Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

Takiej samej mocy tylko firmowy.

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...88,cpsrc,ceneo/

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...0W_ATX_PFC.html

Ale nie wiadomo czy to zasilacz. Jak masz możliwość to sprawdz na jakims mocniejszym zasilaczu czy też sie tak dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. planuje kupic nowego kompa i mam problem z procesorem bo nie wiem jaki wybrac. chcialbym 4 rdzeniowy ale nie wiem czy amd czy intel. jakos bardziej za mna intel przemawia ale amd kusi cena.

cos polecacie? czy lepiej sie nie wyglupiac z 4 rdzeniowymi i brac 2 rdzeniowe?

Procesor AMD PHENOM X4 9950 BOX / 2.6 GHz ( HD9950WCGHBOX )

Procesor INTEL CORE 2 QUAD Q6600 - 2.40 GHz BOX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komp ma być do gier to lepiej wybierz C2D 8400 lub 8500, które kładą powyższe procesory na łopatki, a dodatkowo bez problemu pogonisz je jeszcze w OC- przy 3.5 Ghz działają stabilnie nawet na BOX-wym chłodzeniu, wyżej nie sprawdzałem, bo po co, zresztą GTX 280 poszedł na gwarę i musze narazie zadowolić się celeronem 2,2 i gf 6600 :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poszukuję jakiegoś dobrego procesora pod Socket A, gdyż obecnie posiadam Athlona XP 2200+, a chciałbym zamienić go na coś nieco lepszego, aby móc sobie pograć w takiego Mirror's Edge (wstępne wymagania dostępne w Internecie) czy Devil May Cry 4, ba, żeby chociaż móc je uruchomić.

Czytałem sporo anglojęzycznych dyskusji na ten temat, i najbardziej ludzie polecają Bartona 2700+, bo podobno bardzo wysoko można go podkręcić, jednak nie jestem tego całkowicie pewien, dlatego pytam Was o zdanie...

Pytanie więc moje - jaki jest najbardziej opłacalny i dostępny na rynku procesor na Socket A? Od razu mówię, że 3200+ prawdopodobnie odpada, bo chłodzenie mi nie wyrobi.

Jest też pytanie drugie - podobno procesory na Socket A nie obsługują jakiegoś tam standardu (SSE2 chyba), który wymagany jest do gry w parę tytułów. Czy to prawda? Czy można to obejść?

Procesor nie może być wąskim gardłem dla mojej GF7600GT, w miarę możliwości.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź ;)

Podkreślam, że nie mogę sobie pozwolić na modernizację czegokolwiek poza procesorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz kasy;] ?

Jest też pytanie drugie - podobno procesory na Socket A nie obsługują jakiegoś tam standardu (SSE2 chyba), który wymagany jest do gry w parę tytułów. Czy to prawda? Czy można to obejść?

Wielu standardów... 2500/2700 Barton dobry wybor, ale 2 lata temu...

Dark Elvis

Sa programy, ale... Bios najlepszy, i tylko w nim podkręcaj;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem zielony no teraz tak:

aktualnie tak to wygląda:

http://img148.imageshack.us/img148/3142/sprawdzanie2ll6.jpg

Za co sie najpierw brać ? O ile to coś przestawić ? Gdzie to coś znaleźć ?

Aha W orthosie w pewnym momencie jeden rdzeń wyprzedzał drugiego (widać po testach) [chodzi o to że na jednym rdzeniu był nadal test 3 a na drugim już 5 test] Czy to coś niepokojącego ?

Aha 2 Po jakiś 20 min temp rdzeni ustawiła się na 55 st Celsjusza i tak skakała o 1-2 st C w dół (nie było nigdy 56 st C ), wiec test przerwałem tak szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc

Chcę se podkręcić mojego proca świetnego najlepszego jakieś 6 lat temu :D

Celeronek 2GHz, bo o nim mowa, ma jakże wysoki mnożnik x5 i szynę FSB jedyne 400MHz

Jest sens toto kręcić?

Bo nie wiem jak z płytą główną i zasilaczem, czy to wszystko da radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś fanem ani AMD ani INTELA ale korzystasz z procesora jednej z tych firm :P

Ale i tak uważam, że PDC E2200 jest bardzo opłacalnym zakupem, w tym przedziale cenowym, bardzo dobrze się kręci i ma dobrą wydajność, po podkręceniu. Teraz już Intel nie przesadza tak z cenami jak kiedyś, więc nie jest tak źle. Dawniej trzeba było wyjąć 800 zł żeby mieć dobrego Intela a teraz za 500 zł można już kupić coś niezłego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej i tak opłaca sie zakupić E5200. Jest o ok. 20zl droższy od E2200 ale standardowo szybszy o 300MHz i kręci sie znacznie lepiej. E2200 wykrcisz do max 3,5GHz a tego do 4GHz. Subtelna różnica. 5000+ jest od niego tańszy o 50zl ale i tak nie ma z nim szans nawet po OC. Jest taka niepisana zasada, że jak masz PDC to trzeba go kręcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o E5200 :) Dawno już nie patrzyłem na ich ceny. Fakt teraz po obniżkach jest opłacalnym zakupem. Również uważam, że jeśli masz PDC to go kręć. PDC bez podkręcania, ma dużo słabsze wyniki . Myślę, że Intel produkując te procesory wiedział, że będą się bardzo dobrze sprzedawać, bo są świetnie przystosowane do podkręcania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skok wydajności będzie o kilkanaście procent. Szybciej będą ci się uruchamiać programy itp. Co do gier to może o kilka klatek będzie szybciej. Jakbyś wymienił grafikę na 9600GT i pobawił się w OC do poziomu 2,9- 3,0GHz to wtedy bedzie duzy skok wdajnosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GTAIVKiller

Podkręcam proca w Easy Tune 5 i jest wszystko ładnie pięknie robię save i po ponownym uruchomieni kumpa znowu są standardowe zegary coś trzeba opcjach przestawić czy ten program to jakaś lipa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to pojęcia nie mam,kręcę(tak delikatnie) tylko biosem.

Mam ździebko mniejszy problem ale kosztujący ponad 500zł.

Kupiłem dziś C2D 8500 3.16Ghz ale po włożeniu(płyta Asus P5B socket 775 zgodny) nie uruchamia mi się(!!!)monitor.

Powracam na stary C2D 6320 1.86Ghz i problem znika. Kupiłem również nówkę Chiefteca zasilacz 750W i 1GB ramek(to już 3GHz) nie mam najmniejszego pojęcia o co chodzi,a sklep zamknięty,żeby się poradzić/wymienić.

Ma ktoś ideę co może być przyczyną??

Dodam,że jak nic nie wskóram to kupię P5Q Pro - może się uda na tej płytce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej będą ci się uruchamiać programy

Jasne. OD podkręcania procesora? Przy uruchamianiu programów żeby było szybciej konieczny jest szybki dysk procesor nie ma tu wiele do roboty. A co do PDC 5200 to jest nieco lepszy od PDC 2200 i Athlon 5000 ale tamtego też można mocno podkręcić poza tym jest tańszy. Wszystkie Athlony na rdzeniu G2 idą znacznie powyżej 3Ghz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...