Skocz do zawartości

Dyskusja o: FAQ Instalacja windows XP


Shaker

Polecane posty

Tutaj piszcie wszelkie uwagi dotyczące mojego FAQ o instalacji Windowsa XP.

Sevard jeśli nie masz nic przeciwko to pożyczę linki od Sunseta, bo część o sterownikach i directx jest taka sama.

Nie jestem w stanie zrobić własnych screenów, więc zapożyczyłem i mam nadzieję, że to nic złego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisy jak dla debili, nie laików a debili.

Naciskamy zielony przycisk po prawej stronie na dole ekranu,
...

Nie ma za to tworzenia partycji, konfiguracji systemu, instalacja xp jest banalnie prosta i imho nie ma sensu pisać stricte o tym a o jego konfiguracji, przyśpieszeniu, etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejśc dalej to juz o wiele lepsza forma. Pamiętaj, zeby nie robić z czytelnika kretyna bo w tedy zniechęca się do poradnika jak i do autora.

Partycjonowanie powinno byc przy instalacji, wiec nie wiem czy bedziesz to tak uzupełniał? Nie lepiej bylo by po kolei pisac, w tedy widac przynajmniej, ze nie zapomniałeś o niczym. A tak, moze powstac wiele postow "ze zapomniales o tym i o tym". Instalacja systemu nie kończy sie na ekranie powitalnym : )

I te wymagania:

Procesor Pentium/AMD 300 MHz lub szybszy

128 MB Pamięci RAM lub więcej

2 GB wolnego miejsca lub więcej na dysku

Adapter wideo i monitor o wyższej rozdzielczości

Napęd CD-ROM lub DVD-ROM

Klawiatura oraz urządzenie wskazujące (np. mysz)

Ja wiem ze teoria swoje,m wikipedia swoje, ale w praktyce, praca na tych zalecanych... Jest udręką, ja bym w zalecanych dal 512 ramu, procesor 1GHz, karta 9.0c, 3GB na dysku. Podawanie wymagan golego systemu to imo taki chwyt marketingowy, a aktualizacje i service packi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zalecanych do normalej pracy bym dał 256Mb, do pełnego użytkowania to 1Gb, no ale co będę się z wikipedią kłócił :D

Są to ustawienia początkowe, bez aktualizacji itd. A wiadomo, że nikt nie ma teraz tak słabego systemu, więc co za różnica?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim starym komputerze mam 256 MB RAMu (nie opłaca mi się w niego inwestować, a jeszcze działa) i XP Pro się tnie (tzn. się ciął, dopóki go używałem), więc jak widać jeszcze niektórzy mają przedpotopowe kompy i używają ich. Tak z moich obserwacji - dla XP Home minimum to 256 MB, dla XP Pro 512 MB, by w miarę sprawnie działały. Na zalecanych przez Wikipedię (i MS) 128MB można było pracować przed pojawieniem się SP2 (a może SP1 nie pamiętam już).

Ja bym dał coś takiego jak napisał M@TH3W w wymaganiach minimalnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak pewien kompromis co do wymagań minimalnych?

To znaczy dać te podane minimalne i zalecane przez producenta (skopiowane ze strony Microsoftu), a oprócz tego parametry będące tym czym w przypadku gier jest "najsłabsza grywalna konfiguracja" -> czyli to czego nie znajdziemy na opakowaniu gry, ale interesuje wielu.

Bardzo często tego typu "nie całkiem minimalna" konfiguracja sprzętowa pojawia się na forum (przy okazji zapytań "czy pójdzie?"), nie ma przeszkód w podaniu jej dla samego systemu.

Uwzględniając niektóre zaszłości ( SP1/2/3) oraz realia (animacje flash w reklamach) rozsądne minimum dla XP to:

- procesor AMD 1,0-1,5 GHz (jednordzeniowy) albo Intel P4 1,5-2,0GHz

- 256MB RAM (512 dla XP PRO)

- 4-5 GB wolnego miejsca na dysku (najlepiej powyżej 10 GB)

... ja sie nie upieram, piszę na podstawie obserwacji a nie badań naukowych ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W spisie treści dodaj linki do odpowiednich postów (dobrze by było użyć tagu surl).

- wybieramy język opcjonalnie: polski(programisty)

To nie język, to układ klawiatury.

-Telefonia - jeżeli nie korzystasz z protokołu API

Co to jest protokół API?

Proponuję dać linki do oficjalnych stron programów (punkt 7 oraz DirectX) oraz sterowników, a nie do jakichś nieficjalnych portali.

Później porobię screeny i je wrzucę, bo zdjęcia dziwnie wyglądają.

Na razie to tyle, ale sprawdzałem bardzo pobieżnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wszystko poprawiłem i dodałem tag surl. Link do directx zmieniony na ten do strony producenta. Co zaś się tyczy programów, wolałem zostawić tak jak jest, ponieważ część z nich może już nie być dostępna do pobrania na stronie producenta, a nadal jest w obiegu, jako darmowa aplikacja.

Czyli teoretycznie temat do zamknięcia. Proszę jednakże o to by ktoś zweryfikował poprawność i będziemy tego pewni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...