Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

@Rudy12

Ściągnięte.

Podobno, AC-130 na Rushu całkowicie psuje rozgrywkę, bo jeśli obrońcy nie mają jetów to baza jest praktycznie stracona i będąc w atakującym teamie trzeba się postarać, żeby jej nie zdobyć. Ale to tylko opinie graczy z konsol, więc jest jeszcze nadzieja. Zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reg- nieściągnięte. Poza tym zrobili lub w najbliższych dniach wyjdzie fix do ac130 w rushu zwiększający czas respawnu z 60 do 90 sekund, choć nie wiem czy to tyczy tylko konsol. Póki co szykuję sie na ściąganie jutro, a potem na płacz tych co zawsze minutę po odpaleniu gry narzekają na wszystkie zmiany i co tam jeszcze ich w d... uwiera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że po ostatnim patchu wiele osób uważa, że Stinger i Igla są OP, ale chyba nie aż tak, żeby ściągać AC-130 z ponad kilometra. Jedyne co może zniszczyć AC-130 to właśnie jety. Możliwe, że jeszcze AA może zadać mu jakieś obrażenia, ale nie wiem.

W niektórych bazach obrońcy też mają jety, ale atakujący mają jety + AC-130, więc obrońcy muszą mieć naprawdę dobrych pilotów, żeby sobie poradzić z atakującymi.

@MrBulletproof - Jesteś pewny, że fix wyjdzie na dniach? Bo ja znając politykę DICE, a właściwie EA obawiam się, że może to zająć ~3 miesiące (premiera Aftermath).

Edit: Podobno da się jednak trafić AC-130 z Igly/Stingera (rzeczywiście przegieli z tym buffem), ale to jest w stanie wytrzymać 4-5 rakiet, ma flary i chyba lata dopóki życie nie spadnie do 0% (nie może być unieruchomiony i nie traci wtedy życia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiwat stnger i igla. Nie obchodzi mnie, że kolesie do tej pory latający jak nietykalni bogowie nagle muszą zacząć bać się o swoje 4 litery jak to miała w zwyczaju naziemna hołota bezkarnie przez nich masakrowana. Niech pany piloty wypracują sobie taktykę nie pchania się w sam środek mapy jak to mieli w zwyczaju i niech przestaną [ciach], że piechota powinna wypracować teamplay, żeby ich strącić, jakby to sami tego teamplayu potrzebowali, żeby latać. Miło przy okazji widzieć, że wiele osób w tym i ja berze sobie na helkach i trochę też na jetach srogi odwet za mroczne czasy. Na pohybel im!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Dlc juz sie pobiera:) nie moge sie doczekac. Tak btw

Mobile Artillery

The Mobile artillery?s ?Proximity Defense? unlock is causing players to ?suicide? when being used in both vehicles with higher reprorate in the US HIMARS.

Gunship in Rush

Defenders have been having a hard time winning the last week and we are making tweaks to even out the battlefield =)

The Gunship will respawn after 90 seconds instead of 60 seconds in Rush after being destroyed.

Alborz Mountains Conquest Large (PC only)

On conquest large there is a bug where the Russian attack helicopter doesn?t show up in the spawn menu.

It is however spawned in so either drive down to it or use a airplane as a ?spawner? closer to it.

żrodło Battlefieldo

już zapowiedziane są poprawki do AK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiwat stnger i igla. Nie obchodzi mnie, że kolesie do tej pory latający jak nietykalni bogowie nagle muszą zacząć bać się o swoje 4 litery jak to miała w zwyczaju naziemna hołota bezkarnie przez nich masakrowana. Niech pany piloty wypracują sobie taktykę nie pchania się w sam środek mapy jak to mieli w zwyczaju i niech przestaną pierd..., że piechota powinna wypracować teamplay, żeby ich strącić, jakby to sami tego teamplayu potrzebowali, żeby latać. Miło przy okazji widzieć, że wiele osób w tym i ja berze sobie na helkach i trochę też na jetach srogi odwet za mroczne czasy. Na pohybel im!

Popieram w całej rozciągłości podpisując się pod tym rękami, nogami i wszystkim innym. Ostatnio miałem dłuuugą przerwę w BFie, ale po tych zmianach wrócę do akcji. Niech jeszcze tylko pancerniakom zasłonę dymną ukrócą i będę w siódmym niebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zagrałem rundkę na AK conquest, i póki co powiem tylko,że ac-130 to latająca trumna. Działko, które ma do obrony przed samolotami ma siłę rażenia tę samą co działko strzelca na czołgu i dodatkowo nie da się tego za bardzo do góry skierować. A od tyłu toto nie ma żadnej obrony więc heli i samoloty latają za tym i nabijają kille. Ja sam scoutem w chwilkę go strąciłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie rozegrałem po jednym Conqueście (Large) i po 1-2 rundach Rusha na każdej nowej mapie. Moje pierwsze luźne przemyślenia:

  • Po pierwsze nowe mapy są naprawdę ładne, wizualnie chyba najładniejsze w grze.
  • Świetnie się lata jetami w chmurach nad Alborz Mountains biggrin_prosty.gif Czegoś takiego brakowało w podstawowych mapkach.
  • Jeśli chodzi o Conquest to gra się przyjemnie, ale w wersji Large z 32 graczami jest pustawo, dlatego najlepiej grać 48 lub 64.
  • Bandar Desert rzeczywiście jest spora, jako całość może niewiele większa niż Op.Firestorm, ale flagi są bardziej oddalone od siebie (chociaż 3 z 7 są bardzo blisko siebie, w centrum mapy).
  • Na każdej mapce na CQ można fajnie pograć pojazdami. Na Alborz Mountains trochę ciężko się jeździ czołgami po tych stromych wzniesieniach i wąskich przesmykach, ale mapa ma swój urok i do tego wygląda jakby byłą wyjęta prosto ze Skyrima biggrin_prosty.gif
  • Piechota też daje radę, bo w przy praktycznie każdej fladze jest dużo quadów i jeepów, więc nie ma problemu z dojazdem na miejsce akcji.
  • Na pewno sporo czasu spędzę na nowych mapkach w CQ. Z kolei Rush średnio mi się podoba i jakoś na razie nie mam ochoty do niego wracać. Głównie przez AC-130, o którym później. W Tank Superiority jeszcze nie grałem.
  • Ostatnia (?) baza na Alborz Mountains wydaje się piekielnie trudna do zdobycia. Nie dość, że obrońcy mogą czołgiem, naprawianym przez 2 engich, całkowicie zablokować wąskie przejście to jeszcze jeden z M-Comów znajduje się na piętrze wieży otoczonej ze wszystkich stron górami, na których może siedzieć kilkunastu obrońców. A akurat Gunship, który masakruje ich na każdej poprzedniej bazie nie ma tam zasięgu tongue_prosty.gif
  • Między dwoma bazami na Armored Shield w Rushu jest ponad 500 metrów. Chyba rekord. Do tego prawie żadnych osłon po drodze.
  • TDki są szybsze od czołgów, ale trochę mniej wytrzymałe. Szybko padają od rakiet z helikopterów szturmowych. Obrażenia zadają chyba takie same jak czołgi.
  • Quadami jeździ się świetnie, ale bardzo łatwo się na nich zabić - łatwiej niż w BC2. Wystarczy się mocno rozpędzić i przywalić w coś masywnego tongue_prosty.gif W mobilnej artylerii siedziałem tylko chwilę i nie udało mi się jeszcze nikogo ubić.
  • Wracając do tematu AC-130 to na Conqueście jest strasznie słaby, równie dobrze mogłoby go nie być, na Rushu jest mimo wszystko trochę za mocny. Owszem jeśli 10 osób będzie do niego non stop strzelało ze wszystkiego czego się da to nic nie zrobi, ale w tym samym czasie przeciwnik będzie miał znaczną przewagę liczebną na ziemi. Nie mówię tutaj o jakichś rushah 32 vs 32 bo taka ilość graczy w tym trybie nie ma dla mnie sensu. W ciągu 6 rundek dzisiaj 2-3 razy byłem świadkiem jak gunner na jednej bazie zdobywa 15-20 killi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się teraz wypowiem, gdyż zdołałem się zapoznać jako tako z mapami.

-Mapki wyglądają cudnie, zwłaszcza ta zimowa w górach, ale także bardzo fajny jest Armored Shield, który chyba zostanie moją ulubioną mapką. Czemu? Duży podbój BEZ odrzutowców! Tak, nareszcie mogę się wyszaleć helikopterem. Do tego kolory są dużo żywsze więc też mapa ładniej wygląda.

-Nowe niszczyciele czołgów i te działa czołgowe na lavce jakoś szczególnie nie błyszczą, niszczyciele mają słaby pancerz i takie same obrażenia jak z normalnych czołgów (prędkość chyba też). Działa na kółkach są troszkę mało zwrotne, ale nadrabiają prędkością.

-Rush - no cóż, zapuściłem się tutaj na 3 czy 4 gry i na razie tyle mi wystarczy. Obrońcy są miażdżeni przez AC-130, spadochroniarzy lądujących na bazie/respie/tyłach/paczkach (niepotrzebne skreślić) i do tego atakujący mają znacznie większą siłę ognia w postaci różnorakich odmian czołgów najczęściej w stosunku 2-1 atak-obrona. Może jakby wywalić odrzutowiec z drużyny atakującej, pozbyć się możliwości respienia na gunshipie, wydłużenie czasu jego spawnu do ~3-3,5 minuty oraz wyrównanie siły w czołgach powinno z balansować rozgrywkę.

-Quady - nareszcie coś co jeździ szybciej i skacze wyżej niż rozpędzona Lavka smile_prosty.gif Trzeba zabrać się do wysadzania ich za pomocą min, ciekawa jak daleko da się polecieć.

-Tank superiority - pomysł fajny, gorzej z wykonaniem. Przy większej ilości graczy bywa problem z dostaniem się do czołgu, a z buta nikt nie będzie zasuwał. Poza tym brak respienia się na sobie - jak pomóc koledze w czołgu? Nie z respie się, nie naprawię, znowu nie ma czołgu na bazie, muszę czekać albo lecieć kilometr z buta. Chyba Dice nie myślało, że ludzie będą czekać, aż będą mieć pełny pojazd i dopiero ruszać? Z resztą co taki gunner by zrobił? Postrzelał by z kaema w czołg? Bez jaj...

Na razie tyle, więcej może jak pogram więcej.

@Edit: A no i szkoda, że jak zwykle na podboju klasy inne niż mechanik i nie granie pojazdami jest prawie bez większego sensu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem na każdym trybie i podoba mi się wszystko jak leci. Jedną runde podboju spędziłem w tungusce i skończyłem z wynikiem 30:0. Tutaj chciałbym się poskarżyć, że obrażenia jakie ona zadaje piechocie to śmiech na sali.

Duże mapy są fajne. W końcu jest powód żeby założyć lunete 12x do snajperki.

PS. nadal nie udało mi się dostać do gunshipa :( Trudniej jest go dorwać niż jety w becie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie zdążyłem zagrać jedną pełną rundę dużego podboju. Wiedziałem, że AK będzie kozackie i nie zawiodłem się. :D

Wszedłem na końcówkę rundy w Górach Elburs i zagrałem całą na Pancernej Tarczy. Nieźle mi się na niej wymiatało helikopterem.

Ale czy Wy też macie takie wrażenie, że ta Pancerna Tarcza jakoś dziwnie wygląda?

No jak grałem na niej to... no po prostu taka jakaś dziwna. :D

Wygląda trochę jak makieta, po której jeździ sobie kolejka elektryczna. No jakoś tak. :)

Dobra, muszę sobie zagrać na reszcie map. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym chciał trafić w końcu na jakiś porządny serwer, gdzie jedna drużyna nie dominuje nad drugą przez całą rundę w powietrzu i przez to też na ziemi.

Ja tam średnio latam, więc się raczej nie pcham na helki i odrzutowce, ale jak ginę co pół minuty od nie pilnowanych helek w trakcie walki z jakimś innym czołgiem, bo drużyna do której trafiłem jest miażdżona w powietrzu to mnie po prostu szlag trafia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krex

Niszczyciele są o wiele szybsze od zwykłych czołgów - z górki T-90A/M1A2 Abrams wyciąga 60-65 km/h. A taki M1128 (nie wiem, czy dobrze napisałem): 108 km/h. Słabo się rozpędza na płaskim terenie. A ich obrażenia to już w ogóle tragedia, czołg na 3-4 pociski? No bez jaj, to są przecież NISZCZYCIELE CZOŁGÓW. Na dodatek Armata HE ma ogromne obrażenia i słabiutko opada, aż nie dziwne że trzeba ją odblokować zadaniem...

Quady rządzą. Koniec kropka. Są tu chyba nawet szybsze niż w BC2 smile_prosty.gif

EDIT: M1128 jest szybki z górki, natomiast SPRUT-SD nie osiąga tej prędkości. Wada gąsienic?

O mapkach:

Góry Elburs: piękna, piękna mapa. Niestety, wystarczy 2 "jet-wymiataczy" + jedna ogarnięta helka i jest po grze. Niestety, brakuje smoków (tak, to żart o Skyrimie).

Pancerna Tarcza: moja ulubiona mapa, pięknie wygląda, no i nie ma jetów (dla mnie plus, dla innych minus).

Pustynia Bandar: niby największa, a ja jakoś tej wielkości nie czuję. Tak, ogromne odległości między spawnem a pkt. "AC-130" (G ofc) dają się we znaki (przynajmniej mi), ale... jeżeli nie gra się na 64 graczy, to jest strasznie pusto.

Dolina Śmierci: fajna mapa, ale ta noc to jakaś kpina jest, tak jak na Autostradzie do Teheranu. Byłaby moją ulubioną, gdyby nie jety.

Kanonierka:

Najpotężniejsze latające gów... kupa. Jedno trafienie (nawet 10m obok) z głównego działa zabija piechociarza. Bezpośrednie w czołg od razu unieruchamia.

Najlepszy komentarz do tego AC-130: http://i.qkme.me/35qe3o.jpg

To na bank nastąpi. To jest po prostu zbyt potężne.

EDIT2: Byłbym zapomniał, tłumacze się popisali. W czołgu od premiery jest "AP CANNON", natomiast po odblokowaniu armaty HE, jest napisane... armata HE.

Plus link z obrazkiem (mego autorstwa), patrzcie na działa samobieŻne: http://imageshack.us...eztytuuglb.png/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@km101 - ośmielę się nie zgodzić, przynajmniej nie ze wszystkim.

Alborz Mountains - nie zgadzam się. Wrogich odrzutowców jest tak jak w podstawce tylko 2, plus jeden helikopter uderzeniowy i transportowy (stinger/igla do dzieła!) a teren jest bardzo mocno usiany wszelakiego typu zasłonami (drzewa, skały, wzniesienia terenu). Jeśli drużyna jest pełna idiotów latających tylko po otwartym terenie to zasłużyła na to by ją ownić.

Armored Shield - zgadzam się, fajna, ładnie wygląda, brak odrzutowców to fajny dodatek, ale specjalnie mnie one nie ruszają jeśli się wie jak je odpędzić. W rushu odległości między mcomami zabójcze.

Bandar Desert - Biuti mapka! Mnogość pojazdów, także tych latających, 2 scouty na drużynę plus atakujący heli i jest jazda. Grałem tam z kumplem na serwerze 32-osobowym, więc większość siedziała w pojazdach i chyba nikt się nie nudził. Poćwiczyłem sobie przy okazji tv rocket smile_prosty.gif

Death Valley - świetna mapka. Bardzo dobra dla helikopterów, które, o ile nie latają tam gdzie nie trzeba mogą długo utrzymać się w powietrzu dzięki, po pierwsze mrokowi, po drugie mnóstwu przeszkód terenowych, dzięki czemu mogą zasłonoićsię od czołgu, uniknąć namierzania, lub w przypadku gdy rakieta leci, spróbować lecieć nisko między między przeszkodami bądź drzewami. Parę razy w te sposób uniknąłem rakiety. Przeciwko odrzutowcom jest tam zadziwiająco skuteczne i o duuużym zasięgu mobilne działko AA, tak że strachu o wymiataczy w odrzutowcach nie ma.

AC-130 to jak już wspomniałem latająca trumna przynajmniej na podboju, i jeśli cokolwiek zdoła ustrzelić to tylko pogratulować temu kamikaze, który postanowił się w tym zrespić. O ile wiem nie da się z tego wyskoczyć więc jakikolwiek kill jest jedynie osłodą przed nieuchronnym i rychłym zgonem.

I jeszcze parę screenów nie mojego autorstwa z AK. Czyż nie jest pięknie? smile_prosty.gif

http://imgur.com/a/EbKXK

@down - rzeczywiście, miałem to zbindowane pod innym przyciskiem, dzięki smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bullet

Skad masz tyle czasu na robienie screenów podczas zadymy ? :P

Po krótce:

Bitwa pancerna - mało czołgów, brak możliwości respienia w czołgach toczących bitwe, ogólnoodczuwalna nuda... szkoda bo napaliłem sie na ten tryb

Latająca forteca - na Gorączce baaardzo OP, na Podboju już ok (no chyba, że w jetach tez latają koksy to wtedy potrafi wkurzyć i to mocno ^^)

Wrazenia z map może później bo jeszcze nie miałem czasu żeby im się dobrze przyjrzeć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...