Skocz do zawartości

10-tki w CDA


Smuggler

Polecane posty

Ukończyłem tą grę. Nudy nie stwierdzono. Reszta wybrała inne gierki, bo nie radziła sobie z poziomem trudności. To też jest możliwe, co nie?

Ale znudzić także się mogli. Mnie osobiście gra przestała się podobać od momentu gdzie wkroczyły mutanty, zepsuły ten tropikalny klimat.

Podaj konkretne przykłady, skoro tak strasznie wiele razy to już było.

Dokładnie takiej samej nie ma, ale chyba przyznasz że heros ratujący świat (jak i motyw kobiety) jest spotykany dość często.

10 zasłużona. Gra była kompletnym zaskoczeniem, zmiotła na jakiś czas z umysłów wielu graczy marzenia o Half-Life 2 czy Doomie 3, o Quake'u 4 już nie wspominając. Jeśli ta gra nie zasłużyła na swoją ocenę, no to nie wiem czego oczekiwać od FPS-a. Bo ten mi w zupełności wystarcza, i to z nadwyżką :P .

Żeby mnie ktoś źle nie zrozumiał, nie jestem antyfanem Far Cry, jestem poprostu obiektywny, gra jest bardzo dobra. Nawet bym rzekł że fenomenalna, czy zasłyguje na 10 to sprawa recenzenta. Jednak odkąd istnieje HL 2 są dla mnie 2 opcje: obie gry dostają 9+, lub obie dostają 10. Chciałbym jeszcze na coś zwrócić uwage:

Gra była kompletnym zaskoczeniem

Denerwuje mnie takie argumentowanie (choć niestety jest wszechobecne). Grę trzeba ocenić obiektywnie, to że HL 2 nie spełnił czyiś oczekiwań jest minusem? To znaczy że potencjalna kontynuacja np. Diablo, już jest skazana na porażke, bo nie wierze by po tak świetnej "dwójce", 3 część wszystkich uszczęśliwiła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Diablo, już jest skazana na porażke, bo nie wierze by po tak świetnej "dwójce", 3 część wszystkich uszczęśliwiła.

Akurat w tym przypadku tak nie bedzie :) Jeszcze nie widzialem chocby przecietnej gry Blizzarda...

Przeciętnej nie, a czy HL 2 jest przeciętny? Chciałbym choć zwrócić uwage na WarCrafta 3, były ostre sprzeciwy, niektórzy twierdzili że gra nawet na 10 zasługuje. Co dostała? 8+, więc raczej nie spełniła każdego oczekiwań. Te dyszki najchętniej by przyznawali młodzi gracze którzy wcześniejszych czesci nie widzieli. A reszta raczej by pozostała przy 8 lub 9.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Nie rozumiem dlaczego ludzie, klocacy sie o to, ktory fps jest najlepszy wymieniaja tylko dwa tytuly (FC i HL2). I znowu moge niektorych zaskoczyc (tak jak wtedy gdy napisalem ze FC wg mnie nie zasluguje na dyche). Zaskoczyc, dlatego ze moim zdaniem Riddick jest lepszy od wyzej wymienionych tytulow. I napisalbym, ze gra zasluguje na 10 gdyby nie to ze jest krotka. 2 misje wiecej i dycha od reki. Za co?

Za klimat, zerwanie z liniowoscia, roznorodnosc, elementy skradanek i bijatyk, mozliwosc wykonywania zadan od wspolwiezniow (jak w RPG), piekna grafike, idealna oprawe audio, udzial aktorow i muzyka (Xzibit, jeden z moich ulubionych wykonawcow), znakomite animacje, dialogi i pare innych rzeczy, ktore sobie przypomne przechodzac piaty raz te wspaniala gierke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dycha.....???? Jak dla mnie to disciples 2 bunt elfow, Heroes of Might and Magic 3 Armageddons blade i Command & Conquer Red Alert 2 Yuri's Revenge.... Ahh... Stare tytuly ale ciagle do nich wracam.... No i jeszcze dalbym 10 Diablo I i II... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Oblivionowi 10 sie nie nalezy. Fakt, przykuwa do komputera na dlugie godziny, grafika to cud, miod i orzeszki a w dodatku juz teraz powstaje masa modow, ktore znacznie wydluza jej zywotnosc, ale: nie jest to zaden przelom. Posiada pare bardzo irytujacych wad (skalowanie przedmiotow to tragedia- po co mam lazic po jaskiniach, skoro nie znajde tam ani zadnych gor zlota, ani nawet jakiejs lepszej broni/pancerza <no, chyba ze mam wysoki lvl>) a fabula (choc calkiem niezla) nie jest tez czyms pokroju Wrot Baldura. Oblivion jest gra bardzo dobra -ba, jest gra swietna- ale nie jest doskonala i dlatego zasluguje na mocna dziewiatke.

Aha Oblivon ma jeszcze jedna wade- uzaleznia xDD (<-- to emota jest :P).

~GQ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

)>]Male wyjasnienie. Bunt elfow i Armageddon blade sa dodatkami. I to nie takimi, ktore zmieniaja rozgrywke na wieksza skale, tylko poprostu przedluzaja rozgrywke. To tak jakby pierwsze Simsy dostaly dyche i kazdy dodatek tez by ja dostal.
Qrde... Po prostu mowie ktorym grom bym dal dyche... Nawet jesli sa z jakimis dodatkami to wlasnie dzieki nim gra widocznie w/g mnie zasluguje na taka a nie inna ocene... To jest tylko moje zdanie wiec... Kazdy moze inaczej sobie to zinterpretowac...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze na coś zwrócić uwage:
Gra była kompletnym zaskoczeniem

Denerwuje mnie takie argumentowanie (choć niestety jest wszechobecne). Grę trzeba ocenić obiektywnie, to że HL 2 nie spełnił czyiś oczekiwań jest minusem?

Po pierwsze, nie ma czegoś takiego jak obiektywna ocena. Każda ocena jest subiektywnym wrażeniem oceniającego.

Teraz wyjaśnię argument "zaskoczenia".

Otóż Far Cry pojawił się bez szumnych zapowiedzi, sporej ilości trailerów, reklamy itp. Bodajże po ukazaniu się dema w serwisach o grach zaczęły się pojawiać pojedyncze opinie, że "może to być spore zaskoczenie w tym roku". No i fajnie, gra w końcu wyszła, bez zawirowań, niepotrzebnych skandali, dyskryminowania graczy nie posiadających dostępu do internetu. Śmiem twierdzić, że ta gra bardziej zmieniła FPS-y (o ile można mówić o zmianie). Tak, to jest dla mnie plus.

Half-Life 2. Niemal pełna odwrotność tego co napisałem powyżej. Obiecywanie cudów na kiju, przełomu w FPS-ach który wprowadzi ta gra, trailerów od groma, reklama, reklama, reklama, aż do przesady (jak dla mnie). Potem afera z wykradnięciem kodu (w którą to za bardzo mi się nie chce wierzyć, ale może niepotrzebnie wietrzę teorię spiskową), powodująca opóźnienie. No i Steam. Sorry, ale ja się w to nie bawię :x . Rozumiem, miało to zapobiec piractwu, ale o ile się orientuję, to w kilka dni po premierze ukazały się pirackie kopie tej gry. I to niepotrzebujące rejestracji via internet. I po co to całe utrudnianie było :? ? W moim mniemaniu na nic, ale to już sprawa producenta, swoje zyski i tak osiągnął. Tak czy inaczej, za wyżej wymienione minus dla Half-Life'a 2, bo tak szumnie obiecywanej rewolucji jednak nie przyniósł.

Nie jestem oczywiście zdania, że Half-Life 2 to totalny gniot, tego bym w życiu nie powiedział. Po prostu w mojej ocenie zasłużył na to 9+, ale nie na 10. Za to Far Cry zasłużył na 10. Moja, subiektywna (a jakże), opinia :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam (pierwszy post)

Może walnę ni z gruchy, ni z pietruchy, ale męczy mnie jedna rzecz, a mianowicie: Skala ocen to w CDA 0 - 9+. Dziesiątka to nie jest już ocena, tylko, chmmm, wyróżnienie. Wiem, że mimo wszystko dycha zobowiązuje do bycia super hiper, ale nie lepiej by było, gdyby to znaczek jakości miał takie wymogi? Oczywiście, to tylko moja subiektywna ocena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić, że ta gra bardziej zmieniła FPS-y (o ile można mówić o zmianie). Tak, to jest dla mnie plus.

Oczywiście to byłby plus. O jakiej zmianie mówisz =). Bo jedyną innowacją był silnik oferujący wielkie przestrzenie. Według mojej subiektywnej oceny te przestrzenie nie mają takiego wpływu na rozwój gier jak silnik fizyczny z... Half-Life 2. Havoc już jest stosowany, bądź przymieżany do różnych tytułów, a wielkie lokacje z FC... Poczekamy. I jak już mówiłem, nie twierdze że Far Cry jest gorszy, twierdze raczej że te 2 tytuły są równorzędne. A reklamy, trainery itp. Mają wpływ na tylko na oczekiwania a nie na rozgrywkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Far Cry wyszedł przed HL2 - to była jego przewaga. Gdyby to Half Life wyszedł pierwszy, to pewnie o Far Cry'u już byśmy zapomnieli zachwycając się haflajfowską fizyką, grafiką, itp. A tak FC zawyżył poprzeczkę dla HL2... A ten chyba nie do końca ją przeskoczył... Osobiście jestem wielkim fanem FC. Gra zachwyciła mnie przede wszystkim grafiką (ehhh.. te plaże) i swobodą rozgrywki. Grywalnośc była ogromna... Dla mnie 10tka. A HL2? Cóż, świena grafika, fizyka, ale gdzie ten klimat? Niby jest, niby nawet dobry... ALe jakoś tak mnie nie zachwycił... 9tka. ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie, dycha NIE nalezala sie dla DS'a. Ostatnio kupilem ta gre, bo teraz po 25 zl. chodzi, zeby sprawdzic czy rzeczywisice jest taka dobra. NIE JEST! Przede wszystkim, denerwowwalo mnie ai towarzyszy. Walczacy w pierwszej lini rycerze, byli zdani na siebie, bo moj mag i moja luczniczka najwyrazniej byli slepi. Drugim powodem jest wdg. mnie, maly swiat, albo jak kto woli, zroznicowanie tegoz. Wychodze z jednej instancji, za chwile druga i tak w kolko. Moja ocena dla tej gry to 8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze 10 powinna dostac GTA: San Andreas. Grafika może i konsolowa ale ogolnie moze być. ale nie oto mi chodzi. Chodzi o swobode rozgwywki. To jest strzelanina symulator wyscigi i inne w jednym! Gdy po raz pierwszy gralem w San Andreas gralem bez przerwy(oczywiscie spalem jadlem sniadanie itp.:>)1,5 miecha. Nawet teraz sciagam z Azureusa tego Torrenta 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze 10 powinna dostac GTA: San Andreas. Grafika może i konsolowa ale ogolnie moze być. ale nie oto mi chodzi. Chodzi o swobode rozgwywki. To jest strzelanina symulator wyscigi i inne w jednym! Gdy po raz pierwszy gralem w San Andreas gralem bez przerwy(oczywiscie spalem jadlem sniadanie itp.:>)1,5 miecha.

Całkowicie się zgadzam że gra bardzo dobra (toż to w końcu Grand Theft Auto). Lecz 10 dla San Andreas nie byłoby uczciwą oceną :-/. O ile trzecia część w chwili wydania naprawdę coś wniosła, była pewnego rodzaju objawieniem, a praktycznie każdy aspekt był dopracowany przynajmniej bardzo dobrze, to SA takim programem już nie dokońca jest. Sam piszesz o grafice, a to nie jest dobrze kiedy pod takim względem gra się wręcz cofa w rozwoju. A przecież jest jeszcze pogorszone sterowanie i praca kamery. Także fizyka na dzień dzisiejszy powinna być choć trochę lepiej dopracowana. Ale oprócz tego mamy wolność, wielkie przestrzenie, ciekawy klimat, no i oczywiście wiadra grywalności. Niestety jednak ma o kilka wad za dużo by mówić o 10, a szkoda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. San Andreas mogło mieć 10, ale zabrakło dopieszczenia kilku szczegółów, że tak to ujmę. Owszem, jest przestrzeń, jest różnorodność zadań, mnogość pojazdów, pewne elementy RPG (co niektórym przeszkadza, ale mi akurat nie), wyraziste postacie, jakaś tam fabuła :) . Jednak trochę kuleje wykończenie techniczne - znikające tekstury (bolączka już od GTA 3, ale chyba tu bardziej widoczna niż wcześniej), miejscami debilne AI (gościu na skrzyżowaniu wbija Ci się w zderzak, po czym wysiada by wytargać Cię z wozu i zacząć bójkę), przekłamania grafiki (wbite do połowy w asfalt samochody, czy też ludzie). Za to niestety tej 10 być nie może.

Oby przy następnej grze tej serii było lepiej ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ponieważ jestem nowy( a co! :P ) pozwole sobie wypowiedzieć się na temat ostatnich dziesiątek w Cd-action jak także tych nieprzyznanych niesprawiedliwie:

1.Najbardziej zasłużona moim zdaniem dziesiątka Vice City (nie licząc pewnej garstki herosów). Gra jest fenomenalna! Nie licząc wowa, warcrafta 3, Sacriface i Dungeon Keepera 1 i Riddicka jest definitywnie najlepszą grą.

2. World of Warcraft to propably najlepsza gra świata nielicząc oczywiście jezusa chrystusa gier, grałem u kumpla zaledwie jak mi sie wydawało(no właśnie...) 10 minut, a radość z gry była niesamowita. Kumpel który także przyszedł do naszego kolegi nigdy nie grał w inne gry Komputerowe po za Diablo 2 i od razu spytał : ej gdzie można to kupić(tak naprawde chciał spiracić! :P) jak zwróciło jego uwage to uwieżcie mi to już jest fenomen. Powiedziałem no właśnie bo ta gra jest pożeraczką czasu bo tak naprawde grałem 2g. (podobno wydaje się człowiekowi, że czas szybciej leci im większa rozpieszcza nas przyjemność :D) No i jeszcze ten abonament...(

3. I tu miałem problem bo i Fc mi sie nasuwał, a było jeszcze ET. Jednakże ani jedna ani druga nie mogą równać się z Starcraftem.

Po prostu kolejna gra blizzarda zrobiona z jajami, niesamowicie wciągająca i prawdopodobnie najepsza strategia forever!

4. Po prostu z sentymentu (grałem w Diablo2 około zgadując 500g.)

chciałem o Diablo 2 przypomnieć. Gierka była jedną z tych przy, której grało się po nocach bez przerwy.

5. Far Cry to jedna z najlepszych gier na PC w kategori FPS. Niesamowicie długa(około 30 g.) której w końcu nie ukończyłem bo grałem na hardzie a w 20 i ostanim chapterze nie dało się poziomu zmniejszyć, ale głównie przez te głupie grubas w Wulkanie w ostatecznej walce. Nie wytrzymałem nerwówki :>. A sama gra jest perfekcjnie zrobiona i po prostu fajna.

6.ET czli 50 godz. darmowwego grania w fajnym i bardzo dynamicznym Fps-ie w którym jedyną wadą jest to, że początkujący gracz może mieć duże problemy.

7. Poprzednik Vice City GTA 3 to po prostu nieco gorsza starsza wersja, która tak jak dla porównania T-72 do nowego T-80 zasługuje na takie same uznanie.

8.FPS rewolucyjny, który jest dobrym shooterem w singlu i Bardzo dobrym w multi. Ale w smiglu odczuwalnie gorszy.

9.Na przygodówkach nie za bardzo się znam ale i one powinne mieć swoje chwile chwały, a więc The longest Journey powno było dostać i dostało 10-siątke.

10.Ostatnia moim zdaniem gra zasługująca na 10 to potwory i spłka :P

Wreszcie coś innego, czyli wyjątkowego i uważam, że skoro dostało to za coś musiało prawda? W końcu mało jest platformówek na PC-a.

Na koniec zostawiłem sobie moje rozczarowania i zaskoczenia wywołane 10-tkami i "nie dziesiątakmi"

najbardziej niezasłużone 10 w cd-action to wszystkie Tony hawki od 2 w góre(jedynka była pierwsza i rewolucyjne więc jej sie należało) także Dungeon siege, który mnie fana łupanek lub gier z nótką srytu rozczarował, to nawet za mało powiedziane, on mnie załamał.

Reszat gier niewspomnanych 10-siątki dostała najprawdopodobniej zasłużenie ale do tych pierwszych 10 się nie umywała.

A teraz chce wyrazić swoją złośc na temat 9+ lub 9 na, których miejscach powinny znajdować się soczyste dziesiątki.

1.Hitman Blood Money czyli gra marzeń każdego fana skradanek i nie tylko. Jest świetan, z*******a i wgniata reszte w ziemie, przeszedłem chyba z 10 raz i nie mam dość.

2. Riddick escape from butcher Bay czyli gra niespodzianka, która okazała się lepsza od tych wszystkich half-lifeów i doomów razem wziętych. Co do Far-Crya to grałem w obydie dość długo i uważąm, że Far Cry do riddicka się nie umywa, naprawde! Może Riddick jest krótszy (ok 12 godz. gry na hardzie 16 ) ale zato jaki jest niesamowity. ZAkończenie najlepsze jakie widziałem, które bije nawet Hitmana na głowe(niesamowita walka olbrzymim mechem, który ciągle puszcza nam jakieś uwagi jak coś zniszczymy w czasie niesamowitej podróży przez same centrum buthcer bay gdzie na uwage zasługuje też sam robot bo wygląda niesamowicie i gada niesamowicie:> tego po prostu nie da się opisać, a Finałowa walka z 2 robotami nowej generacji... no po prostu cudo! )Riddick to najlepszy FPS w jakiego kiedykolwiek grałem i Polecam gorąco bo można go kupić za zaledwie 19.99zł w każdym sklepie gdzie sprzedają gry(ciężko znależć bo wszystkie już kupiono :roll: ) Jeszcze raz powiem CUDO!

3. Half-lfe2 gra, która kilmatem zgniatała Deus-exa i system schocka.

ojciec legendarnego cs-a. zasługiwał an 10-siątke.

4.ocena warcraft 3 Była największym nieporozumieniem w całych dziejach cd-action... i teraz nasówa mi się pytanie ile eld grał w tą gre?

Po pierwsze zakończenie, po drugie Battle-Net główny powód sukcesu dzięki któremu do dziś grą numer jeden gdy włączam Pc-a jest sztuka wojenna(tłumacząc na polski mniej więcej). BAttle-net battle-net i jeszcze raz battle-net no i edytor oczywiście.

NA koniec zostawiłem miejsce na najbardziej zasłużoną 10-tkę w Cd-action. panie i panowie, żółwie i szczury oto Heroes of Might and Magics 3!

Gra, której negatywna krytyka powinna być karana więzieniem. Ósmy cud świata, którego nie opiszą żadne słowa. Herosy mają pewne miejsce w sercu każdego gracza, które pozostanie nie zmienne. Sam często wspominam te piękne czasy gdy wraz z kolegom z podstawówki(kiedy to było jezu... :shock: ) postanowiliśmy sobie, że będziemy macho i nie będziemy chodzić do szkoły przez ostatni miesiąc, a że to było 6 podstawówki to oceny były wystawione, a egzaminy oddane. Graliśmy w czwórke (namawiając dwóch innych)przez około miesiąca przez 10 godzin dzennie bez ustanku o poranku :D. Gdy wspominam te prawdopodobnie najlepsze czasy w moim życiu to aż mi się łezka w oku kręci, a rzadko zdarza mi się płakać. Uroniłem pare razy łzy wspominając o Herosach bo dla mnie to ta gra jest także w moim sercu a tam pozostanie na zawsze jako gra nr.1!

Ps:(Osobiście ciesze się, że Herosy wygrały z Wowem i oby tak dalej, przepraszam także za wszelkie błędy retoryczne, interpunkcyjne i ortograficzne. Niech nikt mi tylko nie mówi, że mu narzucam swoje zdanie, jak niechce to niech nie czyta.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...