Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Martin1007987

PS2 Czy XBOX 360 Arcade ?

Polecane posty

Jak myślicie którą z tych konsoli wybrać.PS2 nie jest nowe ale wychodzą na nią jeszcze produkcje.XBOX 360 Arcade jest o połowę droższa od PS2 jednak wychodzi na niego niemal wszystkie nowe gry.Dlaczego nie np. PS3 ? Bo mam odłożone 700 zł a chciałbym pograć jeszcze przed nowym rokiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haahahaah nie pograsz na PS2 w Guitar Hero?

NO WAY! Gra guitar hero wychodzi na PS2,PS3,Xbox,PC ja sam chyba kupie PS2 bo na xboxa wychodzą gry które są na kompa a ja będę grał w bijatyki itp. po za tym na PS2 jest masa tanich gier nowe z reedycji (49zł) a na xboxa ? 99zł na pleja jest też masa kultowych i popularnych gier(Gran Turismo,God of War) w które nie pograsz na X klocku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał X0 (nawet arcade, chociaż dysk oczywiście byłby wskazany). Xbox nawet w najbiedniejszej wersji oferuje więcej niż PS2 (funkcje społecznościowe, lepszy online, lepsza grafika, lepszy pad, większa karta pamięci itd.) a przecież X0 zawsze możesz rozbudować (dokupić dysk) i masz już 100% next-gena, a z play'em już nic nie zrobisz. Poza tym konsola microsoftu będzie z pewnością dłużej wspierana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety niedługo przestaną wychodzic już gry na ps2 .Ta konsola ma już 10 lat .Mam XBoxa 360 5 dni i jestem bardzo zadowolony .Wcześniej grałem na PC ,ale to powoli chyba traci sens .Gry na PC wychodzą teraz później niż na konsole i już np. pograłem sobie w Assasin's Creed 2 ,a na PC gra wyjdzie dopiero za 3 miesiące .Dosć duży problem mogą niestety stanowić ceny gier na Xboksa .Kupiłem Assasin's Creed 2 i FIFĘ 10 i już wydałem ponad 400 zł ,a gry na PS2 nie są już takie drogie.Pad do XBoxa jest super i świetnie leży w dłoni .Świetnie gra się nim w Fifę .Ogólnie więc zdecydowanie radzę kupic XBoxa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yy.. Po co Ci PS2? Aby za rok je sprzedać bo Sony wycofa wsparcie oraz wywali je ze sprzedaży? Wszystkie te niby-nowe gry które wychodzą na PS2 w porównaniu do np. wersji pecetowej są okrojone w 50, czasami nawet 70% mają słabą grafikę etc. etc.

Xbox, nawet wersja arcade bez dysku bardziej się opłaca, ponieważ i tak pograsz sobie w nowe tytuły na świetnym padzie a później dozbieraj sobie na new dysk i inne pierdoły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Guitar Hero to na PS2 pograsz maxymalnie guitar hero 3 :dry: . Nowsze wersje wychodzą tylko na next geny. Po za tym jak wspomnial kolega wyzej jest o niebo lepsza grafika.

Dziwny jesteś, to dziwne że ja mam GH5 na PS2. A moja opinia jest taka wolisz gry z PC (na PC tańsze) bierz XKLOCA jak wolisz gry których nie ma na PC bierz PS2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam PS2 i nie mam na razie zamiaru jej zmieniać. Ludzie, ta konsola jest na rynku już 10 lat, zanim ja czy inny jej posiadacz ogarnie chociaż ułamek tytułów jakie na nią wyszły minie kolejnych kilka lat. PS2 oferuje świetną zabawę i nie zmusza gracza do wydawania 200 zł na nową grę. Gdy brakuje funduszy sprawiam sobie platynę i szluz. Ostatnio zakupiłem God of War i mimo, że grafika nie pierwszch lotów to bardzo fajnie sobie pograłem a kosztowała mnie 39 zł... Nie sztuką jest kupić np PS3 i pozwolić sobie na jedną grę raz na 2 miesiące...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci z własnego doświadczenia moge powiedziec ze za te 700 plny :D warto zakupic iksa, nawet jesli jest w wersji arcade i czekac na kolejne kieszonkowe od rodziców by go sobie ulepszac. Chodzi mi tu o dokupienie karty, gierek no i oczywiscie o spelnienie ostateczne- dokupienie Live, mimo iz nie obejmuje obszaru Polski. A szkoda bo fajnie by bylo wkoncu w tej usludze czytac po polsku a nie np po szwajcarsku ;) (ja tak ustawilem swojego Games For Windows Live :D). Wracajac dodam jeszcze ze samo kupienie arcada nic ci nie da jesli chcesz poznac choc polowe prawdziwego, dobrego smaku xboxa. Musialbys jeszcze zorganizowac jakies 200 i przeznaczyc je na dobrą gierke lub co stanowczo odradzam- nielegalna przerobke. Poczytaj sobie w google jakie sa tego złe nastepstwa. Sam przed zakupem xboxa rok temu planowalem z tata kupic arcade i odrazu go przerobic lecz on jednak kupil mi premium i od tamtej pory kupuje sobie co miesiac w empiku legalne tytuly i jestem bardo zadowolony z tego wyboru. :D pozdro smuggler jesli to czytasz piractwo i tak cie kiedys dopadnie, porwie twoje potomstwo i zarzada w zamiam bys sciagna nowego Assasin's Creeda NIELEGALNIE Z TORRENTÓW. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecil PS2. Wychodza na ta platforme produkcje? Tak, ale moim zdaniem nie sa one warte (w wiekszosci) uwagi. To czym konsola moze sie pochwalic juz sie dawno (lub niedawno - Shadow of Colosus - czy jakos tak) sie pokazalo i konsola praktycznie nie ma przyszlosci. Za to ukazalo sie tyle gier, ze... i tak bedziesz gral do konca generacji x'a i nie bedziesz sie nudzil. :wink: Konsola ma kilka bardzo ambitnych tytulow takich jak Silent Hill 2. Dla mnie wlasnie gry na PS2 bylyby koronnym argumentem przemawiajacym na korzysc tej konsoli. No i mozna je stosunkowo tanio kupic, bo konsola powoli traci popularnosc. To co przemawia na niekorzysc to gorsza grafika i brak wielu ciekawych tytulow, ktore ukazuja sie na nowych konsolach.

Co do x'a - sam go mam. Kupilem wersje arcade i teraz szukam kogos zeby mu go obchnac. Grafika jest zdecydowanie lepsza niz w PS2. Moim zdaniem na x'ie lepiej sie tez gra w strzelanki. To za sprawa pada,ktory jest (moim zdaniem oczywiscie) lepiej wyprofilowany do takich gier. Analog w gornej czesci pada to swietny pomysl i tyle.Na nieszczescie dla tej konsoli przez kilka wczesniejszych lat gralem na PC, a to znacznie zmienia perspektywe. Zarowno grafika jak i sterowanie w FPS sa na PC duzo lepsze wiec nie bede sie tutaj wdawal w szczegoly. To oczywsice takze wada PS2, ale jesli mialbym wybierac cos co ma gorsze sterowanie i grafike niz PC to wybieralbym PS2. Dlaczego? Bo tansze, ma (wedlug mnie) ambitniejsze produkcje.

W dodatku w twojej sytuacji wydaje mi sie lepszym wyjsciem kupno PS2. Konsola jest duzo tansza niz x360, a tansze gry pozwola ci zaoszczedzic gotowki. Na co? Byc moze na nowego x'a kiedy skonczy sie obecna generacja i M$ wyda nowa maszynke do gier?

Wiem, ze moja wypowiedz nie wyglada zbyt przekonujaco gdyz nie podalem praktycznie zadnych wad x'a na tle PS2 (tylko wady obu konsol na tle PC...), ale coz poradze - mi sie x po prostu nie podoba. Bardzo chcialem ta konsole, ale sie rozczarowalem. Gralem w GoW, Halo 3, Forze 2, GoW2, DMC4, Burnout: Paradise i jakos t gry do mnie nie przemowily. Jak juz pisalem - dla mnie najwieksza zaleta PS2 sa gry, a to chyba najwazniejszy argument kiedy wybieramy sobie konsole do grania. Dla mnie nowe produkcje nie maja duszy i nie sa tak ambitne jak tytuly typu SH2 wiec wybor padlby na PS2. W twoim przypadku... wierz mi, ze polecenie konsoli to bardzo trudne zadanie. Watpie aby ktokolwiek tutaj byl w stanie przewidziec co tobie bedzie sie najbardziej podobalo/wadzilo w danej konsoli.

Mimo, ze to wyglada jak tania gadka to tak jest w istocie. DLatego m.in. proponuje PS2 - jak sie przejedziesz i okarze sie, ze to zly wybor to przynajmniej mniej stracisz kasy. X'a jest oczywiscie latwiej sprzedac, bo to nowsza konsola, ale watpie zebys chcial sie w to bawic. Z doswiadczenia wiem, ze wiekszosci ludzi po prostu zostaje z tym co ma zamiast sprzedac i kupic cos nowego. Sam jestem dobrym przykladem, bo mam x'a od poltorej roku, a od co najmniej roku go zuplenie nie uzywam... Wole PC, ktorego bylem zmuszony upgradowac (bo sie zepsul) i ma obecnie wieksze mozliwosci niz x.

PS: Powiem szczerze, ze ten temat sklonil mnie do zastanowienia sie nad kupnem PS2.xD Wczesniej nie chcialem w to wydawac kasy, ale teraz konsola jest duzo tansza i moge sobie nadrobic zaleglosci na tej platformie. Oczywiscie jesli konsola wciaz bedzie zbyt droga to z niej zrezygnuje na blizej nieokreslony czas, ale jesli moglbym w miare tanio 'popykac' sobie w gry z tej platformy... Z wielka checia.:D Tym bardziej, ze moglbym w koncu zagrac w moja ulubiona produkcje - DMC3 - w sensownej grafice. Na PC gra wygladala szpetnie...

Długo się namyśliłem i w końcu wybrałem ... PS3 .Poczekam kilka miesięcy , dozbieram kasy i go zakupie.Dlaczego nie XBOX 360 ? Bo zniesmaczyły mnie RRODY czy inne E74 .Wolę zapłacić drożej ale mieć pewność że nie padnie za pierwszym razem.

To tez sensowne wyjscie.:D Ciekaw jestem tylko czy wytrwasz czekajac na odpowiednie fundusze. Ja bym nie mogl... Ale ja nie naleze do zbyt cierpliwych ludzi. Poza tym mozesz jak juz pisalem rozwazyc kupno PS2 i pozniejsze 'oszczedzanie' na inna silniejsza konsole. Kupujac uzywana konsole PS2 (sam kupuje - znalazlem za ?45!) zaoszczedzisz mase kasy, ktora bedziesz mogl przeznaczyc na spora ilosc gier. W trakcie grania w te produkcje zas mozesz sobie odkladac pieniazki na xkloca 720 czy jak tam nazwie ta konsole M$.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup PS2 po prostu Ci się nie opłaca. Lepiej dopłacić te 100 - 200 zł i mieć porządnego next - gena, na którym to pograsz sobie jeszcze przez dobre kilka lat. Zgadzam się z jednym z moich przedmówców, iż PS2 najzwyklej w świecie "umiera". Wybór należy do Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2 praktycznie juz umarlo. I co? I i tak mozesz na tej platformie znalesc setki swietnych gier, ktore w rownej mierze starcza tobie do konca obecnej generacji konsol co te z x'a. Argument o tym, ze konsola umiera jest tylko odpowiedni jesli porownywac pierwsze PS z PS2 (lub PS3), bo tam gry sa naprawde zacofane i ograniczone. W przypadku PS2, x'a i PS3 to od czasu wydaia PS2 praktycznie nic w rozgrywce sie nie zmienilo. Jedyna zaleta x'a jest taka, ze ma lepsza grafike i jest wciaz rozwijany. A poza tym? Jesli grafika nie jest wazna to PS2 jest bardzo dobrym wyborem. Masa gier po nizszych cenach sprawia, ze konsola moze dac znacznie wiecej frajdy niz x albo PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach większość graczy zwraca uwagę głównie na grafikę, która na PS2 jest już po prostu przestarzała. Spójrzmy również na gry wydawane na obie konsole. Jakość tych z PS2 jest zdecydowanie gorsza. Nie masz aż tylu trybów. Nikt nie gra po sieci na tejże konsoli. Nie wiem jak Tobie, ale kilka lat temu oddałem swojego "plejaka" za free, gdyż zdecydowałem się na zakup X360. I szczerze powiedziawszy byłem zadowolony z tej decyzji. Teraz co prawda wystawiłem swojego X'a na sprzedaż, gdyż niefortunnie dostałem bana, lecz ogólnie na zawiodłem się na konsoli.

Więc tak jak już wcześniej pisałem, lepiej trochę dopłacić i zdobyć produkt, na którym to będzie można grać latami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jak ja pisalem - na PS2 tez mozna grac latami... Jesli granie w sieci nie jest priorytetem to PS2 jest znacznie lepszym wyborem: wiecej gier, srednia cena gier jest sporo nizsza, gry dopracowane w singlu (skoro multi nie ma to singiel dobry musi byc - nie tak jak w MW2). Sam mam x'a i wiem co mowie. Jesli juz grac w sieci to znacznie lepszym wyborem jest inwestycja w PC, bo na piecyku mozna grac latami w jeden sieciowy tytul (np. CS) i sie nie nudzic. A to za sprawa rozwinietej spolecznosci, ktorej na konsolach nie ma w ogole. Dlatego gdy ja gram w sieci na swoim x'ie to tak jakbym gral z botami w CS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...