Skocz do zawartości

Zagadki Historyczne: Faza Druga


Lord Nargogh

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gość Trymus

Jakakolwiek bitwa Rzymian (sądząc po prostokątnym scutum- raczej cesarstwa) z Celtami, bowiem obrazek to chyba współczesna fantazja.

Nie było tam wielu walnych bitew

Pod Mons Graupius?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo edit z zagadką...

Edit: Chodzi o bitwę i datę. Na razie ogólne informacje:

Wróg miał miażdżącą przewagę liczebną, jednak nasze wojska zmiotły ich z powierzchni ziemi.

A i bardzo przepraszam, zupełnie zapomniałem o tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trymus

Można dać jedną odpowiedź, jeśli pytanie daje wskazówki odnośnie do konkretnego wydarzenia, a twoje jest tak ogólne, że co najmniej kilka polskich bitew pasuje jak ulał.

Sam stawiam jednak na Kłuszyn 1610.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Trymus, przy tak ogólnym pytaniu można podać i 10 odpowiedzi. Te dwie wydały mi się najbardziej prawdopodobne. Daty to 4 lipca 1610 oraz 27 września 1605, jeśli ktoś nie jest pewny o które bitwy mogło mi chodzić (?!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zwracam honor. Odpowiedź to Kłuszyn 1610. Kircholm również mógłby pasować, jednak większa różnica liczebności wojsk była w Kłuszynie.

Trymus zadaje.

Należą się też wyrazy uznania dla kotka za tak trafne wytypowanie dwóch bitew ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trymus

Oddaję ...AAA..., bo to on przecież dał pozytywną odpowiedź. Wszyscy w końcu znamy daty tych bitew. Chyba, że ...AAA... nie chce, wówczas zadaje pierwszy chętny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...