Skocz do zawartości

Co wybrać PS3 czy PC


java

Polecane posty

o cenach w tym temacie wypowiadałem się tylko ja i wszystkie były brane ze sklepów nic z allegro ...(zresztą ceny dobrego sprzętu na allegro, od sprawdzonych sprzedawców nie wiele różnią się od tych sklepowych)

A co do czekania to można czekać do u...... śmierci

Pzkw w końcu ktoś to załatwił, miałem pisać do jakiegoś moderatora tego działu żeby się tu zjawił ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 378
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Nie mówiłem tylko o tym temacie. Miałem na myśli ogólny trend. Czekać na spadek cen w Empiku też można długo...

W Polsce sprawa jest proste:

Konsole - tańszy sprzęt, droższe gry. PC na odwrót.

Na zachodzie jest nieco inaczej, ceny gier są do siebie bardziej zbliżone. Ale jednocześnie sprzęt jest tańszy, a zarobki wyższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zdrowego69:

Tak owszem chciałbym mieć PS3, ale środki jakimi dysponuje mi na to nie pozwalają, dlatego na razie trzymam się PCta i mam zamiar bronić tej platformy do póki gry nie będą mi się zacinać na średnich detalach i w rozdzielczości 1280/1024 (bo na monitorze 19'calowym w niższych rozdzielczościach to żal grać), ogólnie wtedy gdy już mój komp będzie za stary to wtedy kupię PS3 (chyba,że będzie 4). Mam Intel core 2 duo 2.2 i 2.2 oraz EN9800GTX+ i gry chodzą mi na najwyższych detalach. I tak, masz rację, że chciałbym pograć w jakieś gry na PS3, choćby w jej exclusivy typu God of War 3, Gran Turismo 5 i Heavy Rain :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlosek

trudno żeby w takiej rozdziałce nie działały, w teorii z twojego kompa można jeszcze trochę wycisnąć ale to nie rozmowa na ten temat, zapraszam do działu sprzęt albo po info przez PM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły ubaw mam czytając wasze opinie na temat konsol. Sam jestem konsolowcem (PS3), ale ostatnio coś gram w Gears of War na PC na komputerze z 2003 roku za który zapłaciłem wtedy 4000 złotych (monitor LCD był wart połowę tej sumy) jedynie co zmieniałem to kartę graficzną (Radeon X1950PRo 256MB za 700 złotych) oraz dokupiłem 512 MB ramu. I co z GoW? Działa mi na minimalnych(od czasu do czasu gra się sama zamknie), ale da się grać. PC służy mi do pracy(pisanie, modelowanie grafiki 3D) a PS3 do rozrywki i oglądania filmów. Obydwa sprzęty świetnie się uzupełniają.

Ostatnio kupiłem God of War 3 i gra mnie zmiażdżyła. Ci co mówią, że jest tylko bezsensowną i głupią grą powinni ją zagrać na trudnym poziomie trudności. Zapomniałem PeCetowcy nie grają na konsolach bo konsole są dla "debili"... Ceny gier konsolowych to dość kontrowersyjny temat. Ja za wszystkie gry oprócz God of War 3 zapłaciłem mniej niż 100 złotych (nowe w folii, a nie jakieś używki) większość z nich ma 1-2 lata. To wszystko zależy kiedy kupujemy gry i gdzie (teraz MAGa można kupić za 100 złotych na allegro, nową oczywiście, gra miała premierę gdzieś w styczniu lub lutym).

PeCetowcy twierdzą, że konsole są dla niedzielnych graczy? Niech sami zobaczą ile na PC jest różnego rodzaju gier flash oraz przeglądarkowych.

To tyle co do moich przemyśleń. Nie określam całej społeczności graczy PeCetowców na podstawie jednego kretyna który twierdzi, że "konsole są dla depili PC 4ever!!!!!". Mam nadzieje, że mnie zrozumieliście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bratek

Chyba podałeś tutaj przykład McChickea. Ja ogólnie podzielam twoje poglądy, ale nie zgadzam się z tym do końca, bo napisałeś że PC jest tylko do pisania i modelowania, a to nie do końca prawda. Są ludzie którzy mają wypasionego PCta i mają go tylko do grania. Olewają to całe modelowanie i pisanie, chcą się po prostu bawić, ale większość ludzi kupi sobie do tego konsolę ( w tym przypadku PS3 ) i będą się tak samo świetnie bawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bratek - co do gier flash i przegladarkowych - masz je na konsolach? Nie? Widzisz - co one maja do rzeczy? To zupelnie inna rzecz te gry i nawet bym tego do kategorii gier nie stawial.

Co do wiekszej liczby niedzielnych graczy na x'ie i PS3 - to jest FAKT. Mam x'a i PC (a z PS3 tez stycznosc mialem) i mialem okazje pograc w multi na kazdej z tej platform. Z moich doswiadczen wynika, ze poziom trudnosci w multi (gdy gramy w gry typu one-man-army np. CoD4) jest na konsolach banalny. Doswiadczony z bardzo nie jestem w celowaniu na padzie, bo glownie gram na PC, ale to mi nie przezkadzalo w zdobywaniu pierwszego miejsca w tabeli juz po pierwszych 4 godzinach gry. Sprobuj sobie osiagnac cos takiego w PCowej wersji CoD4. To jest NIEWYKONALNE. Jako, ze z obu platform moge korzystac kiedy chce to mam jakies doswiadczenia z nich wyniesione. I moge calkowicie obiektywnie stwierdzic, ze graczy kazualowych na konsolach jest znacznie wiecej. A gry flashowe niczego nie udowadniaja, bo my tutaj porownujemy tylko POWAZNE tytuly. Gry flashowe moga byc duzym argumentem dla kogos kto ich szuka, ale wtedy to sie nawet nie kwalifikuje pod ten temat. Dlaczego? Bo flashowki rusza na zlomie tanszym nawet od PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam, i dochodzę do wniosku że może McChicken trochę przesadził ale miał rację w tym że jesteście bandą konsolowców w szczególności kieruję to do michiego i zdrowego. Czy tak traktuje się fana platformy której też jesteście fanami? (jeden z was wczesniej napisał "Jestem PC'towcem") Owszem, forum służy do wymiany poglądów, argumentacji swojego punktu widzenia. McChicken próbował jak mógł czy to źle? Został przez was zjechany i na końcu pewnie naskarżyliście na niego do administracji co było według mnie żałosnym posunięciem z waszej strony. Nie zgadzam się w żadnym wypadku ze zdaniem waszym, i nie podoba mi się postawa McChickena który najchętniej urządziłby wam holokaust lub inkwizycję... Jednak ja jestem PC'towcem, mam komputer złożony przezemnie i nie muszę się martwić o płynność w najwyższych detalach więc konsola mi jest nie potrzebna. Mam PS2, głownie do grania w bijatyki ;) No i na zakończenie powiem: opanujcie się ludzie, nikt nie zasłużył sobie na traktowanie go jak dziecko i śmiecia.

btw. jestem tu dużo dłużej niż wy więc pamiętam jak czytelnicy zachowywali się kiedyś, a jak teraz. Ehh... świat podąża w złym kierunku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprodukowaliście 5 stron o niczym, czy raczej o tym samym w koło. Szczególnie jak widzę dla kolegi McChickena świat jawi się w czarno-białych barwach bez stanów pośrednich. Widzisz ja zaczynałem bawić się komputerami kiedy Ty zapewne jeszcze nie umiałeś chodzić. Konsolę mam ze 3 lata więc jak ktoś do mnie mówi per konsolowiec to muszę bardzo uważać by go śmiechem nie zabić. Dlatego jednak że ją mam to potrafię dostrzec gdzie jest lepsza od PC.

Tak powinien pisać prawdziwy PC'towiec! Nie szukać co jest lepszego w konsoli na siłę bo nie ma w niej nic lepszego! Możliwościami sprzętowymi i wszystkim innym PC bije konsole na głowę,

>>>Wszystkimi innymi? a po chwili piszesz że jest tańsze? Toż sam sobie przeczysz. A jak jest z mobilnością na ten przykład?

A wam konsolowcy powiem, że nie daliście żadnych sensownych argumentów, wasze konsole dalej nie potrafią dorównać grafice gry sprzed 3 lat!

>>>God of War III czy Uncharted 2 to żadne argumenty? Czy tez po prostu wybiórczo postrzegasz rzeczywistość nie dostrzegając tego co nie pasuje do Twoich poglądów?

Do tego sami postawiliście konsolowców w świetle casuali którym problem sprawia instalacja gry. Wycofujcie się z tematu proszę bardzo, ja się wycofałem z przekonywania was bo do was i tak nic nie dociera, temat ostatecznie należy do PC'ta!

>>>Zastanawia mnie dlaczego "każuali" używasz jak epitetu... jako coś gorszego niż granie hardcore? To trochę tak jak właściciel potrójnego karku z pogardą patrzący na niemęskiego w jego przekonaniu, bo cherlawego studenta.

Piszesz o tym że nic nie dociera do interlokutorów... wskaż natomiast z jakim Ty się zgodziłeś zdaniem czy opinią?

Owszem, forum służy do wymiany poglądów, argumentacji swojego punktu widzenia. McChicken próbował jak mógł czy to źle?

>>>Źle... po pierwsze jak już wcześniej pisałem to nie temat do udowadniania wyższości jednej platformy nad drugą. Dla przykładu... sam masz dobrego PC więc nikt nie będzie Cię przekonywał byś go sprzedał i kupił konsolę. Jeśli jednak nie masz sprzętu i się zastanawiasz to odpowiedź nie jest już jednoznaczna, a zależny od Twoich potrzeb i upodobań. Po drugie McChicken jest całkowicie zaimpregnowany w swoim proPCtowym świecie. Kolejny przykład... masz PS2 do bijatyk... czy zgodzisz się z twierdzeniem że robisz głupio bo powinieneś je sprzedać kupić pady do PC i grac wykorzystując wielką moc i przewagę Twojego PC nad przestarzałą PS2?

btw. jestem tu dużo dłużej niż wy więc pamiętam jak czytelnicy zachowywali się kiedyś, a jak teraz. Ehh... świat podąża w złym kierunku

>>>Dawniej to nawet śnieg był bielszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj mobilnością wygrywają laptopy ;)

Co do Uncharted 2 i GoW III, owszem gry mają ładną grafikę i żałuję że nie mogę pograć sobie w takie tytuły na PC, jednakże ani one ani crysis nie są zbyt realistyczne... dalej ta grafika jest taka nienaturalna. Crysis bardziej zbliżył się jednak do realizmu niż GoW i Uncharted i to konsolowcy powinni przyznać.

A co do każuali jako epitetów... no mi nie było by miło gdyby mnie ktoś nazwał każualem bo jakby nie patrzeć dla niektórych jest to może obraźliwe. Często każual postrzegany jest jako pospolity noob.

No wiadomo że bym mojego PS2 nie wymienił bo znikły by moje tasmanian tigery i tekkeny, Granie na tym sprawia mi frajdę mimo że to konsola ale że to temat o PS3 więc o PS2 skończę już :)

Dawniej to nawet śnieg był bielszy

pewno że był! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie na tym sprawia mi frajdę mimo że to konsola ale że to temat o PS3 więc o PS2 skończę już :)

Ależ nie bo właśnie trafiłeś w sedno tej rozmowy... granie na tym sprawia mi frajdę! Jaki jest sens bycia hardkorem dla samego bycia hardkorem? Granie ma Bawić niezależnie od tego w co i na czym grasz! Pod własne upodobania dobiera się sprzęt, a nie odwrotnie "bo bede każualem".

Odnośnie mobilności... owszem laptopy są bardziej mobilne, ale te wydajne odpowiednio to kosmos cenowy a te mniej wydajne to dla każuali :P Nie o taka mobilność mi jednak chodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj mobilnością wygrywają laptopy ;)

Co do Uncharted 2 i GoW III, owszem gry mają ładną grafikę i żałuję że nie mogę pograć sobie w takie tytuły na PC, jednakże ani one ani crysis nie są zbyt realistyczne... dalej ta grafika jest taka nienaturalna. Crysis bardziej zbliżył się jednak do realizmu niż GoW i Uncharted i to konsolowcy powinni przyznać.

A co do każuali jako epitetów... no mi nie było by miło gdyby mnie ktoś nazwał każualem bo jakby nie patrzeć dla niektórych jest to może obraźliwe. Często każual postrzegany jest jako pospolity noob.

No wiadomo że bym mojego PS2 nie wymienił bo znikły by moje tasmanian tigery i tekkeny, Granie na tym sprawia mi frajdę mimo że to konsola ale że to temat o PS3 więc o PS2 skończę już :)

Dawniej to nawet śnieg był bielszy

pewno że był! ;)

Wiesz dla wielu ludzi wyzywanie od hardkorow to tez wyzwisko i kazuale na to nie zwracaja uwagi. Sam fakt, ze lepiej grajacy/myslacy gracze NIE NAZYWAJA siebie nawzajem hardkorami powinien dac do myslenia, prawda? A tak to sie juz dawno przyjelo - nazywanie kazualem zle, ale wyzywanie od hardkorow OK... Nie chce byc nazywany hardkorem tylko dlatego, ze jakis szczyl umiescil w sieci durny filmik i 'rozpowszechnil' te slowko do jezyka codziennego. On sobie moze byc hardkorem, ale normalnych ludzi zostawcie w spokoju.

Co do tematu kazualizacji to musze wytlumaczyc - chodzilo mi o to, ze granie w multi na x'ie nie sprawia mi zadnej frajdy (przeciez wlasnie o to chodzi...!), bo jest za latwo. Jesli mimo, ze nie opanowalem pada w takim stopniu jak inni gracze, a wygrywam to jak gra ma mi sprawiac przyjemnosc? Milo jest wygrac, ale jesli po 3 godzinach gry jestem na czele tabeli (w czolowce) w kazdym meczu to chyba cos jest nie tak, prawda? Gry z definicji powinny pozwalac przegrywac. Co to za gra jesli przegrac sie praktycznie nie da? Rozumiem, ze ciagle giniecie jak w grach z lat 80/90 jest wkurzajace, ale to co siedzieje z nowymi grami to popadanie z jednej skrajnosci w druga. Niemozlowosc przegrania jest rownie dotkliwa jak zbyt duza trudnosc wygrania, bo sprawia, ze zwyciestwo w grze nie daje satysfakcji. Dlatego multi na konsolach to dla mnie nic pasjonujacego. Ciagle wygrywanie sprawia, ze gra jest nudna. PC ma te wyzszosc (dla bardziej uzdolnionych graczy), ze nawet po kilku miesiacach ciaglej gry trafiasz na nizsze miejsca w statystykach i nie jest to spowodowane przez chwilowy spadek formy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się z Professorem00179. Posadźcie takiego typowego konsolowca w multi na PC to zobaczymy czy będzie tak wygrywał...

Wiadomo konsole są miej wymagające i bardziej każualowate, ale czy gra sprawia frajdę zależy od gracza. Jeden świetnie będzie się bawił przy konsoli, grając w jakąś beznadziejnie łatwą grą, a inny będzie miał radochę z hardkorowej rozgrywki w jakieś super trudnej grze. I konsole i PC są po to żeby się bawić i nie ważne w co się gra ważne że się świetnie bawisz, bo chyba o to chodzi, no nie ? Wiadomo że typowemu PCtowcowi granie i wygrywanie w multi na PS3 nie da takiej frajdy jak np. na PC. I jeszcze troszkę o grafice, mi ona się podoba na PS3 i na PC więc według mnie bezsensowne są kłótnie która z platform jest lepsza technologicznie. Osobiście ja gram w domu tylko na PC, ale nie mówię że PS3 jest do d**y.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadźcie takiego typowego konsolowca w multi na PC to zobaczymy czy będzie tak wygrywał...

A spróbuj się zmierzyć w tym konsolowcem w Fife lub Street Fightera... Takie argumenty są do (_!_) bo to jakbyś twierdził że piłka nożna jest bardziej sportowa od ręcznej bo tam jest większa piłka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, sorki, ale nie to miałem na myśli, chodzi mi o doświadczenie posiadane przez konsolowców i przez PCtowców. Ja mam jako takie umiejętności "padowe" ale jednak dobrze sobie radzę na multi w Killzone 2 na PS3. Ale wiadomo że nie pokonam prawdziwych mistrzów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do biednego McChickena po prostu zasłużył na zgnojenie bo obraził użytkowników konsoli nie podając przy tym normalnych argumentów, jeśli chcecie poczytać co piszą prawdziwi fanboye to zobaczcie sobie komentarze na serwisie polygamia.pl pod newsami o GoW3 można się popłakać z głupoty niektórych użytkowników którzy piszą niesamowite bzdury bo ich zazdrość zżera. Znam sam normalnych PeCetowców z którymi rozmowa o grach i platformach to kulturalna wymiana poglądów. Każdy gra na tym co mu się podoba i nie powinno się go za to obrażać. Co do grafiki w God of War 3 i Uncharted 2, moim zdaniem nie liczy się jej realistyka (no dobra, liczy się grach pokroju Arma) tylko żeby tworzyła odpowiedni klimat- taka powinna być rola grafiki w grach. Co do pojedynków pad kontra klawiatura i mysz. Pad ma przewagę w różnych zręcznościówkach, grach akcji (gdzie nie ma dużo strzelania) oraz dobrze przemyślanych grach FPS, przykładem świetnego FPS na konsole to Black.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - prawie sie z toba zgadzam poza jednym. Pad nie daje przewagi nad myszka w ZADNYM FPSie (lub TPSie) nie wazne jak dobrze do pada jest przystosowany. Jedyna sytuacja kiedy pad jest lepszy to tylko gdy uzywamy myszki na konsoli. Nie jest to w zadnym stopniu system uzywany w grach z 'oficjalna' obsluga myszki i to widac przez tzw. skokowy system sterowania. Jesli masz wystarczajaco dobrego PC to mozesz kupic RE4 i sciagnac do tej gry emulator myszki. Swietnie pokazuje jak dziala (jesli w ogole dziala...) myszka na konsoli. W takich wypadkach rzeczywiscie pad jest lepszy niz myszka, ale to tylko dlatego, ze myszka nie dziala tak jak powinna. Oczywiscie nowe gry sa swietnie przystosowane do padow (szczegolnie jak sie porowna obecne FPSy ze starymi) i granie na nich jest bardzo wygodne (o ile nie gramy przez wiekszosc czasu w FPSy na kompie), ale wciaz nie sa one tak dokladne i szybkie jak myszka. Powiedzialbym, ze jest to fizycznie niemozliwe i dopoki nie pojawi sie jakis rewolucysjny pomysl - a w koncu sie pojawi - to sie to nie zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Bartkiem co do roli grafiki w grach i zgadzam się z Professorem co do myszki i FPSów. Wiadomo, myszka jest wiele precyzyjniejsza niż pad od np PS3 i to się na razie nie zmieni. Aha, Bartku, mam nadzieję że do tych PCtowców zaliczam się też ja :) bo jak zauważyłeś jestem PCtowcem i jestem bardzo otwarty na pmimo to że czasem oglądy innych, bo ja je szanuję nie zgadzają się z moimi, ale to rzadkość bo jestem bardzo wszechstronny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pad nie daje przewagi nad myszka w ZADNYM FPSie (lub TPSie) nie wazne jak dobrze do pada jest przystosowany.

No tak... uczepiliście się jednego gatunku i jednego argumentu. To jeszcze wymień RTSy i przygodówki bo tam mysz tez jest wygodniejsza.. tylko o czym to świadczy poza tym że w różnych grach steruje się różnymi kontrolerami wygodniej bądź nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoZy dlaczego myslisz, ze uczepilismy sie jednego gatunku jako argumentu? Ja w ogole nie uzylem tego przykladu jako argumentu na co kolwiek i jakbys przeczytal moj post ze zrozumieniem to bys zrozumial.:P

Pisalem o FPSach, bo ten temat poruszyl Bratek. Napisal, ze w niektore strzelanki gra sie lepiej z padem, a to moim zdaniem bzdura wiec wyjasnilem moje stanowisko w tej sprawie. Koniec kropka. Nie wiedzialem, ze to byl moj argument na przewage PC, ale widze, ze ty wiesz lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. PS 3 daje wiele zabawy gdyż to konsola. Gry nie będą się zacinać. Nie mówiąc już o blue-ray i innych dodatkach. Jednak komputer jest bardziej uniwersalny. Zależy co będziesz miał zamiar robić czy tylko grać czy robić wilele innych rzeczy. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoZy dlaczego myslisz, ze uczepilismy sie jednego gatunku jako argumentu?

>>>Nie bierz tego tak do siebie. Argument FPSy i sterowanie myszką powtarza się tu bardzo często. Ja tez nie potrafię grac padem w FPSy ale to nie znaczy, że nie ma ludzi którym to odpowiada. Inna rzecz że celowanie które jest (przynajmniej dla mnie) problemem może się niedługo zmienić za sprawą nowych kontrolerów... jeśli uda się uzyskac precyzje i wygodę odpowiednia to pozycja mysz+klawiatura może być zagrożona.

Pisalem o FPSach, bo ten temat poruszyl Bratek. Napisal, ze w niektore strzelanki gra sie lepiej z padem, a to moim zdaniem bzdura wiec wyjasnilem moje stanowisko w tej sprawie. Koniec kropka. Nie wiedzialem, ze to byl moj argument na przewage PC, ale widze, ze ty wiesz lepiej.

>>>No to trzeba było go o przykłady poprosić :) Napisałeś (nawet teraz) tak jakbyś posiadał jedną i absolutna wiedzę na ten temat.

Zreszta - to prawda, ze konsolowco wiele argumentow ignoruja. Chocby fakt, ze caly czas ktos w temacie wyskakuje z tekstem, ze komp do grania powinien kosztowac ~3K (lub wiecej) jest dobrym dowodem. A prawda jest inna.

A popatrz przeoczyłem.... no to powtórzmy. Poskładaj kompletnego kompa na którym uzyskasz grafikę jakości GoW czy Uncharted za mniej niż 3k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...