Skocz do zawartości

Tanie gry w dystrybucji elektronicznej


alexiej

Polecane posty

W takim razie źle zrozumiałem - jak napisałem, nie mam nic przeciwko tego typu dogadaniu się (chociaż w tym wypadku ja wolałbym poprosić o rachunek, żeby mieć pewność, że istotnie zasiliłem HB). Odnosiłem się do Twojej obrony allegrowych 'biznesmenów' a nie konkretnie do Twojego zakupu.

Wiem, wiem, ale też o to mi chodziło. Co miałbym zrobić, jakbym nie ufał w ciemno "znajomym"? Tego kolesia, od którego kupiłem, nie znam wcale. Zagrałem z nim rok temu parę razy w L4D. Wtedy musiałbym, dodając resztę spraw, jak niechęć do biegania za kartami internetowymi, skorzystać z allegro (przy okazji poprosić kumpla, by mi to zamówił, ale to już szczegół ;D).

Ta złotówka do omówienia potrzebuje kolejne 20 stron tekstu, więc zatrzymam się przy tych 20 zł. 5$ + 1$ za usługę. Tak jest na allegro i tak samo się stało w moim przypadku. Kwestia nazewnictwa - ten na allegro robi biznes, a mojemu znajomemu po prostu podziękowałem za pomoc symboliczną złotówką. Ja tam różnicy nie widzę właśnie z tego względu, że nie każdy może znaleźć innego pośrednika od allegrowicza.

Starczy?

Powtarzam - po pierwsze: kupujemy dla gier czy dla dzieci? Tu jest wg mnie duża różnica. Po drugie (jednocześnie dopełnienie pierwszego) - dlaczego twierdzisz, że małe datki nie zadowalają autorów akcji? Ja codziennie klikam w pajacyk.pl przekazując 1 grosz i jakoś nie czuję się jak świnia.

Teraz Ty chyba nie doczytałeś - gra (zresztą, cokolwiek) nie jest warta tyle, ile są warte gry podobne do niej/lepsze/itd. tylko tyle, ile chce za nią sprzedawca. Zatem, skoro sprzedawca chciał wcześniej 15 euro, to tyle właśnie była warta, niezależnie od tego, za ile można kupić GTA IV.

23 ojro cena Frozen, 30 ojro cena GTA IV (wg STEAM). GTA jest dostępne za 14,99 zł na allegro, więc analogicznie (przekładając na nasze realia) Frozen jest wart 11,49 zł, czyli 2,50 ojro. Tak to wygląda w moich oczach. Oczywiście ta złotówka to pewne przegięcie, gdy się ma na celu tylko nabyć grę (ale to i tak przy pewnych założeniach, np. przy fakcie, że i tak chciało się nabyć tę grę), ale naprawdę nic złego nie widzę w średnia + złotówka (czyli ten rozbudowany pakiet).

I nie twierdzę, że małe datki nie zadowalają autorów akcji. Twierdzę, że moim zdaniem (nawet to wytłuściłem, żeby Ci nie umknęło ;) ) dawanie za taką paczkę mniej niż te umowne 5$ (w sytuacji, kiedy się je ma oczywiście - jak ktoś ma dolara na koncie to jasne, że lepiej jeśli go wyda niż gdyby tego nie zrobił) jest poniżej pewnego poziomu - owszem, akcja charytatywna akcją charytatywną, ale to jest rodzaj datku, za który dostajemy wymierną korzyść i myślę (uwaga teraz będzie górnolotnie), że świat będzie odrobinkę lepszym miejscem, jeżeli nie będziemy tego nadużywać.

Zwykle "co łaska" wymusza wręcz na darczyńcy zapłacenie większej kwoty, niż przedmiot jest warty. Z tym jednak mamy do czynienia w realnym świecie, gdzie nie jesteśmy anonimowi (musimy spojrzeć "harcerce" w oczy, gdy podajemy złotówkę za kilo ciastek). W necie jest to "łatwiejsze" i na pewno zdarzają się ludzie, którzy widzą w tych akcjach korzyść tylko dla własnej osoby. Jednak nie można biorąc to pod uwagę krytykować wszystkich sprzedawców.

Jak tutaj jeden kolega dał przykład - kupił 1 zestaw po normalnej cenie i drugi, tani, dla żony (bez którego przecież normalnie mógłby się obejść). Wsparł całkiem ładnie akcję kupując dla własnego użytku 2 kopie. Gorzej to wygląda, jak spojrzymy na to tak, że kupił grę za 4 grosze, ale przecież nie o to chodziło. Spoglądając na to szerzej, nie widać w tym nic złego. Z tego właśnie powodu twierdzę, że choć na pierwszy rzut oka może złodziejsko to wygląda, to tak naprawdę może być pozytywne zarówno ze strony kupującego gry, jak i autorów akcji.

~~

Metro jakiś czas temu kupiłem, ale jeszcze nie ruszyłem.. Na szczęście już zaraz przyjdą ciemne, zimne dni, zrobi się odpowiedni klimacik i będzie można zacząć grać ;)

@Edit_proud

Dobry flejm nie jest zły ;)

@Edit2

Można jakoś kupić przez pośrednika grę na STEAM, którą się już ma? Chciałbym dać ją komuś w prezencie, ale ktoś inny też mi musi wysłać gifta, bym ją miał na koncie... Hmm, da się to jakoś załatwić?

Edytowano przez dzikipytonzlasudeszczowego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THQ Week, na dzień dobry Metro 2033 za 2,50?.

Ja odbiegając od tego całego moralizatorskiego szumu chciałbym napisać tylko tyle, że dziś na Steamie jest do kupienia Metro 2033 za 2,50?, a przez cały tydzień jest THQ Week, czyli aż do 17 października codziennie będą nowe przeceny gier tego wydawcy.

Tydzien z THQ.Sporo gier pewnie bedzie przecenionych dosc mocno.Szkoda ze mam wiekszosc z nich.

Na pierwszy ogien METRO 2033 za 2,50 ojro

Padłem :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy brać od sprawdzonych sprzedawców

Nie ma czegoś takiego jak sprawdzeni sprzedawcy na allegro. Już raz się tak przejechałem, kupując klucz do BC2: Vietnam. Konta do gry pozbyłem się do tygodnia. Pisałem do gościa maila w tej sprawie, to mi odpisał że "jak mam problem to żebym go pozwał do sądu". A też teoretycznie sprawdzony sprzedawca, prawie same pozytywy, normalna (czyt. nie podejrzana) cena itd. Dlatego osobiście uważam że lepiej szukać jakichś sposobów płatności przez internet, i samemu kupować gry bezpośrednio ze Steam czy tam Origin, nawet jeśli wiąże się to z czekaniem na promocje :P

Co do promocji, to fajnie że będzie THQ week. Co prawda Metro 2033 już mam (było w tylu promocjach że dziwie się że ktoś może go nie mieć :P), ale kolejne promocje mogą dać fajne gry za niską cenę. Osobiście liczę że załapie się na Homefronta z 75% przeceną. Może Stalkery też będą bardziej przecenione, jakoś zawsze były ważniejsze rzeczy do kupienia w poprzednich promocjach :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej gry za darmo też nie można wziąć bez PayPala, no kurde :D Powiązał ktoś konto iPKO z tym czymś?

I co to w ogóle jest za serwis? 7 dolców za miecha, tanio - co to daje? Jakieś giery OnLive czy coś?

Jeśli mówisz o IGN to nie musisz się już tym martwić, usunęli 30-dniowy trial bo zorientowali się, że ludzie zakładają konta próbne, biorą klucz do gry i anulują subskrypcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, jak Metro było za 2.50, nie zdecydowałem się, a potem żałowałem. Teraz się jednak skusiłem. W sumie to trochę głupota, bo czasu na granie mam bardzo mało, a kilka gier czeka. No ale co tam. Za 10 zł można wziąć. Mam nadzieję, ze gra będzie bardzo dobra. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to trochę głupota, bo czasu na granie mam bardzo mało, a kilka gier czeka. No ale co tam. Za 10 zł można wziąć.

Dokładnie ten sposób myślenia spowodował u mnie przyrost jakichś 8 nieprz... nieprzesze... gier, których nie przeszedłem i wyparowanie stówy z konta ;)

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Exclusive

Każdy, kto zupgrade'ował konto do płatnej wersji, tj. do IGN Prime mógł dostać za darmo Sanctum + 3 DLC. Z tego co słyszałem kluczy było tylko 5000. Co sprytniejsi odkryli, że grę można było zdobyć za darmo. Przy upgradzie konta wystarczyło wybrać wersję trial, wygenerować klucze a potem anulować subskrypcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to trochę głupota, bo czasu na granie mam bardzo mało, a kilka gier czeka. No ale co tam. Za 10 zł można wziąć.

Dokładnie ten sposób myślenia spowodował u mnie przyrost jakichś 8 nieprz... nieprzesze... gier, których nie przeszedłem i wyparowanie stówy z konta ;)

Pozdrawiam,

Dla pocieszenia dodam, ze nie jestescie sami. Sa nas miliony :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jutro wychodzi na Steam pozycja o nazwie "Orcs Must Die!" ze studia Robot Entertainment (ludzie z dawnego Ensemble Studios - ci od serii "Age Of Empires"). Po trailerach i gameplay'ach zapowiada się bardzo miodnie. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że CD-Action nie przejdzie obok tej gry obojętnie i napisze jej recenzję.

Oto karta produktu:

http://store.steampowered.com/app/102600/

P.S. Według opisu gra będzie posiadała pełne polskie udźwiękowienie. No, no, no... ;) .

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 40 zł za grę Indie. Sory, kupię jak stanieje :PP

A co do Metro 2033 - tak samo jak poprzednio. Nie skusiłem się bo kupowałem Borderlandsa GOTY, teraz kupiłem i się cieszę. Jedyny minus to, że mam masę gier do przejścia jeszcze. Trine, shadowgrounds, shadowgrounds survivor, frozen synapse, space chema, traume, portal 2 na co-op'ie (cholera, nie mogę znaleźć nikogo kto by ze mną pograł. Każdy jest przede mną a nie chce ponownie przechodzić tego co było), Magicka.

Ale to nawet dobrze bo można zawsze w coś nowego pograć :P

A teraz pytanko - jak sprawić by podczas używania gry na steam pobieranie nie zatrzymywało mi się ? Chciałem pograć w Trine na czas woolneeego pobierania Metro 2033. Ale przy włączaniu pobieranie mi się z automatyka zatrzymuje i nie mogę odpauzować,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanko - jak sprawić by podczas używania gry na steam pobieranie nie zatrzymywało mi się ?

Też mnie to irytuje, ale rozwiązanie jest proste. Po prostu minimalizujesz grę, w bibliotece Steam'a wznawiasz pobieranie i maksymalizujesz grę. :) Czy da się to obejść w opcjach programu? Nie wiem, bo nie szukałem, ale ten sposób, który podałem działa w 100% bo sam z niego korzystam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ja jak ściągam grę przez STEAM i uruchomię inną również steamową to nie przerywa ściągania tylko je spowalnia, to znaczy to połączenie ze steamem zżera łącze, no w każdym razie normalnie mam 512 kb/s a w czasie gry, prędkość spada o połowę, czasem więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanko - jak sprawić by podczas używania gry na steam pobieranie nie zatrzymywało mi się ?

Też mnie to irytuje, ale rozwiązanie jest proste. Po prostu minimalizujesz grę, w bibliotece Steam'a wznawiasz pobieranie i maksymalizujesz grę. :) Czy da się to obejść w opcjach programu? Nie wiem, bo nie szukałem, ale ten sposób, który podałem działa w 100% bo sam z niego korzystam.

Ja tak nie mogę ;O Bo u mnie jakby to powiedzieć... Program zatrzymuje i mi nie ściąga. A gdy chciałbym wznowić ściąganie to to jest jakby osobno. Bo mam opcję "zatrzymaj" a nie "wznów". ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nie mogę ;O Bo u mnie jakby to powiedzieć... Program zatrzymuje i mi nie ściąga. A gdy chciałbym wznowić ściąganie to to jest jakby osobno. Bo mam opcję "zatrzymaj" a nie "wznów". ;d

U mnie jest tak, że muszę zatrzymać i później wznowić. U ciebie też tak powinno być. Sprawdź to. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz tak. Masz listę gier w zakładce "Biblioteka" (nie wchodzisz nawet w elementy pobierane). Włączasz grę i wtedy Steam przerywa pobieranie/aktualizację tego co ściągasz. Minimalizujesz Steama (Alt+Tab, Ctrl+Alt+Delete, etc.). Później PPM na tytule gry, która została zatrzymana i bierzesz "Przerwij aktualizację". Gdy to zrobisz, to znów klikasz PPM i teraz wybierasz "Wznów aktualizację". Musi ten sposób działać, bo sprawdziłem pisząc tego posta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno działa taki sposób:

- odpalasz grę przez Steam,

- w windowsowym Menadżerze zadań ubijasz Steama (PPM -> zakończ proces),

- odpalasz jeszcze raz Steama i wznawiasz ściąganie.

Postępując wg powyższej metody powinieneś móc grać jednocześnie w jakąś grę wymagającą Steama i ściągać coś, problem w tym, że podobno przy takim tricku Steam nie naliczy Ci godzin w grze, aczików chyba też (ale nie sprawdzałem tej metody na sobie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blackhand

Po co się męczyć w taki sposób, jeśli ten, który podałem (sprawdzałem na sobie ^^) działa w 100% poprawnie i nie zakłóca możliwości zbierania achivementów i naliczania godzin? Na dodatek cała proces trwa ułamek tego czasu, jaki zajmuje przeprowadzenie procedury, którą Ty podałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...