Skocz do zawartości

Tanie gry w dystrybucji elektronicznej


alexiej

Polecane posty

Na szczęście Weekend Deal jest dużo lepszy - Fable 3 za 13,59 euro. Gdyby nie fakt, że kupiłem Portala 2 to bym się zastanowił, bo pierwsze Fable przeszedłem x+1 razy :)

I prośba - czy ktoś byłby chętny do kupienia mi Frozen Synapse Bundle, bo coś mi nie przyjmuje płatności. Szczegóły możemy omówić na privie :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prośba - czy ktoś byłby chętny do kupienia mi Frozen Synapse Bundle, bo coś mi nie przyjmuje płatności. Szczegóły możemy omówić na privie :biggrin:

Polecam allegro, kupiłem całego Bundle za łączna kwotę 5,5pln (obecna kwota ze strony to 4,75 euro) w dwóch paczkach (jedna za 1pln, druga za 4,5) z czego Synapse Traume i cos tam jeszcze dostałem razy dwa, czyli z zoną za zeta mogę grać w sieci.

Edytowano przez gzs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie Humble Bundle na Allegrach i innych takich było już tu dyskutowane. Dla większości z nas w tej ofercie ważniejsza jest pomoc niż możliwość kupienia gier za bezcen, bo można je mieć i za 3 grosze. A ci 'przedsiębiorcy' z Allegro właśnie sobie kupują po jednym cencie, a potem sprzedają za 3 złote, 5 złotych etc. etc. Zysk niemały, bo kilkaset procent, a kupującym się wydaje, że wspierają twórców tych gier i organizacje charytatywne, i z tego powodu większość woli jednak kupić grę w sposób oficjalny, nawet za cudzym pośrednictwem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ci przedsiębiorcy z allegro w jaki sposób kupują to za jednego centa?

Każdy (nawet Ty) może kupić grę z Indie Humble Bundle za minimum 1 centa. Tyle, że trzeba mieć bodaj PayPal, a że nie każdy to ma i chce się w to bawić, niektórzy kupują na allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nawet mieć paypala - ja płacę normalnie kartą internetową (fakt, za pośrednictwem PP, ale nie mam tam konta). Podejrzewam, że L1zardowi mogło chodzić o techniczną kwestię - obok suwaka jest przycisk custom price (albo coś w tym rodzaju), po przyciśnięciu którego można wpisać cenę z ręki - wtedy można wpisać też 1c (kiedyś nawet chyba przy pierwszym albo drugim humble'u wyskakiwał po wpisaniu tej kwoty obrazek w stylu 'wpłać chociaż dolara'). Co do aukcji allegrowych, to przy każdym nowym Humble'u podnosimy ten temat, więc nie będę już nic dodawał, poza słowem: żenujące.

Pozdrawiam,

edit: @piotrekn: ahaa, nie wiedziałem o tym, dzięki za informację

Edytowano przez Kulik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Co do aukcji allegrowych, to przy każdym nowym Humble'u podnosimy ten temat, więc nie będę już nic dodawał, poza słowem: żenujące.

Pozdrawiam,

W rzeczy samej przyjacielu, w rzeczy samej...

Pozdrawiam :)

A co do tego gościa, który parę postów wyżej opisał swoje "przygody" na Allegro dotyczące The Humble Indie Bundle..., ach lepiej przygryźć sobie język, niż powiedzieć za dużo.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaczynacie bezsensowną dyskusję, która skończy się oczywiście tym, że wszystkie moje posty zostaną skasowane...

Tacy cwany jesteście, a jak napisałem, że potrzebuję pomocy przy kupnie, to nikt się nie odezwał. Nie mam innej możliwości kupna, niż przez pośredników, a jak tych nie można znaleźć... I co, jak kupię przez allegro, to jestem menda i złodziej? Odchód prawda! Co więcej, bardzo dziękuje tym ludziom za pomoc! Bardzo prosto jest oceniać, gdy samemu nie ma się żadnych problemów. Sprzedają za złotówkę (lub analogicznie średnia + złotówa), 5 groszy za prąd/internet/czas, pól gorsza prowizji dla allegro i 5 gr za samą grę. 90 gr czystego zysku!!! Kurde, jutro w Newsweeku pewnie zmieni się lista najbogatszych ludzi w Polsce. Gdyby nie oni, nie każdy mógłby się grą cieszyć, ale Wy oczywiście zamiast pomóc (by nie trzeba było z tej usługi korzystać), tylko potraficie narzekać...

A co do samej kwoty (złotówka czy dwadzieścia) - w kościele na tacę też wstydzicie się wrzucić mniej niż "5 dolców"? Ehh...

Za 5$ są już takie gry jak Dead Space 2, Medal of Honor, Assassin Creed 2 i setki innych. Gruba kasa na tym rynku, a to przecież tylko Indie! Co więcej, sam kupiłem tylko dlatego, że podoba mi się ta akcja (w gry grać nie zamierzam, nie ruszyłem nawet tych z poprzedniej edycji Humble Indie), więc uważam, że i tak sporo bym zrobił, gdybym dał chociaż tę złotówkę!*

*Konta na allegro też nie mam, więc znalazłem pośrednika na STEAM. Zapłaciłem 5$ za grę i kolejnego dolara za "przysługę". Zgadnijcie czemu byłem zmuszony tak to rozegrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powtórka z rozrywki. To, że gra ci się podoba wcale nie znaczy, że koniecznie musisz ją mieć, to po raz.

Po dwa, parokrotnie tu przewijały się różne darmowe sposoby kupowania w Steam/GOG/cholera-wie-czym-jeszcze, takie jak choćby PayPal czy Karta Internetowa BZ WBK. Co więcej, te sposoby działają, jak udowadnia co najmniej kilkoro z tu obecnych dyskutantów, w tym i ja, który HB3 kupiłem właśnie wspomnianą kartą za pośrednictwem Googli. Domyślam się, że część młodzieży może nie mieć własnego konta ani możliwości wynegocjowania przelewu z rodzicami, jednak odniosłem wrażenie (jeśli mylne - przepraszam), że gzs zdaje się być na etapie kiedy posiadanie i doładowanie takiej darmowej karty nie jest problemem.

I na koniec pozwolę sobie powtórzyć raz jeszcze: to, że gra jest fajna wcale nie znaczy, że musisz ją mieć za wszelką cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5$ są już takie gry jak [...] Assassin Creed 2

Gdzie? Najniższa cena za edycję nieokrojoną (Digital Deluxe) to 20 euro na gamersgate lub 25 dolarów na greenmangaming. Czyżbyś w ramach zemsty narobił nam apetytu, ale nie powiedział jak go zaspokoić? :tongue:

Edytowano przez buggeer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzikipytonzlasudeszczowego

Po raz kolejny dałeś powód do wyobrażenia sobie jakimi powodami się kierujesz. Wiesz, kto tak reaguje? 3-letnie dziecko, które tupie, piszczy, krzyczy, wrzeszczy jak nie dostanie tego czego chce.

Tak jak napisał powyżej piotrekn gra to nie towar pierwszej potrzeby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gzs zdaje się być na etapie kiedy posiadanie i doładowanie takiej darmowej karty nie jest problemem.

Nie jest problemem, ale na usprawiedliwienie powiem, ze chyba nie do końca załapałem skalę akcji i problemu, bo (do teraz) nie czułem wyrzutów za kupno paczki na allegro. Z akcją Humble Bundle spotkałem się pierwszy raz a z samym steamem bawię się od 2-3 miesięcy stąd niezorientowanie w temacie. Dodatkowo i PayPal i Google odrzuciły mi dwie debetówki (mBnak) i dwie kredytowe (mBnak i ING, mimo że przez PP płaciłem już nie raz) stąd pomysł typowy - nie mogę tak to mogę na allegro. Tak więc jeszcze raz - gdybym wcześniej załapał skalę akcji to z pewnością nie afiszował bym się z tym allegro, zrobiłem to tylko dlatego że zwykłem tam kupować wiele rzeczy, od sprzętu po soft.

Edytowano przez gzs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacy cwany jesteście, a jak napisałem, że potrzebuję pomocy przy kupnie, to nikt się nie odezwał.

Po pierwsze zarejestrowałeś się pół roku temu, nie znam Cię i może niekoniecznie się palę zaryzykować kilkanaście ciężko zarobionych złotówek. Poza tym, nikt tu nie jest jakimś Twoim waflem, żeby mieć obowiązek pomocy.

Nie mam innej możliwości kupna, niż przez pośredników, a jak tych nie można znaleźć... I co, jak kupię przez allegro, to jestem menda i złodziej? Odchód prawda! (...) ale Wy oczywiście zamiast pomóc (by nie trzeba było z tej usługi korzystać), tylko potraficie narzekać...

Gry nie są niezbędne do życia - jeżeli nie zadbałeś o uczciwy dostęp do danego towaru to Twój problem. To tak jakbym powiedział, że nie mam możliwości zasilić konta WOŚPu więc kupuję za 5zł serduszko od typa, który dał za nie 2 grosze. Nie chodzi o to, że jesteś złodziejem, tylko o to, że wspierasz ludzi żerujących na aukcji charytatywnej. Nie potępiam oczywiście dogadania się z kimś, kto nie czerpie z tego zysku.

A co do samej kwoty (złotówka czy dwadzieścia) - w kościele na tacę też wstydzicie się wrzucić mniej niż "5 dolców"? Ehh...

Za 5$ są już takie gry jak Dead Space 2, Medal of Honor, Assassin Creed 2 i setki innych. Gruba kasa na tym rynku, a to przecież tylko Indie! Co więcej, sam kupiłem tylko dlatego, że podoba mi się ta akcja (w gry grać nie zamierzam, nie ruszyłem nawet tych z poprzedniej edycji Humble Indie), więc uważam, że i tak sporo bym zrobił, gdybym dał chociaż tę złotówkę!*

Człowieku, co z tego jakie gry mogę kupić za 5$? Frozen Synapse był wyceniony na kilkanaście euro. Jego twórcy udostępnili go za 'co łaska' wiedząc, że to praktycznie zabije im całą sprzedaż (ta gra jest tylko w cyfrowej dystrybucji). Nie interesuje mnie, że to tylko indie, natomiast moim zdaniem dawanie chociaż tych kilku dolarów za paczkę gier, która jest warta wielokrotnie więcej, to kwestia przyzwoitości.

*Konta na allegro też nie mam, więc znalazłem pośrednika na STEAM. Zapłaciłem 5$ za grę i kolejnego dolara za "przysługę". Zgadnijcie czemu byłem zmuszony tak to rozegrać?

Bo zamiast zorganizować sobie normalny sposób płatności, do czego nie trzeba mieć 18 lat ani nawet konta (zresztą, jest masa kont darmowych, nie wiem jak można bez czegoś takiego w ogóle funkcjonować), wolisz zawracać ludziom głowę na forum internetowym.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Dodatkowo i PayPal i Google odrzuciły mi dwie debetówki (mBnak) i dwie kredytowe (mBnak i ING, mimo że przez PP płaciłem już nie raz) stąd pomysł typowy - nie mogę tak to mogę na allegro[...]

Posiadam również debetówkę z MBanku (ta z delfinkiem) i płacę nią bez problemu zarówno za gry na Steam, jak i podczas akcji The Humble Indie Bundle. A dlatego Ci odrzuca, bo nie masz zaznaczonej opcji "Zezwól na płatności internetowe". Wejdź w opcje karty i sobie to "zaptaszkuj". Kolega też kiedyś nie mógł nią płacić, ale jak mu o tym powiedziałem, to prawie skakał z radości pod sam sufit ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, Wy w ogóle czytacie te posty, czy tylko sugerujecie się pierwszym wyrazem i nawijacie swoje?!

I powtórka z rozrywki. To, że gra ci się podoba wcale nie znaczy, że koniecznie musisz ją mieć, to po raz.
@dzikipytonzlasudeszczowego

Po raz kolejny dałeś powód do wyobrażenia sobie jakimi powodami się kierujesz. Wiesz, kto tak reaguje? 3-letnie dziecko, które tupie, piszczy, krzyczy, wrzeszczy jak nie dostanie tego czego chce.

Tak jak napisał powyżej piotrekn gra to nie towar pierwszej potrzeby.

Wyraźnie napisałem, że kupiłem paczkę tylko dla wsparcia akcji. Nie interesują mnie te gry, tyle co sobie nabijam konto STEAM. 3 letnie dziecko? Do czego się to odnosi? Że nie chcę ograniczania wolnego rynku? To Wy się zachowujecie jak psy ogrodnika, sami nie pomogą, a jak ktoś inny zarobi na tym dosłownie parę groszy, to jest podła bestia...

Co do Waszych komentarzy o możliwość założenia konta (nie będę cytował, żeby nie było wieżowca). Może i są takie opcje, ale po co mam biegać po bankach nie bankach, żeby wpłacić głupie 20 zł? 3 razy do roku korzystam z czegoś takiego, posiadam inne konto bankowe. Jak znalazłem pośrednika, przelałem mu pieniądze, a te doszły w mniej niż 30 min. Kupił mi zaraz grę i życzył miłego dnia. Czy to nie jest czasem najłatwiejszy sposób?! Fakt faktem, zarobił, ale...

Tu druga kwestia, znowu nie będę cytował. Daję im zarobić? A co Wy myślicie, że na tych wszystkich usługach kart internetowych firmy nie zarabiają?! Pośrednio czy nie, każdy z nas zdziera, więc ten argument jest zwyczajnie śmieszny. Wolę już dać jakiemuś przedsiębiorczemu na allegro niż wielkim korporacjom. Z tego kokosów nie ma, zwykła przysługa, której np. Wy mi nie wyświadczycie.

Tacy cwany jesteście, a jak napisałem, że potrzebuję pomocy przy kupnie, to nikt się nie odezwał.

Po pierwsze zarejestrowałeś się pół roku temu, nie znam Cię i może niekoniecznie się palę zaryzykować kilkanaście ciężko zarobionych złotówek. Poza tym, nikt tu nie jest jakimś Twoim waflem, żeby mieć obowiązek pomocy.

Heh, dobre ;) Raz ciężko zarobione złotówki, raz parę groszy na dzieci. Logika wyższych lotów, nie wnikam.

A co do wafli... to przecież ja ryzykuję przesyłając kasę w ciemno (żadnych potwierdzeń, umów, zasad jak na allegro), a Ty tylko kupujesz paczkę, jak forsa już dojdzie. Ale nie o to chodzi. Jak ktoś chcę pomocy, to wszyscy milczą, a jak się skorzysta z innych źródeł, to macie problemy. I tak źle i tak niedobrze.

Gry nie są niezbędne do życia - jeżeli nie zadbałeś o uczciwy dostęp do danego towaru to Twój problem. To tak jakbym powiedział, że nie mam możliwości zasilić konta WOŚPu więc kupuję za 5zł serduszko od typa, który dał za nie 2 grosze. Nie chodzi o to, że jesteś złodziejem, tylko o to, że wspierasz ludzi żerujących na aukcji charytatywnej. Nie potępiam oczywiście dogadania się z kimś, kto nie czerpie z tego zysku.

Ale co w tym jest nielegalnego? Po prostu ktoś inny zapłacił, wielkie mi halo... I znowu mylisz fakty* - ja dałem 20 zł za coś, co kosztuję 17 (dokładnie 16,45) i zwyczajnie nie zabrałem reszty. Na przykładzie WOŚPu będzie to kupno od harcerki (pośredniczki) ciasteczek (indie pack) wartych 17 zł. Dajemy jej 3 złote więcej, ma za dobre chęci. Jej też byś je z łapy wyrwał? Idąc dalej, ona jest złem wcielonym przez to? Litości...

Piszesz, że nie masz nic przeciwko bezpłatnym usługom. A skąd mam brać takie osoby? Nawet jeżeli jeden kolega się zgłosił ostatnio (inna gra, nie Indie, więc cena była ustalona/stała), to przekazałem mu parę złotych więcej. Jakoś podziękować trzeba, przy obrotach pieniądza wypada coś odpalić. To jest jak najbardziej w porządku!

Człowieku, co z tego jakie gry mogę kupić za 5$? Frozen Synapse był wyceniony na kilkanaście euro. Jego twórcy udostępnili go za 'co łaska' wiedząc, że to praktycznie zabije im całą sprzedaż (ta gra jest tylko w cyfrowej dystrybucji). Nie interesuje mnie, że to tylko indie, natomiast moim zdaniem dawanie chociaż tych kilku dolarów za paczkę gier, która jest warta wielokrotnie więcej, to kwestia przyzwoitości.

http://allegro.pl/dead-space-2-eadm-cd-key-i1845322310.html

http://allegro.pl/crysis-2-pl-key-eadm-ori...1851998009.html

http://allegro.pl/dragon-age-2-pl-eadm-ori...1851998112.html

http://allegro.pl/gta-iv-cd-key-i1845322838.html

Starczy?

Powtarzam - po pierwsze: kupujemy dla gier czy dla dzieci? Tu jest wg mnie duża różnica. Po drugie (jednocześnie dopełnienie pierwszego) - dlaczego twierdzisz, że małe datki nie zadowalają autorów akcji? Ja codziennie klikam w pajacyk.pl przekazując 1 grosz i jakoś nie czuję się jak świnia.

@Moderator

Przypominam, że wyznaczyliście ten wątek do rozmów na temat growych promocji/cen przy okazji steamgiftu, więc nie kasujcie nam znowu tej rozmowy. Jak ktoś nie będzie miał już ochoty drążyć wątku, to zwyczajnie się od rozmowy odetnie.

*Kwestia 1 złotówkowców to zupełnie inna sprawa i można się tutaj uwziąć zarówno na kupujących, jak i sprzedających. Jak chcesz, to możemy też to omówić, ale nie wszystko na raz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy brać od sprawdzonych sprzedawców, wielu gwarantuje, że konta są oryginalne i w razie czego może dać skany pudełek (tak nabyłem Dead Space i od razu dał mi 3 zdjęcia). Sam w ten sposób kupiłem 4 gry i wszystko działa. A jak łapiemy super okazje nie do końca pewne, to zawsze można otworzyć drugie konto Origin czy Steam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, Wy w ogóle czytacie te posty, czy tylko sugerujecie się pierwszym wyrazem i nawijacie swoje?!

A kto ma czas na czytanie postów? Ja czytam pierwsze i ostatnie słowo ;)

Wyraźnie napisałem, że kupiłem paczkę tylko dla wsparcia akcji. Nie interesują mnie te gry, tyle co sobie nabijam konto STEAM. 3 letnie dziecko? Do czego się to odnosi? Że nie chcę ograniczania wolnego rynku? To Wy się zachowujecie jak psy ogrodnika, sami nie pomogą, a jak ktoś inny zarobi na tym dosłownie parę groszy, to jest podła bestia...

Akurat Twoja sytuacja jest inna, bo skorzystałeś z pośrednika, my mówimy ogólnie o cegiełkach charytatywnych, na które owszem, nie powinno być wolnego rynku, bo fundusze powinny zasilać jedno konto. Przykład z harcerką niezły, ale nie odnosi się do tego, co miałem na myśli.

Ale co w tym jest nielegalnego?(...) To jest jak najbardziej w porządku!

W takim razie źle zrozumiałem - jak napisałem, nie mam nic przeciwko tego typu dogadaniu się (chociaż w tym wypadku ja wolałbym poprosić o rachunek, żeby mieć pewność, że istotnie zasiliłem HB). Odnosiłem się do Twojej obrony allegrowych 'biznesmenów' a nie konkretnie do Twojego zakupu.

Starczy?

Powtarzam - po pierwsze: kupujemy dla gier czy dla dzieci? Tu jest wg mnie duża różnica. Po drugie (jednocześnie dopełnienie pierwszego) - dlaczego twierdzisz, że małe datki nie zadowalają autorów akcji? Ja codziennie klikam w pajacyk.pl przekazując 1 grosz i jakoś nie czuję się jak świnia.

Teraz Ty chyba nie doczytałeś - gra (zresztą, cokolwiek) nie jest warta tyle, ile są warte gry podobne do niej/lepsze/itd. tylko tyle, ile chce za nią sprzedawca. Zatem, skoro sprzedawca chciał wcześniej 15 euro, to tyle właśnie była warta, niezależnie od tego, za ile można kupić GTA IV.

I nie twierdzę, że małe datki nie zadowalają autorów akcji. Twierdzę, że moim zdaniem (nawet to wytłuściłem, żeby Ci nie umknęło ;) ) dawanie za taką paczkę mniej niż te umowne 5$ (w sytuacji, kiedy się je ma oczywiście - jak ktoś ma dolara na koncie to jasne, że lepiej jeśli go wyda niż gdyby tego nie zrobił) jest poniżej pewnego poziomu - owszem, akcja charytatywna akcją charytatywną, ale to jest rodzaj datku, za który dostajemy wymierną korzyść i myślę (uwaga teraz będzie górnolotnie), że świat będzie odrobinkę lepszym miejscem, jeżeli nie będziemy tego nadużywać.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbiegając od tego całego moralizatorskiego szumu chciałbym napisać tylko tyle, że dziś na Steamie jest do kupienia Metro 2033 za 2,50?, a przez cały tydzień jest THQ Week, czyli aż do 17 października codziennie będą nowe przeceny gier tego wydawcy.

PS. Jednak nie przeszkadzajcie sobie. :P Flame'ujcie dalej.

EDIT: Nie wiem jak to zrobiłem, ale przeoczyłem post Azgrela, który już o tym napisał. :sleep:

Edytowano przez proud
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...