Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sunset

[Programy][FAQ] Jak zainstalować Windowsa Vista? Dyskusje i uwagi.

Polecane posty

Uwagi na szybko.

- Podziel temat na posty, to będzie się to milej czytało. Jako, że forum automatycznie skleja posty, to stwórz osobne tematy w tym dziale i jak skończysz, to daj mi znać, to wszystko umieszczę w jednym temacie. Zostaw również jeden post na spis treści.

- Wyczyść bbcode (zostały jakieś dziwne tagi, które niczemu nie służą).

- Podawaj linki prowadzące do strony producenta danego programu, a nie na portale, które kolekcjonują takie programy (tak jak pisałem na gg).

- Nie polecaj płatnych programów, jeśli są całkiem niezłe darmowe odpowiedniki (np. zamiast Nero można polecić parę innych programów).

-Combofix program do usuwania szkodliwych plików.

w programach, które warto mieć, to jak proszenie się o kłopoty. Generalnie combofix potrafi całkiem sprawnie rozwalić system i ja poradnika, w którym jest on zalecany jako "program, który warto mieć" nie zaakceptuję.

Jeżeli mamy dobre łącze to włączamy aktualizacje.

aktualizacje włączamy zawsze, niezależnie od tego jakie łącze mamy.

-Wypadało by wyłączyć zbędne usługi. Wchodzimy w Start->Uruchom->services.msc. Po włączeniu przeglądamy usługi i czytamy uważnie ich opisy. Jeżeli dana usługa nie jest nam potrzebna klikamy w lewym górnym rogu "zatrzymaj usługę".

a może pojawiłaby się jakaś lista, wraz z krótkimi opisami, usług, które przeciętny użytkownik może bez obaw usunąć?

Poza wymienionymi, przeczytaj to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google Chrome bardzo dobra przeglądarka internetowa od Goggla, zabiera ona mało pamięci (sam jej używam).

Skoro piszesz o przeglądarkach to lepiej by było gdybyś nie ograniczał się tu tylko do jednej.

Total Comander jest to dobre menedżer plików, pozwalający zobaczyć nam wiele plików systemowych.

Jak pisał Sevard lepiej wymienić jakiś darmowy program np. Unreal Commander.

I widzę jeszcze parę błędów ale to sam wyłapiesz. I jeszcze jedno pod punkt 5.Sterowniki pasowało by później dodać linki do FAQ, którym ja się zajmuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o jeden przeglądarce, ponieważ jest ona stabilna.Nie to co Firefox, po jakimś czasie użytkowania wyskakiwał jakiś krytyczny błąd. W sumie mogłem dodać Opere jeszcze, też jest niezła. Poprawkami zajmę się dopiero jutro. Póki co jestem zajęty czymś innym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Wiesz, czy Ty uważasz, że Firefox jest mniej lub bardziej stabilny od Chroma, jest raczej mało znaczące, bo tu akurat jesteś w mniejszości. Jakby nie patrzeć - i Firefox i np. Internet Explorer - to jedne z najpopularniejszych przeglądarek, więc ich pominięcie, to wg. mnie, jeśli nie błąd, to na pewno spore niedopatrzenie.

Poza tym, jak napisał Cragir, skoro wspomniałeś o jednej, to wspomnij i o innych powszechnie używanych przeglądarkach. Nie rób cenzury :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to co Firefox, po jakimś czasie użytkowania wyskakiwał jakiś krytyczny błąd. W sumie mogłem dodać Opere jeszcze, też jest niezła. Poprawkami zajmę się dopiero jutro. Póki co jestem zajęty czymś innym

http://internet-browser-review.toptenreviews.com/ pozdrawiam.

ale jestem dysortografikiem .

Tak jak 90% młodzieży w Polsce. BTW nawet nie umiesz odmienić choroby która się zasłaniasz ;)

Teraz tak:

Sterowniki, ati podałeśdo strony producenta, nVIDI juz nie. Osobiście do grafiki podałbym u ATI http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx .

Stery należy instalować w takiej kolejności, w jakiej jest powyżej. Przy czym Instalacja jednego sterownika = jeden restart kompa.

Przy instalacji np; xpress install nie jest wymagany restart, można go odłożyć na później bez szkody dla systemu.

Co do usług, można ich wyłączyć o wiele więcej tak na prawde.

Rejestr zdalny

Ready boost

Routing i dostęp zdalny - jezeli nie mamy neozdrady tez mozna wylaczyc.

Usługa Planowanie nagrywania

Serwer - jesli nic nie udostepniasz w sieci lokalnej.

Windows Image Acquisition

Usługa inicjatora iSCSI firmy Microsoft

A i pewnie wiecej...

-K-lite Codec Pack zbiór najpopularniejszych kodeków. Do pobrania tutaj

Lepiej chyba się spisują ffdhsow'y.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wieków używam k-lite i uważam, podobnie jak alexiej, że doskonale się spisują. Polecam porównać różne tego typu aplikacje na stronie "dobreprogramy" - użytkownicy jak widać cenią sobie k-lite'a, choć fdd-show jest równie dobry. W sumie więc wybór nie ma większego znaczenia - czego nie wybierzesz z tych 2, będzie porządne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screeny, które obiecałem wrzucę niebawem, muszę tylko najpierw tylko dokończyć robić parę pilnych rzeczy.

Generalnie w przypadku podawania ścieżki w Windowsie używa się "\", a nie "/", czyli np. zamiast "C:/" powinno być "C:\".

Piszemy Recovery disc, a nie recovery disck.

W płytach głównych brakuje MSI i AsRocka.

Przydałoby się podać realne wymagania minimalne Visty (bez 1GB pamięci nie należy podchodzić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem screeny na serwer. Poumieszczaj je w odpowiednich miejscach. Dwóch screenów nie zrobiłem, gdyż moim zdaniem nie miałoby to większego sensu (zakładam, że ludzie umieją czytać).

Jak się wyśpię, to pewnie jeszcze napiszę słowo komentarza.

Proszę również o ocenę innych użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...