Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtek

mobajl fołny ;-)

Polecane posty

drugiego problemu [z tymi 'osoba 1, osoba 2...'] nie rozumiem

Chodzi o to że jak przełączam sobie pomiędzy kontaktami joystikiem to zmieniają mi się normalnie nazwy kontaktów ale już numery które widać pod kontaktem się nie zmieniają. Czyli nr "OSOBY 1" widnieje także pod "OSOBĄ 2" (pod różnymi kontaktami mam ten sam numer tel.)

Mormegil-> Jutro spróbuję... dzięki za radę :D

Wiki_yu-> sprawa abonamentów.

Proponuje ci najpierw zastanowić się jacy operatorzy przeważają u twoich znajomych. Na naszym polskim rynku jest dość ważne bo operatorzy dają wiele udogodnień jeśli chodzi o łącznośc wewn. sieci.

Jeśli chodzi o GPRS to jakoś nie znalazłem tych cen na str Ery (krótko szukałem), ale w plusie masz 12gr za 100kB lub 10kB (internet,WAP)

EDIT: niestety nie pomogło :( W dalszym ciągu jeśli mam kontakty w telefonie to podczas przełączania z jednego kontaktu na drugi pod spodem nie zmienia się numer tel. (pod różnymi kontaktami mam ten sam numer tel.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacek - podrzuć do serwisu, wrzucą najnowszy soft i pewnie nie będzie problemów, albo sprawdź na forum club-se

co do Abonamentu to wybrałem jednak Plus`a mam tam co prawda niewiele osób, ale niewiele wyższe opłaty co miesiąc są do przełknięcia, a dodatkowa stówa za K300i na starcie już tak łatwa do wyłożenia nie jest.

a i Ery raczej napewno nie biorę pod uwagę, jak firma ma stronę inetową na której nie da się nic znaleźć wchodząc z zewnątrz to niech szuka sobie innych klientów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh okazuje się ze Z1010 nie jest kompatybilny z kartami MS Pro DUO, a jedynie z MS DUO Czyli pamieć rozbudować można tylko do 128MB.

Znalazłem jednak jakąś kartę 512MB która jest niby DUO a nie Pro DUO

http://www.sirius.pl/foto_video/towar_cenn..._Transcend.html

Nie jest to Pro Duo tylko Duo. Może więc pójdzie na Z1010?? Podejrzewam jednak pomyłke w opisie na stronie sklepu...Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh okazuje się ze Z1010 nie jest kompatybilny z kartami MS Pro DUO, a jedynie z MS DUO Czyli pamieć rozbudować można tylko do 128MB.

Znalazłem jednak jakąś kartę 512MB która jest niby DUO a nie Pro DUO

http://www.sirius.pl/foto_video/towar_cenn..._Transcend.html

Nie jest to Pro Duo tylko Duo. Może więc pójdzie na Z1010?? Podejrzewam jednak pomyłke w opisie na stronie sklepu...Co o tym sądzicie?

ja bym jednak napisał maila / zagadał przez komunikator z obsługą tego sklepu aby sprawdzili czy tam aby nie ma błędu ponieważ potrzebujesz akurat taką-a-taką kartę pamięci.

zresztą wg strony www.transcendusa.com karty Pro Duo i duo są ze sobą kompatybilne [chyba] bo spójrz na oznaczenia w ich sklepie: długi link

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jednak napisał maila / zagadał przez komunikator z obsługą tego sklepu aby sprawdzili czy tam aby nie ma błędu ponieważ potrzebujesz akurat taką-a-taką kartę pamięci.

>>>Zagdalem do osoby ze sklepu przez komunikator i zapytałem czy to na pewno jest DUO 9a nie Pro DUO) i powiedzieli że DUO. ttylko że dalej nie jestem pewien.; Dlatego pofatygowałem się na stronę SE i wysłałem do nich pytanie z linkiem czy ta karta będzie współpracować, na razie czekam na odpowiedź zobaczymy co napisza...

zresztą wg strony www.transcendusa.com karty Pro Duo i duo są ze sobą kompatybilne [chyba] bo spójrz na oznaczenia w ich sklepie: długi link

No a co do kompatybilności... Ja też cały czas tak myślałem "Pro DUO, a DUO co za róznica"... do czasu aż poczytalem na forum club-se że Z1010 nie współpracuje z MS Pro DUO i jego pamięc można rozbudować do max 128MB. Dzwoniłem nawet do centrali SE i tam też mi powiedzieli że max 128MB.

Kurcze przez cały czas myślałem że bez problemu włoze sobie karte MS pro duo a tu taki zonk.... ehhh musze pokombinować, pochodzić po sklepach i spróbowac dopasowac kartę np 512mb... może akurat pójdzie. tylko że w mojej okolicy takich sklepów jak na lekarstwo :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co do kompatybilności... Ja też cały czas tak myślałem "Pro DUO, a DUO co za róznica"... do czasu aż poczytalem na forum club-se że Z1010 nie współpracuje z MS Pro DUO i jego pamięc można rozbudować do max 128MB. Dzwoniłem nawet do centrali SE i tam też mi powiedzieli że max 128MB.

Kurcze przez cały czas myślałem że bez problemu włoze sobie karte MS pro duo a tu taki zonk.... ehhh musze pokombinować, pochodzić po sklepach i spróbowac dopasowac kartę np 512mb... może akurat pójdzie. tylko że w mojej okolicy takich sklepów jak na lekarstwo :?

Ale probowales wsadzic taka karte do tego telefonu :?:

Bo moze to jest tak jak z SD i MMC. Te karty sa w pelni ze soba kompatybilne.

Ja w mojej motce mam zlacze MMC/SD, a kumpel ma N-Gage'a. Do kompletu mial dorzucona karte. Na pierwszy rzut oka (mojego) SD. Jak sie okazalo jest to karta MMC i moj telefon wspolpracuja z nia bez problemow, natomiast mojej karty SD za skarby nie wcisniesz do Nokii. MMC sa ciensze :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest w Polsce dostępny jakiś przyzwoity model do ok.400zł (na kartę, i nowy :])z odtważaczem mp3 i możliwością rozbudowy pamięci ?

N3650 z wyjsciem mono :lol: :lol: :lol: :lol:

moze Motorola E398 i ew. E1ROKR - ale jakosc dzwieku jest, co tu duzo mowic, zalosna ;)

porzadne mp3 w telefonie z karta to poziom N6630 w gore ( oczywiscie SE W800i to takie ciut wiecej jak minimum )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest w Polsce dostępny jakiś przyzwoity model do ok.400zł (na kartę, i nowy :])z odtważaczem mp3 i możliwością rozbudowy pamięci ?

N3650 z wyjsciem mono :lol: :lol: :lol: :lol:

moze Motorola E398 i ew. E1ROKR - ale jakosc dzwieku jest, co tu duzo mowic, zalosna ;)

porzadne mp3 w telefonie z karta to poziom N6630 w gore ( oczywiscie SE W800i to takie ciut wiecej jak minimum )

W800i ma jakość wyższą niż nie jeden odtwarzacz mp3, to jest telefon któremu bliżej do produktów takich jak iPod niż zwykłych odtwarzaczy mp3,

imho to K750i już wystarczy średniej klasy melomanowi :P

jednak

Menadzer - jesli kupisz za taka kwote telefon z mp3 to będzie mu brakowało w innym miejscu, pozatym zastanów się: nie lepiej kupić jakiś tańszy telefon do dzwonienia i smsowania + odtwarzacz mp3 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W800i ma jakość wyższą niż nie jeden odtwarzacz mp3, to jest telefon któremu bliżej do produktów takich jak iPod niż zwykłych odtwarzaczy mp3

nie obrazaj SE ;) iPody w kwesti dzwieku ( a przede wszystkim equalizerow i bassow sa zalosne - wiem co mowie - mialem i Photo i Video i oba graly badziewnie ! )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W800i ma jakość wyższą niż nie jeden odtwarzacz mp3, to jest telefon któremu bliżej do produktów takich jak iPod niż zwykłych odtwarzaczy mp3

nie obrazaj SE ;) iPody w kwesti dzwieku ( a przede wszystkim equalizerow i bassow sa zalosne - wiem co mowie - mialem i Photo i Video i oba graly badziewnie ! )

akurat serie Photo i Video to odtwarzają muzykę przy okazji, a iPody i tak jak na odtwarzacze MP3 mają wysoką jakość dźwięku.

Zresztą sam większość muzyki na dysku mam już przejechaną equalizerem [kumpel mi kiedyś wrzucił na dysk taki fajny skrypt który chyba w 2 dni przetworzył całą muzykę zgodnie z odpowiednimi equalizerami [pobrał z Tagów ID3 rodzaj muzyki] i teraz na czym nie odtwarzam to brzmią dobrze takie kawałki :P

a co do serii W od SE - tam widać po co Ericssonowi było potrzebne Sony - dla genialnej jakości dźwięku, i dla aparatów... K750i ma chyba obecnie jeden z najlepszych aparatów na polskim rynku, W800i genialny dźwięk...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzieli na mojego maila dotyczacego tej karty pamięci. Odpowiedź była nastepująca:

"pragniemy uprzejmie poinformowac iz w telefonie Sony Ericssonn Z10101 mozna zastosowac Memory Stick Duo oraz Magic Gate Duo do 128 MB."

Więc chyba mogę się pożegnać z 512MB :? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzieli na mojego maila dotyczacego tej karty pamięci. Odpowiedź była nastepująca:

"pragniemy uprzejmie poinformowac iz w telefonie Sony Ericssonn Z10101 mozna zastosowac Memory Stick Duo oraz Magic Gate Duo do 128 MB."

Więc chyba mogę się pożegnać z 512MB :? :(

chyba że zastosujesz kilka kart po 128Mb i będziesz wymieniał zależnie np od gatunku muzyki / kapeli na jaką masz akurat ochotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje wiki. O tym samym myślałem. Nawet kumpel mi takie coś polecił.

Samo w sobie takie rozwiązanie jest ciekawe, ale tylko teoretycznie, bo w praktyce jest jednak trochę droższe :D ale jeśli będe karty dokupywał stopniowo to na pewno tej różnicy kosztów nie odczuje :D nie mniej jednak troche szkoda ze taki fajny telefon jest tak mocno ograniczony jeśli chodzi o rozbudowe pamięci...

EDIT: mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli otwieram sobie spis połączeń (wykonane odebrane itd) to zawsze ostatnie połączenie wychodzące widnieje na początku listy i nie ważne że było wykonane 2godz. wcześniej niż znajdujące się za nim nieodebrane połączenie.

Następne połaczenia są już pięknie poukładane wg. godz. Czy to normalne w SE?? Czy znowu jakis babolek :P:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli otwieram sobie spis połączeń (wykonane odebrane itd) to zawsze ostatnie połączenie wychodzące widnieje na początku listy i nie ważne że było wykonane 2godz. wcześniej niż znajdujące się za nim nieodebrane połączenie.

Następne połaczenia są już pięknie poukładane wg. godz. Czy to normalne w SE?? Czy znowu jakis babolek :P:D

I wlasnie za takie niespodzianki nie lubie SE i odradzam wszystkim. nie wazne czy to wina Orange menu czy nie. Zawsze w SE natkne sie na przejaw skrajnego braku wyobrazni ( a moze zlosliwosci ) tworcow.

BBBUUUUUEEEEEEEE: wlasnie zostalem pozbawiony samochodu :( BUUU

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie za takie niespodzianki nie lubie SE i odradzam wszystkim

A jakie tel. polecasz?? bo ja na razie w każdym telefonie jaki miałem (a miałem siemensa, sagema, a teraz SE) spotkałem taki 'brak wyobraźni' (chyba można ją nazwać 'wyobraźnią użytkową')

Ja lubie SE głównie za ładne, przejrzyste menusy :D

PS.

BBBUUUUUEEEEEEEE: wlasnie zostalem pozbawiony samochodu Sad BUUU

a cóż to się stało z nim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego jest w Ericssonach od zawsze, i mi to na przykład pasuje bo z zasady dzwonię tylko do jednej osoby, do innych sporadycznie i wystarczy mi że dam dwa razy na 'yes' i już mnie łączy :D

a co do telefonów z wyobraźnią użytkową - nie ma takich, w każdym są jakieś babole. dziwne menu w sagemach, brak przemyślenia niektorych opcji w Samsungach, niedopracowanie softu w nokii i coś co zdarza się w każdym modelu niebiznesowym czyli wieszanie [ale i tak większość ją kocha za 'innowację' czyli ściąganie rozwiązań konkurencji], na każdą markę idzie znaleźć takiego haka, ale ... czy warto ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego jest w Ericssonach od zawsze

No i to tylko chciałem wwiedzieć... mi to także jakoś specjalnie nie przeszkadza bo szybko moge przeskoczyć do zakładki nie odebrane (albo wybierane) i juz mam jasny przegląd wydarzeń...

a co do telefonów z wyobraźnią użytkową - nie ma takich, w każdym są jakieś babole

dokładnie. ja dodam ze miałem sagema myx5-2 w którym np nie dało się zmienić głośności odtwarzanego dzwonka i siemensa c65 w którym pod joystickiem umieszczono klawisz...uruchamiający przeglądarke(sic!)

Jednym słowem jak to w życiu. Nie da rady trafić na ideał... i kropka...

EDIT:

Bawiłem się przed chwilą klientem e-mail wbudowanym w telefon. wszystko sobie skonfigurowałem. wysłałem z kompa list na daną skrzynkę. Odebrałem e-maila na telefonie...działa. sprawdzam stan konta i aż mnie z nóg ścięło... mój kochany operator (simplus) zainkasował sobie uwaga... 13zł. No ku**a co jest u licha jak mogli mi zabrać tyle kasy?? :evil: :shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13ZŁ ? przesada...

ale może masz źle skonfigurowane połączenie i np zamiast GPRS liczonego po ilości KB masz net po WAPie liczonym czasem ? a długo trwało połączenie ?

ale

czy na tej skrzynce były jeszcze jakieś maile ? może ściągał wszystkie maile ?

co więcej nie wiem czy nie opłacałoby sie bardziej używać OperyMini ? albo nawet poszukać jakiegoś klienta email w javie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat będe drążył... ale nie wydaj mi się żeby mi źle policzyli. na pewno to moja wina. Akurat panowie z plusa jeszcze mnie nie nakręcili nigdy chba więc raczej im wierze...

coś po prostu musiałem spaprać. teraz to narazie podaruje sobie opere mini i inne tego typu ustrojstwa do czasu aż doładuje sobie konto... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok byłem dziś w Orange, jednak wziąłem u nich telefon bo dali odpowiednio duży upust.

tak więc miałem do wyboru

Siemensa C75 za 5pln

SE K300i za 50pln

jako że ojciec brał K300i to ja wybrałem C75, dwa podobne telefony, a Siemens miał większy wyświetlacz i wygodniejszą klawiaturę. był jeszcze Sagem 401X z BT ale miał też 'orange menu' więc odpadł w przedbiegach.

i teraz mam pytanko - znacie jakiś fajny program do obsługi Siemensa? [książka kontaktów etc] do plików i tak mogę użyć natywnej obsługi IrDy z Linuxa/windowsa więc to nie problem, a programy mogą być na obie platformy.

pytam o Siemensa bo do K300i dobrze sprawdza się soft znaleziony na club-se :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu siemens mial w zwyczaju dorzucac odpowiedni soft i okablowanie w pudelku z telefonem. jedyne co trzeba bylo posiadac to Outlook. Czyzby uleglo to zmianie :?:

A moze to mi sie juz cos w glowie pierniczy :?: bo tak sie wlasnie zastanawiam, czy ja tego swojego s55 kiedykolwiek synchronizowalem. Nie wiem, ale chyba byla taka mozliwosc. Niestety plytka z tymi programami lezy gdzies u mojej samicy (wychodzi czytanie ksiazek fantasy w nadmiarze) Tymczasowo poza moim zasiegiem.

Tak czy siak, jezeli masz dostep do starszych wersji tego pakietu to sprobuj ich uzyc, sa spore szanse, ze zadziala. Plytka od s55 dziala z ax72.

Wlasnie mnie oswiecilo, ze przeciez moje slonce tez kupilo siemensa w orange'u i tez nie dostala zadnego oprogramowania, dlatego moja plytka jest u niej.

Chyba wolno dzisiaj mysle. Za duzo czytam ;) ale musze/chce odbic sobie 2 semestry braku czasu :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie dostałem ani CD ani kabla bo bym sie nie pytał, jutro... znaczy w poniedziałek, wyskocze po irde to potem spróbuję użyć FMA które tak ładnie sie synchronizuje z SE i to używając starusieńkiego kabla z czasów R320s używanego z T230... a teraz z K300 też. :P

no ale ten Siemens to mam nadzieje że będzie ładnie współpracował :P

BTW to zadziwia mnie SE -> kable te same od wieków, baterie w K300i i T230 są ze sobą zgodne [tj identyczne z wyglądu, takie same napięcia, tylko w T była Li-ION, a teraz jest LI-Poly ale nie zmienia to faktu że są kompatybilne ze sobą] a bateria z R320s też by pasowała tylko ma niepasujący kształt, ale kiedyś jak prądu w T230 mi brakło to przy użyciu paru kawałków kabla udało się uruchomić T230 baterią z R320s :P, ładowarki te same od wieków [ta z R320s działa ze wszystkimi SE],

:D nie ma to jak firma stała w swych przekonaniach i nie zmieniająca 'podstawek' co pół roku jak producenci procesorów ostatnio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...