Skocz do zawartości

Baldur´s Gate (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Niestety, los nie dał mi zagrać jeszcze w dwójkę, ale nie przeszkadza mi to czekać na trzecią część tej niesamowitej sagi. Pozrówka dla wszystkich ludzi, któży mieli w drużynie Khalida, Jaheire, Minsca ( and Boo too ), Imoen, Dynathier no i oczywiście siebie.

Jak nie grałeś w dwójke to musisz sobie pograć bo gierka wymiata :) ja tak samo nie grałem w jedynke i musze sobie pograć heh... i mam dla ciebie jedną złą wiadomość.

:arrow: W dwójce khalid nie żyje :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety' date=' los nie dał mi zagrać jeszcze w dwójkę, ale nie przeszkadza mi to czekać na trzecią część tej niesamowitej sagi. Pozrówka dla wszystkich ludzi, któży mieli w drużynie Khalida, Jaheire, Minsca ( and Boo too ), Imoen, Dynathier no i oczywiście siebie.[/quote']

No ba! IMHO Całość tworzy jednego z najlepszych RPGów jaki kiedykolwiek wyszedł (poza Falloutem :P ) a dzięki odpowiednim modom można było wszystkie części i dodatki połączyć w jedną całość! :D

:arrow: W dwójce khalid nie żyje :P

Wiesz co? Jakbym Cię znał i nie grał w dójkę to byś w tym momencie zginął :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: W dwójce khalid nie żyje :P

Wiesz co? Jakbym Cię znał i nie grał w dójkę to byś w tym momencie zginął :]

Nie uratował byś w ten sposób khalida :P ale wiem o co ci chodzi hehe... :lol: i sorx SpellCaster że ci zmarnowałem dzieciństwo :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mu jeszcze, ze Bhodi to...mm...albo nie :wink:

Wczesniej pisalem, ze Bioware wykupilo silnik Unreala 3, zeby go wykorzystac w BG3. Ostatnio obilo mi sie o uszy, ze nie jest on do BG3, tylko do jakiejs innej gry. Chwala Bogu :D

Miejmy nadzieje, ze tworcy jakos dobrze skomponuja 2D z 3D i bedziemy wszyscy happy :wink:

A z reszta to ja bym wolal, zeby wyszlo World Of Faerun albo poprostu Toril :wink: MMORPG w Zapomnianych Krainach...mmm...

PS. Co sadzicie o muzyce w BG 2 :?: Bo dla mnie nie ma w zadnej innej grze takiej odjechanej muzyki! Ostatnio sciagnalem caly soundtrack z BG2 (8xmb) i caly czas slucham :wink: Zeby dali taka w BG3...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces trójwymiarowania gier jest nieuchronny i raczej już nie ujżycie BG3 na enginie Infinity. Jedno to ryk fanów wołających o uświęcenie tradycji co równe byłoby technologicznej stagnacji a drugie to właśnie samo poczucie przyzwoitości że w 2006 wypuszczają grę na silniku sprzed 8 lat. Te liczby robią wrażenie a ja osobiście nawet jako fan BG potraktowałbym to jako eksperyment technologiczny- jak będzie się grało w BG w świecie kompletnie trójmywiarowym. A spójrzcie na to z innej strony- jak wyglądałyby w takim środowisku czary (ognista kolumna która dziurawi chmury i spada na wroga) czy budynki i pałace w grze. Sam chciałbym pozwiedzać trójwymiarowy Suldanessellar :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Dawno mnei nie było to trzeba się w końcu wypisać.

Udało mi się. Po roku czasu czystych chęci zabrałem się pierwszy raz do Baldurka I. Uważam grę za świetną. Słyszałem wiele nieciekawych opini, a tu wszystko, jak dla mnie jest bujdą. HAHAHA. Kocham tą grę. Raz już przeszedłem Baldurka II. Ale teraz chcę całą sagę na raz. Tylko skończe I i zabieram się za dwójke. Ciupie sobie babką Paladynką - Luseną. I wiem jeszcze jedno. Najtrudniejszym momentem w grze jest na 100% ekran wyboru imienia dla naszej postaci ;-]. Teraz tak. Raz, to to że nie bardzo wiem jak zakończyć akt III, rzekomo cza sie dostać do Tazoka (chyba ;-] ), ale bandytów którzy by mnie tam zaprowadzili już dawno wyrżnołem wpień (chyba że mają respawna ;-] ). Nie wie ktoś jeszzcze gdzie jest hełm zmiany charakteru. Dobra, więcej od was nie wymagam. Nie chcę sobie posuć przyjemności z gry. ;-]

No i jeszcze możecie powiedziec co sądzicie o moim squadzie.

Lusena-Ja (paladyn prawożądny dobry), Kivan (chyba go wywale), Khalid, Jaheira( nie wiem czy nie warto zamionić ja w kamień na rzecz jakiegoś lepszego kapłana), Imoen (lepsza niż ten złodziejski ciućma z Thiefa ;-] , i Edwin(kozok, szkoda, że troche gryzie się z drużyną, ale nic, reputacje zawsze można obniżyc sobie do 9 i jesteś przeciętny ;-] )

Z ubustwieniem czekam na trójkę i tak. Wiecie co. W d***e mam jak będzie wyglądała. A najbardziej to bym się ucieszył jakby była 2d. Nawet na enginie Infinity. Bo Baldur's Gate, nie musi być piękna technicznie, plansze nawet z jedynki użekają swoim pięknem, ale bynajmniej nie technicznym. Chyba bym sie też nei obraził, jesli to było coś podobne graficznie do Świątyni Pierwotnego Zła, tylko mniej anemiczne, no wystrzeżone od bugów tamtego silnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elven, powiem Ci, ze World of Warcraft faktycznie wyglada niezle, a jest w pelnym 3D. Iron Forge, badz Thunder Bluff wygladaja imponujoca. Gdyby tak zrobili BG 3 niemialbym nic przeciwko.

Derudo, ty uwazasz Baldura za gre swietna, a ja uwazam za gre swieta. IMO nie tylko RPG wszeczasow, ale ogolnie gra wszechczasow!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek. Ja póki co jestem w 3 rozdziale i gram pierwszy raaz. Za nim skończe, to moja opinia jeszcze troszkę podbije do góry. Narazie za grę wszechczasów uważam BG II i Vice City

I ponawiam prośbe, jak zakończyc 3 rozdział, skoro wyciąłem banditos w pień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na pewno wszystkich bandytów rozwaliłeś? Na północ od Nashkel jest obóz bandytów. Tam musisz wyciachać wszystkich a jeden z nich ci "da kawałek mapy" (na mapie świata pojawi ci się rysunek). Wtedy tam będziesz mógł pójść i rozpoczniesz czwarty rozdział. Według mnie BG jest świetną grą. Mam tylko jedynkę, póki co, to jeszcze zanim skończę "jedynkę" to się pewnie "trójka" wejdzie na rynek :) A tak BTW to kiedy "trójka" się pojawi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Derudo - a odwiedziłeś wszystkie namioty w obozie? w tym największym (Tazoka), po zabiciu wszystkich oponentów, gadasz z więźniem, otwierasz skrzynię z pułapką, (znajdziesz tam listy i kilka czarów) a po jej zamknięciu zaczyna się następny rozdział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość TeBeG

Heh, co prawda Baldur'sa II zainstalowałem dopiero "przed chwilą", ale już miałem z nim związaną ciekawą historyję. Zaraz po instalce wziąłem się do grania. Pograłem "chwilę", no i ni z gruszki ni z pietruszki wchodzi siostra z odkurzaczem, no i chce łodkuzyć. I znów ni z gruchy, ni z pietruchy pyta: "wiesz, ile już grasz?" No to ja mówię, że z jakięs 10 minut. Jakie oczy zrobiła, to aż się wystrachałem. Patrzam na zegarek. Rany, siędzę na kompie GODZINĘ. W życiu żadna gra mi czegoś takiego nie zrobiła. Baldur's Gate II wciąga bardziej od odkurzacza mej siostry :D. A grafika mimo wieku gry bardzo mi się podoba.

PS. Mam już ulubioną postać, a konkretnieh Minsca. Ma bzika na punkcie chomika (ale rymłem :P) zupełnie jak ja :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

PS. Mam już ulubioną postać, a konkretnieh Minsca. Ma bzika na punkcie chomika (ale rymłem :P) zupełnie jak ja :D .

Minsc wymiata, tya... ^^. Ja chyba jednak wolę inne postacie. Te bardziej wypukłe :twisted:. Np. lubię, kiedy w drużynie Viconia przedrzeźnia się z innymi (choć w walce nie jest zbyt dobra, ale whatever...). Baldur 2 jest magiczny. Gram w część pierwszą, ale nie jest już dla mnie tak fantastycznym doznaniem, jak BG II. To pewnie przez to, że najpierw zagrałem w sequela, ale mniejsza o to ;]. Teraz gram w BG I, aby w TB dokończyć całą tę jazdę z pantalonami, hyhy ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, Minsc. Moim ulubieńcem na zawsze pozostanie Edwin :twisted: . Facet jest najlepszym magiem w obu grach (BG1 i BG2) i ma IMHO najlepsze teksty: "Witajcie, jestem Edwin Odesseiron. Ale wy, małpoludy, możecie mówić do mnie po prostu "panie", jeśli wolicie mniej skomplikowane ćwiczenia umysłowe" :) . A w Tronie Bhaala dosłownie zabił mnie tekstem (w momencie, gdy go teleportujemy na plan gracza), że właśnie miał wynajętą dziewkę z 10 sztuk złota :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BG2 questem Edwina jest odnalezienie jakiegoś zwoju w dzielnicy z grobowcami, żeby to zdobyć - trzeba tam licza pokonać. Edwin zabiera się za rozszyfrowywanie pergaminu, zajmuje mu to parę dni. Już ma odczytać ("zdobędę władzę nad światem!"), ale... zmienia się on w kobietę :D Razem z głosem... reszta drużyny puszcza od czasu do czasu złośliwe komentarze :D Pojawia się jakiś wysłannik Czerwonych Magów... i pyta o Edwina, ale go nie poznaje :D Jak to szło dalej - nie pamiętam, ale albo się chyba zabijało wysłanników Czerwonych Magów albo on pomagał Edwinowi wrócić do poprzedniej postaci... jakoś tak ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Edwina nigdy w drużynie nie miałem z bardzo prostego powodu- to JA byłem głównym czarodziejem w drużynie :twisted:. W porównaniu z moim gościem, Edwin się do niego nie umywał :]. Ale jeśli ktoś prowadzi inną postać i poszukuje dobrego maga, to Edwin jest najlepszym kompanem.

Co do questu Edwina- nie miałem go (patrz wyżej), ale mojemu koledze się to przytrafiło. Biedak, nie wiedział co zrobić, a ja mu nie chciałem powiedzieć ;].

Hm... Generalnie, to brakuje mi w BG II jakiejś czysto złej postaci. Można było przecież ustawić jakąś np. podczas wykonywania questów dla Bodhi... Wampir w drużynie- to byłoby obiecujące... :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kroolik
Wampir w drużynie- to byłoby obiecujące...

Widzisz, gdzie chęć znjdzie się i sposób ;) Jest taki specjalny mod do Baldurs'a.... :D Nie podam Ci, jak się nazywał (skleroza) ale dzięki niemu można właśnie dołączyć do drużyny przy wykonywaniu zadań dla Bodhi postać wampiryczną :D Do tego (dzięki specjalnej zbroji) mogącą poruszać sięw dzień i bardzo silną:) Jeżeli chcesz znaleźć tego moda to poszukaj w googl'u. Wpisz tam imię postaci (kobiety), która pierwszy raz mówi Ci pod karczmą w Slumsach o tym, że Bodhi chce się z Tobą spotkać (to właśnie tą kobietę potem można przyłączyć do drużyny :wink: ) Zresztą dzięki odpowiedniemu modowi i Bodhi można do drużyny przyłączyć :D Ale to już niestety psuje trochę strone fabularną gry :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baldurs rządzi !!!

Baldurs radzi !!!

Baldurs nigdy cię nie zdradzi !!!

Bogowie !!! Jeśli jesteście tam jeszcze, to zamiast drapać się w te wasze spasłe tyłki ześlijcie mi Baldursia II ! ProsieeeEEEeee !!! Bo jak słucham tych waszych opowiadań o dwójce to mi ślinka cieknie strumieniem. A poza tym skądś tam wiedziałem (chyba z dema), że gdy zaczynasz na samym początku w lochach czarnoksiężnika to Khalid już nie żyje :cry: . I kogo ja będę rozpieszczał potęznymi zbrojami i magicznymi mieczami +17 :cry: ? Zawsze to co najlepsze to do Khalida leciało, a to co dotychczas nosił to do Minsca. Taaa. Minscowi zawsze dawałem zgubę pająka i żadko tym trafiał, ale jak już jebutną :D !!! To się przeciwnik z reguły na kawałki rozlatywał. Taaa, to były czasy. Na starość to ja chciałbym zachorować na sklerozę aby przejść Baldura jeszcze raz z tą samą niewiadomomą , co będzie dalej ? Albo jeszcze raz przeczytać Wiedźmina z wypiekami na twarzy. TaaaAAAaaa. Baldurs odmienił moje życie i zaczął moją wielką przygodę z cRPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Fifczak

POMOCY!!!

Mi się udało uruchumić baldura, wszystko dobrze działa, ale kiedy chce użyć czaru, magicznego pocisku itp... Żeby użyć muszę najpierw kilknąć na inwentarz, karte postaci itp.. i dopiero na przycisk z czarem bo inczej przycisk z czarem nie działa. Gdzie można znależć patcha do gry?? Oficjalna strona BG I nie działa a na stronie cdprojecta jet tyllko 1 patch i to do wersji angielskiej

P.S

Pojawił mi się jeszcze jeden błąd... Imoen po każdym wczytaniu gry automatycznie wypija wszystkie mikstury !!!!!

P.S

Ja raz Baldura przeszedłem chciałem do niego wrócićpo latach. Niezbyt efektownie mi to wyszło :)

Proszę o szczerą pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość s2nto

A jaką masz wersje Baldura :roll: bo jak tą z extra klasyki to spokojnie możesz im to zwrócic ;-) a co do patza to możesz wyciągnąc od dystrybutora www.cdprojekt.info tam napewno znajdziesz i będzie ROX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fifczak
A jaką masz wersje Baldura :roll: bo jak tą z extra klasyki to spokojnie możesz im to zwrócic ;-) a co do patza to możesz wyciągnąc od dystrybutora www.cdprojekt.info tam napewno znajdziesz i będzie ROX

Gre kupiłem dawno, dawno temu w media Markt i nie mam paragonu (kosztowała wtedy koło 100 zł i była w promacji :) ) Byłem na tej stronie wcześniej ale jest patch tylko do wersji angielskiej. Czyli nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan
A jaką masz wersje Baldura :roll: bo jak tą z extra klasyki to spokojnie możesz im to zwrócic ;-) a co do patza to możesz wyciągnąc od dystrybutora www.cdprojekt.info tam napewno znajdziesz i będzie ROX

Hmmm... A co jest nie tak z wersją z ExtraKlasyki? Bo przymierzam się do kupna i wolałbym wiedzieć, czy przez przypadek nie wydam kasy na marne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powinno być ok, grałem również w tę wersję i nie było problemów. IMO s2nto chodziło o to, że w wypadku wadliwej wersji można ją zwrócić eXtra Klasyce i dostać nową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Edwina nigdy w drużynie nie miałem z bardzo prostego powodu- to JA byłem głównym czarodziejem w drużynie :twisted:. W porównaniu z moim gościem, Edwin się do niego nie umywał :]

Przypuszczam że wątpię :P Edwin ma Int na 18, a jego amulet mu daje ile, +2 czary na każdy poziom? No i jeszcze +1 za specjalizację(A opozycyjna szkoła ma najmniejszą ilosć czarów w grze) - Nawet z Int na 25 byś nie wyciagnął tyle ;)

Nic tylko mu dać Robe Of Vecna i Staff Of The Magi - śmierć chodząca.

Swoją drogą, fajnie że to postacie 'złe' są tak podpakowane(Edwin, Korgan i Viconia to Jeźdźcy Apokalipsy po prostu), przynajmniej raz złym się dostaje więcej... no i Black Razor - nic tylko zrobić jakiegoś Chaotic Evil złodzieja i... >:D

Jeszcze jedna rzecz z mojej strony - dorwałem ostatnio całą sagę w oryginale, czyli po angielsku. Dwa słowa: BEZ PORÓWNANIA. Teraz jak patrzę na PL to mogę się pusto zaśmiać tylko - tekst, głosy, BA! Nawet są utwory których nie słyszałem(Zapewne wycięte z PL bo Fronczewski za dużo zajmował - chociarz mówił kapitalnie, to tak wolno jakby czytał na ocenę). Tekst pisany jest osiem razy lepszy. Nawet sobie nie wyobrażałem ile było błędów merytorycznych. Do tego jakościowo wgniata w ziemię - okazuje się nagle że postacie używają dość archaicznego języka jak na fantasy przystało. Głosy to szacunek, i zanim zapytacie - tak, Imoen mówi normalnym dialektem i jest tak sympatyczna, że aż mi było żal jej wyżucić(Solo, tradycyjnie ;)) - co w wersji PL było nie do pomyslenia. Khalid się jąka wprost genialnie. Jaheira wymawia się 'Dżahiera', to też pewnie nowość :P Xan to po prostu wielki LOL, z tym swoim 'We are Doomed' i 'What is the point...' ew. 'Our journey is pointless' Najmniej zmienił się chyba Minsc, choć 'BUTT KICKIN' FOR GOODNESS!!!' brzmi oczywiście lepiej od 'SKOPAC TYŁKI W DOBREJ SPRAWIE!!!'. O czarach nie będę mówił nawet. Wszystko pasuje, wszystko na miejscu, idealnie.

Więc jeżeli tylko macie jakikolwiek dostęp, załatwcie sobie angielską wersję, bo naprawdę warto. No i skoro macie oryginały PL, to nikt się chyba nie obrazi jeżeli... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...