Skocz do zawartości

Gothic 1


Gość Franek_Dolas

Polecane posty

Mnie z kolei wkurzyło to że żeby przejść świątynię orków musisz zrobić głupie i bezsensowne zadanie "ulu-mulu" Które zabiera całkiem sporo czasu a i tak nic nie daje ponieważ
Po ukończeniu zadania i dotarciu do świątyni orków orki (czy "orkowie" :wink: ) i tak rzucą się na ciebie jak gdyby nigdy nic
Więc jeśli ktoś nieprzeszedł tego zadania może się wracać (jak ja :wink: )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Mam jedno ALE

na początku masz spokój, dopiero jak użyjesz zaklęcia teleportacji, zaczną cię atakować. Potem wchodzisz do świątyni śniącego i masz spokój, bo jak wracasz, to cię nie atakują, i wtedy teleportujesz się do Xardasa, po długich wędrówkach naładowujesz Uriziela i wybijasz całe miasto, wtedy spokojnie ściągasz telekinezą posążek i kończysz zabawę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest na to prostszy sposób...zakładając że jeśli macie ulumulu odwiedziliście Xardasa ,który to posiada ogromne ilości zwojów dla młodego nekromanty ,kupujemy kilka "armii ciemności" i używamy na moście prowadzącym do miasta orków. Z ulumulu w łapie orki będa nas ignorować ,a kościeje powyżynają wszystkich zielonoskórych i na dodatek dostaniemy za to doświadczenie. (sama walka też ciekawie wygląda :D)

Tylko należy uważać żeby nie przyzwać różnych istot bo demony nie zabardzo lubią się z kościejami i stracimy w ten sposób swoją armię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to niezły sposób... Ale ja preferuję przywołanie 1 czy 2 kreatur i dalej walczyć samodzielnie 8) Po prostu lubię walczyć :wink: Inna sprawa że takie rozwiązanie się nie nadaje dla niektórych osób, ja zanim poszedłem do światyni nabijałem sobie pełno xp... Niestety potwory mają respawn po jakimś czasie bo bym chyba wszystkie wybyił :wink: Później poszedłem do świątyni a mimo że postać była dosyć potężna było trudno 8) Ale już z nie takich opresji wychodził mój bahater :wink: Ale jak już mówiłem, myślałem że ulu-mulu to misja poboczna przez co jej nie zrobiłem... I trzeba było zrobić to głupie ulu-mulu, wracam, znowu walka z tymi orkami... Z kolei walka ze Śniącym mnie zawiodła. nieco za łatwa była... przynajmniej dla mnie

PS. 222 post, za ile będzie 10000??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil > zjeżdżasz na sam dół i tam masz miejsce na avatara. Tam masz informacje co do ograniczeń obrazka i możliwośc wyboru - czy chcesz wrzucic emblemat ze swoje kompa czy z danego adresu. Jak już wybierzesz i podasz folder docelowy(lub link) do avka dajesz wyślij i sprawdzasz czy avek już jest. Sory za offtop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka a tak w ogóle to w gothicu jest pewna niekonsekwencja ze strony twórców otóż nasz bohater jest bezimmienny a na samym początku gdyby Diego mu (bohaterowi) nie przerwał byśmy chyba je jednak poznali ,drobna niekonsekwencja ze strony twórców :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka a tak w ogóle to w gothicu jest pewna niekonsekwencja ze strony twórców otóż nasz bohater jest bezimmienny a na samym początku gdyby Diego mu (bohaterowi) nie przerwał byśmy chyba je jednak poznali ,drobna niekonsekwencja ze strony twórców :)

To prawda... jest kilka dialogów, w których nasz bohater chciał się przedstawic, ale zwykle NPC'e nie chcieli go(imienia) znac.

No a pod koniec Gothica 2 nieumarły smok mówi coś mniej więcej takiego:

"...ja nie mam imienia tak jak ty nie masz imienia..."

Czyżby jednak były w fabule serii jakieś niedomówienia, a może to( i "ożywienie" kilku postaci z jedynki) wyjaśni się w kolejnych częściach( bo ma byc podobno równierz częśc czwarta)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gothicu 1 postać może być "bezimienna" dlatego, że nie ujawniaswojego imienia / nie poznajemy go...

Może w "dwójce" (nie grałem, przyznaje się!) chodzi o to, że postać jest "bezimienna" dlatego, że nikt nie zna jej imienia...? :wink: Może nie mają imienia w Korinis (czy jak to tam się nazwyało) po prostu, a normalnie mają. o!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik - otóż jestem w trakcie finałowej walki - ze śniącym. Usiekłem już Cor Kaloma i jego "podopiecznych", przebiłęm 4 serca szamanów, przy okazji utłukłem 4 demony i... nic. Za nic nie idzie "użyć" piątej kapliczki, a co za tym idzie przebić ostatniego serca. I tak sobie biegam wokół śniącego... bez celu w sumie.

Ktoś wie może co musiałbym zrobić, aby "odblokować" ostatnią kapliczkę?

Jeżeli to jest bug, to niedobrze, bo nie mam wcześniejszych save'ów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj "spokojnie" ,i uważaj na ataki śniącego ,bo miałem problem z przebiciem gdy dostawałem ,ważne jest żeby odpowiednio stanąć itd. (gothic ma wyjątkowo upierdliwe sterowanie)

sprawdż czy masz wszystkie laski od kapłanów :P

...

zresztą nawet jeśli to bug ,dużo nie straciłeś. Po walce jest krótki filmik i creditsy.Więc możesz się uważać za zwycięsce ;D

(i właśnie z tego pwoodu zawsze mam conajmniej 3 save)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego ale miałem więcej szczęścia bo miałem save zaraz po rozmowie z Xardasem. Jako że wybiłem prawie całą planszę, miałem szósty krąg, ale biłem urizielem, bo broń dwuręczną miałem na "mistrz". Za pierwszym razem trzaskałem nowicjuszy Urizielem, i Śniący mnie atakował fire ballami, i nie mogłem przekłuć tych serc. Ja miałem jeszcze gorszej, bo demony mnie sie pojawiły dopiero duzo później po przekłuciu, w dodatku 4 naraz :) Zrobiłem load do rozmowy z xardasem, wlazłem jeszcze raz, i zacząłem z tchnienia śmierci nawalać. Śniący nie zaatakowął mnie, a ja spokojnie przekłułem wszystkie 5 serc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... właśnie w tym tkwi problem, że nie pokazuje mi w ogóle mieczy po szamanach... a musiałem mieć 5, bo bym nie wszedł do leża Śniącego :]

Może i niewiele tracę, ale niestety psuje mi to cały smak gry... a gra jest naprawdę dobra, mimo swoich lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturas daje mape podczas rozmowy (trzeba bodajże zapytać "gdzie się znajdują") ,jak niemożna tego od niego wyciągnąć ,a jeśli niemasz wcześniejszych saveów to możesz go okraść (może mieć mapę przy sobie ,niezawsze jednak npc maja przedmioty które póżniej dają)

Albo najlepiej poszukaj na jakiejś stronie screena z ta mapa zaznacz i na jej podstawie szukaj.

SPAWN>>Jak najbardziej ten topic ,Saturas żeczywiście był w G2 ale tylko w Nocy Kruka...zresztą zafundował tam bohaterowi miłe ciepłe powitanie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś nie szukał (chociaż to w sumie kilka kliknięć tylko), to proszę bardzo - oto mapa . Trudno nie powinno być, bo miejsca w których są te Kamienie wyróżniają się i z dala są widoczne. ;) A tak na marginesie - dopiero teraz zauważyłem, że miejsca w których są Kamienie połączone ze sobą tworzą gwiazdę. Czyli jednak jakaś logiczność jeśli chodzi omiejsca ukrycia tych artefaktów jest. :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczyłem się skórowania gadów u myśliwego z nowego obozu, idę, zabijam Jaszczura i guzik, nie mogę zdjąć z niego skóry (ani nawet zabrać mięsa). Muszę nauczyć się czegoś jeszcze? Które potwory można skórować (wiem że gady, ale skoro na jaszczurze nie działa...)? Inne zdolności jak zdobywanie kłów i pazurów działają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką da mi korzyśc odnalezienie wszystkich ludzi do SPOTKANIA, czyli gorna, lestera, miltena i diego? Gdzie wtedy szukać lestera?? Czy potem wyniknie cos z tego, jakieś zadanie albo coklwiek? Bo wtedy sie tym nie zajmowalem, tylko od razu dalej jechałem z tym Ulu-mulu i świątynią śniącego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczyłem się skórowania gadów u myśliwego z nowego obozu, idę, zabijam Jaszczura i guzik, nie mogę zdjąć z niego skóry (ani nawet zabrać mięsa). Muszę nauczyć się czegoś jeszcze? Które potwory można skórować (wiem że gady, ale skoro na jaszczurze nie działa...)? Inne zdolności jak zdobywanie kłów i pazurów działają.

Bo z tego co pamiętam Jaszczury nie mają skóry do ściągnięcia, a także mięsa do zabrania. Skóry możesz ściągać jedynie z Wilków, Cieniostworów, Trolli, Wargów i Topielców (ale z ostatnimi na 100% nie jestem pewny). Z jaszczura wyciągniesz jedynie pazury.

Jaką da mi korzyśc odnalezienie wszystkich ludzi do SPOTKANIA, czyli gorna, lestera, miltena i diego? Gdzie wtedy szukać lestera??

Po prostu satysfakcję z dobrze wykonanego questa. To nie jest dla fabuły ważne zadanie i spokojnie je sobie można odpuścić. Nic w dalszej części z tego nie wynika. Ale dostajesz bodajże po 1000 EXP za poinformowanie Gorna i Lestera. A Lester siedzi w tej twierdzy, gdzie szukał Aktu Własności. Rozejrzyj się, tam jest taka biblioteka i on coś tam czyta. ;) A Diego nie musisz informować, bo on zleca questa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zadanie u sekty w którym trzeba znalezć nowego człowieka dla nich.Kto to jest :?: . bardzo proszę o pomoc.

Jest to kopacz Dusty ze Starego Obozu. Jego chata mieści się nieopodal targowiska (nieco powyżej, na takiej górce), gdy z nim pogadasz powie, że chciałby się wydostać, jednak nie wie co się stało z jego kumplem - Melvinem. Trzeba iść do Obozu Bractwa. Ów osobnik siedzi sobie trochę za wejściem, to jedyny koleś w obozie ubrany w strój kopacza. On powie, że Dusty zrobił błąd nie idąc z nim. Wróc do Dustego i powiedz mu o tym, a on się zgodzi wyruszyć ze Starego Obozu. Najlepiej po otrzymaniu zadania od Baala Tondrala od razu pogadaj z Melvinem, oszczędzisz sobie ganania do Kolonii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...