Skocz do zawartości

10-tki w CDA


Smuggler

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
-No to respect man!!! Podziwiam cię na serio, bo ja się niesamowicie w* jak nie mogłem zagrać w orginała na własnym kompie... Do samej rozgrywki to nic nie ma, ale ocenia się całość, a nie tylko rozgrywkę. Inaczej CoD 1 i 2, Mafia czy GTA:SA dostałyby 10 bezapelacyjnie :P

Nie długo zaczniemy ujmować grze, bo będzie za dużo zajmować, kolor pudełka będzie brzydki, lub cd-key będzie za długi... Ale, co to ma do gry? Jak wszystko, to wszystko.

Inaczej CoD 1 i 2, Mafia czy GTA:SA dostałyby 10 bezapelacyjnie :P

Why? O GTA już pisaliśmy, Mafia według mnie 10 mogłaby dostać, a o CoD się nie wypowiadam.

-Według mnie grafika była nieco lepsza w FC. Ale to już kwestia gustu przecież. Ale co niby daje HL2 ta wspaniała fizyka???

Ktoś kiedyś powiedział że gra na 10 musi coś wnosić, ja akurat się z tym nie zgadzam, lecz ta fizyka jest właśnie tym czymś. Poza tym nie rozumiem pytania "co daje fizyka???", a co daje grafika, klimat, muzyka... Oprócz tego napisałeś "grę się ocenia jako całość". To znaczy za Steam damy minus, a na fizykę lejemy?

Jeśli idzie o wymagania, to tu obie gry są na równi- jakbyś nie wiedział, to FC też ma wspaniale niskie wymagania :) Dlatego mogłem te gry przejść jeszcze na GF4mx 8)

Tja, tylko widzisz aktualnie mam Geforce 2 (mój Radeon jest w serwisie =( ), i HL 2 normalnie sobie grałem na rozdzielczości 1024x768, natomiast Far Cry, z wszystkim na low... Powiedzmy że to slajdy. Nie ujmuje za to broń Boże FC, lecz obiektywnie trzeba przyznać że wymagania ma na pewno wyższe.

I jak już pisałem kilka stron wcześniej, nigdzie nie powiedziałem że Far Cry jest gorszy, poprostu jeśli Half-Life ma mieć 9+, to także FC na tą ocene zasługuje. Lecz to moja subiektywna ocena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noto tak.

- Temat zmienił się na dyskusję o HL2, bo zdaniem wielu graczy to była chyba najbardziej nieuczciwa ocena dla tej gry.

- Fizyka- jakoś przy okazji Deus Ex'a chwalono fizyke a gdy już w pełni osiągnięto cel w HL2 to na fizyke można już lać. Przy innych grach gracze marudzą bo fizyke źle chodzi lub jej nie ma. Ale jak sprowadza się do dyskusji o HL2 to fizyka jest już nie potrzebna... :roll:

- STEAM- nie powinno się brać go w recenzji pod uwagę. Przecierz nie ma to nic wspólnego z samą grą. Oczywiście była to próba utrudnienia piratom życia (shit!) nieudana ale była. Osobiście na Steama nie narzekam. Ma on pozytywne jak i negatywne właściwości, wkurw**** i cieszące...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przez ten STEAM to grać mogli tylko ci mieli net-a a więc to był duży minus, niestety. O rany! Piszę na temat, który chciałem zamknąć. No ale musiałem to jedno zdanie napisać. Yeraz można przenieść dyskusję do komentarze-> H-L 2 bo zapomnimy, że są też inne gry zasługujące na 10/10

poza H-L2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawSolo napisał:

- Fizyka- jakoś przy okazji Deus Ex'a chwalono fizyke a gdy już w pełni osiągnięto cel w HL2 to na fizyke można już lać. Przy innych grach gracze marudzą bo fizyke źle chodzi lub jej nie ma. Ale jak sprowadza się do dyskusji o HL2 to fizyka jest już nie potrzebna... Rolling Eyes

-A kto ci leje na fizykę??? :lol: Ja po prostu twierdzę, że nie została ona wykorzystana jako stały element, tylko jako przechwałka w dwóch etapach. Gdyby dało się niszczyc całe budynki, to wtedy bym powiedział, że fizyka zasługuje na najwyższe uznanie. A tak? A poza tym, dla mnie fizyka nie jest czymś super-wspaniałym, a już na pewno nie powinno się za nią dawać dych :lol:

AAA napisał:

Nie długo zaczniemy ujmować grze, bo będzie za dużo zajmować, kolor pudełka będzie brzydki, lub cd-key będzie za długi... Ale, co to ma do gry? Jak wszystko, to wszystko.

-Ja tam ujmuję jeszcze HL2 za to, że w pudełku z orginałem była jedna karteczka z opisanym sterowaniem. Za 109 zeta. Dziękuję bardzo, ale to jest dość śmieszne. STEAM nie miałby wpływu na grę, gdyby można było go wyłączyć, tak jak można obejść zabezpieczenia w Codename:Panzers. Ale autorzy zmusili nas do ściągania ogromu danych, a niektórych zwyczajnie oszukali, bo nie było informacji, że rejestracja na modemie zajmie kilkadziesiąt minut, tylko notka, że gra wymaga połączenia z internetem :roll:

Why?

-Bo sama zabawa jest wspaniała. Bo gram w nią już ponad pół roku i nadal mi się nie nudzi. Bo nadal mam 8 zebranych ostryg i zrobionych fotek. Bo można do niej wracać latami. Bezapelacyjna dycha... Gdyby nie pewne błędy :)

Poza tym nie rozumiem pytania "co daje fizyka???"

-No zobacz, przez lata ludzie nie zaprzątali sobie głów fizyką. W grach sportowych fizyki właściwie nie ma i co- są jakoś niegrywalne z tego powodu? Czy coś by się zmieniło, gdyby wprowadzić możliwość przesunięcia banera reklamowego za boiskiem? Nie- to jest kosmetyka. A w FC też jest dobra fizyka, tylko, że tam się na to nie zwraca uwagi, bo sama gra jest na tyle dobra, że fizyka i grafika mogłyby być 2x gorsze, a i tak wszyscy by w to grali.

To znaczy za Steam damy minus, a na fizykę lejemy?

-Eee, z takim rozumowaniem, to za grafikę powinno być 12 a nie 9+ :roll: A za postać Alyx już 13... Zakładając, że za fizykę gra dostała 10, to i tak STEAM odbiera jej te pół punkta. A jeszcze takie buraczki jak długość( krótkość ), liniowość... 9+ to ocena najbardziej obiektywna, ja bym dał 9- ale to już moje subiektywne zdanie.

Tja, tylko widzisz aktualnie mam Geforce 2 (mój Radeon jest w serwisie =( ), i HL 2 normalnie sobie grałem na rozdzielczości 1024x768

-No to za to należy się duży plus. Ale FC też ma naprawdę niskie wymagania jak na taki wygląd.

I jak już pisałem kilka stron wcześniej, nigdzie nie powiedziałem że Far Cry jest gorszy, poprostu jeśli Half-Life ma mieć 9+, to także FC na tą ocene zasługuje. Lecz to moja subiektywna ocena.

-A dlaczego???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek HL2 możemy kontynuować w nieskończoność a nie o to chodzi...:) Skupmy się może na innych "kontrowersyjnych" grach (Heroes V ?? :P:P)

Świetnie wreszcie ktoś sobie przypomniał, że są też inne gry!

Heroes V- Gra wybitna i rzeczywiście III=V! Lecz osobiście wolę serię Disciples.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-A dlaczego???

Jak już pisałem popatrz kilka stron wstecz, po co się powtarzać. Obie gry są fantastyczne i równe. Dla mnie obie mogą mieć 10, bądź 9+. Ale nie widze dostatecznych różnic jakościowych by stwierdzić że Far Cry jest lepszy od Half-Life 2. Więszkość odpowiedzi na twoje zarzuty możesz znaleźć we wsześniejszych dyskusjach. Tobie bardziej odpowiada grafika i nieliniowość FC, a mnie klimat, grywalność, fizyka i oprawa HL 2. Cóż, tyle zdań ile ludzi =).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz też się dołączę :)

Faktycznie HoMM V powinno dostać 10/10 jak dla mnie. Głównie za wrócenie do starych schematów, poprawionych jak jasna cholera na najwyższy poziom :)

Ale przy okazji zauważyłem ciekawą rzecz - czy tylko mi się wydaje, że grafika HoMM V i Settlers V jest TAKA SAMA :?: Zauważyłem to ostatnio :wink: A nawet jeśli - grafika miód i naprawdę HoMMiK V powinien mieć 10/10 :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, przeczytałem trochę i odniosę się do twoich zarzutów- HL2 miał być wspaniałym i wielkim przełomem w grach, na miarę HL1. Problem polega na tym, że HL2 nie przebija jedynki, więc już na początku można założyć, że na 10 nie zasługuje :roll: Data premiery- twierdzisz, że to nie ma znaczenia. No faktycznie, gdyby FC nie był lepszy, toby faktycznie nie miało znaczenia. Ale nagle się okazało, że przed HL2 wyszła gra, która ustawiła poprzeczkę duuużo wyżej niż inne gry FPS. I HL2 wcale nie okazał się już żadnym przełomem, tylko "kolejnym wspaniałym" FPS'em... To FC pokazał, że FPS może, ale wcale nie musi być liniowy oraz, że FPS'y nie muszą polegać na tępym zabijaniu kolejnych wrogów( polecam FC na weteranie z 'prawdziwą' AI ). Ale akurat w HL2 liniowość nie jest jakimś specjalnym minusem, choć za dużo fragmentów gry to proste korytarze. Liniowość nie jest także plusem tej gry, a to już nienajlepiej. Bo są gry, w których liniowość jest plusem, np. Mafia. Co do klimatu- FarCry nie jest go pozbawiony- wręcz przeciwnie. Czujesz się, jakbyś faktycznie był w raju, niemal żadna gra nie jest tak emocjonująca, jak fragmenty, w których skradasz się po krzakach by jak najciszej wyeliminować kolejnych wrogów. Walka z niewidzialnymi mutantami też jest bardzo klimatyczna. Utyka fabuła, ale o niej już pisałem. HL2 też ma swój klimat, ale w obu tych grach nie klimat gra główne role. Co do grafiki- wspaniałe, ogromne przestrzenie, kapitalna roślinność, cudowna woda, to wszystko daje taki efekt jakbyś był na jakiejś prawdziwej tropikalnej wyspie. Brakuje tylko jakichś etapów nocnych, w czasie burzy z piorunami :) W HL2 też jest bardzo dobrze, ale czy aż tak? Miasta są wspaniałe, ale ich okolice już nie za bardzo. Wrogowie- tutaj FC zgniata rywala, bo poziom trudności nie polega na maksymalnym komplikowaniu życia graczowi, tylko na umiejętnościach wroga. Można powiedzieć- wróg nie śpi. A w HL2 nie da się zaskoczyć wroga wchodząc po cichu w serce jego bazy i nagle znajdując się w uprzywilejowanej( lub śmiertelnej :) ) sytuacji. Fizyka- w obu grach jest bardzo dobra, z tym, że w FC nie ma Gravity Gun'a i zabaw z fizyką. Według mnie, FC jest zwyczajnie lepszy od HL2 i to on jest w tej chwili królem podwórka. Muszę się tylko dorwać do pełniaka Prey'a żeby stwierdzić, czy FC nadal jest najlepszy, bo demko nieco mnie zmieszało ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet przesadzasz! Wszystkie gierki, co dostaly 7-8 powinny miec 5-6?! To CDA musialoby wprowadzic dla slabszych gier oceny ujemne; np. dla Mortyra 2: -2/10. :P Z Oblivionem się zgadzam (patrz wyzej), ale zeby stawiac "??" przy takich grach jak Far Cry (kladzie na lopatki HL2 i Dooma 3) i System Shock (zasluzona 10, dla fanow tego gatunku SS jest idealem ;)?

Nie... źle rozumiesz! Gierki 7-8 powinny dostać 5-6. A gierki oceniane poniżej 5, są już dobrze ocenieone i nie mam pretensji.

A "??" - stawiałem, bo nie grałem - a głównie dla tego, że moja koparka tych gierek nie potrafi podnieść :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie HoMM V powinno dostać 10/10 jak dla mnie. Głównie za wrócenie do starych schematów, poprawionych jak jasna cholera na najwyższy poziom

A moim zdaniem nie bardzo na 10 zasługuje. Po pierwsze wymiary map - w HoMM 3 (tej jedynej najwspanialszej) jedną rozgrywkę Hot-Seat w dwie osoby toczyło się po kilka godzin na najmniejszych mapach, na największych zaś, grając w 4 - 5 osób rozgrywka mogła trwać nawet i kilka dni (rzecz jasna z przerwami). W HoMM V największe mapy nie śmią nawet konkurować swymi wymiarami z najmniejszymi z HoMM 3. Po drugie nie wszystko jest poprawione na najwyższy poziom. AI wrogów pozostawia wiele do życzenia (zwłaszcza po ostatnim patch'u... walą czary obszarowe w miejsca, gdzie nikt nie stoi...), jednostki nie są do końca yważone. I największa (dla mnie) bolączka (parafrazując znajomego) - w Herosie I pojawiłem się czterema Lordami w nieznanym świecie Enroth i nimi właśnie zdobywałem nieznane lądy, jeszcze jako dzieciak.

W Herosie II postawiłem Rolanda Ironfista na Tronie Enroth, żeby rządził uczciwie i sprawiedliwie.

Na Might And Magicu VI wyrywałem sobie włosy, miesiące spędziłem w lochach, tawernach i ostępach Enroth, ratując królestwo przed Kreeganami.

W Might And Magic VII całymi tygodniami starałem się, by królestwo nekromantów z Deyi opanowało Erathie i cały świat. Udało nam się, chociaż było ciężko.

W Might And Magic VIII moja drużyna i ja, wampir jakich mało, śmigaliśmy po planach żywiołów, tylko po to, by jeszcze na chwile, na moment, ten świat się nie rozpadł.

W Armageddons Blade poprowadziłem Gelu do zdobycia Miecza Armageddonu w najtrudniejszej kampanii, w jaką miąłem okazje grac, w Shadow Of Death Kilgor otrzymał Miecz Mrozu po całych nocach spędzonych na ultra trudnych kampaniach Shadow Of Death.

W Herosie IV dowiedziałem się, ze doprowadziłem Enroth do śmierci przez Armageddon, ale postanowiłem odbudować wszystko na nowo w nowym świecie, do którego udało nam się uciec. Tak tez, od rycerzy, poprzez mojego ukochanego Glaudotha półmartwego, kończąc na pirackich wybrzeżach, odbudowałem stary Ład na nowej planecie.

A teraz dowiedziałem się, że historia "mojego" świata nie będzie kontynuowana, a on tak po prostu zniknął wraz z 3DO... Czyżby autorzy HoMM V nie znali zupełnie losów starego świata i postanowili o nim zapomnieć, by nie musieć zagłębiać się w przeszłe dzieje Heroes’ów? :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem także.

1.Heroes V nie jest dak grywalne jak TRÓJKA.

2.Wspomniana już wielkość map.

3.Trójwymiar pozbawia(przynajmniej mnie) orientacji w terenie.

4.Wymagania-o prostu makabra.Mam Athlon XP 2600,GeForce 5600 MX 256 VRAM,1024 RAM i na 640x480,wszystko na low i z opcją małej szczegółowości mapy tnie mie sie jak ch**era

5.Na początku nie wiadomo w jakim zamku są jakie potwory

6.Nigdzie chyba nie jest wytłumaczone dokładnie wyrażenia sfera,grupa,wiele itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem także.

1.Heroes V nie jest dak grywalne jak TRÓJKA.

Owszem, jest...

2.Wspomniana już wielkość map.

Mapy są w sam raz, przez trójwymiar wydają się inne

3.Trójwymiar pozbawia(przynajmniej mnie) orientacji w terenie.

Trójwymiar dodaje grze realizmu, w terenie jest się łatwiej zorientować. Dlaczego? Można obrócić kamerę i zobaczyć czy jakaś przeszkoda jest nie do przejścia.

4.Wymagania-o prostu makabra.Mam Athlon XP 2600,GeForce 5600 MX 256 VRAM,1024 RAM i na 640x480,wszystko na low i z opcją małej szczegółowości mapy tnie mie sie jak ch**era

To dziwne, bo u mnie na Pentium4 1,6 GhZ, Radeon 9250 128 mb ram, 768 Mb DDRam i 1024x768 na średnio-niskich gra chodzi płynnie :?

5.Na początku nie wiadomo w jakim zamku są jakie potwory

No to chyba nie masz orginalnej wersji gry bo w niej jest coś takiego jak instrukcja i opis jednostek i zamków

6.Nigdzie chyba nie jest wytłumaczone dokładnie wyrażenia sfera,grupa,wiele itp.

Jak już coś to "sfora"...Wytłumaczone jest w instrukcji...piracik?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.Wymagania-o prostu makabra.Mam Athlon XP 2600,GeForce 5600 MX 256 VRAM,1024 RAM i na 640x480,wszystko na low i z opcją małej szczegółowości mapy tnie mie sie jak ch**era

To dziwne, bo u mnie na Pentium4 1,6 GhZ, Radeon 9250 128 mb ram, 768 Mb DDRam i 1024x768 na średnio-niskich gra chodzi płynnie :?

5.Na początku nie wiadomo w jakim zamku są jakie potwory

No to chyba nie masz orginalnej wersji gry bo w niej jest coś takiego jak instrukcja i opis jednostek i zamków

6.Nigdzie chyba nie jest wytłumaczone dokładnie wyrażenia sfera,grupa,wiele itp.

Jak już coś to "sfora"...Wytłumaczone jest w instrukcji...piracik?

Mam oryginała za 79 złotych ale instrukcji nie lubie,tzn.w HeroesIII przed rozpoczęciem misji klikało sie na zamek PPM i wszystko było ładnie,schludnie,nie trzeba było nic w instrukcji szukać,s co to "sfery"-to literówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
HL2 miał być wspaniałym i wielkim przełomem w grach, na miarę HL1

Kto ci takich bajek naopowiadał? Że half-Life 1 był przełomem??? Toż to za to, ze nie był tym przełomem nie wszędzie oceniano go na max (w CDA dostał 9 o ile pamietam, za to że "nic nie wnosił" a tylko udoskonalił wszystko do perfekcij) Być moze chodził ci o to, że 2 nie była juz tak dobra (element zaskoczniea) jak 1 od razu po wydaniu.

Co do Heroes V - Jest to bardzo dobra gierka, która godnie zastapiła część 3. Celowo napisałem zastapiła, bo to niemal ta sama gra tylko w dzisiejszej oprawie (głowe dam, że gdyby dzisiaj wydawano Heroes 3 to wyglądał by nieaml identycznie;p i w treści i formie). Nie można w tej grze znaleść wiekszych błędów, ale mam pewne drobne zastrzeżenia co do samej rozgrywki (zabrakło mi tu paru ułatwień). ale według mnie najważnieszy element gry, czyli sama walka - jest najlepiej dopracowana ze wszystkich serii i choćby za to pokusił bym sieo ta 10, ale ocena 9+ jest chyba tutaj najwłaściwsza. Mysle, że wpływ na taka ocene miał jeszcze 1 fakt - Nieszczęsna 4, której na wyrost dano 9 (chyba z sentymentu) i nie chciano znowu zawyżać oceny ze względu na stare czasy. Gdyby V była IV to pewnie i miała by i 10 oczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginała za 79 złotych ale instrukcji nie lubie' date='tzn.w HeroesIII przed rozpoczęciem misji klikało sie na zamek PPM i wszystko było ładnie,schludnie,nie trzeba było nic w instrukcji szukać,s co to "sfery"-to literówka[/quote']

Co? Nie lubi się instrukcji? To do kogo ma sie pretensje, do gry? Nie jest idealna bo nie ma wyjaśnionych terminów, a mi się instrukcji czytać nie chciało? Może by się tak czasami zajrzało do niej? Nie boj się, ona cię nie ugryzie, tylko pomoże wyjaśnić niektóre kwestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...