Skocz do zawartości

10-tki w CDA


Smuggler

Polecane posty

Diablo II - Moja ulubiona gra na PC, obraził bym sie gdyby 10 nie dostała ! :D

A ja muszę się szczerze przyznać.. W D2 grałem tylko bodaj 2 razy i... jakoś mi nie przypadło xD serio.. zazwyczaj Hack&Slashe mi nie wpadają w gust =/

Chessmaster 2000 - nie grałem, szachy wole z kumplem a nie z kompem

Szachy z kompem nigdy nie zastąpią roz(g)rywki z prawdziwym, realnym graczem. A jeśli ktoś nie ma kumpli,k tórzy potrafią grać w szachy? Albo nikt z otoczenia nie lubi? Ja mam o tyle fajnie, że zawsze mogę iść do brackiego =p

ET - troche pograłem, bo kumpel się tym podniecał ale po przejściu pare razy kampani wywaliłem (głównie przez lagi) moja ocena: 8

Wg mnie nie ocenia się gry na podstawie swojego połączenia z internetem =p to jak bym zagrał w tego Twojego Diablo po sieci z jakimś lichym modemem, a potem marudził, że się grać nie da bo strasznie tnie =p zresztą ja na modemie 56.6 pykałem nie niektórych serwerach aż miło! A mam wrażenie, że ty masz co najmniej neo, więc tym bardziej powinieneś sobie poradzić ze znalezieniem serka z miłym pingiem =]

A prawdę mówiąc ET to jedyna chyba gra która mnie osobiście potrafiła przykuć do internetu i monitora na kilka miechów. Jeśli chodzi o internetowe rozgrywki to dla mnie ET jest na drugim miejscu... zaraz po AA =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gość Kornel T.
Z tych wszystkich gier co wyszły od początku roku to nie wiem czy była jakaś bardziej odpowiednia gra od PREY'a godna dziesiątki. Więc dlaczego PREY nie dostał 10? Powiecie pewnie, że nie dostała bo nie zasłużyła.

Nie będę się wykłóciał, bo grałem jedynie w demo, a nie w pełną orginałkę... wydawało mi się, że faktycznie mogłaby być ta 10 dla tego tytułu, ale nie wiem jak gra ciągnęłaby się dalej więc nie będę tu może się wykłócał =]

10? Dla Prey? :shock: Co jak co, ale tu ewidentnie przesadziłeś :)

Heh, Prey to dla mnie taki Doom v3.5 [a może 3.6 :P ] i 8+ byłoby w sam raz. Mimo że na prawdę przyjemnie mi się w niego pocinało [ i w D3 też] nigdy nie dałbym więcej jak 8+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich gier co wyszły od początku roku to nie wiem czy była jakaś bardziej odpowiednia gra od PREY'a godna dziesiątki. Więc dlaczego PREY nie dostał 10? Powiecie pewnie, że nie dostała bo nie zasłużyła. To skoro ta nie zasłużyła to już żadna inna nie zasłuży. Bo co można jeszcze wymyśleć?

Teoretycznie powinien. Ale jakos tak naprawde to sam Qnik nie nominowal gry do 10-tki, a i jakos nikt za bardzo nie plakal, ze mu sie nalezy. Uwazam, ze 9+ to jednak dobra ocena, bo prey jest fajny... ale jednak CZEGOS mu do tej dychy brakuje. Sam nie wiem czego ale po ukonczeniu mialem jakis leciutki niedosyt, ze "fajne ale......."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, to SĄ wady ale szczerze mówiąc, w żadnym wypadku mi one nie przeszkadzają. W serię GTA gram od rewelacyjnej trójeczki i mogę powiedzieć, że przyzwyczaiłem się do tych śmiechawskich bugów [przenikanie, zapadanie itp.] i mi wydają się one być integralną częścią gry. Bo jeśli giera jest wypaśna to nie zwraca się uwagi na takie ''pomniejsze błędy'', co najwyżej może drgnąć kącik ust... ze śmiechu :D
Być może nowi gracze [tzn. początkujący, którzy zaczęli grać w czasach Shader Model 3.0 ] narzekają na te wszystkie wady techniczne, ale trzeba pamiętać, iż to wady TECHNICZNE. A mechanika gry [oprócz elementów simopodobnych] w żadnym wypadku nie kuleje.

Nie jestem początkujący, a jednak jeśli mam ocenić grę akcji, na dzień dzisiejszy to bez grafy na 8/9 nie mógłbym wystawić 10. I myśle że jakbyś popatrzył od tej strony, że gra na dychę musi być prawie idealna (całkowite ideały nie istnieją...), to także byś przyznał 9 SA.

Owszem, to JEST minus :)

Jak sam widzisz na oprawie się nie kończy...

Nie, nie o to mi chodziło. Miałem na myśli fakt, że jak do tej pory ten cały ''postęp'' zamyka się w dodawaniu typowej kosmetyki graficznej. Od dawna nie było żadnej rewolucji na miarę pierwszych Shaderów.

Dziś trudno wymyślić coś oryginalnego. Postęp zamyka się na grafice? Myśle że sztuczna inteligencja, oraz fizyka także idą do przodu. Niestety ale w GTA "kosmetyka" nie posunęła się do przodu...

A tak na marginesie:

Czy HL2 zasługiwał na 10/10?

Tak jak Ci kolega napisał. Zobacz kilka stron w stecz. Według mnie, zasługiwał.

Aha i żeby nie było wątpliwości. Jestem fanem serii GTA, i to tym bardziej nie pozwalałoby postawić San Andreas 10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-siątki powinny mieć gry takie jak:

HOMM V - III=V więc 10/10=10/10 a tak na serio świetna gra, a animacja wampirów to nie jest duży błąd, okienko rozbudowy miasta? To rzeczywiście jest babol, no ale nobody is perfect (nawet WoW czy oblivion)

Call of Duty (no cóż moze multi idealny nie był ale ten single...) sami mówiliscie ze 10/10 dostaje najlepsza gra w gatunku, a taką był CoD (do premiery CoD2)

Nie powinny dostać:

Monsters inc. (wiadomo...)

Nolf2 (lepsza jedynka)

GTA: SA (no i dobrze jej tak ze nie dostala) bo gra świetna ale bez tego czegoś co miało Vice City, no i ta afera...

A tak poza nawiasem to CDA: świetnie oceniacie nie ma naciąganych ocen ani zbyt niskich. Tak trzymać! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unreal - 10 tak, ale wcześniej należało się Final Fantasy i Falloutowi

Heroes - 10 idealna gra strategiczna

System Shock - ??

A of Empires 2 - ??

Homeworld - 9

NHL 2000- 7

Longest Jurney- 10 10 10 10! Najlepsza przygodówka!

Tony Howk 2 - 10

Tony Howk 3 - 9+

Monster inc. - ??

Diablo II - 10 - ta gra nie potrafi umrzeć - do czasu trójki :P

Deus EX - 8

Homeworld Cataclysm - ??

Dungeon Siege - 7

GTA 3 9 (9 za muzyke - FLASH BACK THE BEST)

GTA VC 8 (10 za muzyke - FLASH THE BEST)

NOLF 2 - ??

Chessmaster 2000 - ??

ET - ??

Far Cry ??

Oblivion ??

Po za tym, od zawsze za wysoko oceniacie gry... wszystkie 7-8 powinny dostać 5-6 (wg. opisywanej przez Was skali)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że TES IV: Oblivion NIE zasługuje aż na 10. Wystarczy popatrzeć na oceny innych czasopism/wortali - oceny ocierały się o 10, ale żeby od razu dać maxymalną ocenę? Recenzenci nie powinni być tacy rozrzutni - dla Obliviona od 9-9+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pamięta ktoś o Wh40k: DoW ?? jak dla mnie i pewnie dla kilku innych osób jest to jeden z najlepszych ( o ile nie najlepszy) RTS ostatniego czasu...

Jestem z Tobą. I jeszcze ten świetny, nieliniowy dodatek. Z kumplami na "sieci" grzaliśmy ta gierkę przez jakąś dobę aż zasneliśmy ze zmęczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unreal - 10 tak' date=' ale wcześniej należało się Final Fantasy i Falloutowi

Heroes - 10 idealna gra strategiczna

System Shock - ??

A of Empires 2 - ??

Homeworld - 9

NHL 2000- 7

Longest Jurney- 10 10 10 10! Najlepsza przygodówka!

Tony Howk 2 - 10

Tony Howk 3 - 9+

Monster inc. - ??

Diablo II - 10 - ta gra nie potrafi umrzeć - do czasu trójki :P

Deus EX - 8

Homeworld Cataclysm - ??

Dungeon Siege - 7

GTA 3 9 (9 za muzyke - FLASH BACK THE BEST)

GTA VC 8 (10 za muzyke - FLASH THE BEST)

NOLF 2 - ??

Chessmaster 2000 - ??

ET - ??

Far Cry ??

Oblivion ??

Po za tym, od zawsze za wysoko oceniacie gry... wszystkie 7-8 powinny dostać 5-6 (wg. opisywanej przez Was skali)[/quote'] Facet przesadzasz! Wszystkie gierki, co dostaly 7-8 powinny miec 5-6?! To CDA musialoby wprowadzic dla slabszych gier oceny ujemne; np. dla Mortyra 2: -2/10. :P Z Oblivionem się zgadzam (patrz wyzej), ale zeby stawiac "??" przy takich grach jak Far Cry (kladzie na lopatki HL2 i Dooma 3) i System Shock (zasluzona 10, dla fanow tego gatunku SS jest idealem ;)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet przesadzasz! Wszystkie gierki, co dostaly 7-8 powinny miec 5-6?! To CDA musialoby wprowadzic dla slabszych gier oceny ujemne; np. dla Mortyra 2: -2/10. :P Z Oblivionem się zgadzam (patrz wyzej), ale zeby stawiac "??" przy takich grach jak Far Cry (kladzie na lopatki HL2 i Dooma 3) i System Shock (zasluzona 10, dla fanow tego gatunku SS jest idealem ;)?

Faktycznie trochę przesadził =). A co do Far Cry to trzeba było się nieco wcześniej w dyskusje wcisnąć =). Lepsze od Dooma 3? Raczej tak, ale "kładzie na łopatki" to za dużo powiedziane. A HL2? Kładzie? Gdzie? Znów mi ktoś napisze że "wyszło z nienacka" i dlatego HL 2 nie dorasta pod żadnym względem? :-/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że TES IV: Oblivion NIE zasługuje aż na 10. Wystarczy popatrzeć na oceny innych czasopism/wortali - oceny ocierały się o 10, ale żeby od razu dać maxymalną ocenę? Recenzenci nie powinni być tacy rozrzutni - dla Obliviona od 9-9+

Portale często mają skalę procentową więc mają większe pole do manewru. Poza tym będe to powtarzać gdyż się z tym zgadzam: 10/10 otrzymuje gra najlepsza w swoim gatunku, a taki moim zdaniem jest Oblivion.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że TES IV: Oblivion NIE zasługuje aż na 10. Wystarczy popatrzeć na oceny innych czasopism/wortali - oceny ocierały się o 10, ale żeby od razu dać maxymalną ocenę? Recenzenci nie powinni być tacy rozrzutni - dla Obliviona od 9-9+

Portale często mają skalę procentową więc mają większe pole do manewru. Poza tym będe to powtarzać gdyż się z tym zgadzam: 10/10 otrzymuje gra najlepsza w swoim gatunku, a taki moim zdaniem jest Oblivion.

niestety nie moge się z tobą zgodzić ,otóż jako fan rpg czekałem na Obliviona (karmiony trailerami ,zapowiedziami ,itp) a kiedy w końcu wyszła... rozczarowałem się! .Owszem gierka jest dobra ,nawet BARDZO DOBRA ,ale tak jak F.E.A.R TYLKO Bardzo dobra ,najwyższą ocenę blokuje MASA błędów ,skalowanie się znajdowanego ekwipunku do poziomu bohatera ,i jeszcze całe mnóstwo baboli i niedociągnięć! (Wysokich wymagań jako minus nie wymieniam ,bowiem to szybko można obejść ,czy to upgradując kompa czy instalując Oldbliviona) , więc uważam że 9+ to maks dla tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest lepsza gra RPG od obliviona? No dobra, gdyby CDA miało skalę procentową to ja dałbym gdzieś 98%, ale jej nie ma. Jeśli Allor ją nominował i znalazł przynajmniej 2 osoby w redakcji co go poparły to znaczy, że to nie był chory wymysł kogoś kto się nie zna (vide: list "Allor musi odejść" CDA 09/2006)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steam- zgoda, ale co do liniowości... powiedzcie jaka gra co teraz wychodzi (głównie FPS) nie jest liniowa. Ale ta liniowość Valve wyszła mistrzowsko.

-Dlatego ja prawie nigdy nie zarzucam FPS'om liniowości :) Ale Steam jest skandalem, co to, mam obowiązek posiadania stałki, żeby zagrać??? A piraci grają już 1 dzień po premierze bez Steam'a??? Już za to powinno być góra 9... A jeszcze dodam, że gra jest zwyczajnie krótka. Ludzie się plują, że HL2 dostał "tylko" 9+, a FC "aż" 10. A FC jest dłuższy, ma też niewielką przewagę w innych elementach, jak grafika, ale to już kosmetyka. FC jest lepszy właśnie o tego plusa. No i ile można czekać na jedną grę? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Dlatego ja prawie nigdy nie zarzucam FPS'om liniowości :) Ale Steam jest skandalem, co to, mam obowiązek posiadania stałki, żeby zagrać??? A piraci grają już 1 dzień po premierze bez Steam'a??? Już za to powinno być góra 9... :P

Jestem jedną z ofiar Steam, ale wcale nie ujmuje za to samej grze. Miało to być zabezpieczenie. Prawda, nie udane, lecz do samej rozgrywki nie ma to nic.

A jeszcze dodam, że gra jest zwyczajnie krótka. Ludzie się plują, że HL2 dostał "tylko" 9+, a FC "aż" 10. A FC jest dłuższy, ma też niewielką przewagę w innych elementach, jak grafika, ale to już kosmetyka. FC jest lepszy właśnie o tego plusa. No i ile można czekać na jedną grę?

Niewielka przewaga w grafice? Ja jej nie zauważyłem. HL 2 ma conajmniej równorzędną oprawę, prócz tego ma przewagę w takich "kosmetycznych" elementach jak fizyka, multi (mówcie co chcecie Counter-Strike to część Half-Life), fabuła (nie jakoś bardzo, ale zawsze), także klimat jest niczego sobie. Aha jesli już mowa o grafice, Half-Life przy swojej cudownej oprawie posiada naprawdę niskie wymagania sprzętowe. Przed następną wiadomością proszę przeczytać dyskusje kilka stron wcześniej. Po co mamy się powtarzać =).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa napisał:

Jestem jedną z ofiar Steam, ale wcale nie ujmuje za to samej grze. Miało to być zabezpieczenie. Prawda, nie udane, lecz do samej rozgrywki nie ma to nic.

-No to respect man!!! Podziwiam cię na serio, bo ja się niesamowicie w* jak nie mogłem zagrać w orginała na własnym kompie... Do samej rozgrywki to nic nie ma, ale ocenia się całość, a nie tylko rozgrywkę. Inaczej CoD 1 i 2, Mafia czy GTA:SA dostałyby 10 bezapelacyjnie :P

Niewielka przewaga w grafice? Ja jej nie zauważyłem. HL 2 ma conajmniej równorzędną oprawę, prócz tego ma przewagę w takich "kosmetycznych" elementach jak fizyka, multi (mówcie co chcecie Counter-Strike to część Half-Life), fabuła (nie jakoś bardzo, ale zawsze), także klimat jest niczego sobie. Aha jesli już mowa o grafice, Half-Life przy swojej cudownej oprawie posiada naprawdę niskie wymagania sprzętowe. Przed następną wiadomością proszę przeczytać dyskusje kilka stron wcześniej. Po co mamy się powtarzać =).

-Według mnie grafika była nieco lepsza w FC. Ale to już kwestia gustu przecież. Ale co niby daje HL2 ta wspaniała fizyka??? Tylko dwa razy została wspaniale użyta- kiedy pół godziny szukałem akumulatora, i jak rozwalałem wszystkie owady zamiast iść po przedmiotach :lol: Niedosłyszałem co ten typek mówił :lol: A sama grywalność i tak jest lepsza w FC- choćby brak skryptów i nieporównywalnie większa swoboda działania. HL2 nie zasłużyło na 10 i tyle. Ale fabuła jest lepsza w HL2, to przyznaję, jednak w FC fabuła jest właściwie tylko dla uzupełnienia gry o historię :) I tak wyszło świetnie. Jeśli idzie o wymagania, to tu obie gry są na równi- jakbyś nie wiedział, to FC też ma wspaniale niskie wymagania :) Dlatego mogłem te gry przejść jeszcze na GF4mx 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...