Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matb12

Programowanie i problem

Polecane posty

Witajcie chciałbym się nauczyć programować programy (no może gry) i mam trzy pytania. :smile:

1. jaki język najlepszy do pisania programów??? :icon_confused:

2. jaki jest najlepszy program???

3. czy nauka języka jest żmudna i wykańczająca???

Za odpowiedź bardzo dziękuje.

PS uczę się języka PHP i Mysql z książki którą kupiłem tydzień temu więc za dużo z tego nie umiem :icon_confused: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Każdy pewnie będzie pisał o tym, którego się uczył, więc ja polecam C++.

3.Zależy jak do tego podchodzisz, jeśli to ma być zabawa-to nie, jeśli "masz się w miesiąc nauczyć PHP" to nauka będzie "żmudna i wykańczająca". Ja zacząłem się uczyć z nudów, tak dla siebie, a później to było wyzwanie-bo nie wychodziło, bo się nie chciało, itp. :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się nudzi i właśnie dlatego chcę się nauczyć.

i mam zamiar zostać w przyszłości informatykiem albo programistą więc chcę się nauczyć jakiegoś języka

więc najlepiej mam się uczyć tego co się uczę teraz czy jakiś inny??? :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Org dobrze radzi ;)

Zacznij od C++ bo to w nim są głównie robione aplikacje. I w necie jest taki fajny tutorial " Od zera do gier kodera".

Ja się kiedyś w Delphi dosyć dużo bawiłem ale przyszło liceum i czasu nie mam :dry:

Ale chyba w końcu zacznę tego C++ ;]

Kiedyś trzeba zacząć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od C++ bo to w nim są głównie robione aplikacje. I w necie jest taki fajny tutorial " Od zera do gier kodera".

Bardzo dobry tutorial, sam z niego korzystałem, wszystko jest jasno i klarownie opisane :). Wiedziałem, że o czymś zapomnę napisać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam Ci C++ lub równie wspaniały C# jeśli chciałbyś budować aplikacje pod Windows. Jak zapoznasz się z C++ sprawdź C# bo możesz być ciekawie zaskoczony. ;) Z programów do edycji kodu źródłowego mam trzech, zdecydowanych faworytów:

Microsoft Visual Studio- numer jeden,

Notepad++,

Dev C++ czy inne Dev'y.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO zaczynanie od C++ to nie jest zbyt dobry pomysł - język jest bardzo skomplikowany i brakuje mu wielu fajnych rzeczy (zróbcie mi w C++ IoC). Na początek polecałbym Javę, C# czy Pythona - są o wiele prostsze i bardziej przyjazne dla początkującego (mają też ciekawsze biblioteki standardowe i więcej ficzerów, C++ można sobie spokojnie odpuścić). Aha, Gyn by się obraził, gdybym nie podał tego linka: http://gynvael.coldwind.pl/?id=238

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anariel -> Tak, python jest szczególnie przyjazny, szczególnie, że nie wiadomo o błędach w kodzie aż się kod nie sypnie w wykonaniu.

Brak ścisłej kontroli typów jest czasem fajny, ale IMO zaciemnia załapanie podstaw.

W C++ można spokojnie niemal wszystko napisać. Nie sądzę by było coś, co można napisać w javie czy C#, czego nie dałoby się napisać w C++ - kwestia tylko nakładu czasu i pracy.

Jeśli autor chce pisać w przyszłości gry, to tym bardziej znajomość C++ jest pożądana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autor czyli ja :tongue: chciałby w przyszłości robić mody do

Gothic 1 i 2 oraz edytora D'jinni w wiedźminie chociaż to drugie to już opanowałem

ale chcę się nauczyć jakiegoś języka np c++ albo jakiś inny

to jaki byście mi polecili na początek???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matb12, tu nie chodzi o to co my Ci polecimy. Podajemy Ci tylko wskazówki, to Ty powinieneś wybrać co chcesz robić. Radzę Ci przeczytać ten artykuł Gynvael'a- uczy myśleć jak programista. ;)

Edycja: poszukaj na różnych stronach ciekawych artykułów, przejrzyj jakieś listingi w różnych językach. Zobacz co Ci się podoba, co najłatwiej zrozumiesz już patrząc na sam fragment kodu, i tak dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zdecydowanie polecam zapoznanie się z podstawami C/C++, żeby zrozumieć o co w ogóle chodzi w programowaniu. Później to będzie zależało od tego co chcesz pisać.

Java i Python są fajne, ale jednak nie na początek. W Javie nauczysz się tylko programowania obiektowego, co niekiedy ma swoje minusy. Python zaś jest momentami za prosty i będziesz widział, że coś działa, ale nie będziesz wiedział dlaczego działa. No i jest jeszcze ta kwestia o której napisał wies.niak czyli, że debugowanie kodu w pythonie jest na początku dosyć trudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że Java jest trudna (choć wczytywanie danych z klawiatury jest dziwne), tylko, że nie jest to dobry język na początek. Chodziło mi o to, że Javie na dobrą sprawę można programować nie za bardzo wiedząc o co w ogóle w programowaniu chodzi. Przesiadanie się potem z Javy na powiedzmy C++ kończy się powstawaniem potworków i gigantycznymi wyciekami pamięci, bo programista nie wie, że pamięć trzeba zwolnić (w Javie jest to robione automatycznie). No i tak jak pisałem w poprzednim poście w Javie nauczysz się tylko programowania obiektowego, co ma swoje plusy i minusy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...