Skocz do zawartości

Gothic 1


Gość Franek_Dolas

Polecane posty

Aha moge byc w paru gildiach na raz :?:

Nie. Możesz być tylko i wyłącznie w jednej. Nie możesz jej ani zmienić ani od niej odejść. Możesz jedynie awansować lub potem zaciągnąć się do magów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Nie jesli juz dolaczysz do jakiej gildi to nie ma odwrotu to juz wybor do konca reszta fabuly i tak bedzie krecila sie wokol obozu na bagnach ,ale dla poczatkujacych polecam stary oboz ,ale zrobisz jak uwazasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak to rozumiesz. Bo naraz w starym czy nowym i sektą -nie.

Ale przez zawiłości fabuły możesz zmienić obóz .Pewnego rodzaju należeniem do paru gildii jest wstąpienie do zakonu magów (odpowiednio dla każdego obozu stary-ognia ,nowy-wody ,sekta-guru sniacego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstąpiłem do obozu sekty. Już wiem jak powiększac siłe i zręcznośc ale mam pytanie dlaczego moge u nauczycieli powiększac umiejętności w broni jednoręcznej i łuku itd do 30% czyli 2 poziomu. Jak rozwijac postac :?: w jakim kierunku. Ja mam już 2 poziom z łuku od nauczyciela Cavaroln ale potem go zabiłem, jest 2 nauczyciel Wilk od łuku ale z nim nie moge rozmawiac o rozwijaniu łuku. http://www.gothic.phx.pl/gothic/infopage.php?id=9#dystans

Skąd zdobende pozostałe 70% umiejętności w łuku jak moge tylko do 2 poziomu który daje tylko 30%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej już nie rozwiniesz. W jedynce są tylko dwa poziomy (adept i mistrz). Dopiero w dwójce można wytrenować do 100%. Z Wilkiem o tym nie możesz pogadać, bo i tak niczego bohatera nie nauczy.

Aha - zabijanie NPC'ów to zły pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie tymi z imionami :) Wiec lepiej ich nie zabijac kto wie czy potem nie beda potrzebni do wykonania jakiegos questa ,a tu bach ta osoba nie zyje i koniec gry.

Tak ale chyba tylko do questów pobocznych. Bo NPC, którzy odkrywają ważną rolę w głównym wątku nigdy nie zabijesz :/. Więc jak zabiło się jakiegoś lola z imieniem, który siedział na boczku i palił zioło to raczej zbytnio nic się nie stanie. Oprócz tego chyba, że będzie się miało mały problem u jego kolegów :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy jak jestem u śniętych (4 rozdział) moge się przepisac do nowego obozu :?: Bo mam postac nastawinią na magie, mam 4 krąg i nie moge się już uczyc następnych kręgów od Baala Cadara moge sie nauczyc u Saturasa 5 kręgu a potem 6 u Xardasa :?: Bo nie wiem czy przechowywac moje 30 punktów umiejętności na 5 krąg.

2. Czy elikiry dodające siełe zręcznośc i mane dodają ją na stałe

:?: Bo dostałem takich pare po wykonaniu misji z 4 kamieniami co miałem przynieśc.

3. Czy jest jakiś guzik by w trakicie walki uzupełnic zdrowie/mane :?:

W opcjach sterowania takiego nie znalazłem.

4. (oftopic) jak przywrucic litere ć na mojej klawiaturze bo gdy kiedyś naciskałem alt + c otwierały sie strowniki ati catalycsty, teraz to wyłączyłem ale nadal literki ć nie mam. :!: te literki ć pisałem tak że wziołem ją z czyjegoś posta i robiłem kopiuj wklej :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie obozu nie zmienisz już w wypadku wybrania na początku Sekciarzy. Niestety 4 krąg to wszystko, co da się osiągnąć. 6 krąg da się osiągnąć tylko idąc ścieżką Mag Ognia => Mag Wody => Nekromanta. Tak więc punkty umiejętności możesz na coś innego spożytkować.

2. Tak, na stałe.

3. Bez kodów ? Nie. Jeśli się wprowadzi Marvin Mode (czyli nomen omen kody) to przy naciskaniu F8 całe życie wraca. Ale w uczciwy sposób się nie da szybko po to sięgnąć.

4. Też miałem to diabelstwo kiedyś. I wyłączanie w opcjach Catalystów też nie pomagało. Ale wpadłem na pomysł zainstalowania najnowszych Catalystów i jeszcze raz spróbowania. I powiem tylko, że do tej pory mam spokój z pisaniem "ć". 8) Spróbuj tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko, niedaleko trolla przebywającego w górach jest obóz bandytów? Czy da się wykonać dla nich jakieś zadania? A co do zmiany gildii, w pewnej solucjo do tej gry wyczytałem, że w 4 rozdziale, kiedy jesteśmy członkami Starego Obozu i jesteśmy w nim niemile widziani trzeba się udać do Nowego Obozu i porozmawiać bodajże z Gornem. Wtedy może stać chyba najemnikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jak tam wchodzisz to odrazu Cie zabijaja poprostu jest to oboz bandytow ,a bandyci jak zama nazwa wskazuje napadaja i rabuja.Mozna powiedziec ,ze to sa tacy odlaczeni od stada. Nie pasowali do obozow wiec zalozyli wlasny tylko dla siebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku gry, zawsze chodziłem do strażników którzy bronią granice ziem orków i napuszczałem na nich orkowe psy, oczywiście orkowe psy wybiły tych strażników i miałem do wzięcia ich ekwipunek, dzięki temu miałem na początku dobry oręż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no :P Właśnie musze się wyszkolić u Złego, dexterowi tej mikstury nie załtawie bo nie wiem jak; znaczy wiem, byłem tam ale wszystkie wytrychy przy otwieraniu skrzyń połamałem :P

Kurcze, nigdzie nie ma rudy :(

Mam ciągle broń bodajże z atakiem 12 i to wszystko. Nic pozatym :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarąb jakiś tam strażników weź ich miecze (5 lub 6, z jednym będziesz musiał się bardziej wysilić bo jest ukryty) przebij kapliczki i rozwal resztę (łacznie ze Śniącym na którego trzeba miecz) i the end, jesteś pogrzebany (filmik)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muhaha! Dostałem się do zamku i zaniosłem list i w nagrodę dostałem 3 zaklęcia ^^

Akurat Thorus i reszta tych strażników gdzieś poszli więc szybko wlazłem na teren zamku :> Pozwiedzałem, pozałatwiałem i wróciłem :P

Mam problem: jak kupywać towary? Jak ktoś mi pokazuje, wybieram przedmiot robie ctrl+prawa strzałka, klikam enter i przyjmij i nie mam wybranej rzeczy :/

Chciałem sprzedać kilka rzeczy a jakoś tak się zrobilo; rzeczy znikły a kasy nie przybyło. A miało przybyć i to sporo :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha normalka . Przecież sprzedałeś swoje przedmioty za friko. Dałeś takie warunki to co się dziwisz :D

Ok tabelka z lewej to jest to co dajesz z prawej to co chcesz dostać .(sam musisz to ustawić , poza tym ruda jest bardzo rzadka)

Albo na odwrót dawno nie grałem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem: jak kupywać towary? Jak ktoś mi pokazuje, wybieram przedmiot robie ctrl+prawa strzałka, klikam enter i przyjmij i nie mam wybranej rzeczy :/

Chciałem sprzedać kilka rzeczy a jakoś tak się zrobilo; rzeczy znikły a kasy nie przybyło. A miało przybyć i to sporo :/

Tabelka tuż przy lewej krawędzi ekranu (A) - towary sprzedawcy.

Tabelka tuż przy prawej krawędzi ekranu (B) - Twoje towary.

Tabelka na środku, prawa © - Twoje towary, które chcesz dać wzamian za interesujący Cię przedmiot.

Tabelka na środku, lewa (D) - towary sprzedwacy, od którego coś chcesz kupić.

Tak więc na przykład jeżeli chcesz coś sprzedać:

Towar, którego chcesz się pozbyć przenosisz z B do C. Następnie bryłki od sprzedawcy przenosisz z A do D. Teraz naciskasz [Enter] i już pownienieś nie mieć sprzedanej rzeczy, ale ilośc bryłek w Twojej sakiewce się zwiększyła. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hawk 8)

Uff... opanowałem już Gothica. Umiem kupywać, sprzedawać i robić różne rzeczy :)

Poszedłem do tego Cavalorna. Za jego domem była jaskinia i kretoszczury. Kretoszczury zabiłem, wszedłem dalej ujrzałem dzrzwi; wszedłem tam - a tam magazyn tego gościa! Pełno strzał, krótki łuk i inne duperele. Wszystko wziołem, co nie potrzebne sprzedałem :P Mam 88 bryłek rudy, krótki łuk, kilka zaklęć, dużo żarcia i tyle :P Zbieram na jakąś zbroję bo nie mam żadnej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to czar nazywa sie uderzenie burzy! Mozna go kupic w obozie na bagnie. Pierscien mordraga mogles sprzedac nawet dobrze. Jesli chcesz miec jakas zbroje musisz gdzies teraz dolaczyc. Albo stary oboz nowy lub na bagnach potem dostaniesz zbroje i zacznie sie drugi rozdzial a potwory sie odrodza. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się cytować, zatem do wszystkich.

Z tym baalem w jaskini orków - w miejscu gdzie sięzatrzymał, spróbuj uzyć tego zwoju, który poskładał do kupy.

Ktoś, kto należy do Bractwa nie może mieć wyzszego kręgu niż 4.

Eliksiry podnoszace statystyki nie mają działania czasowego, znaczy dodają to co dodająna zawsze - oprócz mikstur związanych z szybkością.

Leczyć w trakcie walki się nie da.

Kiedy handlujesz musisz ustawić równą wartość przedmiotów po obu stronach - wtedy dopiero klikasz enter.

Pierścień Mordraga mógł Ci się przydać do questów.

Żeby dostać zbroję najlepiej pójść do Nowego Obozu do wolnej kopalni, nei pamietam teraz imienia, ale koleś który tam rządzi da zbrojęjak się mu mówi, że chce się pracowac tam.

Świetny sposób na zarabianie to wykuwanie mieczy. Znaczy na początku. I nie zapominajcie o umiejętnościach mysliwego - zbieranie różnych trofeów na sprzedaż początkowo też jest ważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...