kultowa a dla mnie nie. Zwykły cRPG. Poza lochami, miastem i końcówką gry, czyli momentami które wprowadzały ciekawą tajemniczość do fabuły i mialy swój klimat. Reszta gry czyli Podmrok, i miasto tych wodnych węży czy co to tam było to starsznie nudne momenty :( I znacznie za długie.

Ale oczywiście wg. Ciebie NIE GRAŁEM (kurde to jednak przywidzenie, to pudełko z orginalnym, premierowym BG1 i BG2 z Extra Klasyki :) ) i masz oczywiście racje :P:) A od BG bardziej podoba mi się (z tamtego okresu) Daggerfall lub Wizardry 7,8 (Ale ty w nie pewnie nie grałeś więc się NIE ZNASZ :) )

Co ci się właściwie nie podoba w dwójce? Że mniej postaci? Liczy się jakość , a nie ilość. Grafika ładniejsza w dwójce , fabuła ciekawsza , więcej klas postaci , poziomów , przedmiotów.Co ci się nie podoba?

Właśnie dla mnie liczy się jakość i do tego jeszcze nowatorskość... ale fabuły i sposobu rozgrywki. BG 1 był czymś nowym, odświeżał utarty schemat cRPG a BG 2 mimo fabuły całkiem niezłej ale mimo wszystko TYLKO kontynuującej zaczętą wcześniej opowieść był kolejnym cRPG a grafika czy rozległość gry (BG 2 jakby nie patrzeć był większy) nie wyszły grze na dobre i momentami była strasznie nudna :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Daggerfald nawet nie wiem co to jest ;/ nie wypowiadam sie bo nie gralem ale wizardry to jest moim zdaniem bledne porownanie z baldurem po prostu ta gra chowa sie przy baldurze i juz Takie jest moje zdanie ( i na pewno nie tylko moje :) po prostu masz inny hmm DUZO INNY gust a co do questow w baldurze to sa zaje...... i kazdy znajdzie cos dla siebie :) KULTOWA GIERA !!!!!!!!!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ty mi mówisz że nie znam się na cRPG :) Eye of the Beholder pewnie też nie kojarzysz :) Ale Daggerfall ? Kojarzysz serie Elder Scrolls? Najbardziej nieliniowe i jedne z najlepszych (obok Falloutów) cRPG jakie kiedykolwiek powstały - Elder Scrolls I: Arena, Elder Scrolls II: Daggerfall, Elder Scrolls III: Morrowind i niedługo Elder Scrolls IV:Oblivion.

Mam w stosunku do Ciebie dużo inny gust, ale uważam że Wizardry są lepsze od BG a ty natomiast wypowiadaj się jedynie za siebie bo powiedzieć "inni też napewno myślą tak jak ja" to każdy potrafi :)

Questy w BG 1 i 2 są bardzo dobre (szczegulnie w 1 i niektóre poboczne w 2) Lecz 2 pod względem głównej fabuły i nudziarskiego łażenia po jednolitym podmroku i wykonywania misji dla śmiesznych wodnych węży to porażka :( Za to klimat miasta jest wspaniały :) Nie mówie że BG są złe czy słabe, poprostu są lepsze cRPG ale są naszczęście i gorsze. BG 1 zalicza się zdecydowanie do lepszych, 2 jest już jednynie średnia :(

Moja Ocena:

BG 1 - 9-/10

BG 1 Opowieści... - 6/10

BG 2 - 8/10

BG 2 Tron... - 7+/10

Natomiast co do Elder Scrolls info znajdziesz TU

A o samym Daggerfallu (NIE Daggerfaldie :) ) znajdziesz TU

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ToB to byla porazka. Klimat byl kiepski w porownaniu do tego z jedynki i dwojki. Bronie wygladaly jak plastikowe zabawki. Za duzo umiejetnosci, ktore sprawialy, ze wywazenie postaci mocno sie zachwialo. Sama przygoda nie byla tak pasjonujaca jak w BG2 i BG1.

Zero pytań....A w dalszej części gry jego mądrość wzrasta. Wink (info. dla tych którzy nie umią grać tak świetną postacią)
Tak zarazem tak nudna i denerwujaca, moim zdaniem kiepsko wypadajaca przy innych NPC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ty mi mówisz że nie znam się na cRPG :) Eye of the Beholder pewnie też nie kojarzysz :) Ale Daggerfall ? Kojarzysz serie Elder Scrolls? Najbardziej nieliniowe i jedne z najlepszych (obok Falloutów) cRPG jakie kiedykolwiek powstały - Elder Scrolls I: Arena, Elder Scrolls II: Daggerfall, Elder Scrolls III: Morrowind i niedługo Elder Scrolls IV:Oblivion.

Mam w stosunku do Ciebie dużo inny gust, ale uważam że Wizardry są lepsze od BG a ty natomiast wypowiadaj się jedynie za siebie bo powiedzieć "inni też napewno myślą tak jak ja" to każdy potrafi :)

Questy w BG 1 i 2 są bardzo dobre (szczegulnie w 1 i niektóre poboczne w 2) Lecz 2 pod względem głównej fabuły i nudziarskiego łażenia po jednolitym podmroku i wykonywania misji dla śmiesznych wodnych węży to porażka :( Za to klimat miasta jest wspaniały :) Nie mówie że BG są złe czy słabe, poprostu są lepsze cRPG ale są naszczęście i gorsze. BG 1 zalicza się zdecydowanie do lepszych, 2 jest już jednynie średnia :(

Moja Ocena:

BG 1 - 9-/10

BG 1 Opowieści... - 6/10

BG 2 - 8/10

BG 2 Tron... - 7+/10

Natomiast co do Elder Scrolls info znajdziesz TU

A o samym Daggerfallu (NIE Daggerfaldie :) ) znajdziesz TU

Hmmm no jednak widze ze nie gralem w te gry jedynie tylko w MORROWINDA chociarz nie wciagnal mnie tak jak np. Gothic dla mnie Morrowind to kicha ale kazdy ma inny gust wiesz w sumie to nie chce nic mowic ale jesli dajesz ocene 8/10 to gra jest BARDZO DOBRA

bo 9/10 to jest Super a 10 /10 to TOTALNY ODJAZD wiec jesli piszesz ze ci sie nie podoba to dajesz 8 ocene mysle ze chciales troszke zrekompensowac twoja ocene o baldurze i dales taka ocene :) Zreszta za to ci pozdro :D:D:D nie ma sie o co klucic wiec POZDRO wszystkim RPG owcom :D ( tobie tez :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ty mi mówisz że nie znam się na cRPG :) Eye of the Beholder pewnie też nie kojarzysz :) Ale Daggerfall ? Kojarzysz serie Elder Scrolls? Najbardziej nieliniowe i jedne z najlepszych (obok Falloutów) cRPG jakie kiedykolwiek powstały - Elder Scrolls I: Arena, Elder Scrolls II: Daggerfall, Elder Scrolls III: Morrowind i niedługo Elder Scrolls IV:Oblivion.

Mam w stosunku do Ciebie dużo inny gust, ale uważam że Wizardry są lepsze od BG a ty natomiast wypowiadaj się jedynie za siebie bo powiedzieć "inni też napewno myślą tak jak ja" to każdy potrafi :)

Questy w BG 1 i 2 są bardzo dobre (szczegulnie w 1 i niektóre poboczne w 2) Lecz 2 pod względem głównej fabuły i nudziarskiego łażenia po jednolitym podmroku i wykonywania misji dla śmiesznych wodnych węży to porażka :( Za to klimat miasta jest wspaniały :) Nie mówie że BG są złe czy słabe, poprostu są lepsze cRPG ale są naszczęście i gorsze. BG 1 zalicza się zdecydowanie do lepszych, 2 jest już jednynie średnia :(

Moja Ocena:

BG 1 - 9-/10

BG 1 Opowieści... - 6/10

BG 2 - 8/10

BG 2 Tron... - 7+/10

Natomiast co do Elder Scrolls info znajdziesz TU

A o samym Daggerfallu (NIE Daggerfaldie :) ) znajdziesz TU

Grałem we wszystkie gry które wyżej wymieniłeś i nadal uważam że SAGA BALDUR'S GATE wygrywa.Porównywanie Baldura do Elder Scrolls-a jest całkiem nie na miejscu. :lol: Zaraz po serii Baldur's Gate w moim prywatnym rankingu stoi NeverWinter Nights... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego? ES jest również cRPG z tym że duzo duzo lepszym niz Baldury. Tak samo Fallouty również od Baldurów lepsze. No i Arcanum też lepsze :) A NWN to jeden z największych shitów w jakie grałem, nudność i infantylność tej gry jak i płytkość fabuły stawiają grę daleko za BG a do takich mocarzy jak ES czy Fallout to nie ma co wogule porównywać :) W NWN fajne jest jedynie multi ale tu niestety gra przegrywa z typowymi MMO jak Ultima Online czy WoW lub GW :( NWN to zdecydowanie najgorsza gra z "Wielkiej Trójcy cRPG" z 2002 roku :( zawiodłem się na nim wielce :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od BG bardziej podoba mi się (z tamtego okresu) Daggerfall lub Wizardry 7,8 (Ale ty w nie pewnie nie grałeś więc się NIE ZNASZ :) )

Zauważ, że pozostałe gry prezentowały widok FPP, natomiast BG oferuje widok na całą drużynę, co otwiera drogę na szereg niemożliwych do zastosowania w FPP rozwiązań :) Mi BG bardzo przypadł do gustu, natomiast widok FPP powoduje u mnie uczucie ograniczenia możliwości w grze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od BG bardziej podoba mi się (z tamtego okresu) Daggerfall lub Wizardry 7,8 (Ale ty w nie pewnie nie grałeś więc się NIE ZNASZ :) )

Zauważ, że pozostałe gry prezentowały widok FPP, natomiast BG oferuje widok na całą drużynę, co otwiera drogę na szereg niemożliwych do zastosowania w FPP rozwiązań :) Mi BG bardzo przypadł do gustu, natomiast widok FPP powoduje u mnie uczucie ograniczenia możliwości w grze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np jakich? W Morrowindzie z innymi członkami drużyny nie było problemu?A jeżeli już koniecznie widok izometryczny to lepsze od BG są Fallouty i Arcanum. Pozatym co z tego że nie można stworzyć w np. Daggerfallu drużyny skoro gra jest bajecznie wielka, jest mnustwo ciekawych misji pobocznych, ogromny świat i bardzo duża swoboda. Ale w takim np. Wizardry czy Might and Magic z drużyną problemów nie było (M&M do 7 są przecież wspaniałe a Wizardry to poprostu bajka)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Arcanum to byl shit IMO bo mi w ogole klimat sie nie podobal, fabula tez mi sie nie podobala jedynym plusem bylo to, ze byl on mniej liniowy od BG, za to byl nudny i mial beznadziejny proces awansowania postaci. Za Fallout'em tez nie przepadalem bo tkaze byl dla mnie nudny i mial kiepski klimat(nie lubie rpg, ktore maja miejsce w alternatywnej terazniejszosci lub w przyszlosci ). Za NWN tez nie przepadam widzialem przez chwilke i najbardziej skojarzyl mi sie z druga czescia Icewind Dale, poniewaz bylo strasznie duzo sieki a fabula byla tylko tlem. Jednak w grze po necie NWN jest podobno bardzo dobre bo GM maja bardzo duzo moziliwosci stworzenia swiata i przygody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np jakich?

Ano np. bardziej strategicznego podejścia do starcia :) Albo prostego faktu, że ludzi z drużyny można rozstawić jak się chce, np. taktyka "warszawski kocioł" - dwóch przy drzwiach, jeden wywabia... 8) Grając w cRPG z widokiem FPP czasem mam wrażenie, że kieruję cały czas jedną postacią, choć mam w drużynie nawet 6 lolqów.

A jeżeli już koniecznie widok izometryczny to lepsze od BG są Fallouty i Arcanum.

Racz zauważyć, że obydwie te gry dzieją się w bardzo różnych światach od BG :) Fallout to legenda, co do której startu nie ma - ale świat fantasy porównywać do postnuklearnego... ;) Z Arcanum sprawa jest już bardziej kontrowersyjna, głównie ze względu na skomplikowanie gry, które na początku może przerazić @_@

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np jakich?

Ano np. bardziej strategicznego podejścia do starcia :) Albo prostego faktu, że ludzi z drużyny można rozstawić jak się chce, np. taktyka "warszawski kocioł" - dwóch przy drzwiach, jeden wywabia... 8) Grając w cRPG z widokiem FPP czasem mam wrażenie, że kieruję cały czas jedną postacią, choć mam w drużynie nawet 6 lolqów.

A jeżeli już koniecznie widok izometryczny to lepsze od BG są Fallouty i Arcanum.

Racz zauważyć, że obydwie te gry dzieją się w bardzo różnych światach od BG :) Fallout to legenda, co do której startu nie ma - ale świat fantasy porównywać do postnuklearnego... ;) Z Arcanum sprawa jest już bardziej kontrowersyjna, głównie ze względu na skomplikowanie gry, które na początku może przerazić @_@

W zupelnoscia sie zgadzam po prostu BG zadzi to tak jakbym porownywal Gothica go BG czyli jeden wielki blad w porownaniu BG jest najlepsze i JUZ :) ( strasznie wkurzylo mnie to porownanie z falloutem jak to mozna porownywac jablko do pomidora ;/ zero pomyslu wiec stad to porownanie aha a Arcanum dla mnie tez nie bylo wielkim hitem przecietniak ktorego odinstalowalem po chwilowej grze ktora mnie nie wciagnela !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie Cię wkurzyło bo poprostu porównując BG do legendarnych, świetnych cRPG wychodzi na jaw że sam BG mimo iż jest bardzo dobry to do takich hitów mu daleko :) Wydaje mi się że BG jest dla Ciebie najlepszy z braku alternatywy :( Fakt BG 1, w moim rankingu...:

1.Morrowind (seria ES wogule)

2.Knights of the Old Republic

3.Arcanum

4.Might & Magic IV i V

5.Baldurs Gate

...gier cRPG stoi dosyć wysoko to nie jest on jednak niczym wspaniałym, ale za to solidna gra z ciekawą wciągającą fabułą jest (nie mówie od BG 2).

Gothica nie porównuje bo jest to także średniak (jak BG 2)

PS. Mariusz Saint. Jakby wszystkie gry były w D&D (konkretnie w Forgotten Realms) to scena cRPG byłaby strasznie nudna :( Na szczęście każdy stara się zrobić grę w innym świecie. Więc jak porównywać to wszystko albo nic :) Bo niemal każdy cRPG jest w innym świecie :) Czyli każda gra to oddzielny gatunek :) cRPG to cRPG i niezależnie od widoku czy świata musi być poprostu, dobry, długi i wciągający. Mieć kilka sposobów przejścia i wystarczać na długo a tu jakby nie patrzeć seria ES i Fallouty rządzą i rządzić będą zapewne jeszcze jakiś czas!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku to jak juz powiedzialem jest porownanie JABLKA DO POMIDORA czyli oboje maja takie same kolory ( nie zawsze ) i skorke i sa okragle ( pisze to jakbys nie zrozumial porownania ) jak mozna porownywac Fallouta z BG hmmmm nie rozumiem twojego toku myslenia wiesz cRPG ów jest wiele i to roznych tak ze chodzi o porownanie z gra o zblizonej tematyce swiecie i czasie :) jak mowie nie ma argumentow i wsadza taki hit jak fallout do porownania ;/ SMIECH NA SALI :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...