Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jacek500

Bezpieczeństwo - firewalle, antyviry, spam, reklamy ect.

Polecane posty

Jakiego antywirusa polecacie? Od trzech lat jadę na Nortonach i nie wiem, kupić znów ten program czy może jest na rynku coś lepszego?

Z płatnych - Kaspersky. B. skuteczny, całkiem lekki.

Z darmowych - AVG (testy syntetyczne mówią, że Avast lepszy, moja praktyka mówi co innego. No i ma lepszy interfejs).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znowu coś złapałem...:D No, ale tak serio mówiąc to nic nie ściągałem ostatnio z sieci więc wydaje mi się, że to jakiś stary robak którego nie usunęło czy coś (nie wiem nie znam się). Dołączam skany combofixa i hijack this (zrobiione w takiej właśnie kolejności). A raczej znowu tylko combofixa bo standardowo hijack this się chrzani (chodzi o to, że nie wiem jak zmienic format pliku). Coś mi się wydaje, że brat mnie jednak naprawdę zabije, ale przedtem nauczę się wiele w dziedzinie informatyki...

ComboFix.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z "upierdliwością" COMODO Firewalla.

Już wyjaśniam - kiedy przechodzę w "Installation Mode" ciągle wyskakuje okienko z pytaniem, czy jestem pewny, że aby na pewno nie chcę wrócić do poprzednich ustawień (wyłączyć "Installation Mode").

Czy da się jakoś wyłączyć to denerwujące okienko?

Podczas dłuższych instalacji doprowadza mnie do szewskiej pasji <_<

Z góry dzięki za pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z aktualizacjami!

Ludzie, pomóżcie mam problem z aktualizacjami. Miałem F-secure antivirus 2009 + Ashampoo antispyware 2, wszsytko dobrze było ale niedawno przestały mi się aktualizować te programy - programy nie mogły połączyć się z serwerem.

Zmieniłem ashampoo na spybot search & destroy i się aktualizuje, pewnie dlatego bo tam się aktualizuje ręcznie. Ale zmieniłem F-secure na AVG anti-virus free i nadal nie może się zaktualizować. Skonowałem wszystkimi wymienionymi antywirusami i antyspyware, ale co znalazły, to usunąłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie to. Może ktoś inny ma jakieś rozwiązanie tego problemu.

Jeszcze dodatkowo zaraz po starcie systemu pojawia się taka informacja:

Spybot search & Destroy odnalazł i przerwał proces, któren jest rozpoznany jako część szkodliweog oprogramowania.

ID procesu: 3416

Nazwa pliku: boot.com

Znaleziony w: C:\resycled\

Zidentyfikowany: Win32.Agent.sd

Dodatkowo nie ma (nie znalazłem na C) nawet takiego folderu jak resycled.

Edit: Nie wiem o co chodzi ale Avast się aktualizuje wieć właściwie jest dobrze, wcześniej Avasta po prostu nie sprawdzałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie to. Może ktoś inny ma jakieś rozwiązanie tego problemu.

Jeszcze dodatkowo zaraz po starcie systemu pojawia się taka informacja:

Spybot search & Destroy odnalazł i przerwał proces, któren jest rozpoznany jako część szkodliweog oprogramowania.

ID procesu: 3416

Nazwa pliku: boot.com

Znaleziony w: C:\resycled\

Zidentyfikowany: Win32.Agent.sd

Dodatkowo nie ma (nie znalazłem na C) nawet takiego folderu jak resycled.

Najlepiej wrzuc log z HijackThis na forum.Tez mialem ten problem i udalo mi sie go rozwiazac (nie wiem czy w calosci, ale smiecia juz nie bylo, poza tym i tak potem mialem format calego PC) w dosc latwy sposob.Folder tam jest (ukryty) i mozesz to latwo sprawdzic probojac zrobic drugi taki folder o tej samej nazwie.Trzeba ustawic w Folder Options(Control Panel->Folder Options) podglad na hidden foldery (tzn ukryte).Najlepiej odlaczyc neta, zeby zapobiec odnawianiu sie plikow.Teraz wywalasz caly folder resycled.Jakby ci mowilo, ze nie mozna, bo jest w jakims procesie, to trzeba bedzie KillBoxem z ustawiona funkcja Delete on Reboot.Potem jak usuniesz wszystko idziesz sciezka My Computer->PPM->System Restore.Tam wylaczas funkcje monitor system czy cos (sorki nie pamietam jak sie to nazywalo, a nie moge sprawdzic, bo sam mam teraz male klopoty.Jak znajde to z edytuje posta).W okienku obok powinno ci sie zmienic kolo litery dysku z Monitoring na Stopped czy temu podobne (tego rowniez nie moge sprawdzic).Robisz restart i wlaczasz zpowrotem te opcje w System Restore.Teraz pozostaje skan anty-wirusem i dla pewnosci log z HijackThis wrzucic na forum i tam sie posprawdza czy wszystko OK.Aha, sprawdz czy te foldery resycled masz na kazdym dysku.Jesli tak, to trzeba je usunac wszystkie naraz KillBoxem.Moze troche pokretnie wytlumaczylem, ale wszystko to naprawde latwe jest.

EDIT: To sie nazywa Turn off system restore on all drives, a i zapomnialem, ze z dysku musisz wywalic rowniez plik autorun.inf

A teraz male pytanko ode mnie, na dosc czesto pojawiaja sie requesty o autoryzacje i nie bylo by to dziwne, gdyby nie to, ze wszystko pisane azbuka albo jakies same kwadraciki!Mam juz takich requestow zblockowanych ze 20 i pisze na forum, bo zaczyna mnie to co najmniej wnerwiac.Mam jakiegos trackera czy co?

I tak z ciekawosci, wie ktos co to za plik eapa3hst.dll?Nie zeby sprawial problemy, ale przy czyszczeniu rejestru sie na niego natknalem i tak dla info probowalem cos o nim znalezc na necie.W Google jakies same niemieckie/chinskie/hiszpanskie strony mi o nim wyskakuja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIK3ee -> Spaprałeś sprawę - było pisać nowego posta, a nie edytować, to bym zauważył...

tak czy siak: gdzie masz te requesty, o jaką autoryzację? Prorokiem nie jestem... Zrób log z combofix, to się zobaczy (dołącz do postu jako załącznik). Plik o którym wspominasz, możesz przeskanować na http://virusscan.jotti.org/

Professor00179 -> W poprzednim poście podałem link do programu. Gdybyś sprawdził na google, też byś się dowiedział, co to za program...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zedytowalem poprzedniego posta, bo wiem, ze nie jest lubiane, gdy ktos pisze posty za soba, a ja nie chcac sie nikomu naprzykrzac dalem edita.Przepraszam.

Log Hijacka w zalaczniku.Requesty o autoryzacje w komunikatorze ICQ, sorry, chyba przeoczylem w poprzednim poscie.Dzieki za wyrozumialosc i pomoc.

hijackthis.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń wpisy

O4 - HKUS\S-1-5-18\..\RunOnce: [tscuninstall] %systemroot%\system32\tscupgrd.exe (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\RunOnce: [tscuninstall] %systemroot%\system32\tscupgrd.exe (User 'Default user')

A sam plik sprawdź na http://virusscan.jotti.org/.

Zrób skan programem combofix.

Z tą edycją, to kwestia wyczucia :-) Zresztą nieważne :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Mógłby mi ktoś polecić jakiegoś dobrego firewall'a? Do tej pory korzystałem z COMODO Firewall, i byłem bardzo zadowolony, ale po ostatnim uaktualnieniu zaczął sprawiać problemy. Resetuje mi komputer przy niektórych grach (Exteel, S4 League, czasami Diablo 2) oraz ewidentnie spowalnia kompa i internet. Odinstalowałem go jakiś czas temu i od tego czasu wszystko śmiga idealnie. Ale komp bez firewalla jest jak otwarta książka. Dlatego potrzebuję dobrego zamiennika dla Comodo, najlepiej takiego który jest mało "zasobożerny". Liczę na waszą pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieją takie dobre antywirust pokroju PANDY? Ale ona straaasznie laguje kompka wiec chcialem co innego...

Najlepiej kupić/przetestować: Kaspersky Internet Security, Norton Internet Security, ESET Smart Security. Trzy komercyjne produkty z najwyższej półki.

Jeśli darmowe to: Avast, AVG, Avira. Wszystkie bez firewalla i warto zaznaczyć, że wersja darmowa Aviry pozbawiona jest ochrony przed spyware, malware, rootkitami etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy uruchamiam jakiś pogram, np. antywirus avast!, czasem zdarza się, że nie pojawia się jego ikonka w zasobniku systemowym, ale w wykazie procesów, wpis odnośnie tego programu jest. Często zamykam go, i uruchamiam ponownie a wtedy już ikonka się pojawia. Stąd moje pytanko: czy program, który widnieje w usługach działa poprawnie i nie znaczenia to, że nie ma jej w zasobniku, czy też to błąd bo jego ikonka nie pojawiła się tam gdzie powinna to nie działa jak należy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik oczywiście sprawdzałem. Co ciekawe, jak np. mam już kilka ikonek w nim, to robi się miejsce dla tego onwego softu, po czym puste miejsce zsotaje ale ikonka się nie wyświetla. Nie jest ona ukryta ani nic, po prostu nie ma jej. Dopier 2-3 uruchomienia powodują, że ikonka pojawia się. Też uważam, że to nie problem ale nigdy nic nie wiadomo :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj po włączeniu strony CD-Action dostałem komunikat o wirusie HTML/Malware(Program Avira AntiVir Personal Edition). Odmówiłem dostępu do systemu. Następnie wszedłem na WP a tam to samodrugi wirus HTML/Malware. Przeskanoiwałem kompa i AntiVir wykrył oba wirusy. Poddałem je kwaratntannie. Przeskanowałem kompa jeszcze raz i wirusów już nie było. W Antivirze pisało że stopień zagrożenia jest niski ale zawsze to wirus. Podobną sytuaćje miało pare osób o których czytałem w necie. Odziwo każdy z nich miał Avire. Czy ten wirus jest groźny?I w jaki sposób usunąc wirusa przy pomocy Aviry? Przed chwilą wszedłem na WP na wiadomości sportowe i znowu komunikat o wirusie! POMOCY!!! Czy to jest szkodliwe czy można to ignorować? Przczytałem że może Avira wariować. Dowiedziałme się również że trzeba wyłączyć heurystykę . I tu kolejne pytanie jak to zrobić? w internecie pisze że ten problem jest dość częsty. Czy ktoś z forumowiczów się z tym spotkał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...