Skocz do zawartości

10-tki w CDA


Smuggler

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gość Dark Knight

A ja się tak zastanawiam dlaczego Gothic II: Noc Kruka nie dostał dziesiątki?? Przecież seria Gothic to jedna z najpopularniejszych RPG. Rozbudowany świat możliwośc wyboru kształcenia postaci itp itd składają sie na naprawdę świętna gierkę (Gothic rulzzz)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel T.

Być może Gothic 3 nadrobi zaległości serii? :)

Z 10tkami to jest zawsze problem, bo trudno żeby np. fan RPG nie chciał maksymalnej oceny swojego ulubionego tytułu. Dlatego bardzo dobrze, że w CDA zanim gra dostanie 10/10 pomysł ten musi poprzeć przynajmniej trzech redaktorów. [[A gdzie byli Ci redaktorzy, jak dali 10/10 Monsters Inc. ?! :P :P ]]

Ja np. nie odkryłem magii Deus Exa, ale chętnie dałbym maksymalne wyróżnienie mojemu faworytowi czyli Total Annihilation :) Starek też powinien dostać 10/10, ale jak autor podczas pisania recenzji mógł wiedzieć, że StarCraft będzie w sercach graczy aż do dziś?

PS. Statsiarze, uspokoić się ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Gothica - większośc moich znajomych uznała że jestem od tej serii uzależniony(kilku stwierdziło nawet że mi odwaliło)Mieli trochę racji-Przeszedłem II ok 20 razy I jakieś 10,ale mimo to nie dałbym im więcej niż 9/9+ i zdaje się że w redakcji jest podobnie-nie ocenia się na zasadzie "MNIE się podoba więc do diabła z innymi" tylko uwzględnia to co inni gracze mogą o tym tytule powiedziec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel T.
Wracając do Gothica - większośc moich znajomych uznała że jestem od tej serii uzależniony(kilku stwierdziło nawet że mi odwaliło)Mieli trochę racji-Przeszedłem II ok 20 razy I jakieś 10,ale mimo to nie dałbym im więcej niż 9/9+ i zdaje się że w redakcji jest podobnie-nie ocenia się na zasadzie "MNIE się podoba więc do diabła z innymi" tylko uwzględnia to co inni gracze mogą o tym tytule powiedziec.

Troszkę bym się z tobą nie zgodził, ponieważ w reckach CDA dość często oceny fanów danego typu gry są zawyżane. Ostatnio najbardziej ugryzła mnie ocena 9+ dla RTSa Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie 2. Wg. mnie (czyli fana RTSów i osoby, która zaczytywała się swego czasu w Władcę Pierścieni) maksymalna ocena to 8+, ewentualnie mogło być 9 (naciągane). Ale 9+ to przegięcie. Cóż, czasami kogoś ponosi :) I tu nawet nie myślę o reckach EGMa, bo przygodówek nie trawię. Chodzi mi ogólnie o złą skalę ocen, bo nawet kiepskie gry rzadko kiedy dostają 5 albo 6. Zazwyczaj średnia gra to ocena w okolicach 7, a gry całkiem do niczego to okolice 2 i 1. Mało jest ocen 4-6, a dużo gier które na nie zasługują (choćby... Stubbs the Zombie=murowane 5).

Sorry za ten off-top, ale akurat taie przemyślenia przyszły mi do głowy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację są przypadki że ktoś się uprze i nie da oceny +/- ale czasem jest to słuszne podejście(vide eld,recenzja BiA)Grałem w tą gre i choc ludzie powtarzali stereotyp że gra cud miód itd to ocena jaką dostała była na miejscu.

A propo kto dziś o BiA pamięta...(pewnie się ktos znajdzie ale to głównie przez dodatki i zapowiedzi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel T.
Masz rację są przypadki że ktoś się uprze i nie da oceny +/- ale czasem jest to słuszne podejście(vide eld,recenzja BiA)Grałem w tą gre i choc ludzie powtarzali stereotyp że gra cud miód itd to ocena jaką dostała była na miejscu.

A propo kto dziś o BiA pamięta...(pewnie się ktos znajdzie ale to głównie przez dodatki i zapowiedzi)

Eeee :P Nie przesadzaj że nikt nie pamięta :)

Chociażby ja i mój wujek jesteśmy umiarkowanymi fanami tej gry :) on przeszedł ją aż 5 razy :shock: ja w sumie ''tylko'' dwa (tu chodzi o wszystkie poziomy trudności!!)

Oczywiście nie twierdzę że to rewelacyjna giera, ale jeśli BIA ma dostać 7 a taki Commandos (FPS) 8 [nie mam pojęcia za co ta ósemka!!] to ja wysiadam :P:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starek też powinien dostać 10/10, ale jak autor podczas pisania recenzji mógł wiedzieć, że StarCraft będzie w sercach graczy aż do dziś?

Oj tak.. to wydaje mi się największą bolączką - SC nie dostał 10/10 a jest to po dziś dzień gra legenda nie tylko w gatunku. Aż dziw bierze, że nie ma 'dwójki' =/

Ale... koniec zjeżdżania z tematu... ja do ocen podchodzę w ten sposób, że jeśli mnie dany typ gry nie interesuje to nie marudzę na oceny, bo się na tym najzwyczajniej nie znam i tyle. Jak gra dostanie 10 to zainstaluję sobie demko i zobaczę czy warto, ale... oceny są wrażeniami autora recki, więc nie każdemu będą pasować.

I jeszcze jeśli chodzi o dyszki gier to muszę powiedzieć, że taki Unreal to nie przyciągnął mnie na długo do kompa =/ ale nie powiem - gra świetna i może się podobać =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - a według mnie to ostatnią grą, która nie dostała dychy było GTA:SA - no ludzieno- jak to możliwe jest!! - TO CIĄGLE NIE DAJE MI SPOKOJUuuu....

Była już o tym dyskusja i odpowiedziałem tak:

na 10-tkę zasługuje również Rome- total war

Na tyle jasne argumentowanie tej dychy że mnie oślepiło i go nie zauważyłem :-/. Posiadam Rome, jak i Shoguna. Oczywiście dla fana RTS jest to wyborna propozycja, lecz 10? Nie, to nie to...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel T.
Całkowicie się zgadzam że gra bardzo dobra (toż to w końcu Grand Theft Auto). Lecz 10 dla San Andreas nie byłoby uczciwą oceną :-/. O ile trzecia część w chwili wydania naprawdę coś wniosła, była pewnego rodzaju objawieniem, a praktycznie każdy aspekt był dopracowany przynajmniej bardzo dobrze, to SA takim programem już nie dokońca jest. Sam piszesz o grafice, a to nie jest dobrze kiedy pod takim względem gra się wręcz cofa w rozwoju. A przecież jest jeszcze pogorszone sterowanie i praca kamery. Także fizyka na dzień dzisiejszy powinna być choć trochę lepiej dopracowana. Ale oprócz tego mamy wolność, wielkie przestrzenie, ciekawy klimat, no i oczywiście wiadra grywalności. Niestety jednak ma o kilka wad za dużo by mówić o 10, a szkoda...

Akurat te wady, co wymieniłeś, o niczym nie świadczą (fizyka, grafika, praca kamery) bo, według mnie, to właśnie TE wady są takim dopełnieniem klimatu GTA [może niektórym się wydaje, że bredzę, ale pomyślcie sobie: GTA na silniku Unreal engine 3.0 z najnowszym Havokiem? Trudno sobie to wyobrazić? Wydaje mi się, że ta gra straci dość dużo z klimatu gdy programiści zaimplementują najnowsze rozwiązania. Bardzo dobrze, że narazie nie zapowiada się żadna rewolucja {silnik GTA 4 już teraz nie poraża pięknem}].

Co do 10 dla Rome:TW - popieram przedmówcę. Ta gra nie zasługuje na 10 w żadnym wypadku, choć jest naprawdę bardzo dobra.

PS. Ostatnio przeglądałem stare CDA i natrafiłem na Gamewalker o Doomie 3. Heh, ale rewelacje tam przeczytałem :) Ponoć kilka osób z redakcji chciało dać mu 10/10! Ale by była draka, he he :D I to właśnie świadczy najlepiej o trudności przyznawania dziesiątek: z jednej strony jesteś pod wpływem emocji ''super tytułu'' a z drugiej strony musisz być rzetelny i spojrzeć w przyszłość. Niestety, ten element dość często kuleje na łamach CDA [pisałem o tym kilka postów wyżej] ale czego tu oczekiwać, człowiek to nieomylna istota :)

PS2. 8+ dla Dooma 3 było [według mnie] jedną z najbardziej rzetelnych ocen w całej historii pisma [jeśli chodzi o głośne tytuły]. Kto się ze mną nie zgodzi, ten się po prostu nie zna :P :P :P :P

PS3. 10/10 dla GTA: San Andreas byłoby jednak chyba najlepszym wyjściem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te wady, co wymieniłeś, o niczym nie świadczą (fizyka, grafika, praca kamery) bo, według mnie, to właśnie TE wady są takim dopełnieniem klimatu GTA [może niektórym się wydaje, że bredzę, ale pomyślcie sobie: GTA na silniku Unreal engine 3.0 z najnowszym Havokiem? Trudno sobie to wyobrazić? Wydaje mi się, że ta gra straci dość dużo z klimatu gdy programiści zaimplementują najnowsze rozwiązania.

Ej no przepraszam. Mam rozumieć, że brak postępu w rozwiązaniach graficznych uważasz za... plus? Taa... 'Wiecie co? HL2 jest biedny od kiedy ma taką bajerancką grafę i fizykę... to nie to co HL. Dwójka jest bebefe'... dla mnie logiki brak.

Wg. mnie seria powinna się rozwijać, a co za tym idzie powinna polepszać swoje walory graficzne. Takie braki zmian w grafie mogą chyba tylko występować w dodatkach i mission packach (a i tak są mile widziane) =]

Chyba nie powiesz mi, że GTA3 jest głupie dlatego, że ma inną grafikę niż 'dwójka' albo 'jedynka' i przez to traci klimat? =)

(...) ale czego tu oczekiwać, człowiek to nieomylna istota :)

Chyba chciałeś napisać 'nie nieomylna istota =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te wady, co wymieniłeś, o niczym nie świadczą (fizyka, grafika, praca kamery) bo, według mnie, to właśnie TE wady są takim dopełnieniem klimatu GTA [może niektórym się wydaje, że bredzę, ale pomyślcie sobie: GTA na silniku Unreal engine 3.0 z najnowszym Havokiem? Trudno sobie to wyobrazić?

PS3. 10/10 dla GTA: San Andreas byłoby jednak chyba najlepszym wyjściem.

Mi się właśnie takie GTA marzy! =) Niestety ale jeśli GTA dalej będzie "dbać o klimat" w ten sposób, to seria się stoczy, i skończy szybko... Nie wiem czy to tylko moje wrażenie (chyba nie), ale pod względem technicznym San Andreas się wręcz cofnęło w rozwoju. Pewnie to i zasprawą konsoli, ale nie ma usprawiedliwienia. I dalej stoje murem za moją wcześniejszą wypowiedzią. Gra jest świetna, lecz nie jest tym czym było GTA 3, lub Vice City.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do GII: NK... To jest DODATEK a więc jest tylko pakietem do podstawki... A w gruncie rzeczy ten dodatek nie wnosi aż tyle (ale jednak sporo) żeby wznosić oczy ku niebu... Gdyby GII bez Nk był tak rozbudowany jak z dodatkiem wtedy podejrzewam że dostałby 10 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te wady, co wymieniłeś, o niczym nie świadczą (fizyka, grafika, praca kamery) bo, według mnie, to właśnie TE wady są takim dopełnieniem klimatu GTA [może niektórym się wydaje, że bredzę, ale pomyślcie sobie: GTA na silniku Unreal engine 3.0 z najnowszym Havokiem? Trudno sobie to wyobrazić? Wydaje mi się, że ta gra straci dość dużo z klimatu gdy programiści zaimplementują najnowsze rozwiązania. Bardzo dobrze, że narazie nie zapowiada się żadna rewolucja {silnik GTA 4 już teraz nie poraża pięknem}].
Nie chodzi o brak wodotrysków graficznych, a błędy/przekłamania w SA. Nie chodzi o nierealne fizyczne zachowania pojazdów w grze, tylko np. o zapadające sie w asfalt samochody i ludzi, odlatujące nad ocean samochody (przy jednym z mostów, kiedy tylko zaszła stłuczka, każdy kolejny nadjeżdżający wóz uderzał w poprzednie i jakimś cudownym trafem odlatywał ku zachodzącemu słońcu xD). Praca kamery nie jest minusem gry? No to co w takim razie jest według Ciebie minusem?

Zgadzam się, że implementacja do serii w/w silnika Unreal i Havok'a mogłaby tą grę zniszczyć (chociaż można by zaryzykować, kto wie :twisted: ). Na to się jednak nie zanosi, wystarczy spojrzeć na poprzednie części - każda kolejna to niemalże ten sam silnik, z poprawkami. Nic ewolucyjnego, po prostu to, czego tej grze potrzeba.

Co do tej oceny GTA: SA, pisałem o tym stronę czy dwie wcześniej, zajrzyj tam, nie będę dublował postów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel T.
Nie chodzi o brak wodotrysków graficznych, a błędy/przekłamania w SA. Nie chodzi o nierealne fizyczne zachowania pojazdów w grze, tylko np. o zapadające sie w asfalt samochody i ludzi, odlatujące nad ocean samochody (przy jednym z mostów, kiedy tylko zaszła stłuczka, każdy kolejny nadjeżdżający wóz uderzał w poprzednie i jakimś cudownym trafem odlatywał ku zachodzącemu słońcu xD)

Owszem, to SĄ wady ale szczerze mówiąc, w żadnym wypadku mi one nie przeszkadzają. W serię GTA gram od rewelacyjnej trójeczki i mogę powiedzieć, że przyzwyczaiłem się do tych śmiechawskich bugów [przenikanie, zapadanie itp.] i mi wydają się one być integralną częścią gry. Bo jeśli giera jest wypaśna to nie zwraca się uwagi na takie ''pomniejsze błędy'', co najwyżej może drgnąć kącik ust... ze śmiechu :D

Być może nowi gracze [tzn. początkujący, którzy zaczęli grać w czasach Shader Model 3.0 ] narzekają na te wszystkie wady techniczne, ale trzeba pamiętać, iż to wady TECHNICZNE. A mechanika gry [oprócz elementów simopodobnych] w żadnym wypadku nie kuleje.

Praca kamery nie jest minusem gry?

Owszem, to JEST minus :)

No to co w takim razie jest według Ciebie minusem?

W GTA: SA najbardziej wkurzyły mnie misje samolotowe [przyznam się, że treningu na lotnisku sam nie przechodziłem] i elementy simopodobne. Durne też było zakończenie (ostatnie misje)

I to są właściwie jedyne minusy tej produkcji [w kwestii grywalności, bo błędy techniczne przy tak wielkiej produkcji są nieuniknione]

Mam rozumieć, że brak postępu w rozwiązaniach graficznych uważasz za... plus?

Nie, nie o to mi chodziło. Miałem na myśli fakt, że jak do tej pory ten cały ''postęp'' zamyka się w dodawaniu typowej kosmetyki graficznej. Od dawna nie było żadnej rewolucji na miarę pierwszych Shaderów. Owszem, te najdroższe tytuły (Oblivion, Crysis) mogą pochwalić się technologiami ale co z tego, skoro liczne pomniejsze tytuły wyglądają dalej beznadziejnie a chodzą jak ślimaki :P Już nie będę się rozdrabniał rozważaniami na temat optymalizacji silnika itd. ale najnowsze efekty graficzne powinny być dostępne dla wszystkich, nie tylko dla nielicznych.

'Wiecie co? HL2 jest biedny od kiedy ma taką bajerancką grafę i fizykę... to nie to co HL. Dwójka jest bebefe'... dla mnie logiki brak.

Masz absolutną rację :) Rzeczywiście, w przypadku HL2 nowoczesna grafika nie zniszczyła w żadnym wypadku gry.

Tylko mam nadzieję, że grafa w GTA 5 ( :P ) będzie właśnie takim HL2, który wyglądał świetnie, działał nawet na zabytkowych kompach i nie odejmował ani krzty grywalności w stosunku do poprzedników.

A tak na marginesie:

Czy HL2 zasługiwał na 10/10?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, to SĄ wady ale szczerze mówiąc, w żadnym wypadku mi one nie przeszkadzają. W serię GTA gram od rewelacyjnej trójeczki i mogę powiedzieć, że przyzwyczaiłem się do tych śmiechawskich bugów [przenikanie, zapadanie itp.] i mi wydają się one być integralną częścią gry. Bo jeśli giera jest wypaśna to nie zwraca się uwagi na takie ''pomniejsze błędy'', co najwyżej może drgnąć kącik ust... ze śmiechu :D
Ok, Tobie nie przeszkadza, ale to są bugi/niedoróbki, na które nie można przymykać oka, a ocena powinna być obniżona (bo niestety, na moje oko trochę jest tego za dużo). San Andreas to już trzecia część serii w 3D, więc Rockstar mogło się zająć tymi, jak to ująłeś, "pomniejszymi błędami". Chyba, że jest to ponad możliwości obecnego silnika GTA.
Być może nowi gracze [tzn. początkujący, którzy zaczęli grać w czasach Shader Model 3.0 ] narzekają na te wszystkie wady techniczne
You talking to me, huh :twisted: ? (GTA Series Player - from GTA 1 to San Andreas 8) )
ale trzeba pamiętać, iż to wady TECHNICZNE.
Wady i to dość spore. No i 10 poszło w krzaki, niestety...
W GTA: SA najbardziej wkurzyły mnie misje samolotowe [przyznam się, że treningu na lotnisku sam nie przechodziłem] i elementy simopodobne. Durne też było zakończenie (ostatnie misje)

I to są właściwie jedyne minusy tej produkcji [w kwestii grywalności, bo błędy techniczne przy tak wielkiej produkcji są nieuniknione]

Gra z takim budżetem, sprzedawana za takie pieniądze (nie twierdzę, że żałuję wydania tych przeszło 200 stówek, ale to lekkie przegięcie), powinna być pod względem technicznym dopieszczona. A jak się twórcom nie udało, to spuścić z ceny.
A tak na marginesie:

Czy HL2 zasługiwał na 10/10?

Cofnij się parę stron (znowu ;) ), już się w tej kwestii wypowiadałem, wybacz, ale nie chce mi się powtarzać :) .

Edit do postu poniżej:

No to się rozumiemy :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel T.
Chyba, że jest to ponad możliwości obecnego silnika GTA.

I to jest najpewniej odpowiednie wytłumaczenie tych błędów, bo wątpię, że Rockstar dopieszczając grę w kwestii fabuły, misji i przede wszystkim kapitalnej muzyki ''zapomniało'' o grafice i bugach.

You talking to me, huh :twisted: ? (GTA Series Player - from GTA 1 to San Andreas 8)

He he, to nie było w żadnym wypadku nawiązanie do Ciebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich gier co wyszły od początku roku to nie wiem czy była jakaś bardziej odpowiednia gra od PREY'a godna dziesiątki. Więc dlaczego PREY nie dostał 10? Powiecie pewnie, że nie dostała bo nie zasłużyła. To skoro ta nie zasłużyła to już żadna inna nie zasłuży. Bo co można jeszcze wymyśleć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich gier co wyszły od początku roku to nie wiem czy była jakaś bardziej odpowiednia gra od PREY'a godna dziesiątki. Więc dlaczego PREY nie dostał 10? Powiecie pewnie, że nie dostała bo nie zasłużyła.

Nie będę się wykłóciał, bo grałem jedynie w demo, a nie w pełną orginałkę... wydawało mi się, że faktycznie mogłaby być ta 10 dla tego tytułu, ale nie wiem jak gra ciągnęłaby się dalej więc nie będę tu może się wykłócał =]

To skoro ta nie zasłużyła to już żadna inna nie zasłuży. Bo co można jeszcze wymyśleć?

Wiesz, że 5 lat temu ludzie tak samo myśleli? I 10 lat temu? Wszystko wymyślone - już nie będzie nic nowego... na szczęście wizje takich jasnowidzów się nie ziściły... dlaczego Twoja wizja miałaby być prawdziwa? =p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dychy:

Unreal - należało się, tak samo jak Quakowi i StarCraftowi i wielu innym które przed nim nie dostały

Heroes - też zasłużona dziesiątka

System Shock - nie grałem

A of Empires 2 - nie grałem

Homeworld - Niezły ale po jakimś czasie mi sie znudził, moja ocena 8+

NHL 2000- nie grąłem

Jurney- -II-

Tony Howk 2/3 - mnie to zbytnio nie pociąga, taka rozbudowana zręcznościówka 9 max

Monster inc. - grałem ^^ ale tyej grze nawet 7 sie nie należało, dobry żart z tą 10 :/

Diablo II - Moja ulubiona gra na PC, obraził bym sie gdyby 10 nie dostała ! :D

Deus EX - zgubiłem płytę...

Homeworld Cataclysm - jak tylko będzie w CDA/ jakiejś taniej serji to z chęcią zagram

Dungeon Siege - nudne i trudne, może dlatego, że miałem samych magów w teamie, zraziłem sie do tej gry, Diablo było bardziej klimatyczne i rozbudowane moja ocena 7+

GTA 3 i VC - nie podoba mi sie ta seria, znaczy niezła gierka ale nie jakaś na prawde super, juz bardziej mi sie podobało pierwsze GTA :D ale VC przeszedłem prawie całe. moja ocena GTA 3 7+ GTA:VC 9

Neverwinter - nie grałem

NOLF 2 - nie grałem ale chętnie zagram

Chessmaster 2000 - nie grałem, szachy wole z kumplem a nie z kompem

ET - troche pograłem, bo kumpel się tym podniecał ale po przejściu pare razy kampani wywaliłem (głównie przez lagi) moja ocena: 8

Far Cry - jest na mojej liście gier które musze kupić jak zrobie upgrade kompa

Oblivion - Nie grałem bo by mi nie poszedł a morrowind był nudny

WoW - grałem na prywatnym i niespecjalnie...

to chyba wszystkie 10 jak będzie jakaś nowa to tu napiszę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...