Skocz do zawartości
alexiej

Tanie gry w dystrybucji elektronicznej

Polecane posty

A może Mafia 2 jest lepszym wyborem?

Mnie osobiście bardziej do gustu przypadła Mafia 2, ale może dlatego, że jestem wielkim fanem części pierwszej. W Mafii jest bardzo dobra fabuła i klimat. W GTA moim zdaniem mniej ciekawa fabuła i słabszy klimat, ale za to jest znacznie dłuższe i jest tam więcej do roboty.

Nadszedł czas, abym i ja zrobił podsumowanie. :smile:

Prince of Persia

Dirt 2

Monkey Island: Special Edition Bundle

Tą ostatnią dzięki uprzejmości Lorda Hrabuli i Ortheona, którzy użyczyli mi nieco kodów PSC. Chwała im za to. :wink:

Na pochwałę zasługuje również Matidop, który giftnął mi PoPa za wpłacenie mu pieniędzy na konto bankowe.

Do mojej wirtualnej kolekcji dołączył również Burnout Paradise: The Ultimate Box na EA Store.

Dodając do tego kilka gier pudełkowych nabytych w tym miesiącu, zrobiła mi się straszna kolejka do przejścia. Byle wytrzymać do ferii zimowych. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc subiektywnie na promocje zaserwowane nam na Steamie nie mogę narzekać. Było w czym wybierać (ponad 1000 gier), każdy mógł wybrać to, co go najbardziej interesowało.

Do mojej kolekcji gier przez okres okres świąteczno-noworoczny przybyło kilkanaście tytułów, w które mam nadzieję dane mi będzie pograć:

- Rush

- Half-Life 1: Source

- Flight Control HD

- Command and Conquer: Red Alert 3

- Command and Conquer: Red Alert 3 - Uprising

- IL-2 Sturmovik: 1946

- Borderlands DLC Claptrap

- Overlord

- The Witcher: Enhanced Edition

- The Misadventures of P.B. Winterbottom

- Indie Smarts Pack (Droplitz, Lumines, Puzzle Agent, Puzzle Dimension, Quantz)

Jeśli dorzucę do tego 2 paczki gier Humble Indie Bundle 1 i 2 - wychodzi 26 gier, jest w co czochrać :tongue:

Przy takim zestawie wydatek niecałych 31 euro (ok. 118 zł) uważam za udany.

Większość gier nie jest może imponująca; jak większość zauważyła przeważają gry proste, nieskomplikowane (indie). Cóż, gusta z wiekiem się zmieniają, a podobno o nich się nie rozmawia :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoc techniczna Steam jest BAAAARDZO szybka, miła i pomocna. Szybko rozwiązała moje problemy :wink:

A oto co zakupiłem:

The Misadventures of P.B. Winterbottom

Red Faction Guerilla

Stalker Bundle (Shadow of Charnobyl + Call of Pripet)

Day of Defeat Source

Pakiet Jedi (te 5 gier ;p)

Mount & Blade Warband <- Kupować bez zastanowienia!

Alien vs Predator

+ niewiele wcześniej Killing Floor

EDIT:

No i doszedł Garry's Mod

EDIT2:

Plants VS Zombies

Edytowano przez Ortheon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świąteczna promocja to był strzał w dziesiątkę. W ciągu tych kilku lat było sporo pozycji, w które naprawdę chciałem zagrać, ale wychudzony portfel zwyczajnie mi to uniemożliwiał. Nadszedł jednak okres świąteczny, a to oznaczało wypłatę, więc postanowiłem zaszaleć i sprawić sobie kilka(naście?) prezentów. Generalnie gdyby nie uprzejmość Ramzesa to mógłbym sobie najwyżej polizać gry przez szybkę, bo ani Steam, ani PayPal nie obsługują Nordei. Tak wystarczyło przelać pieniążki na jego konto, a on już zajął się resztą, dzięki czemu moja kolekcja wzbogaciła się o następujące tytuły:

Poker Night at The Inventory - fantastyczna sprawa. To niby tylko zwykły poker, ale towarzystwo Maxa, Strong Bada, Heaviego i Tycho nadaje mu niepowtarzalny urok. Dialogi, które postaci prowadzę między sobą, to po prostu mistrzostwo.

Audiosurf - tę grę mam głównie za sprawą Juroma, choć on może nie zdawać sobie z tego sprawy. Ledwo kilka razy popatrzyłem na prawy dolny róg ekranu "Nue (jurom) is now playing Audiosurf" i w końcu postanowiłem sprawdzić, o co w tym chodzi. Po obejrzeniu aż jednego filmiku z YT postanowiłem dokonać zakupu - byłem szalenie ciekawy, jak trudne będą utwory, których słucham na co dzień.

Sad fact: Rammstein jest w 90% bardzo łatwy, Pendulum mnie zniszczyło, a cokolwiek z aggrotechu zrównało z ziemią)

Garry's Mod - chrapkę na toto miałem już od bardzo, bardzo dawna. Naoglądałem się przeróżnych mniej lub bardziej zabawnych machinim zrobionych przy użyciu tego programu, potem naczytałem się OMG LOL JAKIE TO FAJNE XDDD... Kiedy był w przecenie, po prostu nie mogłem sobie odmówić. I warto było :3

Half-Life Anthology - była kosmiczna promocja, bodaj 5 ojro za całość, zawierającą w sumie cztery gry - Half Life'a, HL: Opposing Force, HL: Blue Shift i Team Fortress Classic. Nie ukończyłem jeszcze nawet podstawki (

Nie wiem, parę lat temu sprawiała więcej frajdy

), ale miałem okazję "pograć" w TFC. Dlaczego cudzysłów? Bo w to nikt nie gra. Dosłownie nikt. Jedyne, co zrobiłem, to załadowałem kilka map i pobawiłem się klasami.

Mirror's Edge - chciałem to mieć już od kiedy pojawiło się w sklepach. Od kupna powstrzymywały mnie jednak dwa czynniki - cena i wymagania sprzętowe. 60 zł to nadal bardzo dużo, więc kiedy pojawiło się na Steamie w promocji sześć razy taniej, to stwierdziłem że warto zaryzykować. Niby tylko 10 złotych, ale mam trochę wrażenie, że zmarnowane, bo ME nie chodzi mi płynnie, niezależnie od tego, jaką ustawię rozdzielczość lub detale. Kiedy indziej się pobawię.

And last but not least, czyli...

Quake Pack, czyli w sumie osiem gier - Pierwszy i drugi Quake, oba z dwoma Mission Packami, Quake 3 Arena i Quake 3 Team Arena. Za mniej niż 40 złotych - doskonała okazja. Choć na początku nic poza podstawką Q1 nie chciało mi działać, to po krótkiej zmianie ustawień i wgraniu odpowiednich patchy wszystko śmiga aż miło, i do tego z muzyką. Miło jest posłuchać Nine Inch Nails podczas gry w pierwszą część.

____________________________________________________

Podsumowanie - wydałem prawie 200 złotych na 16 gier, co daje przeciętnie 12,50 zł za jedną. Taniej niż w ExtraKlasyce :cheesy:

Edytowano przez Sedinus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim jezyku ta pomoc techniczna dziala? ;p

Angielski, wystarczą podstawy, zawsze jak ktoś nie zna może użyć translatora (choć często niezłe kwiatki wychodzą ;p).

Chce kupic Indie Pack i dac jedna gre znajomemu, bo chcial (super powod, nie? ;P), a nie wiem jak to zrobic.

Jeśli kupisz ten pack to albo całość sobie, albo całość kumplowi. Można pojedyncze gry kupować ale wtedy drożej.

@Sedinus Dzięki tobie zaraz kupię Garry's Moda ;d

Niby tu jest pomoc, ale trzeba jeszcze znac angielski

https://support.steampowered.com/kb_article...ts&l=polish

Pomoze ktos?

W skrócie - dodajesz do koszyka grę, przy kupnie zaznaczasz że chcesz zrobić prezent (gift), wpisujesz adres email kolegi na który ma założone konto albo wybierasz go z użytkowników steam któych masz w friendach. Potem taki ktoś klika na link w emailu i gry które mu kupiłeś dodawane są do jego konta. Oczywiście najpierw musisz zapłacić ;>

@Cenzurka

Zdecyduj! Na pocieszenie powiem że mój kolega, kupił pierwszego dnia wyprzedaży Jedi Knight tylko po to by kilka dni w tył kupić paczkę 5 gier z Jedi Knight za cenę jaką on kupił ;>

Edytowano przez Ortheon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. Troche lipa, bo w tym packu mnie interesuja wszystkie gry procz tej, ktora on chcial :/ Niby sie fajnie zlozylo, ale jednak nie. Ona sama kosztuje troche mniej niz cala paczka... No nic, prezent mu zrobic czy nie, oto jest pytanie :P

@Edit

Kupilem i dla niego i dla siebie, ale wylecial mi blad:

"Najprawdopodobniej wystąpił błąd inicjowania lub aktualizacji transakcji. Odczekaj chwilę i spróbuj ponownie lub skontaktuj się z działem pomocy technicznej."

Tyle ze juz po zakupie, jak wzielo mi kase. Gry mam w bibliotece, ale nie moge zainstalowac... super ;P

@Edit2

Co prawda on mogl zagrac pierwszy, ale i mi juz dziala ;) Paczka gier bardzo fajna. Smiesznie, logicznie i zrecznosciowo - rewelka!

Edytowano przez Cenzurka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff... koniec świątecznego obżarstwa. Muszę przyznać że nie spodziewałem się aż takich zakupów. Cieszę się jednak że udało mi się pokonać moją słabość do trwonienia pieniędzy, i mimo że gier kupiłem masę, to tylko takie w które od dawna chciałem zagrać (no, może z jednym wyjątkiem, ale to tania gra była :P). Nie kupowałem gier na zasadzie "O, ale tanio, może bym nawet zagrał", bo wtedy lista byłaby przynajmniej dwa razy dłuższa, a moje konto bankowe dwukrotnie bardziej wyczyszczone :). Podsumujmy jednak:

# The Last Remnant - Polowałem na tą grę od kilku miesięcy, jednak wersja pudełkowa była od dawna niedostępna w żadnym sklepie, a ceny w dystrybucji cyfrowej zwalały z nóg (40 Euro :rolleyes:). I to od tej gry zacząłem moje świąteczne szaleństwo zakupów, bo kiedy zobaczyłem cenę (niecałe 15 Euro), to w momencie założyłem PayPala, przelałem pieniądze, kupiłem grę i ściągnąłem całe 12 GB które ona zajmuje. I jak na razie nie żałuję, bo gra jest świetna :)

# Darksiders - Kolejna gra w którą od dawna chciałem zagrać, a która odpychała mnie swoją ceną w sklepie. Na początku nie byłem zainteresowany tym tytułem widząc cenę 15 Euro, kiedy jednak przeceniono ją na 7,50, to z miejsca kupiłem. I również nie żałuję, bo IMO jest to najlepszy slasher od czasu DMC4, i jedna z najlepszych gier na PC w 2010 roku. Polecam :)

# Clive Barker's Jericho - Grę kupiłem w sumie z ciekawości, i dlatego że była po bardzo niskiej cenie. Poprzednia gra Barkera, czyli Undying powaliła mnie na ziemię swoim klimatem i rewelacyjnym jak na swoje czasy wykonaniem (muzyka do teraz powoduje u mnie dreszcze). Chciałem więc zobaczyć jak nasz pisarz poradził sobie z kolejną grą. Jak na razie grałem może 2 godziny i jestem w miarę zadowolony. Klimat jest ok, grafika i muzyka też na wysokim poziomie. Horror to na pewno nie jest (bardziej gore), ale za taką cenę warto zagrać.

# Killing Floor + Outbreak DLC - Gdzie zombiaki, tam i ja. Miałem ochotę na grę już dawno, jednak 40 zł w Topsellerze jakoś tak mnie odstraszało. Jednak za śmieszne, niecałe 4 Euro można kupić. Na pewno nie jest to poziom L4D, ale gra całkiem przyjemna i wciągająca. Pozostaje tylko czekać na zakończenie świątecznego eventu, żeby powróciły normalne modele przeciwników, bo te świąteczne są strasznie tandetne. Dzisiaj dokupiłem jeszcze DLC z modelami postaci, bo zostało mi parę eurocentów na PayPal, a jest tam jeden model który bardzo mi się podoba :)

PS. Mam dwa Guest Passy ważne do 26 stycznia, więc jak ktoś chce sobie przetestować grę przed zakupem to niech wyśle mi PW z taką informacją i linkiem do konta steam, to dostanie grę. Ze znajomych nikt nie chce, a szkoda żeby się zmarnowało. Ba, jak ktoś się spręży, to przez te ostatnie 8 godzin promocji ściągnie, przetestuje i zdąży kupić. Oddaje oczywiście za free, ewentualnie przyjmę itemy do TF2 jak ktoś ma, i chciałby się odwdzięczyć :laugh:

# Serious Sam HD Pack - Kolejna gra która od dawna kusiła mnie w empiku, ale jakoś odstraszała Topsellerową ceną. Jednak na steamie, po promocyjnej cenie żal było nie kupić. Na razie jeszcze nie ściągałem, ale jeśli faktycznie jest to stary SS w nowej oprawie, to już widzę że będę zadowolony.

# Disciples III - Miałem ochotę na tą grę od czasu forumowego zjazdu, na którym to miałem przyśpieszony kurs obsługi elfów. Zawsze uwielbiałem pierwszą i drugą część, a i trzecia, mimo że inna, jest całkiem porządnym kawałkiem strategii. Jak zwykle, polska cena odstraszała, parowa zachęcała. Gra ściąga się w momencie pisania tego posta, więc pewnie jeszcze dzisiaj pogram.

# Lara Croft and the Guardian of Light - Grałem w to kiedyś na konsoli u znajomego, i obiecałem sobie że jak będzie na PC to z miejsca kupuje. W sumie to i bez promocji pewnie bym nabył tą gierkę, ale promocja tylko przyśpieszyła nieuniknione. Żeby tylko było z kim w co-opie zagrać :)

# Guardians of Graxia - Jedyna gra kupiona z czystej ciekawości. Lubię karcianki, i swego czasu sporo grałem w gry pokroju Etherlords, dlatego chciałem zobaczyć co to za cudeńko za 2 euro się pokazało. Nie ukrywajmy, gra śmierdzi budżetówką na kilometr. Braki widać wszędzie, w grafice, optymalizacji, animacji itd. Ale mimo to gra się przyjemnie. Chociaż nie wiem czy jeszcze raz zdecydowałbym się na ten tytuł wiedząc co oferuje.

# Armed & Dangerous - Ostatnia gra, kupiona dzisiaj rano dzięki MSaintowi. Chciałem w to zagrać od lat, jednak nigdy na tyle żeby sprawdzać jej obecność na aukcjach. Nawet nie wiedziałem że jest na steam. Wczoraj zostałem w tej kwestii uświadomiony, i zaraz z rana kupiłem gierkę. W końcu :)

No i tyle. Sam jestem zaskoczony z ilości jaka się uzbierała, ale z drugiej strony większość z tych gier pewnie i tak bym prędzej czy później kupił. Nawet nie liczę kasy którą na to wydałem, ważne że mniej niż wydałbym w sklepie. A i tak jeszcze 2,50 mi zostało w steamowym portfeliku. Jeszcze nie wiem na co to wydam, może zostanie do jakiejś innej promocji, albo na jakieś DLC. To w połączeniu z grami z Biedronki daje mi kolekcję którą będę molestował aż do wakacji. Jedyny problem w tym momencie to masa dzieci które poszły do szkoły, i zostawiły włączone kompy żeby się im gry ściągały, przez co serwery parowe dalej nie wytrzymują oblężenia, i mocno zaniżają transfery. Ale trudno, trzeba przeczekać.

Widzimy się przy najbliższych promocjach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję "pograć" w TFC. Dlaczego cudzysłów? Bo w to nikt nie gra

Ja też chciałem sobie sprawdzić, ale nie było żadnych serwerów. Wiem, że co najmniej cztery osoby TFC mają (ja, ty, jurom, Mesiu), więc ostatecznie można coś próbnie zorganizować, ale to już to GwS.

masa dzieci które poszły do szkoły, i zostawiły włączone kompy żeby się im gry ściągały

Mi akurat wszystko ściąga się z full speedem, ale mieszkańcy Europy wschodniej są znani z infekowania każdego zakątka internetu, do którego się dopchają :C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę jakie gry chcielibyście mieć, ale nie kupiliście z jakichś powodów. Może ktoś jeszcze zobaczy jakąś fajną rzecz i sobie kupi, zostało parę godzin do końca.

Mnie trochę kusi X-Com Complete Pack, gry kultowe, w które jakoś nie miałem okazji należycie pograć. A te 5 tytułów za 8,45 ojro.

Inny zestaw starszych gier to LucasArts Adventure Pack - dwie części Indiany Jonesa, Loom, The Dig. Jak ktoś nie ma pojęcia co to za gry, to zapraszam na HG101, tam są bardzo treściwe recenzje tych tytułów (i dziesiątek innych :D ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kusi już TYLKO i WYŁĄCZNIE Audiosurf. Zerknąłem jednak kilkanaście stron wstecz w tym temacie i zobaczyłem, że w listopadzie był przeceniony do 2,5E*, więc podejrzewam, że niedługo znów coś takiego powinno trafić. A że czasu na granie przez najbliższy miesiąc/półtora (a może nawet do czerwca :() mieć nie będę, więc się nie spieszę. Apetytu na tą grę nabrałem, gdy przeczytałem, że nie ma ona swojej własnej bazy utworów, tylko tworzy "ścieżkę" dla każdego utworu w formacie mp3, jaki posiadamy na dysku! Cool :D

Gdybym miał czas i skromniejszy łup ze świątecznych przecen, kupiłbym też pewnie pakiet STALKERa.

*Czy w świątecznej promocji też była taka obniżka?

EDIT: I klops :) Uznałem, że nie będę indykom tych 2,5E żałował i sprawiłem sobie Audiosurf już teraz. Za chwilkę sprawdzę kilka utworów, a później niech czeka na okazję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiosurf byl kiedys tam przeceniony, pamietam, bo pisalem do ziomka, zeby sobie kupil. Teraz zaluje, ze sam nie wzialem ;(

Chime kupilem i jestem w miare zadowolony. Ogolnie jest tylko 5 mapek (i tez roznych piosenek), a muzyka odgrywa tam raczej mala role. W zalenosci od kszaltu ulozonego klocka masz niby inny fragment wiazanki muzycznej, ale kto by tam na to uwage zwracal...

Gra ciekawa dopoki sa aczivy, bo wtedy jest jakis sens by w to grac. Gralem lacznie 22h, by wbic calosc osiagniec i troche for fun, i aktualnie mi sie zbrzydlo.

BeatHazard, tez z muzycznych, juz ma troche lepiej, bo wrzucasz piosenki z wlasnego dysku (od gry tez pare dostajemy) i muzyka, ktora odsluchujemy, ma bardzo duzy wplyw na rozgrywke. Jak bedzie jakis cichy kawalek lub w ogole jakas pauza w utworze, to twoj samolocik nie bedzie strzelal i bedziesz musial sie ratowac manewrami. Rownie ciekawe co Chime, a moze starczyc spokojnie na dluzej. Dzieki 5 poziomom trudnosci jest co meczyc. Mi sie jednak znudzilo po 4h, kiedy wbilem wszystkie aczivy (znaczy prawie, zostalo "graj 5h" i "graj 10h"). Na jakies 20 mniutowe przerwy w sam raz, zwlaszcza jak sie jarasz jakas muza (gdyz zwyczajnie mozesz jej sobie przy okazji posluchac), bo ja to tam nieszczegolnie.

Sam kupilem Indie Smart Pack i jest zadowolony. Puzzle Agent wporzo z humorem, Puzzle Dimension daje popalic zawartosci czaszki, a reszta... dopiero sprawdzam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zamiar kupować Seriousa Sama HD, ale nie dali go do podsumowania, więc nie kupiłem. Miałem też ochotę na Larę Croft and The Guardian of Light, ale nie było już funduszy na psc. Więcej raczej niczego nie żałuję, bo i tak mam w tej chwili za dużo gier, a za mało czasu. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem Mafia 2. Teraz myślę jeszcze czy nie kupić zaraz dodatku "joes adventures" bo na PSC zostało mi 9zł czyli starczy.

Chciałem kupić Half life 1 ale niestety nie starczy mi kasy,a dokupywać kodów już nie chcę bo kasa mi na prawo jazdy jest potrzebna,a nie na gry:D (czytaj pewnie i tak coś kupie ale taniej)

Myślicie,że warto brać ten dodatek czy jest tam coś lepszego za te 9zł.

--------

Fajna akcja z tym PSC. Sprawdziłem w szkole gdzie w okolicy szkoły to sprzedają i okazało się,że 100m od szkoły w kiosku jest to dostępne.

Edytowano przez Syskol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gier których nie kupiłem - cieszę się że załapałem się na prawie wszystko co chciałem. Jedyne czego mi szkoda to że nie zdążyłem z zakupem PoPa. Oczywiście jest sporo gier które dalej zachęcają ceną, i w które bym sobie zagrał np. Mini Ninjas, Oddbox, The Ball i wiele innych, jednak nie chciałem rozwalać całych dostępnych środków na gry. Kupi się innym razem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, kupował ktoś może klucz na steama z allegro, zwłaszcza od tego sprzedawcy? Cena bardzo ciekawa za Civilization 5, wydaje sie być pewne a że w promocji steamowej było zbyt drogo wiec może by tak dokupić tutaj

http://allegro.pl/cywilizacja-v-civilizati...1386367001.html

Ja kupowałem u tego samego sprzedawcy i Cywilizację 5 właśnie. Bardzo szybko i sprawnie. Zanim zdążyłem napisać maila potwierdzającego przelew dostałem klucz na maila.

A co do tego czego nie kupiłem mimo wielkich nadziei. Empire i Napoleona. Tylko i wyłącznie dlatego, że cały pakiet nieco zbyt mocno nadwyrężyłby mój budżet. Gdyby były dostępne pojedynczo lub we wcześniejszych dniach promocji to bym kupił. Wziąłem też pod uwagę fakt, że wersja pudełkowa jest niewiele droższa w sklepie, więc będę mógł pomyśleć nad tym po wypłacie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...