Skocz do zawartości

10-tki w CDA


Smuggler

Polecane posty

Dodatki wraz z Morrowindem, idzie kupić bez problemu w Złotej Edycji z CDP, sam taką kupiłem i nie wiem po co, bo i tak w tą grę nie gram (wole Gothic). A jeżeli chodzi o 10 w CDA, to uważam, że najbardziej zasłużoną dziesiątką w CDA, była, ta związana z GTA3.

Zgadzam się. Jeszcze zazłużony był Far Cry. Lecz ocena była spowodowana szokiem związanym z grafiką fizyką etc. Dzisiaj FC dostałby pewnie 9. A najmniej zasłużoną (wiem, Eld mnie zabije) jest Wolfenstein ET. W Counter - Strike gra trzy razy więcej ludzi, niż w Wolfa ET. A CS dostał 9, a ET 10. A pomiędzy 9, a 10 jest tylko jeden stopień, różnica jest ogromna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

a ja uważam ,że Super Stunt Spectacular zasłyżyło na 10, tylko recenzent sie na niej nie poznał. Następnym razem dawajcie recenzje dorych gier dorrym recenzentom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam ,że Super Stunt Spectacular zasłyżyło na 10, tylko recenzent sie na niej nie poznał. Następnym razem dawajcie recenzje dorych gier dorrym recenzentom.

A grałeś?? Osobiście mam pociąg do crapów, tak samo jak ty. Niegdyś chyba Pepin Krootki przy recenzji Western Outlaw napisał, że gdy spojrzeć na tego crapa surowym okiem recenzenta, jest on okropny. Jednak gdy spojrzymy na niego z przymrużem oka, grawalność wzrasta niepomiernie. Wtedy dał w grywalności dychę z uśmieszkiem. Gdyby do Super Stunt Spectacular podejść tak samo czyli, tak jak napisał Eugeniusz Siekiera, wymyśleć sobie, że 2 kumpli założyło się, kto zrobi gorszą grę. Gdy gram w "gwazdorów" Kaszanki Zone, zawsze staram się w ten sposób myśleć. Można o wiele dłużej grać w grę, która ma istne dno grywalnościowe. Tak myślę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia Najmniej zasłużoną dzisiątka była gra: "Potwory i Spółka".

A wiesz, zupełnie zapomniałem o tym. Grałem w Potwory i Spółka i uważam że zasługuje na jakieś 5+ na 10. Cienkie, drętwe nijakie. Nie wiem, czy CDA nie zdawało sobie wtedy sprawy z tego, żę dziesiątki wystawia się grom naprawdę wybitnym, ale to była porażka. W numerze 06/2004 dziwnie wyglądał dział "Dziesiątki CDA czyli 21 asów" gdzie były Potwory i Spółka , hehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tekście o 10 (zdaje sie że byl w 100 numerze) oficjalnie przyznano, że 10 dla Monsters Inc. to była maksymalna wtopa. Zachwycono się filmikami, które są fajne i super, o ile się nie widziało filmu. A redaktorzy przyznali, że najpierw zagrali w grę, potem widzieli film.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady ludziska ! Przecież ta dycha dla „Potworków” padła przeszło cztery lata temu; każdemu się pomyłka zdarzyć może – odgrzewanie tego tematu to tak jakby wspominać o tym, że sześć lat temu na łamach AR Smugg nazwał CDA „gazetą” !

Lepiej zamiast rozczulać się nad błędami redakcji – skupmy się na polemice dotyczącej najwyższej możliwej oceny dla WoW lub Obliviona……..

P.S. Choć w pełni podzielam zdanie, że 10 dla „Monsters Inc.” była wpadką „potworną”

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zamiast rozczulać się nad błędami redakcji – skupmy się na polemice dotyczącej najwyższej możliwej oceny dla WoW lub Obliviona……..

Oblivion raczej zasłużył, ale mam przeczucie, że za parę miesięcy nie będzie to już tak oczywiste... bo ta dycha to w dużej mierze była za grafikę, która wygląda ładnie dopiero na odpowiednim kompie. Przy gorszych ustawieniach grafy gra się dużo gorzej. Nie było też w recenzji jakichś nadzwyczajnych zachwytów na Oblivionem, jak to w wypadku innych dyszek bywa. Prawdę mówiąc, to jakbym miał wywnioskować ocene autora recki na podstawie samego tekstu, to obstawiałbym, że gra dostała 9+, a nie 10.

WoW dostał dychę, która nie podlega żadnym wątpliwościom. Każdy, kto zagrał w niego zgodzi się z tą oceną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Oblivion powinien dostac 9, nizej nie. OK, grafa super, jak sie ma mocny kombajn w domu, i reszta niczego sobie, ale na "dyche" to raczej za mało. Chociaz, zalezy jak na ta gre patrzec... W koncu ocena gry to tez czesc recenzji, a recenzja jest zawsze subiektywna, wiec...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion raczej zasłużył, ale mam przeczucie, że za parę miesięcy nie będzie to już tak oczywiste... bo ta dycha to w dużej mierze była za grafikę(...)

Nie było też w recenzji jakichś nadzwyczajnych zachwytów na Oblivionem, jak to w wypadku innych dyszek bywa.(...)

WoW dostał dychę, która nie podlega żadnym wątpliwościom. Każdy, kto zagrał w niego zgodzi się z tą oceną.

Sęk w tym, że ja w domku nie mam neta :( więc WoW znam tylko z przykrótkich sesji u kumpli - jednak wystarczyły one do tego, ażeby odstraszyć mnie od internetu.........

Dlaczego ? Bo boję się tej gry - łatwo się od RPG-ów uzależniam i mam przeczucie, że ta gra pogrzebałaby moje szanse na ukończenie studiów.....

Na mój gust to Oblivion zasłużenie dostał dychę - ale dla mnie nawet Morrowind to gra na 10+ !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przeciez Monsters Inc. dostala 10 w numerze kwietniowym i to byl dowcip prima aprilisowy (potwierdzenie jest w nr 100 CD-A)

Lekcja 1: Czytanie ze zrozumieniem

Dycha dla Monsters inc. to była pomyłka, gra dostała te ocenę przez to, że redaktorów powaliły w niej filmiki z filmu, którego nie było wtedy jeszcze w kinach. W 100 numerze napisano, że był to "kiepski żart primaaprilisowy", ale nie należy tego rozumieć dosłownie jako zamierzonego kawału, bo to była po prostu wpadka, co jest napisane kawałek dalej: "bez dwóch zdań największa wpadka w historii dziesiątek w CDA" oraz "trzeba się jednak uderzyć w pierś i przyznać, że to był nasz straszliwy błąd"

Żartem primaaprilisowym w numerze z recką Monsters inc. był natomiast opis gry Bierki w śwince.

Jasne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przeciez Monsters Inc. dostala 10 w numerze kwietniowym i to byl dowcip prima aprilisowy (potwierdzenie jest w nr 100 CD-A)

A ja uważam że to jednak byla ocena całkowicie na luzie, i każdy ją potraktował z przymróżeniem oka ;). Przecież 10 musi kilka osób poprzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A ja myślę, że pominięto pewną bardzo ważną grę przy rozdawaniu dziesiątek: sapera :P

Racja. Proponuję jeszcze rozważyć tą kandydaturę, wszakże pojawi się on prawdopodobnie i w Łindołsie Wista (co można uznać jako nowy release :P)!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dycha jaka jest każdy widzi... tak ogólnie to wiadomo że monster to wtopa itp. , ale ogólnie mi chodzi o podejscie do tej dychy . Jest np taka gazetka traktująca o konsolach ,bodajże psx extreme, gdzie na cały fakt istnienia gazety wystawiono z jedną albo dwie (jak się mylę to biję się w pierś,ale na pewno nie więcej niż 4 dychy były). A ja to w cd-action widzę inaczej.Jak gierka dostanie dyche w cd action , to nasz papa nie zwołuje moherów na zrzutę na nowy tempel gdzieś tam, tylko według mnie gierka jest w skali roku najlepsza, albo jedna z najlepszych...takie podium :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej niezasłużone moim zdaniem 10-siątki w CDA:

Oblivion - warty uwagi jedynie ze względu na grafikę. Totalnie okrojony w stotunku do Morrowinda czy Daggerfalla, z krótką nieciekawą fabułą i pustawym światem... no i skalowanie dropów/przeciwników do lvl-u naszej postaci... tragedia :/

FarCry - jw. dostał dyche głównie za grafikę, gra zasługuje max na 9 ze względu na niekóre klimatyczne mapki, reszta jest już jedynie średnia

Potwory i Spółka - znana przez wszystkich pomyłka....

Najbardziej niedocenione moim zdaniem gry przez CDA:

Morrowind - najlepsza część cyklu, jeden z lepszych większych i głębszych cRPG SP w historii

KOTOR - jw.

Warcraft III - najlepszy i najbardziej grywalny RTS w historii gatunku, świetny zarówno SP (klimat, fabuła!) jak i w multi (Battle.net, WCG) dostał niezasłużoną 8 zamiast 10-tki

Starcraft - podobnie jw. gra niemal idealna, świetny SP, wpaniały multi, cudowny klimat, ciekawa fabuła, nieco zdeklasowany dopiero po 4 latach przez W3, lecz mimowszystko jeden z najbardziej "granych" RTS-ów w sieci!

Najlepiej docenione moim zdaniem gry w CDA (zasłużenie):

HoMM 3 - jedna z najlepszych turówek, świetny klimat, piekna grafa, OLBRZYMIA grywalność gra wszech i wobec idealna

World of Warcraft - najlepszy, najbardziej grywalny i najlepiej rozwijający się MMORPG w historii, olbrzymi, niemal nie do ogranięcia (klasy, rasy, skille, rangi...)

Diablo 2 - najlepsza gra w gatunku Hack'n'shash, bardzo grywalna SP jak i po sieci, świetna fabuła, niezła grafika i OLBRZYMIA grywalność (czy trzeba czegoś więcej?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć to samo co BioOrc, też uważam że Oblivion dostał dysię dlatego że każdy oczekiwał tej gry, miała świetna grafikę i była dobrze rozreklamowana, Morrowind zaś jest po prostu lepszy, głębszy i to jest RPG

w Obku mamy dwie gildie na krzyż, a w Morrowindzie o niektórych (dwie lampy) dowiedziałem się po roku :!: grania...

Za to FarCry dostał dychę zasłużenie tzn pojawił się znikąd i od razu spodobał się wszystkim, coś jak przeciwieństwo Obliviona, jeszcze zanim zacząłem grać obstawiałem ze dostanie 10 bo gra była tak szumnie zapowiadana że tylko wielka głupota twórców musiła by go tej dychy pozbawić (Driver)

Dla mnie tez dyche powinien dostać Silent Hill 2 a co dostał 8+...

Jesli dwójka dostała 8+ to część czwarta powinna dostać 3...

Więc jeśli Oblivion dostał 10 to Morrowind powinien dostać 12+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...