Skocz do zawartości
Mejste

Rozmowy z moderatorami GwS

Polecane posty

Napisalem w temacie tyczacym sie Lineage 2 ze notorycznie jest tam lamany regulamin Waszego forum (pkt 6) - prawie polowa postow propaguje gre na piratach.

Nie dosc ze zakazano mi tam o tym dyskutowac i zostalem przeniesiony do tego watku to jeszcze zostalem za ta uwage zbesztany O.O

Fajnie tu macie. Tlumaczenie ze propagowanie piratow nie jest zle tylko dlatego ze wlasciciel gry nie sciga piratow jest smieszne.

Zapewne Wasze pismo czyta wielu graczy. Dowiaduja sie o grze MMORPG z recenzji w pismie. Wchodza na forum aby zasiegnac porady jak zaczac grac. Co znajduja? Cala mase adresow do nielegalnych serwerow i porady jak nielegalnie zpatchowac oficjalnego klienta aby sie na takowe serwery polaczyc.

Z oficjalnej strony:

NC Interactive has designed Lineage II for play only as offered by NC Interactive at the Web Site. You agree to play Lineage II only as offered by NC Interactive at the Web Site and not through any other means. You agree not to use any hardware or software, including but not limited to third party tools, or any other method of support which may in any way influence or advantage your use of the Service which is not authorized by NC Interactive, including but not limited to the use of ‘bots’ and/or any other method by which the Service may be played automatically without human input. You further agree not to create or provide any other means through which Lineage II may be played by others, as through server emulators. You acknowledge that you do not have the right to create, publish, distribute, create derivative works from or use any software programs, utilities, applications, emulators or tools derived from or created for Lineage II, except that you may use the Software to the extent expressly permitted by this Agreement. You may not take any action which imposes an unreasonable or disproportionately large load on our infrastructure. You may not sell or auction any Lineage II accounts, characters, items, coin or copyrighted material.

You may not (a) sublicense, rent, lease, loan or otherwise transfer the Software or the Service (or any part thereof), including without limitation serial codes; (B) modify, adapt, reverse engineer or decompile the Software, or otherwise attempt to derive source code from the Software; © create any derivative works in respect of the Software or the Service; or (d) otherwise use the Software or the Service except as expressly provided in this Agreement. Title to the Software, and all rights with respect to the Software and Service not specifically granted under this Agreement, including without limitation all rights of reproduction, modification, distribution, display, disassembly and decompilation and all copyright, patent, trademark, trade secret and other proprietary rights and interests are reserved to NC Interactive.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam suplement do regulaminu, myślę, że zostanie on uwzględniony przez moderatorów. Podkreślenia w cytacie moje.

5. Używamy opcji "zmień", nie piszemy dwóch postów pod rząd.

>>Chyba, że po braku odpowiedzi po paru godzinach - odświezyć temat nieco można, zwykłego edita nikt nie zauważy. Jeśli jednak post nie będzie nic wnosił - zostanie bądź scalony z poprzednim, bądź skasowany (a piszący go otrzyma upomnienie)

Otóż "odświeżać" temat można następująco:

1. Wybieramy opcję "zmień" w naszym ostatnim poście.

2. Zaznaczamy jego treść i kopiujemy

3. Wracamy do strony i usuwamy swój post

3. Wybieramy "odpowiedz"

4. Wklejamy naszego posta i dokonujemy edita; wysyłamy

Tak nasz temat zostaje przesunięty na początek strony, oznaczony jako "nowy post". I to bez zbędnych dubli. Oczywiście dla userów, którzy notorycznie będą tą metodą "przetrzymywali" swoje tematy na szczycie strony, będą ostrzeżenia, ale ta metoda jest IMO lepsza niż sadzenie dubli.

Proszę moderatorów o rozważenie tego pomysłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam suplement do regulaminu, myślę, że zostanie on uwzględniony przez moderatorów. Podkreślenia w cytacie moje.
5. Używamy opcji "zmień", nie piszemy dwóch postów pod rząd.

>>Chyba, że po braku odpowiedzi po paru godzinach - odświezyć temat nieco można, zwykłego edita nikt nie zauważy. Jeśli jednak post nie będzie nic wnosił - zostanie bądź scalony z poprzednim, bądź skasowany (a piszący go otrzyma upomnienie)

Otóż "odświeżać" temat można następująco:

1. Wybieramy opcję "zmień" w naszym ostatnim poście.

2. Zaznaczamy jego treść i kopiujemy

3. Wracamy do strony i usuwamy swój post

3. Wybieramy "odpowiedz"

4. Wklejamy naszego posta i dokonujemy edita; wysyłamy

Tak nasz temat zostaje przesunięty na początek strony, oznaczony jako "nowy post". I to bez zbędnych dubli. Oczywiście dla userów, którzy notorycznie będą tą metodą "przetrzymywali" swoje tematy na szczycie strony, będą ostrzeżenia, ale ta metoda jest IMO lepsza niż sadzenie dubli.

Proszę moderatorów o rozważenie tego pomysłu.

Not bad... I tak przypadków odświeżania tematów nie ma zbyt wielu, ale dzięki za uwagę :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem w temacie tyczacym sie Lineage 2 ze notorycznie jest tam lamany regulamin Waszego forum (pkt 6) - prawie polowa postow propaguje gre na piratach.

Nie dosc ze zakazano mi tam o tym dyskutowac i zostalem przeniesiony do tego watku to jeszcze zostalem za ta uwage zbesztany O.O

Fajnie tu macie. Tlumaczenie ze propagowanie piratow nie jest zle tylko dlatego ze wlasciciel gry nie sciga piratow jest smieszne.

Zapewne Wasze pismo czyta wielu graczy. Dowiaduja sie o grze MMORPG z recenzji w pismie. Wchodza na forum aby zasiegnac porady jak zaczac grac. Co znajduja? Cala mase adresow do nielegalnych serwerow i porady jak nielegalnie zpatchowac oficjalnego klienta aby sie na takowe serwery polaczyc.

po pierwsze nie kazdego stac na wydatek 10Euro miesięcznie.

po drugie używał bym raczej określenia prywatne serwery nie pirackie. Ponieawż z tego co sie orientuje to serv. ktore sa na plikach L2j a nie na Off sa w pewnym sensie Legalne.

i po trzecie skoro producent nie sciga takowych serwerów to czemu by ich nie reklamowac i nie zagrac na nich?? taki gracz sciągnie sobie clienta zagra na prywatnym, spodoba mu sie gra a zobaczy ze na takich servach jest duzo bugów to jak bedzie go stac kupi orginalną wersje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest gdy sie nie patrzy na datę posta, ktorego sie komentuje. Raz ze jak kogos nie stac to grac nie musi. Dwa- nazywajmy sprawe po imieniu- pirat to pirat. Trzy- otoczka calkowicie sie zmienila i teraz owszem pirackie serwy sa juz scigane (wystarczylo odrobine poczytac w 'Komentarzach'). A na tym forum piractwo jest tepione, tak wiec takich tematow ("piracenie jest nie takie zle") nie ma sensu podnosic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest gdy sie nie patrzy na datę posta, ktorego sie komentuje.

Uops mój błąd :oops:

teraz owszem pirackie serwy sa juz scigane

hmm ciekawe tylko dlaczego istnieje jeszcze pełno "pirackich" serwerów jak to nazywasz. Bo skoro sa scigane to czemu jeszcze istnieją i dobrze sie mają?

Raz ze jak kogos nie stac to grac nie musi

a co jak chce grac? jak mu sie gra podoba?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe tylko dlaczego istnieje jeszcze pełno "pirackich" serwerów jak to nazywasz. Bo skoro sa scigane to czemu jeszcze istnieją i dobrze sie mają?

Tak samo jak mimo ze policja sciga zlodziei na codzien i ciagle slyszymy o kolejnych wykroczniach, tak niestety nie da sie sprawic by z dnia na dzien wszyscy zli znikneli. Rzuc okiem na ten artykul: http://pc.ign.com/articles/746/746839p1.html - niestety oficjalnego cosik nie moge znalezc, ale z tego co pamietam duzo sie trescia nie roznia. Tak czy inaczej- jeden z wiekszych pirackich serwow zostal zwiniety przez FBI, zobaczymy jak z konsekwencją bedzie dalej. Krotko mowiac- owszem, scigaja, ale potrzeba czasu by piractwo wymiesc.

a co jak chce grac? jak mu sie gra podoba?

A ja chce nowe Mitsubishi Evo bo mi sie podoba a mnie nie stac- mam buchnąć sąsiadowi? Nie stac mnie to kupie malacza, ew. pozostaje mi rowerek tudziez tramwaj. Nie wszystko co by sie chcialo miec mozna.

Zreszta- tego typu tematy sa walkowane prawie ze codziennie, nic nowego w tej kwestii sie nie doda. Jest regulamin, dostosuj sie- tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda pełno ludzi o tym gada.

I chyba ci ustąpie bo to prawda zaczeli tepic "pirackie" serwery, a widze ze jestes troche bardziej poinformany ode mnie :o i pewnie starszy, ale tak czy siak mam nadzieje ze poki mi sie nie znudzi l2 nie zlikwiduja serwera na ktorym gram :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male sprostowanie ku informacji pytajacego:

1. Serwery w wiekszosci stoja na plikach kradzionych - tego typu serwery sa zamykane jesli istnieja ku temu odpowiednie mozliwosci prawne. Stosowanie przez adminow tychze serwerow kruczki prawne niestety uniemozliwiaja skuteczne sciganie, jednakowoz kilka juz zostalo zamknietych a na reszte szkoda fatygi - nawet jak taki admin serwera z 500+ graczami pojdzie do sadu to i tak jest niewyplacalny wiec w efekcie NCSoft musi sam za swoich prawnikow placic

2. Serwery na L2J bazuja na projekcie pisanym od zera na wzor serwerow L2. Samo stawianie serwera jest legalne i jego rozwijanie tez jest legalne ALE:

- developer L2J moze tworzyc i rozwijac serwer dopoki nie zainstaluje klienta L2 - instalujac akceptuje EULA co zabrania mu dalszego rozwoju (ok wiemy jak jest w praktyce)

- to samo sie tyczy graczy - instalujac L2 zgadzamy sie na warunki umowy uzytkowania, ktora zabrania nam laczenia sie do innych serwerow niz oficjalne NCSoft - zacytowalbym ale nie chce mi sie szukac odpowiedniego akapitu - na www.lineage2.pl maja gdzies calosc EULA przetlumaczona a tu mamy oryginal: http://www.plaync.com/help/eula_lineage2.html (to i inne dokumenty dostepne ze strony lineage2.com

W zwiazku z powyzszym, jesli chodzi o "Granie w L2" za darmo to legalne wyjscie jest tylko takie:

Laczenie sie do "legalnego" serwera L2J za pomoca oprogramowania typu L2Walker lub podobnego

Uzywanie klienta do laczenia sie do "priva" jest karalne

naruszenia copyright'u i tym podobne bzdury.

Stronka FBI z artykulem:

http://www.fbi.gov/page2/feb07/iptheft020107.htm

to tyle - pytania na pm lub na forum lineage2.pl ktore przegladam regularnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytowalem odpowiedni kawałek regulaminu jakis czas temu w topiku o Lineage2. Jesli zas chodzi o L2J- caly czas badam ta sprawe w oficjalnym zrodle. Idac na logike- gdyby L2J bylo legalne i byloby GNU to mialbys linka na stronie oficjalnej. Ale tak jak mowilem- temat poki co nie poruszamy, czekam na oficjalne stanowisko NCSoft w tej sprawie. Prosze nie komentowac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L2J jest pisane od zera bez wykorzystywania zrodel NCSoft

jest na licencji GNU - dawniej bylo na sourceforge a tam musi byc legalne.

L2J pisali ludzie znajacy tylko komunikacje miedzy serwerem a klientam - nie znajac plikow serwera.

NCSoft nie ma nic wspolnego z L2J - zadna czesc ich pracy nie zostala wykorzystana do pisania tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy L2J ma licencje na wykorzystywanie rozwiazan, postaci, swiata L2 od NCSoft? Poza tym- nie zrozumiales mnie. Gdyby NCSoft nie mial nic przeciwko temu projektowi, to by go wzial pod swoje skrzydla skoro L2J jest rozwijany w strone oficjala. A i L2J jest nielegalne, poki uzywa klienta L2 :]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sek z L2J jest taki ze powstalo zanim powstal wpis w regulaminie o zakazie tworzenia emulatorow

jasne ze NCSoft tego nie popiera ale fakt faktem jest ze ktos napisal emulator serwera L2, opublikowal go na licencji GNU i tyle.

NCSoft nie moze tego zamknac gdyz powstalo wlasnie przed wprowadzeniem tego zapisu i nie wykorzystuje zadnej czesci oprogramowania ktore jest wlasnoscia NCSoft - zostalo to napisane przez kogos innego jako emulator odpowiedzi pakietow wysylanych pomiedzy serwerm L2 a klientem i samo uzywanie, tworzenie tego prawnie jest dozwolone dopoki ktos nie uzywa klienta L2 do laczenia sie z tym - wtedy staje sie to lamaniem EULA dopiero.

zalozmy ze napiszesz skrypt ktory wyglada i funkcjonuje identycznie jak vBulletin - posiada te same opcje, grafike itd ale napiszesz go zanim vBulletin wprowadzi wpis w swojej EULA:

"instalujac vBulletin zgadzasz sie ze nie wolno ci tworzyc niczego podobnego"

Prawnie nikt ci w takim przypadku nie moze zakazac uzywac/rozwijac swojego skryptu gdyz napisales go sam od zera patrzac jedynie na to jak vBulletin funkcjonuje (jako uztkownik forum) i nie miales nigdy wgladu w kod lub panele zarzadzania vBulletin'em - mozesz swoj projekt trzymac pod licencja GNU i go za darmo rozwijac i rozpowszechniac gdyz nie wykorzystales do jego tworzenia nic co nie jest twoja wlasnoscia - jedynie obserwowales jak to dziala.

Ta sama zasada jest w przypadku L2J - ono tylko emuluje (symuluje) dzialanie serwera L2 przechwytujac pakiety wysylane do tegoz i symulujac odpowiedz serwera na te pakiety - mozesz to uzywac JESLI nie posiadasz zainstalowanego klienta L2 - wtedy to dopiero jest lamaniem EULA i praw autorskich

NCSoft nie popiera L2J ale tez nie moze nic z tym zrobic - nie napisali tego, nikt im nic nie ukradl tworzac to, nie sa wlascicielami kodu wiec moga sobie tentego.

Nie pisze tego zeby bronic privy, jednak mowie jak jest

L2J to calkowicie legalny soft symulujacy odpowiedz serwera L2 ale nie majacy z nim nic wspolnego, napisany na podstawie licencji GNU/GPL poprzes osobe o nicku 'l2chef'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle ze podchodzisz to sprawy z calkiem innej strony, z tej ktorej nikt nie porusza. Tu chodzi o to ze zaden serw L2J nie tkwi w czasach zamierzchlych pierwszych kronik, a rozwija sie w calej swojej rozciaglosci podczas powstawania nowych kronik. Wiec skad bierze wszystkie staty, skille, krainy etc ? ;)

Druga sprawa- to ze NCSoft nie wprowadzil tego zapisu nie tlumaczy NIC. Rownie dobrze moglbym z taką samą argumentacją ukrasc komus samochod, bo jego wlasciciel nigdzie nie napisal ze ukrasc go nie pozwala ;) I zauwaz ze nie wspomnialem o tym, ze L2J wykorzystuje oprogramowanie L2- mowilem o samej idei, o swiecie, krainach, postaciach, skillach, grafice- to przeciez podebrali z oficjalnego serwa. Nikt nie czepia sie samego skryptu emulujacego, a tworzenie serwera w oparciu o swiat do ktorego nie ma licencji. Dajac to samo za darmo popelniasz przestepstwo, bo zmniejszasz zyski producentow. Podobnie jest np z emulowaniem gier PSX na PC (nawet jesli masz oryginala). NCSoft mogloby zareagowac na L2J, jeno uwaza to za nieszkodliwy margines ktory moze troche gre popromowac. Ot, takie mniejsze zlo, na ktore macha ręką (czytalem wywiad napisany jeszcze przed wlamaniem). Nie walczylo wcale z piratami dopoki nie wykradziono im serwera testowego C4, ktory umozliwil stawianie klonow retail.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiales mnie.

L2J nie wykorzystuje nic (sam "serwer", nie mowie o graniu na nim ale o pisaniu samego kodu) co jest wlasnoscia NCSoft.

Nie wykorzystuje grafiki, swiata ani niczego co mozna uznac za wlasnosc intelektualna NC, jedynie generuje emulowana odpowiedz pakietow koduSam serwer L2J jest na GNU, wlasciciel kod (l2chef) moze go rozwijac i moze pozwolic innym go rozwijac - kroniki nie maja nic do rzeczy bo kroniki to glownie klient oraz odpowiednia odpowiedz serwera na tresc kronik.

Jesli to byloby takie proste to NC dawno juz by zamknelo projekt L2J.

Co do kradziezy - tez inna sprawa - jesli w twoim kraju kradziez nie jest zakazana i ukradniesz samochod a potem wprowadza prawo o zakazie kradziezy to samochodu ci nikt zabrac nie moze - prawo nie dziala wstecz

nie rozumiesz mechanizmu dzialania serwerow - serwer to program generujacy odpowiedz na pakiety klienta.

nie posiada swiata sam w sobie, nie posiada grafiki, postaci ani niczego podobnego - jesli by napisali wlasnego klienta to granie na L2J nawet byloby w 100% legalne

spojrzmy an boty - ta sama zasada - nie wykorzystuja nic co jest wlasnoscia NC wiec nie mozna zamknac developerow

uwierz mi, zaglebialem sie w temat dosyc doglebnie, znm osoby ktore mialy na temat privow kontakt z NC rowniez - kilka osob na l2.pl bylo zamieszanych we wspolprace nad tworzeniem czesci L2J,temat byl walkowany moralnie, parwnie itd setki razy - NC nie ma podstaw prawnych do zamkniecia L2J gdyz kod nie nalezy do nich - nic im nie zostalo ukradzione itp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pelni rozumiem co chcesz przekazac, ale zrozum ze skoro serwer L2J odpowiada na zapytania klienta to jest posrednikiem w lamaniu prawa do wlasnosci intelektualnej, bo userowi to umozliwia laczenie sie za pomoca C3/4/5, co jest zakazane w regulaminie. Nie widzialem zadnego serwera, przy ktorego obsludze by bylo "sciagnij klient L2C1"- we wszystkich najczesciej jest podrzucony C4, pare zamiennych pliczkow, a jak masz za starego klienta to sie nie wbijesz lub bedziesz mial w cholere bledow etc itd.

I powtorze- czytalem wywiad na temat L2J z producentami i oni nie tyle tlumaczyli sie ze nie moga sie za to wziasc, ale ze po prostu im sie nie oplaca, bo wg nich serwery L2J sa na tyle slabo rozwiniete i nieliczne, ze po prostu machneli na nie reka i traktowali ja jako swoista reklame retail. Poza tym nie kumasz podstaw prawnych- jezeli powstaje prywatny serwer to z urzedu mozna mu postawic zarzut powodowania szkody materialnej, bo za rozrywke nie placi. I sam fakt, ze zapisek w regulaminie pojawil sie pozniej NIC nie znaczy- wlasnosc intelektualna jest chroniona przez prawo krajowe. Najprawdopodobniej zapisek ten powstal w odpowiedzi na pytania, czy L2J jest legalne.

Boty? Chlopie, NCSoft przyzwala po cichaczu na boty, bo to dla nich kasiorka za konta :)

W skrocie- dopoki L2J wykorzystuje oficjalnego klienta do laczenia sie i do gry, bedzie nielegalne. Jesli twoj L2chef chce by L2J bylo legalne, to musi napisac swojego wlasnego klienta. Sam to stwierdziles, mowiac "jesli by napisali wlasnego klienta to granie na L2J nawet byloby w 100% legalne". Ale zrozum ze w swietle prawa nie mozna byc w 13, 57 czy 90 % legalnym. Albo jestes legalny w 100% albo nie jestes legalnym wcale i popelniasz przestepstwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku zastanow sie co piszesz zanim popelnisz gafe kolejna jak ten caly twoj artykul o L2 - mam kod przed oczami i nie ma tam ANI jednej czesci ktora lamalaby prawo

Serwer L2J jest w 100% legalny

Stawianie go, hostowanie i rozwijanie rowniez

Granie na nim nie jest

Gdyby NCSoft sie przyznalo ze nie moze nic zrobic to byloby gorzej niz mowienie ze sie nie oplaca

Boty: nie moga zakazac bo jest to soft w 100% od nich nie zalezny.

FAKT: L2J jest projektem napisanym przez osobe niezalezna od NC, nie zawierajaca ani jednego kawalka skradzionego od NC, wlasciciel kodu L2J wypuscil go na licencji GNU

L2J sluzy do laczenia sie do niego za pomoca L2Walkera ktory pod katem prawa jest tez w 100% legalny

czlowieku - napiszesz system operacyjny w 100% zgodny z aplikacjami napisanymi pod winde to tez jestes piratem ?

wypuscisz go za darmo to jestes piratem ?

Jesli MS napisze sobie nagle ze caly soft napisany pod winde moze byc uruchamiany tylko na windzie to moga cie zamknac za pisanie i rozpowszechnianie wlasnego OS'a ?

NIE, NIE i jeszcze raz NIE

jesli do pisania swojego systemu nie wykorzystasz ani czesci kodu nalezacego do MS to nikt ci nie moze nic zrobic a ty swoj produkt mozesz wypuscic na licencji GNU i nazwac sobie WinXPJ albo WinVistaJ - napisales darmowy system ktory inni moga uzywac do odpalania aplikacji windowsowych bez placenia MS za system - oni popelniaja piractwo - ty jedynie rozwijasz wlasny kod do ktorego masz pelne prawo bo w momencie jak go tworzyles nie bylo to zakazane - dlatego rozwijanie go i czynienie go kompatybilnym z nowym programami takze jest legalne

Jesli Adobe nagle sobie napisze ze nie wolno odpalac photoshopa na Linuxie to wszyscy tworcy Linuxa sa piratami ?

Czy Linux tym samym staje sie nielegalny ?

nie mow mi o prawie prosze cie - pogadaj sobie o prawie z ekipa lineage2.pl - maja prawnika wlasnego ktory ci to moze wytlumaczyc paragrafami odpowiednimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku zastanow sie co piszesz zanim popelnisz gafe kolejna jak ten caly twoj artykul o L2

>>> Gafy, gafy, gafy- zdarzaja sie wszedzie. Jesli chcesz o nim pogadac i powytykac bledy to pisz na priwa, bo to nie jest miejsce na takie rzeczy.

- mam kod przed oczami i nie ma tam ANI jednej czesci ktora lamalaby prawo

>>> Slepy jestes? Przeciez non stop mowie ze nie poruszam wykorzystania kodu.

Serwer L2J jest w 100% legalny

>>> Slepy jestes? Nie powiedzialem ze sam serwer jest nielegalny, a sposob laczenia sie z nim.

Stawianie go, hostowanie i rozwijanie rowniez

>>> Slepy jestes? Jw. :)

Granie na nim nie jest

>>> Wiec co, stawiaja sobie serwer zeby sobie tylko stal? Udostepnianie mozliwosci lamania prawa jest rowniez karalne jako wspoludzial. Zeby byc legit musieliby zablokowac mozliwosc laczenia sie poprzez oficjalnego klienta. Bo w tej chwili tylko takim sposobem mozna sie z tym polaczyc. A to jest juz lamaniem prawa. Podpytaj moderatora Pzkw o wiecej detali prawniczych :)

Gdyby NCSoft sie przyznalo ze nie moze nic zrobic to byloby gorzej niz mowienie ze sie nie oplaca

>>> Owszem, ale dlaczego mam gdybac? Ty gdybasz i Ci nie wychodzi :)

Boty: nie moga zakazac bo jest to soft w 100% od nich nie zalezny.

>>> To ja Ci wleze do chaty i powyjadam parowki z lodowki- w koncu tez jestem niezalezny :)

FAKT: L2J jest projektem napisanym przez osobe niezalezna od NC, nie zawierajaca ani jednego kawalka skradzionego od NC, wlasciciel kodu L2J wypuscil go na licencji GNU

>>> Slepy jestes, mowie od poczatku ze nie o sam kod mi chodzi.

L2J sluzy do laczenia sie do niego za pomoca L2Walkera ktory pod katem prawa jest tez w 100% legalny

>>> A zeby polaczyc sie z serwerem potrzeba miec klienta oficjalnego, co jest nielegalne.

czlowieku - napiszesz system operacyjny w 100% zgodny z aplikacjami napisanymi pod winde to tez jestes piratem ?

>>> Slepy jestes.

wypuscisz go za darmo to jestes piratem ?

>>> Slepy jestes.

Jesli MS napisze sobie nagle ze caly soft napisany pod winde moze byc uruchamiany tylko na windzie to moga cie zamknac za pisanie i rozpowszechnianie wlasnego OS'a ?

>>> Slepy jestes.

NIE, NIE i jeszcze raz NIE

>>> Alez owszem, slepy jestes :)

jesli do pisania swojego systemu nie wykorzystasz ani czesci kodu nalezacego do MS to nikt ci nie moze nic zrobic a ty swoj produkt mozesz wypuscic na licencji GNU i nazwac sobie WinXPJ albo WinVistaJ - napisales darmowy system ktory inni moga uzywac do odpalania aplikacji windowsowych bez placenia MS za system - oni popelniaja piractwo - ty jedynie rozwijasz wlasny kod do ktorego masz pelne prawo bo w momencie jak go tworzyles nie bylo to zakazane - dlatego rozwijanie go i czynienie go kompatybilnym z nowym programami takze jest legalne

>>> Ctrl+c, Ctrl+v

Jesli Adobe nagle sobie napisze ze nie wolno odpalac photoshopa na Linuxie to wszyscy tworcy Linuxa sa piratami ?

Czy Linux tym samym staje sie nielegalny ?

>>> Co ma piernik do wiatraka ? :) Jesli Adobe sobie zazyczy, by nie mozna bylo odpalac Photoshopa na Linuxie (bo np. ma umowe z MS) to kazde odpalenie PS na Linie bedzie zlamaniem ustalen uzytkowania, ergo- zlamaniem prawa.

nie mow mi o prawie prosze cie - pogadaj sobie o prawie z ekipa lineage2.pl - maja prawnika wlasnego ktory ci to moze wytlumaczyc paragrafami odpowiednimi.

>>> Ty mi sie nie zaslaniaj paragrafami ani prawnikami z L2.pl, lepiej bys dokladniej poczytal co do Ciebie pisze (i co sam piszesz) bo ja tu o chlebie a Ty o niebie- poszedles w strone, ktorej nawet nie podnosilem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#care atm bo nie rozumiesz - pogadaj z ludzmi ktorzy sie znaja a nie wciskaj wszystkim naokolo kitu - sam nie rozumiesz co pisze

poza tym nie rozumiem ataku na moja umiejetnosc patrzenia - brak argumentow to trzeba sie znizac do obelg ?

zapytanie bylo czy L2J jest na GNU.

odpowiedz: JEST na GNU i bedzie na GNU az do us***ej smierci

NIE mowie o kliencie i klient mnie nie obchodzi

zreszta jest klient do laczenia sie z L2J - L2Walker

kali jesc, kali pic ?

to kali zrozumiec i sie nie wymadrzac.

jesli twoje "sprawdzanie tematu" jest takie samo jakie bylo przed popelnieniem "gafy" (imo "gafa" to zbyt slabe okreslenie na to - powiedzialbym raczej ze kompletna bzdura) to podziekujemy panu

EOT from my side - nie wiesz - popytaj a nie atakuj kogos kto wie i chce ci wytlumaczyc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#care atm bo nie rozumiesz - pogadaj z ludzmi ktorzy sie znaja a nie wciskaj wszystkim naokolo kitu - sam nie rozumiesz co pisze

>>> Jaki niby kit ludziom tutaj wciskalem? Ze laczenie sie z L2J za pomoca oficjalnego klienta jest nielegalne?

poza tym nie rozumiem ataku na moja umiejetnosc patrzenia - brak argumentow to trzeba sie znizac do obelg ?

>>> Czlowieku, to Ty chyba obelg w zyciu nie slyszales, skoro wypominanie niskiego poziomu percepcji jest wg Ciebie obelga. Gdybym mial ochote Cie poobrazac to nawet zwrotow osobowych nie sililbym sie pisac wielka litera.

zapytanie bylo czy L2J jest na GNU.

odpowiedz: JEST na GNU i bedzie na GNU az do us***ej smierci

>>> No i ok, mialem watpy, odpowiedziales, wiec zmienilem temat na wykorzystanie klienta, czego juz laskawie nie byles w stanie zauwazyc bo wpadles w mantre :)

NIE mowie o kliencie i klient mnie nie obchodzi

>>> Ale ja od poczatku TYLKO w ta strone bilem. A Ty mi tu ciagle o kodzie, kodzie, kodzie...

zreszta jest klient do laczenia sie z L2J - L2Walker

>>> Pytanie- dlaczego wszyscy uzywaja wiec klientow oficjalnych? A właśnie to tutaj jest tepione, a nie L2J.

kali jesc, kali pic ?

to kali zrozumiec i sie nie wymadrzac.

>>> I kto tu sie wymadrzal ? :]

jesli twoje "sprawdzanie tematu" jest takie samo jakie bylo przed popelnieniem "gafy" (imo "gafa" to zbyt slabe okreslenie na to - powiedzialbym raczej ze kompletna bzdura) to podziekujemy panu

>>> Zapraszam na priw- skrobnij PMa i wytluszcz mi wszystkie "gafy" jakie znalazles więc. Chetnie poczytam, nie uwazam sie za nieomylnego.

EOT from my side - nie wiesz - popytaj a nie atakuj kogos kto wie i chce ci wytlumaczyc

>>> Ciagle uwazam, ze jestes przewrazliwiony na swoim punkcie ;) Ale faktycznie- proponuje przeniesc offtop na priw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!Nie wiem czy jest to odpowiednie miejsce,ale inne jakoś nie przychodzi mi do głowy.Co najwyżej szanowni moderatorzy umieszczą posta gdzie indziej:)Od jakiegoś miesiąca gram w sieci.I dość szybko zdumiała mnie i jednocześnie zaczęła dokuczać jedna kategoria graczy-mistrz strzału w plecy.Dopóki grałem w Ghost Recon GRAW 1 nie wiedziałem ,że coś takiego,jak strzelanie kolegom z drużyny w plecy,może w ogóle mieć miejsce.Ghost Recon 2 rozwiał moje złudzenia:)Bardzo często ginąłem na respawmie.To jest jakaś plaga.Wczoraj ,niejaki El Polaco ,w Counter Straiku zastrzelił mnie ze snajperki,gdy na serwerze zostaliśmy sam na sam.Dodam,że byliśmy w jednej drużynie.Ja rozumiem postrzał przypadkowy.Ale gówniarzeria robi to specjalnie.Frustraci,czy co?Na serwery Far Cry strach wchodzić,bo nie dość,że za przeciwników mam cyborgi jakieś,to chłopaki często witają mnie gradem kul.Tak samo do Ghost Recona 2 mam uraz.Do dziś nie mogę zapomnieć jakiegoś idioty,który strzelał z upodobaniem ze snajperki ,tak do przeciwników jak do kolegów z drużyny.Ze szczególnym upodobaniem do tych drugich.Chyba największa kultura pod tym względem panuje w counter straiku,choć wczorajszy incydent z ElPolaco każe mi być ostrożnym .Jeśli chodzi o granie w sieci jestem początkującym graczem.Bawię się tak dopiero od jakiegoś miesiąca.I to zjawisko jest dla mnie szokiem.Nie przypuszczałem,że komuś może przyjść do głowy taki pomysł(zabijanie kolegów z drużyny).Mnie taki pomysł nawet nie zaświtał w głowie.I wydaje mi się,że w tym niecnym procederze celują Polacy.A ja nie chcę z zemsty robić im tego samego.Bo może się zdarzyć tak,że nikt ze mną nie będzie chciał grać.Nie mogę tego zrozumieć.Czy to ja robię coś nie tak?Czy mam pecha do bandy frustratów,którą należy tępić wszelkimi sposobami.Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście w CS na niektórych serwerach, zabijanie swoich jest karane:) Graj tylko na takich serwerach, tam, jeśli zabije cię twój kolega z teamu, to jest to tylko przypadek.

Chyba na wszystkich tak jest:).Po prostu jestem zaskoczony czymś takim,może przewrażliwiony.Ja rozumiem przypadkowy strzał w walce-nie ma problemu,każdemu może się zdarzyć.Sam przepraszałem za taką zbrodnie.Mnie drażni jak ktoś to robi świadomie,na respawmie.Zwyczajnie psuje innym zabawę.Pozdrawiam:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...