Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

10-tki w CDA

Polecane posty

Jedyna gra zaslugujaca (jak narazie) na 11 to Gothic3. Ma swietna fabule, bardzo rozbudowana mape, od groma misji, gra sie w niego super... Nielubie gier typu RPG ale moj kolega jest fanem serii Gothiic i bardzo lubi TES. Gralem z Nim w Obliviona. Dlugo sie zastanawialem dlaczego dostal 10. Moze i fajnie sie w niego gra... Ale nie ma w sobie tego czegos co mial jego poprzednia czesc. Za to Gothic... wg. mnie jest lepszy od gothica2 i duzo bardziej rozbudowany od Obliviona. Dlatego mysle ze to Gothic powinien dostac 10 a nie Oblivion.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna gra zaslugujaca (jak narazie) na 11 to Gothic3.

Zalezy co kto lubi, gothic 3 ma swietna fabule (zreszta jak Gothic 1 i 2) ale np jak ktos powie, ze jest fanem pilek kopanych, i jego zdaniem jedyna gra zaslugujaca na 11 to PES6? Dla mnie Gothic 3 dostal 9 zasluzenie, i nie ma co sie czepiac, wielcy fani serii i tak beda mowic swoje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna gra zaslugujaca (jak narazie) na 11 to Gothic3. Ma swietna fabule, bardzo rozbudowana mape, od groma misji, gra sie w niego super...

I do tego masa bugów gratis... Właściwie to nie ma skali dla tej gry...

Ostatnie posty w tym topicu wręcz mnie irytują. Ja jestem np. wielkim fanem serii GTA, i to tym bardziej nastraja mnie do tego by powiedzieć otwarcie o bugach San Andreas, właśnie z szacunku dla tej gry. I oczywiście bardzo słusznie 10 nie dostała itp. Podobnie z Oblivionem, jestem zażartym fanem serii, w Morrowinda mogę grać bez końća. Oblivion jest świetny, ale się zgadzam 10 nie mógłby dostać, choćby dlatego że wcześniejsza, lepsza (praktycznie każdy fan TES to powie), część dostała 9. Ale nie teraz o tym. to że Oblivion dostał 10, nawet nie zasłużenie, nie oznacza że Gothic 3 także musi tą dyche dostać. Prawdziwy fan serii powinien szczerze powiedzieć o minusach gry, a ja już dosyć się naczytałem o ciągłych bugach i błędzikach w Gothicu, a czy taka gra może mieć "11"... :-/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie Gothic 3 zasluguje na 10. No ma niesamowita grywalnosc i troche duze wymagania. ale to nic. Wazne ze jest super gierka i wogole :) szkoda ze tylko ma 9;/

Zauważyłem fenomen Gothica, popatrzcie na fanów tejże gry. Są oni naprawdę szczególni, pisz człowieku o bugach w grze, ale oczywiście przyjdzie fan który napisze że Gtohic jest "super i w ogóle". Kocham sensowne argumentowanie, szczególnie kiedy rozmawiamy o "dziesiątce" dla jakiejś gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem fenomen Gothica, popatrzcie na fanów tejże gry. Są oni naprawdę szczególni, pisz człowieku o bugach w grze, ale oczywiście przyjdzie fan który napisze że Gtohic jest "super i w ogóle". Kocham sensowne argumentowanie, szczególnie kiedy rozmawiamy o "dziesiątce" dla jakiejś gry...

Widzisz problem w tym, że to walka z wiatrakami, mugłbyś im nawet pokażać screeny z podkreślonymi wszelkimi błędami oni nadal będą twierdzić, żę gra zasługuje na 10/10 albo jak ktoś stwierdził 11/10.

Ja się z tobą zgadzam prawdziwy fan tej serii powinien uczciwie stwierdzić "ta gra ma czasami tak śmieszne bugi, ze 9/10 to odpowiednia ocena" ja jestem fanem dlatego już wcześniej to stwierdziłem. Jedyne co możemy zrobić to chyba tylko ignorować te koleine fochy, że G3 nie dostało 10/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię serii gothic i jako jej antyfan muszę powiedzieć (żeby nie było wątpliwości- grałem w Gothica, dwójkę sobie darowałem trójka mi nie chodzi), że ta gra ma parę błędów i m.in. sterowanie, a świat to 100 razy ładniejszy jest w Sacred niż w takim Gothicu(wiem, że Sacred był później). Nie będę się wypowiadał co do dwójki nie będę się wypowiadał, a o trójce słyszałem prawie same negatywy, ale jak jest to nie wiem.

A teraz wracając do tematu: 10/10 należało się:

NWN2

Prince of Persia

KOtOR

Diablo3 :lol: :wink::D

CoD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię serii gothic i jako jej antyfan muszę powiedzieć (żeby nie było wątpliwości- grałem w Gothica, dwójkę sobie darowałem trójka mi nie chodzi), że ta gra ma parę błędów i m.in. sterowanie, a świat to 100 razy ładniejszy jest w Sacred niż w takim Gothicu(wiem, że Sacred był później). Nie będę się wypowiadał co do dwójki nie będę się wypowiadał, a o trójce słyszałem prawie same negatywy, ale jak jest to nie wiem.

Sterowanie moim zdaniem nie jest błędem a raczej jest poprostu dość specyficzne lecz po góra godzinie obcowania z grą, można się do niego przyzwyczaić. Co do grafiki to właśnie jak już sam napisałeś Sacred był puźniej, a poza tym, co z tego żę ma świat łądniejszy skoro ma świat martwy (kupcy stoją 24h na dobę jaik te kołki i czekają aż my wparujemy grubymi buciorami do miasta i łaskawie sprzedamy im kupe niepotrzebnego żelastwa), w przeciewieństwie go Gothica w którym ludzie kładą się spać, rozmawiają między sobą itp. (ja nie mówię, że od gier typu Sacred wymaga się żywego świata ponieważ nikt chyba tego nie oczekuje po hack'n slashu który ma być nastawiony na rozrywkę a nie na super realizm ale uważam, że porównywanie G1 do Sacreda jest troszke śmieszne).

Poza tym jeśli nie podobał ci się system walki w G1 to w G3 nie powinien być dla ciebie problemem, ponieważ strasznie go uprościli a większość walk (poza walkami z tymi najgroźniejszymi zwierzętami) można wygrać metodą "wciskać lewy przycisk myszy puki padalec nie padnie" (co mnie bardzo zasmuciało)

(a teraz koniec offtopa :) )

I właśnie przez te często śmieszne uproszczenia (i często jeszcze śmieszniejsze bugi) ta gra nie zasługuje na ocenę 10/10 dlatego proszę was ludize zanim któryś się zacznie pultać o ocenę 10 niech spojrzy na nieśmiertelność w ekwipunku, na błędy AI prze które potwory potrafią się zablokować na schodkach itp. a dopiero potem pomyślą czy ta gra napewno zasługuje na tak wysoką ocenę. Oblivion takich błędów nie miał i jak na tamten czas pare miesięcy temu grafike miał bardzo dobrą przez co zasłurzył sobie na ocenę 10/10. Gothic 3 niestety na taką ocenę nie zasługuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie moim zdaniem nie jest błędem a raczej jest poprostu dość specyficzne lecz po góra godzinie obcowania z grą, można się do niego przyzwyczaić.

Driv3r nie ma zwalonego sterowania, tylko takie... oryginalne...

Co do grafiki to właśnie jak już sam napisałeś Sacred był pÓźniej, a poza tym, co z tego żę ma świat łądniejszy skoro ma świat martwy (kupcy stoją 24h na dobę jaik te kołki i czekają aż my wparujemy grubymi buciorami do miasta i łaskawie sprzedamy im kupe niepotrzebnego żelastwa), w przeciewieństwie go Gothica w którym ludzie kładą się spać, rozmawiają między sobą itp. (ja nie mówię, że od gier typu Sacred wymaga się żywego świata ponieważ nikt chyba tego nie oczekuje po hack'n slashu który ma być nastawiony na rozrywkę a nie na super realizm ale uważam, że porównywanie G1 do Sacreda jest troszke śmieszne).

Mam tylko prośbę, zamieszajcie w to jeszcze Diablo i Fallouta, będzie śmieszniej...

I właśnie przez te często śmieszne uproszczenia (i często jeszcze śmieszniejsze bugi) ta gra nie zasługuje na ocenę 10/10 dlatego proszę was ludize zanim któryś się zacznie pultać o ocenę 10 niech spojrzy na nieśmiertelność w ekwipunku, na błędy AI prze które potwory potrafią się zablokować na schodkach itp. a dopiero potem pomyślą czy ta gra napewno zasługuje na tak wysoką ocenę. Oblivion takich błędów nie miał i jak na tamten czas pare miesięcy temu grafike miał bardzo dobrą przez co zasłurzył sobie na ocenę 10/10. Gothic 3 niestety na taką ocenę nie zasługuje.

I to się ceni! Dajcie mu cygaro =).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dziesiątki to:

- HOMM 3

- B&W

- PoP SoT

- FIFA 2002

- Starcraft

- Gothic 1,2 ( w trojke jeszcze nie gralem)

- TES 2 Arena

- TES 3 Morrowind

- TES 4 Oblivion

- GTA 2

Przepraszam, ale chciałbym abyś uzasadnił dwa wybory:

TES 2: Arenę i GTA 2, gdyż 10 dla tych tytułów nie potrafię sobie w żaden sposób wyobrazić (choć prędziej dla Areny, niż Daggerfala).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, Neverwinter Nights 2 powinno dostać 10/10, ale to jest tylko MOJE zdanie. A co do dziesiątek, to zasługiwała na nią miła ścigałka Need For Speed Underground 2 oraz GTA - SA.

Przykład? Proszę bardzo! NFS-U2 był moim zdaniem najlepszym NFS'em jaki się do tej pory ukazał, a mianowicie chodzi mi o klimat i o podejście... Tryby gry i pomysł na budowę miasta. A z GTA jest podobnie - pomimo tego, że grafika ,,kuleje" gra sporo nadrabia klimatem lat 90-tych... 8) Kto wie, czy Rockstar nie będzie nam serwować kolejnych części GTA właśnie na tym enginie? Grę przede wszystkim cenię za fabułę i grywalność - jeśli to stoii na wysokim poziomie to grafa schodzi na drugi plan!

Tak, czy siak: 10/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, Neverwinter Nights 2 powinno dostać 10/10, ale to jest tylko MOJE zdanie. A co do dziesiątek, to zasługiwała na nią miła ścigałka Need For Speed Underground 2 oraz GTA - SA.

Przykład? Proszę bardzo! NFS-U2 był moim zdaniem najlepszym NFS'em jaki się do tej pory ukazał, a mianowicie chodzi mi o klimat i o podejście... Tryby gry i pomysł na budowę miasta.

Grałeś w NFS Porshe, ale nie teraz. W czasie gdy wyszło? Nie wspomnie już o tym że, jeżeli już to Undeground 1 zasługuje na uznanie, "dwójka" to to samo z dodanymi bajerami, no ale w końcu EA się specjalizuje w sequelach...

A z GTA jest podobnie - pomimo tego, że grafika ,,kuleje" gra sporo nadrabia klimatem lat 90-tych... 8) Kto wie, czy Rockstar nie będzie nam serwować kolejnych części GTA właśnie na tym enginie? Grę przede wszystkim cenię za fabułę i grywalność - jeśli to stoii na wysokim poziomie to grafa schodzi na drugi plan!

Tak, czy siak: 10/10

Przeczytaj posty wiele stron wcześniej, już z 1000 razy był poruszany ten temat. Od kiedy gra 10/10 może mieć takie błędy w sterowaniu, grafice i praktycznie brak fizyki? Nie mówiąc już o tym że dla większości wcześniejsze części były grywalniejsze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOIM ZDANIEM na 10 zasłużyło GTA SA (chociaż na 10- :P) i TOTAL OVERDOSE(no chociaż na 8+/9).

Proszę o uzasadnienie na tą dyszkę (GTA). Czytacie w ogóle wcześniejsze posty? Bez tego trudno prowadzić dyskusję.

Ależ spieszę z wyjaśnieniem skoro tak prosisz :P MOIM ZDANIEM zasluzylo na 10, gdyż jest to (albo akurat wtedy była)gra najbardziej rozbudowana, recenzent przyczepił się o grafikę, ale MOIM ZDANIEM była ona wystarczająca(nie WSPANIAŁA-dlatego proponuje 10 z zaznaczeniem, że ci dla ktorych grafika w grze jest najwazniejsza rzecza moga sobie odjąć cząstkę oceny, czyli wyszłoby cos w rodzaju 10- :P:P), zresztą w niektórych recenzjach w CDA piszą, że grafika taka sobie, ale gra tak fajna, że na grafę uwagi się nie zwraca i czasem nie obniżają za grafe oceny. A jest to zdanie ICH, czasem bardziej, czsem mniej obiektywne, ale zawsze obiektywne :P. A więc moje zdanie jest zdaniem najmojszym, a ocena mniej wiecej obiektywna :):D:P. Ałe namieszałem :D, ale pisze to o 1 w nocy, niewyspany itp. ale trzeba dokończyć robotę :/. Aha i jeszcze jedno: przeczytaj sobie 52 strony postów -.-. Mi czas nie pozwala a to, żeby cały czas czytać posty na forum, ledwo znajduję czas na czytanie pierwszej strony, żeby się zorientować w temacie i napisanie postu. Zresztą nawet jakbym miał wolny czas to i tak nie czytałbym 52 stron postów tylko po to, żeby napisać 1 post. Znam lepsze sposoby na spędzanie wolnego czasu, więc jak Twoje hobby to czytanie całego forum od deski do deski to widocznie masz dużo wolnego czasu, a mi ciągle go niestety brakuje. Hmm...ale ten post duży...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOIM ZDANIEM na 10 zasłużyło GTA SA (chociaż na 10- :P) i TOTAL OVERDOSE(no chociaż na 8+/9).

Proszę o uzasadnienie na tą dyszkę (GTA). Czytacie w ogóle wcześniejsze posty? Bez tego trudno prowadzić dyskusję.

Ależ spieszę z wyjaśnieniem skoro tak prosisz :P MOIM ZDANIEM zasluzylo na 10, gdyż jest to (albo akurat wtedy była)gra najbardziej rozbudowana, recenzent przyczepił się o grafikę, ale MOIM ZDANIEM była ona wystarczająca(nie WSPANIAŁA-dlatego proponuje 10 z zaznaczeniem, że ci dla ktorych grafika w grze jest najwazniejsza rzecza moga sobie odjąć cząstkę oceny, czyli wyszłoby cos w rodzaju 10- :P:P), zresztą w niektórych recenzjach w CDA piszą, że grafika taka sobie, ale gra tak fajna, że na grafę uwagi się nie zwraca i czasem nie obniżają za grafe oceny. A jest to zdanie ICH, czasem bardziej, czsem mniej obiektywne, ale zawsze obiektywne :P. A więc moje zdanie jest zdaniem najmojszym, a ocena mniej wiecej obiektywna :):D:P. Ałe namieszałem :D, ale pisze to o 1 w nocy, niewyspany itp. ale trzeba dokończyć robotę :/. Aha i jeszcze jedno: przeczytaj sobie 52 strony postów -.-. Mi czas nie pozwala a to, żeby cały czas czytać posty na forum, ledwo znajduję czas na czytanie pierwszej strony, żeby się zorientować w temacie i napisanie postu. Zresztą nawet jakbym miał wolny czas to i tak nie czytałbym 52 stron postów tylko po to, żeby napisać 1 post. Znam lepsze sposoby na spędzanie wolnego czasu, więc jak Twoje hobby to czytanie całego forum od deski do deski to widocznie masz dużo wolnego czasu, a mi ciągle go niestety brakuje. Hmm...ale ten post duży...

1) Wyluzuj i pokaż mi gdzie Ci kazałem czytać 52 strony postów. Gdy ten topic powstał, pewnie jeszcze SA nie było w planach, więc myśl, a nie pultaj się :?

2) Chciałem abyś przeczytał kilka ostatnich postów dotyczących GTA: San Andreas (wiem trudno się domyśleć o co chodzi... :-/), żebyś zobaczył że mniej więcej już z 20 osób w twoim stylu weszło, powiedziało że SA powinno mieć dychę argumentując że jest "fajne", albo w ogóle nic nie pisząc.

3) Jak już napisałem wielokrotnie, nie tylko grafika jest nie najwyższych lotów (eufemistycznie mówiąc). Sterowanie konsolowe, a fizyka... hmmm, jak na 10 to całkiem wiele bugów jej się zdarza... Naturalnie ma wiadra grywalności, dlatego 9/9+ bez problemu się należy; lecz "dziesiątka" jest oceną bliską ideału, i o ile w RPG, czy strategii grafika nie ma większego znaczenia, o tyle w grach akcji efekty wizualne mają sporą wartość, szczególnie gdy rozmawiamy o 10. Wiem że namieszałem, ale piszę o 2 nad ranem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na dziesiątkę bez wątpienia zasłużyła gra Star Wars: Empire at War. Moja ocena być może nie jest do końca obiektywna, ale dzieiątka się należała, gdyż:

- genialne możliwości prowadzenia bitew (można obronić nawet stację kosmiczną na pierwszym poziomie przed krążownikiem Victory, tylko trzeba mieć wprawę),

- tryb kamery filmowej (te piękne wymiany ognia...),

- autor recenzji napisał o problemach z AT-AT - mi takie coś się nie zdarzyło: co kazałem, to zrobił bez żadnych roszad.

W posumowaniu było napisane tylko o drobnych błędach. Da się takowe dostrzec, ale nie wpływają one na grę. Kto grał ten wie, że gra wciąga i nie puszcza przez baaardzo długi czas. Według mnie powinno być 10/10 i to bez żadnego ,,ale".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę tutaj na to że ktoś podzieli się ze mną tym zdaniem, ale przecież po to jest ten temat żeby ktoś wytypował swoje gry, które według niego są właśnie na ocenę 10.

Moim skromnym zdaniem dla mnie dziesiątką są dwie gry:

- XIII

- Doom3

Wiem że pod moim adresem zaraz padną miliony słów krytyki jeżeli chodzi o Dooma3, ale to właśnie tej grze należała się 10. Nie jestem rozczarowany oceną CDA (8+) bo przecież ocena 8+ świadczy o tym że w taką grę warto zagrać i jest solidnie odstawiona.

Po zagraniu w Dooma3 przedewszystkim stwierdziłem że na za pomocą techniki jaką wykonali panowie z ID można stworzyć bardzo klimatyczny i realistyczny horror FPS. Oczywiście do tego trzeba mieć odpowiednie głośniki i monitor, ale widocznie autor recenzji brał pod uwagę też tych co takiego sprzętu w domu nie posiadają.

Dla mnie Doom3 był wielkim powrotem do dawnych lat, kiedy to właśnie Doom stanowił poprzeczę jeżeli chodzi o FPS'y.

Doomem3 panowie z ID znowu pokazali jak mocno można wykorzystać możliwości kart graficznych, jaki efekt można wprowadzić w realistyczne FPS'y.

Ale tu też muszę się zgodzić z niektórymi :(. Gdyby Doom3 pokazał się rok wcześniej tak jak zapowiadano, to bardzo prawdopodobne że stałby się światowym hitem. Drogę zagrodził mu FarCry...

Ale trudno było mineło dla mnie Doom3 zawsze będzie miał tą ocenę 10 :)

A co do XIII, to za to że naprawdę odciągnąłem się od tych wszystkich gier, które ścigają się o to, która będzie miała lepszy efekt graficzny i więcej relaizmu. Gra wprowadza w komiksowy świat i grało się w nią znakomicie :)

To tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% dyszki należą się Homm3 i Falloutowi. Bo tak ;) Dałbym też 10'kę Half-Life'owi (chociażby za sam mod Natural Selection - dla samego tego moda opłaca się kupić HL ;)) Zastanawiałbym się też nad 10'ką dla HL2, ale za tą straszną liniowość bym z pół punktu odebrał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...