Skocz do zawartości

Rozwiązany: Morrowind - gra Złodziejem


FaceDancer

Polecane posty

Ostatnio zacząłem sobie grać w Morrowinda, bo stwierdziłem, że hańbą jest fakt iż tej gry nie ukończyłem. Aby było ciekawiej postanowiłem zrobić postać typowo złodziejską. Mam jednak pewien mały problem. Otóż moja umiejętność "zabezpieczenia" jest na poziomie 40 pkt i nie mogę jej się już bardziej wyuczyć. Potrzebuję otworzyć pewną skrzynię o poziomie zamka 75, czy przy swoich umiejętnościach i z profesjonalnym wytrychem dam radę? Jeszcze mam pytanie o to, gdzie można znaleźć najlepszy sprzęt złodziejski, czyli np. jakieś wytrychy lepsze od mistrzowskich?

Mam też problem z zadaniem zlecanym przez Larriusa aby zabić 5 członków Camona Tong. Jaki jest najlepszy sposób na ich ubicie złodziejem? Czy da się ich jakoś odseparować, żeby nie walczyć na raz ze wszystkimi? Głównie chodzi mi o tego Velasa, bo jest mordercą i mam na niego inny quest, ale nie mogę doprowadzić do tego aby się przyznał, a jak atakuję sam to leci reszta towarzystwa. W obecnej chwili mam 10 poziom. Nie wiem, ale być może to za mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego pytania to istnieją wytrychy arcymistrzowskie, ale są bardzo rzadkie - dość powiedzieć że według edytora nie można ich tak po prostu znaleźć (tzn. najpewniej są nagrodą za jakieś zadanie), na dodatek i on przy twoich umiejętnościach nie zapewni sukcesu (jeśli zabezpieczenia*jakość wytrychu są większe od poziomu zamka, otwieranie na pewno się w końcu powiedzie). Jest zwój łamacza zamków, który poradziłby sobie ze skrzynią, ale również jest rzadki, choć już nie tak bardzo jak wytrych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ci jeszcze brakuje siły, by sobie poradzić z Camonna Tong. Moim zdaniem 10 poziom to sporo za mało. Broń z trucizną przy ciosie i mikstury niewidzialności?

Dlaczego nie poszukasz u kupców w gildii magów zwoju z silnym zaklęciem otwierającym zamki? Niestety, masz niewielkie szanse na napotkanie go w losowym łupie (jest wysoko w leveled list). Tak, jest jeszcze silniejszy wytrych, ale dostępny późno w hierarchii gildii złodziei, jako nagroda za pewien quest. Nie sądzę, że na twoim poziomie uda ci się go dostać (za niskie statystyki do wymaganego awansu). Na potwierdzenie dołączam link do właściwej strony The unofficial Elder Scrolls Pages.

Jeśli niewiele brakuje ci do otwarcia, spróbuj podnieść jak najwyżej szczęście. Może bonus do wyniku rzutu na sukces będzie wystarczający?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zachęcałbym zainteresowanie się jakimkolwiek zaklęciem otwierania zamków w gildii magów, i potem utworzeniem jego zmodyfikowanej do 100 punktów wersji. Podszkoliłbyś się u jakiegoś nauczyciela w szkole Przemiany (jeśli się nie mylę), i mógłbyś spokojnie otwierać każdy zamek. Myslę że ze 30-40 punktow tej umiejętności dałoby Ci wystarczającą szansę na udane zaklęcie, bo przecież nie musi ona wynosić 100%. 30% spokojnie wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie zwój łamacza zamków Ekasha daje 100 % otwarcia więc... zaklęcie, zwój lub ciężka nauka. Zwoje ciężko dostać zazwyczaj można je znaleźć w losowej jaskini przemytników.

A co do tej drugiej sprawy to rzeczywiście 10 poziom to za mało zwłaszcza dla złodzieja. Ja miałem 15 i Nord z toporkiem to wchodzę i koszę :smile: a ze złodziejem będziesz miał kilka problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że ze 30-40 punktow tej umiejętności dałoby Ci wystarczającą szansę na udane zaklęcie, bo przecież nie musi ona wynosić 100%. 30% spokojnie wystarczy.

Za dużo roboty jak na jedną skrzynkę. Zresztą musiałbym chyba Przemianę prawie od zera robić, bo mam leśnego elfa, który specjalizuje się w złodziejstwie, ma np. celność, krótkie ostrze, handel, itd.

O właśnie zwój łamacza zamków Ekasha daje 100 % otwarcia więc... zaklęcie, zwój lub ciężka nauka. Zwoje ciężko dostać zazwyczaj można je znaleźć w losowej jaskini przemytników.

Kiedyś pamiętam, że miałem takie zwoje, ale nie wiem dokładnie u jakiego sprzedawcy ich szukać.

Rest - nie chodzi mi o wytrych arcymistrzowski tylko o mistrzowski, bo wiem, że taki jest. Nie mam pojęcia tylko czy mogę na tym etapie gry korzystać z usług osób, które go sprzedają. Habasi w Balmorze sprzedaje towary tylko wyższym rangą złodziejom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

do dodam ,żę po profesjonalnych wytrychach są jeszcze arcymistrzowskie a potem jeszcze klucz uniwersalny jeśli chcesz to przejść nawet niezbyt uczciwie to odpal morwin test construction set i w edytorze walnij sobie jaki chcesz wytrych i w jakim mijescu jak nie potrafisz używać edytroa do zajrzyj do tipsomaniak z 2008 gdzie opisane jest jak modwać gry i edytować morwinda :laugh:

p.s NIE MA MISTRZOWSKICH WYTRYCHÓW PO PROFESJONALNYCH SA ARCYMISTRZOWSKIE A POTEM KLUCZ UNIWERSALNY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że pewien mod, który dodawał kryjówkę złodziejską w Balmorze (mod był na tym samym coverze w CD-A co Morek) dodawał w tej właśnie kryjówce zestaw ( 20 bodaj) kluczy uniwersalnych. A co do Velasa - jeśli masz wysoką retorykę, to możesz go sprowokować, w innym wypadku - użyj zwoju sprowokowania człowieka (dokładnej nazwy nie pamiętam, ale coś w ten deseń).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...