Skocz do zawartości
alexiej

Tanie gry w dystrybucji elektronicznej

Polecane posty

No dobra, to może ja jeszcze to opiszę, bo pewnie część jest leniwa/nieanglojęzyczna i dobrze by było, gdybyśmy uniknęli kolejnych pytań w postaci "jak to działa"

Schemat działania steamgifts:

Steamgifts to strona, która zrzesza społeczność steamową, a polega na tym, że członkowie tejże społeczności mogą za pośrednictwem tego portalu oddawać gry w formie prezentów/cd-keyów. Do zarejestrowania się w nim wymagane jest zaproszenie, o którym piszę poniżej.

Ogólne zasady: Portal działa na takiej zasadzie, że osoba chcąca podarować grę, umieszcza odpowiedni wpis "giveaway" na stronce. Osoby, które chciałyby dostać tę grę "zapisują się" - czyli wchodzą w dany wpis i klikają "enter to win", umieszczając tzw. "entry". Następnie dokonuje się losowanie, w którym każdy ma równą szansę wygranej. Po wyłonieniu zwycięzcy/ów (może być kilka kopii gry w jednym losowanu) ich adres e-mail jest przekazywany obdarowującego, który może z tym zrobić, co chce - to nie działa na tej zasadzie, że jak wygrasz, to gra jest automatycznie Twoja - wiadomo, zdarzają się oszuści, którzy mogą nie wysłać gry i nie ma za to konsekwencji poza danymi, które wyświetlają się wówczas w profilu (feedback na temat przekazanych gier). W każdym razie, obdarowujący wysyła obdarowywanemu kod / robi gifta, a obdarowywany umieszcza feedback (analogicznie do komentarzy na allegro). Więcej na temat obdarowywania może napisać Vagrant, widziałem, że ostatnio umieszczał gifta na stronce (przyczaiłem Cię po avatarze ;) ).

Punkty: Każde wejście do losowania kosztuje odpowiednią ilość punktów. Przelicznik jest prosty 1$ ceny gry - 1 punkt. Warto wspomnieć, że liczy się cena podstawowa - jeśli gra o wartości 20$ jest przeceniona na 3$, to i tak wejście do losowania kosztuje 20p. Punkty zdobywamy na dwa sposoby - 1) za każdym razem, kiedy ktoś umieszcza giveawaya, każdy inny członek steamgifts otrzymuje punkty w wysokości równej 5% ceny danej gry w dolarach (czyli - gra kosztuje 20$ - dostajemy 5% wartości, czyli 1 punkt). 2) kiedy sami umieszczamy giveaway dostajemy punkty z przelicznikiem 1$-1p. Tu również znaczenie mają ceny podstawowe.

Punkty zbierają się do maksymalnej granicy równej 300 - więcej się nie nabije.

Zaproszenie: Za punkty można także wygenerować invite'a, który jest niezbędny do rejestracji - invite to po prostu kod, który należy wpisać podczas rejestracji. Rejestrować się można tylko, jeśli gry przypisane do naszego konta Steam mają wartość łączną co najmniej 50$

Czego nie wolno i na co uważać: Nie powinno się brać udziału w konkursach na grę, którą się posiada; przekazywać otrzymanych kodów dalej; aplikować o DLC do gier, których nie mamy; handlować invite'ami; posiadać więcej, niż jedno konto (to najważniejsze, reszta w FAQ). Warto zawsze czytać komentarze - czasem okazuje się, że osoba wrzucająca giveaway pomyliła się klikając i oferuje inną grę, a czasem inni użytkownicy mogą zauważyć, że konto to fake (często rosyjskie konta wrzucają sztuczne konkursy), a czasami, że kod może być nielegalny (tak jest teraz z DiRTem 3, do którego masa kodów wyciekła do internetu - Valve usuwa od razu gry zarejestrowane na te kody). Teoretycznie podejrzewam też, że gdyby ktoś wygrał kilka CD-Keyów (nie giftów) z innego regionu, to Valve mogłoby się przyczepić, ale ciężko mi tu się wypowiadać bez konkretnych dowodów.

Co do statystyk wygranych - już w poprzednim temacie kilka osób pisało - z reguły większość pierwszysch wygranych występuje koło 100 konkursów, ale wiadomo, statystyka - dużo zależy od tego, jak popularne są dane konkursy. Chyba, że jest się takim farciarzem, jak wh1sky :tongue: [bTW - jedna z najbardziej klimatycznych gier, w jakie grałem w życiu, instaluj koniecznie :) ]

No, to chyba wszystkie podstawowe informacje na temat tego portalu.

A ponieważ nabiło mi się dużo punktów, to mogę komuś zrobić jeszcze jednego invite'a - pierwszej osobie, która poprosi o to w tym temacie i która ma co najmniej 100 postów na forum :)

Pozdrawiam,

Edytowano przez Kulik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal był świetnym pomysłem. Twórcy na tym zarabiają i użytkownicy są szczęśliwi ;)

Po za tym, jeszcze nic nie wygrałem, ale mam dopiero 100 z kawałkiem. Widziałem jednego farciarza, który wygrał za drugim razem. Zwykły łut szczęścia. Podstawowa zasada numer 1:

Nie poddawać się i losować dalej!.

Ja cały czas liczę na to, że mi się w końcu uda.

Powodzenia życzę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie poddawać się. W zasadzie można się doskonale mać odwiedzając portal raz na dzień, a do tego bardzo pomagają rozszerzenia pozwalające na 'nieskończone przewijanie' (kolejne oferty doładowują się stopniowo) oraz filtrowanie usuwając np. zawartość wishlisty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na Steam'ie wystartował Weekend Deal, a w nim do kupienia:

- Civilization 5 --> 49,99? 12,50? [75% Off]

- Need for Speed: Undercover --> 19,99? 5? [75% Off]

- Need for Speed: Hot Pursuit --> 19,99? 6,80? [66% Off]

- Need for Speed: Shift --> 19,99? 5? [75% Off]

- Shift 2 Unleashed --> 49,99? 24,99? [50% Off]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy sposób do płacenia przez steam ?

Jak masz konto, a do niego kartę debetową* (tzw. bankomatową) to możesz bez problemów płacić w Steam'ie - podobnie z kartami kredytowymi.

*Nie wiem czy dotyczy to każdej kart debetowej, ale ja ze swoją kartą od konta BZ WBK <30 nie mam z tym najmniejszych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej, jest drogi i czasochłonny. Ma złodziejskie przeliczniki walut i lubi blokować konta, kiedy trzymane są na nich większe ilości gotówki lub jest z nią ruch.

@proud: Na odwrocie karty musi być numer CVC2 lub CVV2.

Edytowano przez piotrekn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wtrącę do kwestii tego, za którym razem można wygrać. Jak podliczyłem średnią liczbę wejść na każdy konkurs, w którym uczestniczyłem, to wyszło około 1100. Więc stwierdzenie Kulika, że pierwsza wygrana zazwyczaj jest w pierwszej setce, jest mocno optymistyczne. Pamiętajcie, że statystyka i rachunek prawdopodobieństwa są nieubłagane. :D Oczywiście farta może mieć każdy (gdzieś czytałem, że ktoś za trzecim losowaniem dostał Fallouta NV). Więc przygotujcie się na to, że średnio wygrana może się trafić co 1000-1300 wejść. :( No chyba, że będziecie wchodzi w te losowania, gdzie jest mało zainteresowanych, wtedy szansa rośnie.

A no i ponawiam ofertę, że mogę wygenerować jeden kod pierwszemu forumowiczowi, który się zgłosi na PW. Powiedzmy, że minimalna liczba postów to 50.

Edytowano przez wh1sky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucę swoje 3 grosze odnośnie losowania. To jest jak totolotek - możesz trafić za pierwszym, drugim razem bądź też bardziej prawdopodobne - nigdy.

A jeśli mowa o szybkim trafieniu, to mogę potwierdzić, że niejaki Zoralback trafił wystawioną przeze mnie Magicę za 7 razem. Nie jest to 3 ale i tak mało :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy wam stronka steamgifts tez dziala tak strasznie wolno? U mnie wczytanie strony trwa wieki, a czesto tez wyskakuje connection timeout przez co naprawde ciezko mi sie z niej korzysta. Nie wiem czy to moj "super" internet zawodzi czy stronka jest przeciazona :/

PS. W moim 7 (!) losowaniu wygralem Borderlands GOTY. Dobry start :D

Edytowano przez tomekk90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by się stało jeśli mam zwykłą kopię Borderlands, a dostałbym jeszcze gifta/key na Borderlands GOTY? Dodało mi by dodatki, a podstawka przepadła?

Teoretycznie gra powinna być dopisana i widoczna w okienku "Prezenty i klucze tymczasowe" pod postacią Dodatkowe egzemplarze (ale mogę się mylić).

Oczywiście dopisana jako gift do podarowania komuś :wink:

Edytowano przez Vagrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Nie wiem czy dotyczy to każdej kart debetowej, ale ja ze swoją kartą od konta BZ WBK <30 nie mam z tym najmniejszych problemów.

JA również nie mam żadnych problemów, a płacę kartą debetową MBank (tzw. delfinkiem).

Bardzo dobrze rozwiązali płatności na Gamers Gate, ponieważ możemy tam płacić robiąc zwykły przelew (w przypadku MBank - MPrzelew) i wtedy nie jest naliczane żadne przewalutowywanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...