Skocz do zawartości

10-tki w CDA


Smuggler

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Według mnie na dychę zasłużył Baldurs Gate 2 , bo:

1.wciąż gra w to mnóstwo ludzi

2.ma bardzo ciekawą fabułę

3.grafika 2d jest o wiele bardziej klimatyczna niż w np. NeverWinter Nights

4.jest w niej Jan Jansen , Viconia , i Boo ze swoim łowcą Minscem :D

5.bo nawet bez modów jest najdłuższą (po Morrowindzie) grą rpg na kompa.

To samo odnosi się do Planescape:Torment , tylko bez punktu 4 i 5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexer]Zapomniałem Dodać że na dyszkę zasłużył też Swat4, przynajmniej ja tak myślę...

Zgadzam się, że S4 zasługuje na dychę choćby dlatego, że jak na razie jest to najlepsza gra taktyczna, a z tego co wiem gry najlepsze w gatunku mają prawo ubiegać się o dychę! W dodatku prawie każdy aspekt gry z osobna zasługuje na najwyższe oceny:

- grafika świetna jak na przestarzały program Unreala, bardzo dobre oświetlenie, klimatyczność oprawy ( zwłaszcza w szpitalu ) i dobrze zrobione postacie

- AL zarówno naszych pomocników jak i wrogów stoi na wysokim poziomie, choć czasami popełnia błędy, to trudno, żeby nie popełniała ich nigdy. Na plus wychodzi fakt, że skrypty praktycznie tu nie występują, bandyci biorą zakładników i czasami panikują, a nasi podkomendni bardzo dobrze szturmują pomieszczenia.

- Grywalność czyli najważniejszy punkt każdej gry także nie zawodzi, na co wskazuje fakt, że choć ja gier taktycznych raczej nie trawię, to akurat ta dała mi mnóstwo satysfakcji, gdyż jest po prostu świetna! Nie potrafię powiedzieć czemu, ale po prostub świetnie się przy niej bawiłem i nie znam nikogo, komu by się ta gra nie podobała!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że każda gra najlepsza w swoim gatunku powinna otzrymywać 10. Tym bardziej jeśli gorsze gry z tego samego gatunku też mają 10!!! World of Warcraft dostało 10, bo jest najlepsze w grach Morpg(chyba dobrze napisałem), więc dlaczego nie dostało 10 Battlefield 2 i San Andreas. Wiem, że wałkuję temat z San Andreas, ale 10 jej się należy, bo jest nominowany w wielkim plebiscycie w Game 4 gaming(czy jakoś tak wejdźcie na www.gta.pl tam pisze więcej) w kategoriach: gry roku, najlepszej gry akcji, najlepszego licencjonowanego soundtacku, najlepszym bohaterze roku i dwa razy w najlepszym aktorze który podkłada głos( chodzi mi o Joung Malay'a- CJ i kogoś tam kto gra Tenpenny'ego) Więc zerejstrujcie się i głosujcie!!!!!!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość [Fpp]Lexer

8+ to dla Dooma3 bardzo dobra ocena. Jestem zadowolony z tej oceny, ponieważ Cda patrzało na Dooma pod kątem teraźniejszym czyli... Czy znajdziecie gdzieś już dzisiaj Fps'a takiego jak Dooma? Beztroska strzelanina z tysiącami wrogów? Doom3 tostał 8+ przedewszystkim za piękną grafikę, gdzie też doczepili się kilku elementów. Ale wiem że tak został napisany silnik, żeby te najgorsze elementy zakrywała ciemność. No ale własnie po to specjalnie był napisany silnik Dooma3. Na ocenę ogólną właśnie taką liczyłem i jest oceną pozytywną, ale wiedziałem też że w tabeli grafika pojawi się 10. Mimo wszystko, mimo tylu uwag Doomowi postawiliście dziesiątkę za grafikę (chwała ci boże :) ). Na zakończenie powiem tylko że Doom nie spodoba się nikomu kto nie zacinał w poprzednie części. Gra tylko i wyłącznie dla koneserów Fpp:!: Panowie, nie zrozumie się tej sztuki, jak nie zasmakuje się wcześniejszych antyków ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FixxxerDoomed

Doom 3 - beztroska strzelanina z tysiącami wrogów?!/?

Doom 3 - nie spodoba się nikomu kto nie grał w poprzednie części?!?

Żadne z tych twierdzeń nie jest prawdziwe. Bo co powiesz o tych wszystkich ludziach, którzy dostali zawału serca przy Doomie ? Co powiesz o tych, którzy na co dzień z grami nie mają nic wspólnego, a w Dooma 3 pogrywali siedząc jak na szpilkach ( na zasadzie: włącz grę, załaduj, otwórz drzwi do kolejnego pomieszczenia, zabij piekielny pomiot, wyłącz grę by odsapnąć, uspokoić oddech i bicie serca)? Ja takich znam.

A ocena w CDA była jednak sprawiedliwa, chociaż ja sam dałbym 9.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość [Fpp]Lexer
Żadne z tych twierdzeń nie jest prawdziwe

Ja tylko stwierdzam to co mówią krytycy, a właśnie krytycy na takich ludzi mi wygladają. A ludzie co grają, to niech grają i bardzo dobrze że to robią :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tylko wątpliwość przy Planescape Torment. Dla mnie- rpg ideał, gea naprawdę na dychę, choć szanuję niższą ocenę, bo faktycznie grafa za dobra nie była (znaczy- mogłaby być lepsza...), ale naprawdępolecam tą grę! Za jej ogrom, fantastyczny świat i niezwykłą złożoność! Szczególnie urzekają niezwykłości jak... możliwość zamienienia swojego oka na inne, czy szukania dla latającej czaszki (sic!) Morta, zębów... no, gra z mnóstwem długhich dialogó,w jka dobra książka! Niestety- jak wiele intyeligentnych tytułów (Geyond Good & Evil na ten przykład) nie została doceniona, ale za 2 dyszki warto poznać niezwykły sposób przedstawiania dialogów, piękny, ale dziwny świat, zróżnicowane osobowośc i ifrakcje i odpowiedź na pytanie... Cóż może zmienić naturę cżłowieka? Co do GTA i dymitr0- nie zasługuje na dychę(wg. mnie) mimo tych wszystkich nominacji! Wałkowane imo zbyt wiele razy... no, ale ja znajdę ci i lepszą grąakcji i lepszego bohatera. Muzyka jest faktycznie doskonała i widać olbrzymie zaangażowania katorów podkładających głos! 9+ bardzo zasłużone i to doprawdy- wielka gra!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neverwinter Nights zasłużyło na dychę ( i ją dostało ), GTA:SA również...

ale jeśli patrzeć z perspektywy Colidora to Warcraft 3 powinien dostać dyche bezapelacyjnie! Gram w niego do tej pory (oczywiście na BN) i mam ochotę na jeszcze... i jeszcze...i...ech! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NWN z tymi wszystkimi bugami? Kocham tą grę, ale ja 10 bym nie dał... GTA to zaś tytuł, który śmieszy mnie samymi założeniami... Może nawet trochę przeraża, ale 10 czemuś takiemu? BUAHAHA... nigdy...

FarCry... tutaj się lepiej nie wypowiadam, bo żywię wstręt wrodzony do FPSów... Nigdy nie zrozumiem idei czegoś takiego. Niech żyją prawdziwe RPGI i co ważniejsze - strategie. Dobre strategie...

No bo co do W3 to ja (7 x 2 litery - jej) nie jestem pewien czy to strategia, czy zręcznościówka... Czasem mam wątpliwości.

Jak dla mnie Heroesy 3 zasłużyły na 10. I myślę, że nie ma tu wątów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neverwinter Nights zasłużyło na dychę ( i ją dostało ), GTA:SA również...

ale jeśli patrzeć z perspektywy Colidora to Warcraft 3 powinien dostać dyche bezapelacyjnie! Gram w niego do tej pory (oczywiście na BN) i mam ochotę na jeszcze... i jeszcze...i...ech! :P

Z GTA:SA to się niezbyt zgodze. Pewnie teraz wszyscy po mnie pojadą, ale wg. mnie dobrze się stało, że San Andreas dostało 9+/10. Oczywiście gra rzuca na kolana obszarem rozgrywki, swobodą, ilością wozów, broni itp. itd. Ale z drugiej strony ma kilka drobnych, czasem mniej lub bardziej wkurzających błędów: przekłamania graficzne (przechodzenie przez drzwi samochodowe, znikanie wozów z ulicy itp.), liniowość rozgrywania misji, nie widać po CJ'u uszczerbków na zdrowiu, czasem beznadziejne zachowanie AI (np. biegnięcie w mur). To wszystko składa się na 9, ew. 9+. Jak widać niektórzy przyznali by GTA:SA ocenę 10/10 nawet bez zagrania w nią, dla samej idei i "tradycji dawania 10/10 dla GTA".

:D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote="-Gick8-"]

Z GTA:SA to się niezbyt zgodze. Pewnie teraz wszyscy po mnie pojadą, ale wg. mnie dobrze się stało, że San Andreas dostało 9+/10. Oczywiście gra rzuca na kolana obszarem rozgrywki, swobodą, ilością wozów, broni itp. itd. Ale z drugiej strony ma kilka drobnych, czasem mniej lub bardziej wkurzających błędów: przekłamania graficzne (przechodzenie przez drzwi samochodowe, znikanie wozów z ulicy itp.), liniowość rozgrywania misji, nie widać po CJ'u uszczerbków na zdrowiu, czasem beznadziejne zachowanie AI (np. biegnięcie w mur). To wszystko składa się na 9, ew. 9+. Jak widać niektórzy przyznali by GTA:SA ocenę 10/10 nawet bez zagrania w nią, dla samej idei i "tradycji dawania 10/10 dla GTA".

:D:D:D

Ale czy takich błędów nie miało GTA3 i GTA Vice city? A jednak dostały 10/10. AI również kulało, grafika także nie za piękna, a co dostało dyche! :D To czemu nie SAN ANDREAS! Miało lepszą grafikę niż w Vice city, kilkakrotnie większy świat, więcej samochodów, samolotów, helikopterów, łódek, stacji radiowych, więcej misji, lepszą fabułę i klimat, więcej bonusów, jeszcze większą swobodę i czemu nie dostało 10/10. Nagle wszyscy zaczęli dostrzegać błędy graficzne, kulawe AI, słabą grafikę. A czy tego wszystkiego nie było w poprzedniczkach. A jakże było! Na podstawie tych błędów można było również GTA 3 i Vice city postawić niższą ocenę, a czemu tego nie zrobiono?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z GTA:SA to się niezbyt zgodze. Pewnie teraz wszyscy po mnie pojadą, ale wg. mnie dobrze się stało, że San Andreas dostało 9+/10. Oczywiście gra rzuca na kolana obszarem rozgrywki, swobodą, ilością wozów, broni itp. itd. Ale z drugiej strony ma kilka drobnych, czasem mniej lub bardziej wkurzających błędów: przekłamania graficzne (przechodzenie przez drzwi samochodowe, znikanie wozów z ulicy itp.), liniowość rozgrywania misji, nie widać po CJ'u uszczerbków na zdrowiu, czasem beznadziejne zachowanie AI (np. biegnięcie w mur). To wszystko składa się na 9, ew. 9+. Jak widać niektórzy przyznali by GTA:SA ocenę 10/10 nawet bez zagrania w nią, dla samej idei i "tradycji dawania 10/10 dla GTA".

:D:D:D

Ale czy takich błędów nie miało GTA3 i GTA Vice city? A jednak dostały 10/10. AI również kulało, grafika także nie za piękna, a co dostało dyche! To czemu nie SAN ANDREAS! Miało lepszą grafikę niż w Vice city, kilkakrotnie większy świat, więcej samochodów, samolotów, helikopterów, łódek, stacji radiowych, więcej misji, lepszą fabułę i klimat, więcej bonusów, jeszcze większą swobodę i czemu nie dostało 10/10. Nagle wszyscy zaczęli dostrzegać błędy graficzne, kulawe AI, słabą grafikę. A czy tego wszystkiego nie było w poprzedniczkach. A jakże było! Na podstawie tych błędów można było również GTA 3 i Vice city postawić niższą ocenę, a czemu tego nie zrobiono?

P.S.Sorry za ten post dwa razy, ale coś mi się pochrzaniło. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z GTA:SA to się niezbyt zgodze. Pewnie teraz wszyscy po mnie pojadą, ale wg. mnie dobrze się stało, że San Andreas dostało 9+/10. Oczywiście gra rzuca na kolana obszarem rozgrywki, swobodą, ilością wozów, broni itp. itd. Ale z drugiej strony ma kilka drobnych, czasem mniej lub bardziej wkurzających błędów: przekłamania graficzne (przechodzenie przez drzwi samochodowe, znikanie wozów z ulicy itp.), liniowość rozgrywania misji, nie widać po CJ'u uszczerbków na zdrowiu, czasem beznadziejne zachowanie AI (np. biegnięcie w mur). To wszystko składa się na 9, ew. 9+. Jak widać niektórzy przyznali by GTA:SA ocenę 10/10 nawet bez zagrania w nią, dla samej idei i "tradycji dawania 10/10 dla GTA".

:D:D:D

Ale czy takich błędów nie miało GTA3 i GTA Vice city? A jednak dostały 10/10. AI również kulało, grafika także nie za piękna, a co dostało dyche! To czemu nie SAN ANDREAS! Miało lepszą grafikę niż w Vice city, kilkakrotnie większy świat, więcej samochodów, samolotów, helikopterów, łódek, stacji radiowych, więcej misji, lepszą fabułę i klimat, więcej bonusów, jeszcze większą swobodę i czemu nie dostało 10/10. Nagle wszyscy zaczęli dostrzegać błędy graficzne, kulawe AI, słabą grafikę. A czy tego wszystkiego nie było w poprzedniczkach. A jakże było! Na podstawie tych błędów można było również GTA 3 i Vice city postawić niższą ocenę, a czemu tego nie zrobiono?

P.S.Sorry za ten post dwa razy, ale coś mi się pochrzaniło. :D

Bo, może to juz było, co? Niedługo to jeszcze będzie GTA: Zamość, GTA:Moskwa GTA:Amsterdam z nowymi wozami, niewiele lepszą grafiką, ciągle kulejącym AI itp.itd. I ciągle powinny dostawać dychy...? Jak dla mnie GTA:3 10/10 GTA:Vice City 9/10 GTA:SA 9+/10.

E L O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA jest chore od początku istnienia! Ja bym tej grze 7+ dał. Grafika mnie tak odrzuca jak stąd na księżyc, a to mimo że ja na grafikę prawie nigdy nie narzekam!

Druga sprawa, to fakt, że ja tej gry nie kumam, bo żeby cieszyć się z tego, że wsiadam w czyjś samochód bez kluczykó i jadę... Bez problemów wyjeżdżać z warsztatów otoczonych przez policję (gorzej, sama odjeżdża jak ty wyjeżdzasz... )... Ludu - tak gra ma więcej błędów w założeniach logicznych niż świat dysku (który jednak na nich tylko zyskuje. W GTA jakoś niebardzo). I to ma być symulator gangstera na 10? Amen...

A subiektywnie to daję 5-. Good night!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA jest chore od początku istnienia! Ja bym tej grze 7+ dał. Grafika mnie tak odrzuca jak stąd na księżyc, a to mimo że ja na grafikę prawie nigdy nie narzekam!

Druga sprawa, to fakt, że ja tej gry nie kumam, bo żeby cieszyć się z tego, że wsiadam w czyjś samochód bez kluczykó i jadę... Bez problemów wyjeżdżać z warsztatów otoczonych przez policję (gorzej, sama odjeżdża jak ty wyjeżdzasz... )... Ludu - tak gra ma więcej błędów w założeniach logicznych niż świat dysku (który jednak na nich tylko zyskuje. W GTA jakoś niebardzo). I to ma być symulator gangstera na 10? Amen...

A subiektywnie to daję 5-. Good night!

To może jak gra ma tyle błędów to podasz, a nie jeden ? Bo sam uważasz, że ma kupę błędów...a kto powiedział, że GTA ma byc logiczne ? Ta gra ma sprawiac przyjemnośc, a nie zastanawiac się, czemu w pewnych momentach policja nie goni bohatera. Dalej...chyba grałeś w jedną misje...nie, to nie jest symulator ganstera na 10. :) To jest symulator na 9+.:D Ale argumentacja Twoja jest cienka.

Jak dla mnie GTA:3 10/10 GTA:Vice City 9/10

Akurat tutaj bym się nie zgodził. Vice City wprowadziło baaaardzo wiele zmian w stosunku do trójki. Przede wszystkim - porządną historię, niesamowity klimat, motory i inne nowe pojazdy, zmianę ubrań etc. etc. Jeszcze długo wymieniac...Dlatego Vice City powinno byc wyżej oceniane od trójki. Czyli na 10/10. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tutaj bym się nie zgodził. Vice City wprowadziło baaaardzo wiele zmian w stosunku do trójki. Przede wszystkim - porządną historię, niesamowity klimat, motory i inne nowe pojazdy, zmianę ubrań etc. etc. Jeszcze długo wymieniac...Dlatego Vice City powinno byc wyżej oceniane od trójki. Czyli na 10/10.

Idąc Twoim tokiem myślenia dochodzimy do wniosku, że SA powinno tym bardziej dostać 10/10. Przecież wprowadziło sporą ilość zmian, innowacji w stosunku do poprzedniej części...- pływanie, zdobywanie dzielnic, takie np wspianie sie na murki itp. Jednak "nowe" nie zawsze oznacza "lepsze", dlatego też jak najbardziej zgadzam sie z oceną w CDA. A jeśli chodzi o VC- IMO 10/10 jak najbardziej zasłużone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tutaj bym się nie zgodził. Vice City wprowadziło baaaardzo wiele zmian w stosunku do trójki. Przede wszystkim - porządną historię, niesamowity klimat, motory i inne nowe pojazdy, zmianę ubrań etc. etc. Jeszcze długo wymieniac...Dlatego Vice City powinno byc wyżej oceniane od trójki. Czyli na 10/10.

Idąc Twoim tokiem myślenia dochodzimy do wniosku, że SA powinno tym bardziej dostać 10/10. Przecież wprowadziło sporą ilość zmian, innowacji w stosunku do poprzedniej części...- pływanie, zdobywanie dzielnic, takie np wspianie sie na murki itp. Jednak "nowe" nie zawsze oznacza "lepsze", dlatego też jak najbardziej zgadzam sie z oceną w CDA. A jeśli chodzi o VC- IMO 10/10 jak najbardziej zasłużone.

Zgadzam się z tobą Sairam'ie, ale czemu dużo ludzi woli VC od SA. Czemu VC dostało 10/10, a SA nie? Czy na pewno nie zasługiwało na dyche? A jakby GTA SA-wersja PC wyszła w tym samym czasie co GTA SA-wersja PS2, to dostałoby 10/10? Ach te GTA!!! :D Moim zdaniem i tak GTA San Andreas powinno dostać 10/10!!! Ale tylko moje skromne zdanie, moja opinia. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc Twoim tokiem myślenia dochodzimy do wniosku, że SA powinno tym bardziej dostać 10/10. Przecież wprowadziło sporą ilość zmian, innowacji w stosunku do poprzedniej części...- pływanie, zdobywanie dzielnic, takie np wspianie sie na murki itp. Jednak "nowe" nie zawsze oznacza "lepsze", dlatego też jak najbardziej zgadzam sie z oceną w CDA. A jeśli chodzi o VC- IMO 10/10 jak najbardziej zasłużone.
Zgadzam się z tobą Sairam'ie, ale czemu dużo ludzi woli VC od SA. Czemu VC dostało 10/10, a SA nie? Czy na pewno nie zasługiwało na dyche? A jakby GTA SA-wersja PC wyszła w tym samym czasie co GTA SA-wersja PS2, to dostałoby 10/10? Ach te GTA!!! Moim zdaniem i tak GTA San Andreas powinno dostać 10/10!!! Ale tylko moje skromne zdanie, moja opinia.

Owszem - SA wprowadziło kupę zmian z stosunku do VC, ale to nie były zmiany aż tak radykalne jak VC w stosunku do GTA III. Wytłumacze dlaczego tak uważam: trójka miała za bohatera pacynkę-niemowę, facet był po prostu kibolem i nie umiał się odezwac to raz - w VC jest porządny ganster, który gada i umię się wysłowic i nie wykonuje wszystkiego jak piesek, tylko czasami umie się sprzeciwic (zabicie Diaza chocby), bohater trójki wykonywał wszystko jak właśnie piesek gończy. Po drugie historia w III była żałosna, kiepska etc. A w VC - jak z porządnego filmu. W III kasa nie była zbytnio przydatna - a w VC kupuje się za nią posiadłości etc. Wreszcie są motocykle, helikoptery, motorówki...VC było diametralnie różne od GTA III. A ile TAK radykalnych zmian wprowadziło SA ? Grafika nie została poprawiona, AI kuleje...z RADYKALNYCH zmian to jest jedynie możliwośc kontrolowania wyglądu bohatera no i zdobywanie dzielnic...jak dla mnie na 10/10 to za mało, ale na 9+/10 akurat. :wink: Zresztą SA to SA i każdy to lubi bez względu czy jest dziesiątka czy dziewiątka w CDA. :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą SA to SA i każdy to lubi bez względu czy jest dziesiątka czy dziewiątka w CDA. :twisted:

I tym zdaniem podsumowałeś całą tę kilkustronicową paplaninę ;) GRATULUJĘ.

Także na tym powinno się skończyć, może byście pogadali o tym np dlaczego Driw3r nie dostał 10tki, co :?: :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zaczynamy! Czemu Driv3r nie dostał 10/10? Przecież to gra doskonała, ma piękną grafikę, bardzo dobre filmiki, dużo wozów, bardzo dobre sterowanie (ustawione na początku :D ), zróżnicowane misje w aż 3 miastach, bardzo dobry model jazdy i wspaniałą fabułę i ten klimat itd. itp. Tyle można wymieniać to gra doskonała, idealna, bez żadnych błędów. CZEMU NIE DOSTAŁA DYCHY,TYLKO TRZY? CO TO MA BYĆ? JAK MOŻNA SIĘ TAK POMYLIĆ? DRIV3R OD GTA SA JEST 10RAZY LEPSZE!!! :D NIE WIDZICIE TEGO? :D

P.S.Ten cały post jest oczywiście żartem. Tylko nie żartowałem, mówiąc, że Driv3r ma fajne filmiki. Reszta to BZDURA! :D A jak inaczej myśleliście. Jak taki Driv3r może równać się z genialnym GTA SA. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...